Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się

Polecane posty

Witam,
Mam kilka pytań odnośnie laptopa:
1) Czy ten ram który podlinkowałem może być użyty w tych dwóch laptopach? Średnio się na tym wszystkim znam, więc wolę mieć pewność.

2) Znacie jakiś lepszy RAM niż ten w podobnej cenie?

3) Który z tych dwóch laptopów byłby lepszy? Będą używane po części w każdej rzeczy tj: oglądaniu filmów, grze, słuchaniu muzyki, programowaniu, renderowaniu filmów itp.(i nie chciałbym, żeby zniszczył mi się dzień po gwarancji). Ogólnie najważniejsze dla mnie jest, by był niezawodny, miał dobre chłodzenie i ogólną jakość wykonania, gdyż na laptop zbierałem po 10groszy na puszce i nigdy już nie będę miał przyjemności kupić sobie drugiego.

4) Teraz ogólnie jest dobry czas do kupna takich rzeczy, ale czy jeśli bym jeszcze trochę poczekał, to czy RAM i dyski SSD pójdą w dół? Czy ktoś się orientuje?

Pozdrawiam społeczność forum,

Janusz_B.

REKLAMA WIDOCZNA TYLKO DLA GOŚCI | ADS VISIBLE ONLY FOR GUESTS

1. Może ale fabryczne kości mają CL19 więc musiałbyś wymienić na 2x takie same w Dual Channel. Inaczej zawsze zwolni do tej wolniejszej o ile będą współpracować.

https://www.morele.net/pamiec-do-laptopa-hyperx-impact-ddr4-sodimm-2x8gb-2666mhz-cl15-hx426s15ib2k2-16-1115186/

Cytat

czy jeśli bym jeszcze trochę poczekał, to czy RAM i dyski SSD pójdą w dół?

Dyski SSD cały czas tanieją a co do RAM to też będzie coraz tańszy muszą wyprzedać zaległe w magazynach, w tym roku zaczną produkować kości DDR5 pod nowe platformy.

Z początku chciałem kupić w granicach 4-5k, jednak po przejrzeniu ofert 5-6k zdecydowałem się na maksymalnie 6k. Laptop musi mieć 17 cali (mniejszych nie biorę pod uwagę), dobre chłodzenie i ogólną jakość wykonania. Chodzi mi o laptop, który pochodzi dobre 5-6 lat.

1. Czy Dual Channel działa w każdym latopie, jeśli posiada 2 takie same kości RAM? Jeśli nie, od czego to zależy i jak to rozpoznać?

2. Co do wyboru laptopa, już linkowałem SCAR II w pierwszym poście, kości ram chcę dokupić samemu, stąd te pytania. Chciałbym wybrać laptopa jednego z tych kilku ofert, chyba, że ktoś z forum znajdzie lepszego do 6k. Ram i dyski chcę dokupić samemu, nie brać je z laptopem.

Porównanie najlepszych ofert msi jakie znalazłem:
2x16gb/770zł - mój ram (2666/15, dożywotnia gwarancja)
Który z tych Msi jest najlepszy i dlaczego?

• Laptop MSI GV72 i7-8750H/8GB/1TB GTX1060 120Hz: 5570zł(+600zł) 2666/15 5400 Monitor:120/3ms Wh41 gorsza sieciowa 1US2.0 Cooler Boost4 gorsza obudowa 1ssd
  • Laptop MSI GP73 Leopard (8RE-057XPL): 6070zł(+100zł) 2666/15 5400 Monitor: 60/? Wh51 lepsza sieciowa 1usb3.1 Cooler Boost5 lepsza obudowa 2ssd Opcje dodatkowe:-160zł(ssd480bg-wdgreen) +100zł(-1TB hdd)
  • Laptop MSI GP73 Leopard (8RE-057XPL): 6031zł(+140zł) 2400/19 7200 Monitor: 60/? Wh51 lepsza sieciowa 1usb3.1 Cooler Boost5 lepsza obudowa 2ssd

W skrócie, czy lepszy jest laptop MSI GV czy GP w tym zestawieniu i dlaczego?

3. Czy jest jakaś lepsza oferta w podobnej cenie do tego ramu który podlinkowałem?

4. Nie chcę na razie kupować dysku SSD i RAM, skoro będą tanieć. Czy ktoś ma informacje, w których miesiącach cena najbardziej spadnie?

Cytat

Czy Dual Channel działa w każdym latopie, jeśli posiada 2 takie same kości RAM?

Nie muszą być takie same, wystarczy że mają dokładnie takie same parametry.

Cytat

czy lepszy jest laptop MSI GV czy GP w tym zestawieniu i dlaczego?

GP lepsze chłodzenie

Cytat

jakaś lepsza oferta w podobnej cenie do tego ramu

Ja tam zamiast podmieniać RAM to w tej cenie kupiłbym z RTX 2060 jakieś model. I tak w tym roku już pokażą procesory współpracujące z DDR5.

Cytat

Nie chcę na razie kupować dysku SSD...

Dysk SSD to podstawa, zresztą cały czas tanieją i będą coraz tańsze (cena za 1GB). Co roku będą podnosić wydajność dysków NVMe przez najbliższe 6 lat bez problemowo bez nowych inwestycji.

Dzięki za odpowiedzi.

Dnia 5.04.2019 o 22:05, FxJ napisał:

GP lepsze chłodzenie

Ale gorszy monitor. I 600 złotych droższy. Czy dalej uważasz, że GP lepszy?

