Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

Cytat

gdy偶 dotychczasowe odpowiedzi by艂y bardzo lakoniczne

Trzeba go mie膰 fizycznie dost臋pnego, a patrz ile os贸b w og贸le od siebie co艣 napisze, niekt贸rzy "np." trafi膮 na matryce z ulotami 艣wiat艂a, zwr贸c膮 i wezm膮 inny model a powiedz膮 o tym ci za p贸艂 roku, nie wrzuc膮 dla innych zdj臋cia i modelu matrycy bo po co.

Nawet testerzy maj膮 laptopa 4-5 dni z czego test baterii to praktycznie p贸艂tora dnia.

https://www.facebook.com/groups/laptop.nieidealny.plk聽- mo偶esz poszuka膰 na grupie.

Witam, to znowu ja xD.

Wrzucili nowe laptopy i ju偶 mam super kr臋膰ka, bo swojego laptopa ju偶 kupi艂em a tu nowa (wydaje si臋 lepsza ) oferta. Wrzucam te opcje laptop贸w i baaaardzo prosz臋 o pomoc, kt贸ry lepszy? Wydaje mi si臋 偶e to prawie to samo a cena r贸偶na O_o.

1. ASUS ROG Strix SCAR II GL704GM-EV065 - 240GB SSD (GLL704GM-EV065|2SSD)
  2. ASUS ROG Strix SCAR II i7-8750H/8GB/256PCIe+1TB (GL704GM-EV066) - Ten ma numer o jeden wy偶szy ni偶 pozosta艂e "kod producenta: GL704GM-EV066" i inn膮 matryc臋:AHVA (dodatkowo dysk 240 ssd).
  3. Asus ROG Strix SCAR II (GL704GM-EV065) - Ten kupi艂em :< (jeszcze nawet nie otworzy艂em xD, czeka nieodpakowany).

Czy 1 opcja to nie ta艅sza wersja 3 (kt贸r膮 kupi艂em) a ma tylko dysk 240 ssd zamiast 1tb hdd?

@FxJ Porad藕 mi:

1. Czy ta matryca AHVA jest lepsza ni偶 IPS czy gorsza?
  2. Czy op艂aca si臋 odda膰 3 opcj臋 i zam贸wi膰 2?

Niecierpliwe czekam na pomoc

Pozdrawiam.

Cytat

ma tylk锘縪 dysk 240 ssd zamiast 1tb hdd?

Tak

Cytat

Czy ta matryca AHVA jest lepsza ni偶 IPS czy gorsza?

1 i 3 maj膮 t膮 sam膮 matryc臋.

Cytat

Czy op艂aca si臋 odda膰 3 opcj臋 i zam贸wi膰 2?

ASUS ROG Strix SCAR II i7-8750H/8GB/256PCIe+1TB聽- 500z艂 taniej + plecak, ekonomia m贸wi za tym by zamieni膰 ale troch臋 poczekasz na zwrot kasy.

@FxJ

1.A co z matryc膮 AVHA?, czy nie jest przypadkiem gorsza ni偶 IPS?

W tym modelu ni偶szym kod producenta: GL704GM-EV065 jest napisane FHD matt IPS w innej ofercie tego samego laptopa IPS-level, a w tym drugim: kod producenta: GL704GM-EV066 AHVA. Czy mo偶e to by膰 ta sama matryca? Z tego co czyta艂em AHVA to IPS tylko gorszy, wi臋c zastanawiam si臋 czy zmienili matryc臋 w nowszym modelu,

Pozdrawiam

To jedna z odmian matryc VA.

Cytat

nie jest przypadkiem gorsza ni偶 IPS?

Lepsza czer艅, niewiele s艂absze kolory, tak samo dobra do gier. Musia艂bym zna膰 model matrycy.

@FxJ

1. Gdyby艣 mia艂 wybra膰 to kt贸r膮 by艣 matryc臋 wybra艂?

2.S艂ysza艂em 偶e matryce VA s膮 bardziej zawodne i szybciej si臋 psuj膮, czy to prawda?

3.Czy te matryce si臋 r贸偶ni膮?, bo by艂y w tych samych modelach laptop贸w:

FHD matt IPS

IPS-level

Pozdrawiam.