Co twoim zdaniem jest lepsze @FxJ:

Laptop MSI GL z RTX 2060 na pokładzie, 60Hz (najgorsza chyba seria GL, czyli będzie słabe wykonanie i chłodzenie)

Laptop GV z monitorem 120Hz 3ms i 600 złotych oszczędzenia

Laptop GP ze słabym monitorem, 60Hz, jednak lepszym chłodzeniem i wykonaniem (seria GP)

Czy RTX np: 2060 nie będą grzać się bardziej niż  GTX? W głównej mierze chodzi mi o laptop z dobrym wykonaniem i chłodzeniem.

Cytat

Ale gorszy monitor. 

Matryca, nie tyle gorsza co innego typu bo pokrycie kolorów ma dobre, dopiero pod kątem widać przekłamanie jak patrzysz na wprost jest ok.

Cytat

Czy RTX np: 2060 nie będą grzać się bardziej niż  GTX?

Nie, im nowsza generacja tym mniej ciepła wydziela.

Cytat

W głównej mierze chodzi mi o laptop z dobrym wykonaniem i chłodzeniem.

W tej cenie da się dobry 15,6" kupić tylko.

Acer Helios 500 i7-8750H/16GB/256/Win10 GTX1070 (144Hz G-syn) - każdy lepszy 17" będzie droższy.

[1] 15.6" nie ma miejsca bytu, tylko 17.3". Ten nie byłby dobry w tej cenie?

https://www.morele.net/laptop-asus-rog-strix-scar-ii-gl704gm-ev065-4144482/

Jakiś słabo wykonany? Słabe chłodzenie? Ma przecież IPS 144Hz, nie wydaje się również odstawać od Heliosa, a cena jest mocno niższa.

[2] W głównej mierze chodzi mi o laptop z dobrym wykonaniem i chłodzeniem.

"W tej cenie da się dobry 15,6" kupić tylko."

Dziwne, a czytałem, że mają technologię Cooler Boost która poprawia chłodzenie, czyżby to była ściema? Po za tym, czy nie jest tak, że 17" mają większą powierzchnię, nie są tak sprasowane i przez to są zimniejsze?

[3] Ponieważ prawdopodobnie zapomniałeś odpowiedzieć, pozwolę sobie powtórzyć:

Ale gorszy monitor niż GV(120Hz/3ms). I 600 złotych droższy. Czy dalej uważasz, że GP lepszy?

6 godzin temu, FxJ napisał:

Matryca, nie tyle gorsza co innego typu bo pokrycie kolorów ma dobre, dopiero pod kątem widać przekłamanie jak patrzysz na wprost jest ok. 

Masz na myśli matrycę TN, we wszystkich wymienionych modelach MSI jest matryca TN. Mi chodziło o odświeżanie i opóźnienie.

4.Co twoim zdaniem jest lepsze @FxJ:

Laptop MSI GL z RTX 2060 na pokładzie, 60Hz (najgorsza chyba seria GL, czyli będzie słabe wykonanie i chłodzenie)

Laptop GV z monitorem 120Hz 3ms i 600 złotych oszczędzenia

Laptop GP ze słabym monitorem, 60Hz, jednak lepszym chłodzeniem i wykonaniem (seria GP)

Cytat

"W tej cenie da się dobry 15,6" kupić tylko."

Dopiszę że mówiłem o laptopach z RTX 2060

Cytat

mają technologię Cooler Boost która poprawia chłodzenie, czyżby to była ściema?

Zwiększa ilość obrotów (RPM) wentylatorów.

Zmiana pasty o wiele więcej da.

Cytat

najgorsza chyba seria GL, czyli będzie słabe wykonanie i chłodzenie

Te mają już podobne bardzo do tego z GP.

Cytat

Mi chodziło o odświeżanie i opóźnienie.

TN są przecież szybsze zawsze od IPS.

Wystarczy żeby miał realnie poniżej 8ms.

https://www.purepc.pl/pamieci_masowe/przeglad_dyskow_ssd_adata_480_gb_512_gb_sata_i_m2_pcie?page=0,10

Porównanie dysków Adaty.

52 minuty temu, FxJ napisał:

Dopiszę że mówiłem o laptopach z RTX 2060

Hm... z jakiego powodu uparłeś się na ten RTX 2060? Aż taka jest różnica?

Te mają już podobne bardzo do tego z GP.

O chłodzeniu słyszałem, że GP ma 1 więcej radiator, a obydwa mają po 2 wiatraczki. Ale czy ogólna jakość wykonania się różni? Masz jakieś informacje na ten temat?

Zwiększa ilość obrotów (RPM) wentylatorów. 

Cooler Boost nic więcej nie robi oprócz ilości obrotów?

Zmiana pasty o wiele więcej da. 

Nie rozumiem. Zmiana pasty fabrycznej od razu po kupnie? Czy chodzi o coś innego, bo chyba starej pasty nie sprzedają?

Ostatecznie, jaki laptop 17,3" byś proponował? 15,6" jest po prostu za mały, i będę się męczył z nim cały czas użytkowania.

Cytat

Aż taka jest różnica?

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_rtx_2060_nastepca_gtx_1060_dogania_gtx_1080?page=0,13

Cytat

że GP ma 1 więcej radiator

GV mają wylot tylko do tyłu, a GP na booki i do tyłu.

Cytat

Cooler Boost nic więcej nie robi oprócz ilości obrotów?

A co może zrobić innego, chłodziarki nie ma 🙂

Cytat

Zmiana pasty fabrycznej od razu po kupnie?

Sam oceń jeśli chodzi o różnice w temp.

Cytat

chyba starej pasty nie sprzedają?