Cytat

S艂ysza艂em 偶e matryce VA s膮 bardziej zawodne i szybciej si臋 psuj膮, czy to prawda?

Bzdura, widzisz na allegro jakie艣 popsute VA/PVA itp? Tyle samo TN i IPS jest 艣rednio.

Cytat

Czy te matryce si臋 r贸偶ni膮?

Napisz do asusa i popro艣 o oznaczenie matryc, wtedy mo偶na por贸wna膰. Jak IPS level to mo偶e by膰 nawet jaka艣 bardzo droga TN-ka.

@FxJ

A po tych danych to kt贸ry model by艣 wybra艂? Ten wy偶szy czy ni偶szy?

Pozdrawiam.

P.S. Napisa艂em ju偶 do Asusa i dosta艂em e-mail 偶e odpisz膮 w przeci膮gu 48H od czasu wys艂ania pytania w godzinach pracy: pon-pt. Wi臋c troch臋 poczekam z odpowiedzi膮 :/.

Ekonomicznie rzecz ujmuj膮c lepiej tego ta艅szego ale konkretnie co艣 mog臋 powiedzie膰 znaj膮c modele matryc.

Wielkie dzi臋ki za Twoje zdanie w tej sprawie.

Czyli zam贸wi艂by艣 laptop z linku 1 czy 2?

Ten z linku 1 jest ta艅szy o 110 z艂 ale nie ma dysku 1TB hdd w stosunku do tego z 2 linku.

Pozdrawiam.

GL704GM-EV066聽- tego z fabrycznym dyskiem SSD M.2 i HDD, w przysz艂o艣ci wymienisz HDD na SSD jak cena wyniesie ok 250-300z艂 za 1TB np. Cruciala MX500.

Czy 1 i 2 link to ta sama matryca tylko b艂膮d w specyfikacji czy w tym samym modelu mog膮 wk艂ada膰 inne matryce? Bo nie wiem kt贸ry zam贸wi膰 ?.

1. https://www.pcomp3000.pl/asus-strix-scar-ii-gl704gm-ev066-i7-8750h-8gb-1tb256ssd-gtx1060-6gb-144hz-dos-sklep-kozienice-radom-p-2561.html

2. https://www.x-kom.pl/p/474789-notebook-laptop-173-asus-rog-strix-scar-ii-i7-8750h-8gb-256pcie1tb.html#Specyfikacja

Pozdrawiam.

Cytat

Czy 1 i 2 link to ta sama matryca tylko b艂膮d w specyfikacji czy w tym samym modelu mog膮 wk艂ada膰 inne matryce?

Wiesz 偶e to cz艂owiek wpisuje? Wpisa艂 co by艂o na stronie Asusa wida膰.

I jeszcze jedna sprawa:

14 godzin temu, FxJ napisa艂:

To jedna z odmian matryc VA.

Przeczyta艂em ten poradnik kt贸ry podlinkowa艂e艣 i tam jest napisane, 偶e AHVA to odmiana IPS-a, mo偶esz zerkn膮膰? Przegl膮da艂em te偶 angielskie strony i znalaz艂em tam informacje, 偶e AHVA to taki IPS to ma troch臋 gorsze kolory i kontrast za to jest szybszy, co o tym s膮dzisz?

Dnia 26.04.2019 o 22:54, NaPewnoNIEJanusz napisa艂:

Czyli podejrzewasz czy jeste艣 pewny 偶e to ten sam laptop?

GL704GM-EV066 - ten sam, w obu sklepach masz podany identyczny model.

Cytat

Advanced Hyper-Viewing Angle (AHVA)

In 2012 AU Optronics began investment in their own IPS-type technology, dubbed AHVA. This should not be confused with their long standing AMVA technology (which is a聽VA-type聽technology). Performance and specs remained very similar to LG Display's IPS and Samsung's PLS offerings. The first 144聽Hz compatible IPS-type panels were produced in late 2014 (used first in early 2015) by AUO, beating Samsung and LG Display to providing high refresh rate IPS-type panels.

https://en.wikipedia.org/wiki/IPS_panel#IPS_Alternative_Technologies

A widzisz sam si臋 pomyli艂em, w tych oznaczeniach, ne maj膮聽AHVA a nie AMVA (VA).