Nakładają najtańszą jak intel na chłodzeniu boxowym.

Cytat

15,6" jest po prostu za mały

Acer Nitro VG270UBMIIPX 27" (2560 x 1440)

A nie lepie do pracy przy biurku podłączyć monitor WQHD?

Tak żeby można było spokojnie do łóżka wziąć (na podkładce) mniejszy poręczny 15,6".

HYPERBOOK NH5 (NH55EDQ-15-7687) I7-8750H RTX2060 - bazuje na kadłubku Clevo NH55EDQ

Na hasło "Nieidealny" dostaniesz 4% rabatu.

Wersja z monitorem odpada, w domu mam PC na którym głównie pracuję. Laptop musi być przenośny, ale 15,6" odpada w każdym bądź razie.

Jeśli chodzi o 17,3" to który polecasz z wymienionych modeli?

1. Asus ROG Strix SCAR II (GL704GM-EV065)

2. MSI GP73 Leopard (8RE-057XPL) 32 GB RAM/ 1TB HDD

3. MSI GL73 i7-8750H/8GB/1TB RTX2060 (GL73 8SE-065XPL)

4. HYPERBOOK SL704 I7-8750H RTX2060

Hyperbooki to tajemnicze laptopy, dosyć mało o nich słychać w internecie, dlatego nie wiem, co myśleć o ich modelach. Jedyne informacje jakie przeczytałem to:

1. są grzejącymi się naleśnikami

2. jakość wykonania gorsza niż MSI i ASUS

3. mało osób kupuje i  jeszcze mniej poleca

Co sam sądzisz o hyperbookach? Jak to wygląda z jakością wykonania w rzeczywistości porównując np: do Asus ROG Strix Scar II czy MSI GP? Chciałbym kupić laptop, który posłuży mi lata, jakość wykonania i chłodzenie są dla mnie najważniejsze. Powiedz szczerze, czy twój wybór nie jest przypadkiem dyktowany umową z firmą na reklamę w internecie?

np to jest co najmniej niepokojące: link

P.S Zaskoczyłeś mnie, że RTX 2060 to prawie GTX 1080.

Pozdrawiam

Cytat

Przykładowy cytat1:

"Lapek ma już więcej niż dwa tygodnie, bo 5 miesięcy, ale pierwszy ślad po lewej stronie pojawił się dokładnie po dwóch tygodniach."

Cytat

Przykładowy cytat2:

"Pierwsze problemy z grzaniem się i zacinaniem klawiatury sygnalizowałem, ale po paru krótkich odesłaniach od jednego pracownika do drugiego i na końcu stwierdzeniu, że nigdy nie spotkali się z takim przypadkiem, w obliczu odesłania go do serwisu i byciu przez miesiąc bez sprzętu do pracy odpuściłem sobie. Tym bardziej, że sprzęt kupiony na firmę.

Ale ja tu nie narzekam na obsługę Hyperbooka, tylko po prostu pokazuję jak wygląda ich sprzęt żeby przestrzec innych przed zakupem (przynajmniej tych modeli biurowych, bo może aluminiowe obudowy lub gamingowe konfiguracje dają radę)."

Cytat

Cytat3:

"Przyznam, że ostatecznie mamy bardzo mieszane uczucia w związku ze sprawą opisaną w tym wątku.

Hyperbook zreflektował się na etapie wezwania przedsądowego. Pojawiła się sensowna osoba, zmienił się klimat rozmowy na taki jaki być powinien od początku. Sprzęt został wymieniony na taki jak zamawialiśmy, czyli z gniazdami po lewej stronie. Z drugiej strony styl w jakim odbyła się ta sprawa, dodatkowe koszty i negatywne emocje, które w związku z tym się pojawiły, pozostawiają naprawdę niezatarte wrażenia. Z pewnością był to jeden z tych zakupów, które pamięta się do końca życia.

Czy poleciłbym Hyperbooka znajomym?
Hmmm… niech się zastanowię…
Zresztą każdy może wyciągnąć własne wnioski na podstawie faktów opisanych w tym wątku.
Dla nas ta sprawa jest zamknięta."

Cytat

Cytat4 (ten mnie mocno zaniepokoił):

"Ponieważ ten wątek jest wysoko w wyszukiwarce, pozwolę sobie dodać swoje ostrzeżenie.

Zachęcony dobrymi recenzjami Hyperbooków, zakupiłem do firmy model N24. I chociaż generalnie pracuje mi się na nim OK, to mam jednak sporo zastrzeżeń, które w efekcie sprawiają, że drugi raz bym tego sprzętu nie kupił.

Bardzo słaba jakość mechanicznego wykonania laptopa:
- klawiatura się zacina, szczególnie spacja, piszę coś i nagle widzę, że wyrazy są połączone, trzeba się cofać i rozdzielać, bywa dość frustrujące
- złamał się bolec wtyczki zasilającej (WTF!)
- już po dwóch tygodniach użytkowania farba obudowy pod nadgarstkami się starła przez co sprzęt wygląda dość nieestetycznie
- przyciski zaczęły zostawiać ślad na matrycy
- na skądinąd pięknej i jasnej matrycy pojawił się bad pixel
- wiadomo, że sprzęt do biura a nie do multimediów, ale jakość dźwięku jest tragiczna, dodatkowo głośniki są umieszczone od spodu obudowy, przez co dźwięk jest tłumiony

Ponadto przy ustawieniu procesora na pełną wydajność sprzęt grzeje się tak, że chłodzenie musi pracować na maksa (inaczej zaczyna śmierdzieć topionym plastikiem), ma się wrażenie pracy na suszarce do włosów, a nie na laptopie, trzeba zwalniać procesor do trybu "cichy" i wówczas da się pracować, tylko jaki jest sens kupowania szybszego procesora tylko po to żeby go o połowę zwalniać

Obsługa sklepu jest generalnie miła i pomocna, ale z uwagi na to, że realizacja zamówienia trwała ponad miesiąc i zakup był robiony na firmę, gdzie komputer jest potrzebny codziennie do pracy, nie mogę sobie pozwolić na zabawy w serwisy i być bez komputera kolejny miesiąc.

Być może przy komputerach typowo gamingowych starają się bardziej, ale ten to porażka..."

Cytat

Ten cytat jest bardzo świeży: "

Napisany 15 Marzec 2018 - 15:58

Co do kadłubków to polecam poszukać z frazą "nhl" w google. Dużo jest tam informacji po polsku. Polecam także recenzje filmowe na youtube. Z tego co czytałem seria N8X ma być z zasady tanią budżetówką, a co za tym idzie może występować w nich uginanie się klawiatury od zwykłego użytkowania, nawet do kilka mm w głąb laptopa. Do tego często ludzie od razu po zakupie muszą szlifować radiatory, bo ich powierzchnia zostawia dużo do życzenia i laptop grzeje się. Sama obudowa może (ale nie musi, zależy od modelu) być z taniego plastiku, który powoduje wyginanie matrycy ekranu przy otwieraniu.

Jak poszukasz to znajdziesz też posty, w których ludzie szukają biosów, sterowników do danego modelu, gdyż kadłubki mają bardzo słabe wsparcie producenta pod względem oprogramowania i czasami aktualizacja systemu może wywalić sterowniki, na które będziesz zmuszony poczekać kilka bądź kilkanaście dni zanim pojawią się updaty pod Twój sprzęt.

Swoją opinię opieram tylko na tym co wyczytałem w sieci całkiem niedawno, gdy szukałem sobie laptopa. Nie wiem miałem kadłubka w ręku więc najlepiej będzie jak sam poszperasz coś o nich i wyciągniesz wnioski"

W internecie jest tego dość sporo i mógłbym cytować bez końca, ale za napisanie książki nikt mi nie zapłaci:/ . Podsumowując to jak to jest z tym całym Hyperbookiem?

Musiałem poprawić układ wpisu, bo wszystko się zlewało.

Cytat

Hyperbooki to tajemnicze laptopy, dosyć mało o nich słychać w internecie, dlatego nie wiem, co myśleć o ich modelach. Jedyne informacje jakie przeczytałem to:

1. są grzejącymi się naleśnikami

2. jakość wykonania gorsza niż MSI i ASUS

3. mało osób kupuje i  jeszcze mniej poleca

1. Co by nie powiedzieć to jedno mają dobre, właśnie układ chłodzenia. Ci co krytykują chłodzenie to nie mieli z nimi do czynienia albo celowo kłamią (ja tam się prawie nie udzielam bo to szkoda czasu). Asus niby ma taki dobre chłodzenie a dopiero zmieniając pastę daje radę (to nie model klasy DTR). Niektóry krytykuję za układ jeden radiator na tył a jeden z prawej i może troszkę przeszkadzać jeśli masz blisko myszkę.

Zresztą nakładają im same dobre pasty, to Asusa wszyscy krytykują za smarowanie najtańszymi.

2. Prawda i nie prawda, bo którego modelu dotyczy? Są i aluminiowe z dobrym i te najtańsze nastawione na wydajność jak tanie Lenovo. Liczy się model.

3., A firm sprzedających kadłubki Clevo jest coraz więcej, np. ostatnio znane "NTT" zaczęło je oferować.

Cytat

Co sam sądzisz o hyperbookach? Jak to wygląda z jakością wykonania w rzeczywistości porównując np: do Asus ROG Strix Scar II czy MSI GP? Chciałbym kupić laptop, który posłuży mi lata, jakość wykonania i chłodzenie są dla mnie najważniejsze.

Bardziej podobny do GV tutaj kosztem właśnie konstrukcji z tworzywa dostajesz nowszą generacyjnie grafikę.

Cytat

Powiedz szczerze, czy twój wybór nie jest przypadkiem dyktowany umową z firmą na reklamę w internecie?

A nie morele, w końcu mają u mnie dział z rabatami 😉? W sliderze nie mają reklamy same tam portale.

Cytat

Zaskoczyłeś mnie, że RTX 2060 to prawie GTX 1080.

Jeśli chodzi laptopy to trochę mniej bo jednak mają obniżone zegary tak by zrównoważyć pobór prądu i TDP.

Cytat

Jak poszukasz to znajdziesz też posty, w których ludzie szukają biosów, sterowników do danego modelu, gdyż kadłubki mają bardzo słabe wsparcie producenta pod względem oprogramowania i czasami aktualizacja systemu może wywalić sterowniki, na które będziesz zmuszony poczekać kilka bądź kilkanaście dni zanim pojawią się updaty pod Twój sprzęt.

100% prawdy tutaj mają jeszcze wiele do nadrobienia ale maja słabe wsparcie od Microsoftu bo sprzedają laptopy bez sytemu w większości.

Cytat

Swoją opinię opieram tylko na tym co wyczytałem w sieci całkiem niedawno

Te są nowe i nie ma o nich za wiele w sieci, wpisz sobie model kadłubka.

Cytat

Podsumowując to jak to jest z tym całym Hyperbookiem?

Inni tylko markują swoim logo i montują konfiguracje wg. zamówienia.