Jak b臋dziesz mia艂 model matryc to wtedy por贸wnany.

1. Ok czyli wszystko ju偶 jasne z tymi Asusami. Mam dziwne wra偶enie, 偶e te laptopy teraz lec膮 w cenach na 艂eb na szyje (tak mi si臋 wydaje). Poza tym zauwa偶y艂em 偶e pojawiaj膮 si臋 bardzo tanie odmiany laptop贸w z 1660 ti . Nie wiem jak silna jest taka karta ale chyba lepsza ni偶 1060, ale s艂absza ni偶 RTX 2060, jest jakie艣 por贸wnanie tych 3 kart naraz?

2. Zauwa偶y艂em te偶 偶e MSI te偶 robi przeceny laptop贸w i nie wiem czy przypadkiem nie za bardzo si臋 pospieszy艂em z kupnem tych laptop贸w, mo偶e trzeba by艂o poczeka膰 a偶 ceny si臋 unormuj膮?

3. Chyba oddam swojego laptopa i rodzic贸w, bo teraz s膮 nowe jeszcze lepsze oferty nawet taniej o 400z艂, np kt贸ry z tych dw贸ch wydaje Ci si臋 lepszy?

a) MSI GE75 Raider i7-8750H/8GB/1TB/GTX1060聽(GE75 8RE-065XPL) - matryca 144Hz ips i bardziej metalowy, jak sprawdza艂em to jest to samo ch艂odzenie no i 100 z艂 dro偶szy (ALE SERIA GE)
b) MSI GL73 i7-8750H/8GB/1TB RTX2060 (GL73 8SE-065XPL)z iks-kom (nie mo偶na wkleja膰 link贸w) - matryca 60Hz Tn, plastikowy, to samo ch艂odzenie (2 wiatraki i 7chyba radiator贸w), 100 z艂 ta艅szy (TU TYLKO GL)

Pozdrawiam.

Cytat

聽laptopy teraz lec膮 w cenach na 艂eb na szyje (tak mi si臋 wydaje)

GTX 1660 Ti teraz trafi艂y do sklep贸w.

Cytat

jest jakie艣 por贸wnanie tych 3 kart naraz?

GTX_1060_vs_RTX_2060_PC.jpg

Do ka komputer贸w PC.

Cytat

kt贸ry z tych dw贸ch wydaje Ci si臋 lepszy?

GL b臋dzie wydajniejszy w grach ale nie ma za dobrego ch艂odzenia.

https://www.purepc.pl/notebooki/test_msi_gl63_8se_najtanszy_laptop_z_ukladem_geforce_rtx_2060

https://www.notebookcheck.net/MSI-GL73-8SE-i7-8750H-RTX-2060-Laptop-Review.403811.0.html

Witam

(a tak og贸lnie to te偶 wielkie Thx za odpowied藕!)

5 godzin temu, FxJ napisa艂:

GL b臋dzie wydajniejszy w grach ale nie ma za dobrego ch艂odzenia.

Zaraz, to jest chyba dobre ch艂odzenie? 2 wiatraczki i 7 radiator贸w to chyba du偶o, czy nie?, bo ju偶 si臋 gubi臋.

a) A masz jak wygl膮da ch艂odzenie tego GE?

b) Pewnie ma te偶 szybsze porty ten GE prawda?

csm_MG_4089_6362e9d3e4.jpg

2. Zauwa偶y艂em te偶 偶e MSI te偶 robi przeceny laptop贸w i nie wiem czy przypadkiem nie za bardzo si臋 pospieszy艂em z kupnem tych laptop贸w, mo偶e trzeba by艂o poczeka膰 a偶 ceny si臋 unormuj膮? 锘匡豢Czy raczej taniej nie b臋dzie bo id膮 komunie?

Pozdrawiam.

P.S. Widzia艂em ten wykres z kartami grafiki, gdy偶 ju偶 mi go pokazywa艂e艣, poza tym tu jest pokazana gra, w dodatku tylko jedna, a nie np renderowanie film贸w. Mi chodzi艂o o jaki艣 DOK艁ADNY test kart grafiki laptop贸w.