Te droższe mają wymienne grafiki GeForce / Quadro na złączach MXM.

@FxJ Z powodu tego, że rodzice poprosili mnie dziś, by kupić też im laptopa, muszę się pospieszyć i kupić oba jutro, najpóźniej pojutrze, gdyż potrzebują go na gwałt. W związku z tym, nie mam dużo czasu do namyślenia i dlatego proszę o pomoc. Zebrałem w tym poście wszystkie najważniejsze informacje odnośnie tematu. Do wyboru mam 3 laptopy. Czy mógłbyś poradzić mi schodkowo, który twoim zdaniem jest najlepszy, który gorszy, a który najgorszy? Interesuje mnie twoja subiektywna opinia, jakiego zakupu dokonałbyś na moim miejscu.

1. Asus ROG Strix SCAR II (GL704GM-EV065) - asus który też ma bardzo dobre opinie, dodatkowo ips 144hz i dobre odwzorowanie kolorów, podobno też dobre chłodzenie
Recenzja1: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/asus-rog-strix-scar-ii-gl704gw-ev002t-test-opinie/strona/30500.html#comments
Recenzja2 po niemiecku (proponuję google translator): https://www.notebookcheck.com/Test-Asus-ROG-Strix-Scar-II-GL704GM-i7-8750H-GTX-1060-Laptop.355516.0.html

2. MSI GP73 Leopard 8RE-421XPL (8RE-057XPL) - seria gp którą wszyscy kupują i wychwalają to jednak ma słaby monitor. Nie znalazłem recenzji do dokładnie tego modelu.

3. MSI GL73 i7-8750H/8GB/1TB RTX2060 (GL73 8SE-065XPL) - Choć słaba seria GL i słaby monitor to jednak RTX2060, w tym modelu jest też chłodzenie jak z serii GP:cooler bost 5 z 2 wiatraczkami i 7 radiatorami oraz 4 wentylatory. Dowiedziałem się też, że przy tym modelu: cyt. "Różnica pomiędzy GP, a GL sprowadza się do aluminiowej obudowy i wielokolorowego podświetlenia klawiatury, bo sam system chłodzenia oraz budowa płyty głównej są b. podobne.

GL: csm_MG_4089_6362e9d3e4.jpg

GP: GP73_1.jpg

Nawet zestaw portów jest identyczny, z takim samym rozmieszczeniem."
Recenzja: https://www.notebookcheck.net/MSI-GL73-8SE-i7-8750H-RTX-2060-Laptop-Review.403811.0.html

Chciałbym jeszcze raz zaznaczyć, że na pierwszym miejscu liczy się dla mnie jakość wykonania i dobre chłodzenie - by laptop dłuuugo żył (choć zwracam uwagę na wszystko).

Pozdrawiam serdecznie

Cytat

by kupić też im laptopa, muszę się pospieszyć i kupić oba jutro

Czytałeś o opcji załatwienia voucheraHP Pavilion 15 2018 tylko w wersji bez grafiki dedykowanej.

https://www.notebookcheck.net/Asus-ROG-Strix-Scar-II-GL704GM-i7-8750H-GTX-1060-Laptop-Review.346966.0.html

Jest też przetłumaczone normalnie jak każda inna recenzja na angielskiej witrynie.

Cytat

Interesuje mnie twoja subiektywna opinia

Jest najfajniejszy bardziej można to ująć jako premium już, ale ma minusy jak każdy tańszy bez GTX 1070 jak brak G-sync (lub w nowych z 2019 FreeSync).

NoteBook FanControl (nbfc) - powinien pozwolić na sterowaniem ilością RPM wentylatorów.

@FxJ

1.

Czytałeś o opcji załatwienia voucheraHP Pavilion 15 2018 tylko w wersji bez grafiki dedykowanej. 

Nie za bardzo rozumiem. Czy ma to coś do sprawy?

2.

22 godziny temu, Janusz_Biznesu napisał:

Interesuje mnie twoja subiektywna opinia

Jest najfajniejszy bardziej można to ująć jako premium już, ale ma minusy jak każdy tańszy bez GTX 1070 jak brak G-sync (lub w nowych z 2019 FreeSync). 

NoteBook FanControl (nbfc) - powinien pozwolić na sterowaniem ilością RPM wentylatorów. 

Nie rozumiem. Mógłbyś jakoś prościej?

3.

Wracając do sprawy:

Czy mógłbyś jeszcze raz przeczytać mój wcześniejszy post z wyborem laptopów i na niego odpowiedzieć? Wydaje mi się, że pomyliłeś nieco treść pytania, a bardzo chciałbym usłyszeć twoją opinię.

Wprowadziłem pewną zmianę w opcjach laptopa, i zamiast GP którego uważam za niewartego ceny podlinkowuję nowego ASUSa który zaciekawił mnie ceną do jakości.

Inny ASUS https://www.x-kom.pl/p/463652-notebook-laptop-173-asus-tuf-gaming-fx705gm-i7-8750h-8gb-256pcie1tb.html#Specyfikacja (800 złotych tańszy od asusa z numerem 1; za to gorszy monitor, bateria, nie ma chyba dodatkowego plecaka, 2 wejść na USB)

Chciałbym jeszcze raz zaznaczyć że na pierwszym miejscu liczy się dla mnie jakość wykonania i dobre chłodzenie (choć zwracam uwagę na wszystko).
Pozdrawiam

Cytat

Nie za bardzo rozumiem. Czy ma to coś do sprawy?

Wspomniałem po prostu o tych pavilionach bo są bardzo wyróżniające się aktualnie i są ostatnio na nie w wielu sklepach promocje teraz.

Cytat

Mógłbyś jakoś prościej?

G-sync czy program NBFC?

Cytat

na pierwszym miejscu liczy się dla mnie jakość wykonania i dobre chłodzenie

https://www.purepc.pl/notebooki/test_asus_fx705gd_smukla_siedemnastka_w_rozsadnej_cenie?page=0,32

Więc ten tańszy niestety odpada, całkowity brak złącza USB-C to jakieś nieporozumienie.

Cytat

mój wcześniejszy post z wyborem laptopów i na niego odpowiedzieć?

Nie jestem pewnie na co konkretnie odpowiedzieć ale najlepszy z wymienionych to SCAR II a GL73 8SE i GL73 8RE powinny zająć to samo miejsce, 8SE ma wydajniejszą grafikę ale i cena jest odpowiednio wyższa.

Witam,

1.

39 minut temu, FxJ napisał:

https://www.purepc.pl/notebooki/test_asus_fx705gd_smukla_siedemnastka_w_rozsadnej_cenie?page=0,32

Więc ten tańszy niestety odpada, całkowity brak złącza USB-C to jakieś nieporozumienie.

Ok, przeczytałem i zgadzam się z tobą. Ten laptop nie ma chłodzenia. Powiedz mi tylko dlaczego "brak złącza usb-c jest takie ważne?

2.

Nie jestem pewnie na co konkretnie odpowiedzieć ale najlepszy z wymienionych to SCAR II a GL73 8SE i GL73 8RE powinny zająć to samo miejsce, 8SE ma wydajniejszą grafikę ale i cena jest odpowiednio wyższa. 

Mógłbyś to jakoś rozwinąć, co cię skłoniło? Wypisać jakieś plusy i minusy? Wiem że scar II ma bardzo dobrą matrycę IPS 144/3ms, czy ona cię skłoniła do twoje opinii? Nie wydaje Ci się że ten MSI GL mógłby być lepszy ponieważ ma RTX 2060 i chyba nawet lepsze chłodzenie? (podobno w tym modelu jest też chłodzenie jak z serii GP:cooler bost 5 z 2 wiatraczkami i 7 radiatorami oraz 4 wentylatory) Niestety, ma matrycę 60hz TN, nie wiem czy dobrą czy nie (jeśli chodzi o kolory itp, nie wiem również ile ma ms opóźnienia matryca(bo nie wiem jak to sprawdzić).

P.S. Czym różni się GL RE od GL SE?

3.

Cytat

Mógłbyś jakoś prościej?

G-sync czy program NBFC?

Wiem co to g-sync natomiast nie wiem czym jest NBFC.

8 godzin temu, FxJ napisał:

Nie rozumiem również tego zdania.

Pozdrawiam 🙂

Cytat

"brak złącza usb-c jest takie ważne?

W odniesieniu ogólnie do małej ilości złączu USB ale brak w tej cenie to też jakaś porażka, może teraz to nie problem ale od tego roku sporo monitorów ma już USB-C, nowe drukarki itd. Ale głównie chodzi o przenośne dyski SSD - ja już kupiłem taki na filmy pod TV bo jednak HDD szumiał i irytował mnie wystarczająco więc za 300zł kupiłem 500GB + za 50zł kieszeń.

Cytat

chyba nawet lepsze chłodzenie?

Na pewno cichsze (mniej RPM) ale dopiero po zmianie pasty było by naprawdę dobrze.

Cytat

(jeśli chodzi o kolory itp, nie wiem również ile ma ms opóźnienia matryca(bo nie wiem jak to sprawdzić).

Jeśli jest "realnie" ok 8-10 to jest dobrze, sprawdzić tylko w testach jeśli ktoś miał sprzęt.

Cytat

P.S. Czym różni się GL RE od GL SE?

To pełne oznaczenie producenta, różnica w roczniku ale procesory te same a głównie w grafice.

Cytat

nie wiem czym jest NBFC

Wystarczyło wpisać w wyszukiwarkę na forum.

Cytat

Nie rozumiem również tego zdania.

Asus po prostu należy do wyższej klasy laptopów, wyposażonych w lepsze matryce, lepszą jakość obudowy, lepszą klawiaturę z podświetleniem RGB itd.

Minus to taki że te z GTX 1070 mają już G-sync oraz to że należy do lekkich laptopów gamingowych dlatego wentylator w nich musi pracować znacznie intensywniej niż w tych 1kg cięższych i grubszych.

Witam,

1.

10 godzin temu, FxJ napisał:

za 50zł kieszeń.

Możesz mi podlinkować tę kieszeń, którą kupiłeś? Ja za swoją dałem 123zł i jestem zaskoczony.

2.

Cytat

(jeśli chodzi o kolory itp, nie wiem również ile ma ms opóźnienia matryca(bo nie wiem jak to sprawdzić).

Nie chodziło mi o monitor Asusa tylko o MSI GL73 i7-8750H/8GB/1TB RTX2060 (GL73 8SE-065XPL). Jaki Asus ma monitor to ja widziałem recenzje. Wiesz może jaki ma ten MSI GL z RTX-em 2060 monitor? Ile ma ms opóźnienia i kolory?

3.

oraz to że należy do lekkich laptopów gamingowych dlatego wentylator w nich musi pracować znacznie intensywniej niż w tych 1kg cięższych i grubszych.

MSI GL73 i7-8750H/8GB/1TB RTX2060                    - Waga 2,90 kg (z baterią).

Laptop Asus ROG Strix SCAR II (GL704GM-EV065) - Waga [kg] 2.9(z baterią).