Test贸w pe艂no jest na yt je艣li chodzi o 1660ti vs rtx 2060 czy 1660ti vs 1060 gtx聽ale 1660ti jest praktycznie jak 1070 wi臋c w laptopie pogrom :)

Ps. Gdzie te promocje na MSI? xD

Cytat

https://www.purepc.pl/notebooki/test_msi_gl63_8se_najtanszy_laptop_z_ukladem_geforce_rtx_2060?page=0,26
https://www.purepc.pl/notebooki/test_msi_gl63_8se_najtanszy_laptop_z_ukladem_geforce_rtx_2060?page=0,31

Dzia艂anie podzespo艂贸w w MSI GL63 8SE mo偶na podsumowa膰 w ten spos贸b: procesor dzia艂a raczej kiepsko, karta graficzna bardzo dobrze. Intel Core i7-8750H nie ma podwy偶szonego TDP, dzia艂a wi臋c na fabrycznych 45W z mo偶liwo艣ci膮 27-sekundowego podwy偶szenia do 90W. W tym kr贸tkim czasie CPU potrafi rozgrza膰 si臋 do 98 stopni

Bez r臋cznego ograniczenia taktowania b臋dzie mu ci臋偶ko, mo偶e poprawi膮 to troch臋 w nowszych biosach.

Witam.

@FxJ je艣li nie masz aktualnie czasu na odpisanie to nie r贸b tego. Znacznie lepiej jest, gdy zamiast 4 odpowiedzi na szybko napiszesz 1 warto艣ciow膮. Bardzo ceni臋 sobie Twoje zdanie, dlatego tym bardziej wol臋 by艣 nie robi艂 tego w po艣piechu, a teraz do rzeczy.

1. Moje najwa偶niejsze pytanie to:

Dnia 28.04.2019 o 16:54, FxJ napisa艂:

GTX 1660 Ti teraz trafi艂y do sklep贸w.

No i trafi艂y, a z tym kilka pyta艅, poniewa偶 kupi艂em laptop kt贸ry w tym 艣wietle mo偶e si臋 ju偶 nie op艂aca膰 cenowo:

a) Ten jest m贸j i nie wiem czy opcja b lub c nie jest przypadkiem lepsza: MSI GL73 i7-8750H/8GB/1TB RTX2060 (GL73 8SE-065XPL) za 5850 - matryca 60Hz Tn/GPU 2060, plastikowy, to samo ch艂odzenie Co GE (2 wiatraki i 7chyba radiator贸w), (TU TYLKO GL)
b) MSI GE75 Raider i7-8750H/8GB/1TB/GTX1060聽(GE75 8RE-065XPL)聽 za 6000- matryca 144Hz ips/GPU 1060 i bardziej metalowy, jak sprawdza艂em to jest to samo ch艂odzenie, (ALE SERIA GE)

c) MSI GL73 8SD-233XPL za 5200 -TN 60Hz/GPU 1660Ti - nie wiem jakie ch艂odzenie ( @FxJ wiesz mo偶e jakie ma?),聽 (TE呕 GL) i ta r贸偶nica ceny ? .

G艂贸wny k艂opot to monitor vs GPU i wiem, 偶e mo偶na odpowiedzie膰 grasz w fps-y to bierz monitor, a jak nie to GPU, ale cena te偶 gra rol臋 i nie chc臋 przep艂aci膰.

Tu link do por贸wnania karty 1660TI z RTX 2060 + ceny GPU(by nie trzeba by艂o si臋 fatygowa膰):

Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti GAMING OC 6GB GDDR6聽聽聽聽聽聽 1 399,00 z艂

Gigabyte GeForce RTX 2060 GAMING OC PRO 6G GDDR6聽聽聽聽聽 1 759,00 z艂

2.Wracaj膮c do wcze艣niejszego posta:

22 godziny temu, FxJ napisa艂:
Cytat

Dzia艂anie podzespo艂贸w w MSI GL63 8SE mo偶na podsumowa膰 w ten spos贸b: procesor dzia艂a raczej kiepsko, karta graficzna bardzo dobrze. Intel Core i7-8750H nie ma podwy偶szonego TDP, dzia艂a wi臋c na fabrycznych 45W z mo偶liwo艣ci膮 27-sekundowego podwy偶szenia do 90W. W tym kr贸tkim czasie CPU potrafi rozgrza膰 si臋 do 98 stopni

Bez r臋cznego ograniczenia taktowania b臋dzie mu ci臋偶ko, mo偶e poprawi膮 to troch臋 w nowszych biosach.