Asus należy do "lekkich laptopów" ale ten z MSI GL też ma dokładnie tą samą wagę. On też należy do tych lekkich?, bo nie rozumiem..

4.

Asus po prostu należy do wyższej klasy laptopów, wyposażonych w lepsze matryce, lepszą jakość obudowy, lepszą klawiaturę z podświetleniem RGB itd.

Minus to taki że te z GTX 1070 mają już G-sync

Ostatecznie zostały te dwa, resztę odrzuciłem: MSI GL73 i7-8750H/8GB/1TB RTX2060 i Laptop Asus ROG Strix SCAR II (GL704GM-EV065). O Asusie sporo mi już napisałeś. Czy mógłbyś też opisać jak ty widzisz tego MSI GL z RTX2060?

P.S. Rodzicom kupię tego Asusa (ze wzglądu na monitor), zastanawiam się czy dla siebie nie wybrać tego MSI GL ze względu na RTX 2060 i więcej tych rurek chłodzących(powinien lepiej chłodzić bo ma ich 7 a u asusa widzę ich tylko 5). W recenzji piszą też że porty ma sporo wolniejsze i jakość wykonania nie to samo co asus więc się jeszcze zastanawiam. Z jednej strony ten RTX i chłodzenie z drugiej matryca i jakość wykonania... Co o tym sądzisz?

Pozdrawiam.

Cytat

Możesz mi podlinkować tę kieszeń, którą kupiłeś?

Uniteka ale teraz jest za 59zł więc nie bardzo się opłaca, a i tak będzie tylko domowa. No i te złącza "USB Micro B" i kable do nich szybko mi się zużywają 😛

ICY BOX IB-233U3-B + bumper - 39zł

Cytat

Wiesz może jaki ma ten MSI GL z RTX-em 2060 monitor?

Jaka jest matryca, nie ale można zapytać na ich stronie.

Cytat

On też należy do tych lekkich?, bo nie rozumiem..

GT72VR 7RD - 3,78 kg, przykładowy laptop w którym można nawet zrobić OC grafiki/procesora*.

Cytat

jak ty widzisz tego MSI GL z RTX2060?

Jakościowo to średnia półka

Cytat

więcej tych rurek chłodzących

Heat pipe - tylko transportuje ciepło do radiatora.

Cytat

Rodzicom kupię tego Asusa (ze wzglądu na monitor), zastanawiam się czy dla siebie nie w ybra ć te go MSI G L

A to taka sytuacja, wiesz zamów przez internet i najlepiej samodzielnie przetestuj. Sam wtedy porównasz matryce "side by side" i na wprost - to da ci najwięcej.

Witam,

Laptopy zostały zamówione, z tego powodu temat jest do zamknięcia.

Od siebie dodam, że bardzo przyjemnie rozmawiało mi się na tym forum i  dlatego chciałbym serdecznie podziękować Moderatorowi  Globalnemu FxJ za olbrzymie wsparcie w postaci poradników, różnych wykresów oraz własnego doświadczenia, które bardzo mi pomogły. Na pewno jeszcze nie raz będę wracał do tego tematu bo wiele podlinkowanych informacji jest wartych dodatkowego przejrzenia. Jeszcze raz wielkie THX za wszystkie odpowiedzi @FxJ.

Serdecznie pozdrawiam.

Jak będziesz chciał się podzielić informacjami z innymi 😉

Witam,

Wiadomość z ostatniej chwili. Nie wiem czy przepłaciłem, ale znalazłem przed chwilą taki laptop:
MSI GV72 8RE-053XPL za równo 5k.

Porównując go z Laptop Asus ROG Strix SCAR II za 5,8k, to być może bardzo podobna opcja za 800zł mniej. Matryca 120Hz TN (asus ma 144 IPS), wydaje mi się że ma lepszą baterię niż Asus, reszta chyba bardzo podobna.

-Czy ma ktoś recenzje do tego modelu?

-Wie może ktoś jak u niego wygląda chłodzenie

-Jak wygląda jakość wykonania w porównaniu do asusa?

Natomiast porównując go nawet z: MSI GL73 i7-8750H/8GB/1TB RTX2060 za 5,9k, wydaje mi się że może to być lepsza opcja.
Zauważone różnice:Lepsza matryca bo 120Hz(nadal TN), może GTX 1060 (a nie RTX 2060), ale za to 900zł taniej.
Nie wiem jak z chłodzeniem i innymi pomniejszymi rzeczami. Czy ktoś ma zdjęcie chłodzenia tego modelu? Może jakaś recenzja?

Zastanawiam się czy ten laptop nie byłby ogólnie lepszą opcją, a co wy o tym myślicie?

Pozdrawiam.

Cytat

za równo 5k

Nie bardzo się opłaca skoro normalnie za 5299zł masz MSI GP73 8RE-421XPL.

MSI GP73 8RE GTX 1060 i7-8750H 8GB 240SSD+HDD - 5200zł na allegro

Cytat

Asus ROG Strix SCAR II za 5,8k, to być może bardzo podobna opcja za 800zł mniej.

MSI GE73 z IPS - te są dopiero podobne do tego Asusa.

Cytat

wydaje mi się że ma lepszą baterię niż Asus

Patrz na pojemność w Wh a nie w mAh.

GTX_1060_vs_RTX_2060_PC.jpg

Może tak, tutaj dla PC-tów ale to podobnie się przekłada w laptopach, zobacz jak bardzo RTX 2060 odstaje od GTX 1060.

Cześć @FxJ

1.