To chyba inny model ni偶: GL73 8SE-065XPL聽 prawda?, i powinien inaczej dzia艂a膰, czy si臋 myl臋?

3. Powt贸rz臋, bo w tym nie siedz臋 i nie wiem czy nie lepiej jest poczeka膰 a jak tak to ile mniej wi臋cej (pytam oczywi艣cie o subiektywn膮 opini臋, zdaj臋 sobie spraw臋 偶e nikt nie jest jasnowidzem) :

"Zauwa偶y艂em te偶 偶e MSI te偶 robi przeceny laptop贸w i nie wiem czy przypadkiem nie za bardzo si臋 pospieszy艂em z kupnem tych laptop贸w, mo偶e trzeba by艂o poczeka膰 a偶 ceny si臋 unormuj膮? 锘匡豢Czy raczej taniej nie b臋dzie bo id膮 komunie?"

Pozdrawiam.

Cytat

poniewa偶 kupi艂em laptop kt贸ry w tym 艣wietle聽锘縨o偶e si臋 ju偶 nie op艂aca膰 cenowo

Czyli rozumiem 偶e zwracasz?

Cytat

Ten jest m贸j i nie wiem czy opcja b lub c nie jest przypadkiem lepsz锘縜锘

Bez systemu s膮 jeszcze Hyperbooki, jeszcze nie ma z GTX 1660Ti ale z RTX 2060 ju偶 s膮.

Lepsza, to poj臋cie wzgl臋dne, a powinni艣my rozpatrywa膰 po kolei matryce, klawiatur臋, materia艂y - wiadomo dro偶sza seria zawsze jest lepsza. Ale np bior膮c pod uwag臋 ch艂odzenie "niewiele" si臋 zmieni艂 i nie ma prawie poprawy mi臋dzy tymi seriami.

Cytat

c) MSI GL73 8SD ... nie wiem jakie ch艂odzenie ( @FxJ wiesz mo偶e jakie ma?)

Takie samo jak w聽GL63 8SE

Cytat

G艂贸wny k艂opot to monitor vs GPU i wiem, 偶e mo偶na odpowiedzie膰 grasz w fps-y to bierz monitor, a jak nie to GPU, ale cena te偶 gra rol臋 i nie chc臋 przep艂aci膰.

M贸wisz zn贸w o matrycy czy monitorze dodatkowym?

Cytat

pytam oczywi艣cie o subiektywn膮 opini臋, zdaj臋 sobie spraw臋 偶e nikt nie jest jasnowidzem

Najtaniej elektronika jest zawsze w wakacje, a p贸藕niej to zale偶y ju偶 od producenta.

15 godzin temu, FxJ napisa艂:
Cytat

pytam oczywi艣cie o subiektywn膮 opini臋, zdaj臋 sobie spraw臋 偶e nikt nie jest jasnowidzem

Najtaniej elektronika jest zawsze w wakacje, a p贸藕niej to zale偶y ju偶 od producenta.

Cytat

poniewa偶 kupi艂em laptop kt贸ry w tym 艣wietle聽锘縨o偶e si臋 ju偶 nie op艂aca膰 cenowo

Czyli rozumiem 偶e zwracasz?

A powinienem ?:help_smilie:?

Bez systemu s膮 jeszcze Hyperbooki, jeszcze nie ma z GTX 1660Ti ale z RTX 2060 ju偶 s膮.

Uwierz, 偶e gdyby te kad艂ubki nie by艂o okryte tak wielk膮 nies艂aw膮 to ju偶 bym by艂 w posiadaniu jednego, bo specyfikacj臋 maj膮 niecodzienn膮.

Lepsza, to poj臋cie wzgl臋dne, a powinni艣my rozpatrywa膰 po kolei matryce, klawiatur臋, materia艂y - wiadomo dro偶sza seria zawsze jest lepsza. Ale np bior膮c pod uwag臋 ch艂odzenie "niewiele" si臋 zmieni艂 i nie ma prawie poprawy mi臋dzy tymi seriami.