7 minut temu, FxJ napisał:

Może tak, tutaj dla PC-tów ale to podobnie się przekłada w laptopach, zobacz jak bardzo RTX 2060 odstaje od GTX 1060.

Wiem, że jest dość spora różnica ale w pieniężnie jest jeszcze większa bo aż całe 1100zł, nie sądzisz że to zbyt dużo by dopłacić do RTX 2060?

2. Masz jakieś zdjęcia układu chłodzenia tego modelu? Bo to najważniejsze.

3.

Asus ROG Strix SCAR II za 5,8k, to być może bardzo podobna opcja za 800zł mniej. 

Już 1000zł, nie wydaje ci się że ten asus już nie wydaje się bardziej opłacalny?

4.

Nie bardzo się opłaca skoro normalnie za 5299zł masz MSI GP73 8RE-421XPL.

Widzę, ale ten model nie ma 120Hz/3ms w monitorze 😕 .  

Pozdrawiam.

Cytat

Widzę, ale ten model nie ma 120Hz/3ms

2-3 modele matryc są dostępne, różne konfiguracje.

Cytat

w monitorze

Proszę cię mów matrycy

Cytat

bo aż całe 1100zł, nie sądzisz że to zbyt dużo by dopłacić do RTX 2060?

Liczysz z systemem?

Witam,

1.

1 minutę temu, FxJ napisał:

Liczysz z systemem?

Żadna w powyższych konfiguracji nie posiada systemu operacyjnego, więc nie wiem czemu poruszyłeś tę sprawę. (Zainstaluję system samemu).

2.

4 minuty temu, FxJ napisał:

bo aż całe 1100zł, nie sądzisz że to zbyt dużo by dopłacić do RTX 2060?

Chyba niechcący nie odniosłeś się do tej sprawy a zacytowałeś ją w swoim poście.

3.

5 minut temu, FxJ napisał:
Cytat

Widzę, ale ten model nie ma 120Hz/3ms

2-3 modele matryc są dostępne, różne konfiguracje.

Wiem, niestety nie można ich nigdzie już dostać. (jeśli Ci chodzi o serię GP)

Co o tym wszystkim sądzisz?

Pozdrawiam.

Cytat

Chyba niechcący nie odniosłeś się do tej sprawy a zacytowałeś ją w swoim poście.

Nie po tylko podesłałem ci link do opcji jak można sobie poradzić z brakiem systemu w zestawie i detaliczną ceną ok 500zł.

Cytat

niestety nie można ich nigdzie już dostać

Czasem jakiś sklep je dostanie, ale to trzeba znaleźć jak będą mieli na stanie - najlepiej po kodzie producenta.

Cytat

niewarty kupna

Jeśli mówisz o GV72 to w zasadzie tak, no nie za tyle na pewno, marto poszukać nieco lepszej alternatywy nawet w outletach.

Witam,

Co sądzicie o tym porównaniu:

https://www.morele.net/laptop-asus-rog-strix-scar-ii-gl704gm-ev065-4144482/ +32GB cl15 RAMU =6370ZŁ

vs

https://www.x-kom.pl/p/430443-notebook-laptop-173-asus-rog-strix-scar-gl703gs-i7-8750-16gb-256pcie1tb.html#Specyfikacja = 7300zł (7670 z 32BG cl19)

-Różnica to 1350zł za: G-sync (imao mało przydatne), GTX 1070 (zamiast 1060), dysk SSHD 5400 (zamiast HDD 7200), , ssd 256 (też mało przydatny bo chciałem dokupić 1tb ssd).

-Minusy to: jedno mniej miejsce na SSD, -plecak (więc trzeba będzie dokupić, nie wiem ile nawet kosztuje taki plecak ale myślę że nie więcej niż stówe), ramy będą wolniejsze bo cl 19.

-Nie wiem co z baterią bo 4-komorowa, 4940 mAh, Li-Polymer vs 4-komorowy Litowo-Jonowy. Czy jest jakaś duża różnica?

P.S1. Z tego co udało mi się sprawdzić oba laptopy mają identyczną obudowę.

P.S2. Jak ktoś ma jakiś dobry poradnik z tymi bateriami do laptopów albo przynajmniej po krótce wytłumaczyć co i jak to byłbym wdzięczny.

Mam szczerą nadzieję, że ktoś podejmie temat bardziej wnikliwie, gdyż dotychczasowe odpowiedzi były bardzo lakoniczne,

pozdrawiam.

.

Cytat

Co sądzicie o tym porównaniu

Moze tak do filmów i pakietu adobe wybrałbym tego z matrycą IPS, do grania tego z GTX 1070.

Cytat

dysk SSHD 5400 (zamiast HDD 7200)

Tak szczeże to w PC-cie sam nie mam żadnego HDD już, wszystkie leżą w folii anty statycznej i kopercie bąbelkowej, podłączam tylko jak coś potrzebuję przez "hot swap" a potem bezpiecznie odłączam jak pendriva (bezpieczne usuwanie sprzętu). Nawet dysk zewnętrzny na filmy mam SSD ponieważ mnie denerwował hałas podczas pracy. Więc dla jednym SSHD i 5400 RPM to będzie plus bo mniej będzie hałasować. W przyszłości i to niedalekiej i tak go wymienisz a ten pewnie powędruje do kieszeni np. IB-233U3-B.

Cytat

też mało przydatny bo chciałem dokupić 1tb ssd

Patrzysz na ilość slotów M.2 i SATA III (2,5")?

Cytat

Czy jest jakaś duża różnica?

Nie i lepiej patrzeć na pojemność, odsyłam do testów "model + review".

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się