Poda艂em trzy podobne cenowo laptopy zam贸wi艂em opcj臋 "a" por贸wnuj膮c聽 z opcj膮 "c" ostatecznie (zapominaj膮c na chwil臋 o opcji b):
Opcja a (GL z 2060) lub c (GL z 1660ti +550z艂) czy 17% wydajno艣ci na karcie grafiki warte jest 550z艂?, bo ch艂odzenie wydaje si臋 identyczne. - kt贸ry bardziej op艂acalny

Cytat

c) MSI GL73 8SD ... nie wiem jakie ch艂odzenie ( @FxJ wiesz mo偶e jakie ma?)

Takie samo jak w聽GL63 8SE

Nie mog臋 znale藕膰 w necie, mo偶esz podlinkowa膰? Sam znalaz艂em co艣 takiego (nie ten sam ale podobny):

Cytat

M贸wisz zn贸w o matrycy czy monitorze dodatkowym?

Prosz臋 nie czepiaj si臋 :< ,聽 m贸wi臋 o matrycy.

Prosz臋 podpowiedz ?.

Cytat

A powinienem

500z艂 to troch臋 sporo ?

Cytat

Uwierz, 偶e gdyby te kad艂ubki nie by艂o okryte tak wielk膮 nies艂aw膮 to ju偶 bym by艂 w posiadaniu jednego

Gdyby tak by艂o to firm je sprzedaj膮cych by ubywa艂o, lub by plajtowa艂y. Zreszt膮 te nowe RTX-y w por贸wnaniu do starszych wydzielaj膮 niewiele ciep艂a.

Cytat

c锘縵y 17% wydajno艣ci na karcie grafiki warte jest 55锘0z艂?锘

Patrz膮c na okres 3-4 lat mo偶na powiedzie膰 偶e i owszem, je艣li by艣 planowa艂 tylko na dwa lata i wymiana to nie.

Cytat

Nie mog臋 znale藕膰 w necie, mo偶esz podlin锘縦owa膰?

https://www.notebookcheck.net/MSI-GL73-8SE-i7-8750H-RTX-2060-Laptop-Review.403811.0.html

Obstawiam takie jak tutaj.

https://www.msi.com/Laptop/GL73-8SX-GTX

Patrz zak艂adka聽"performance".

Witam,

30 minut temu, FxJ napisa艂:
Cytat

Uwierz, 偶e gdyby te kad艂ubki nie by艂o okryte tak wielk膮 nies艂aw膮 to ju偶 bym by艂 w posiadaniu jednego

Gdyby tak by艂o to firm je sprzedaj膮cych by ubywa艂o, lub by plajtowa艂y.

1. To jak wyt艂umaczy膰 te wszystkie niepochlebne opinie u偶ytkownik贸w? Niekt贸rzy nawet wrzucaj膮 zdj臋cia jak po kr贸tkim czasie laptop wygl膮da jak by go produkowali w czasach Matuzalema.

Gdyby tak by艂o to firm je sprzedaj膮cych by ubywa艂o, lub by plajtowa艂y. Zreszt膮 te nowe RTX-y w por贸wnaniu do starszych wydzielaj膮 niewiele ciep艂a.

2. Wed艂ug filmik贸w por贸wnuj膮cych to ok 3 stopnie na korzy艣膰 Gtx 1660ti.

Cytat

Nie mog臋 znale藕膰 w necie, mo偶esz podlin锘縦owa膰?

Obstawiam takie jak tutaj.

Czyli dobre to ch艂odzenie nie? 2wiatraczki 7 hp, prawda?

Czyli ostatecznie wygrywa ten z 1660ti, dobrze zrozumia艂em? (偶e te偶 kurcze nie ma IPS-a 144 Hz ?, m贸g艂bym dop艂aci膰 )

Pozdrawiam.

Cytat

To jak wyt艂umaczy膰 te wszystkie niepochlebne opinie u偶ytkownik贸w?

Przecie偶 mog臋 znale藕膰 na ka偶d膮 firm臋 i producent nieprzychyln膮 opinie.

To nowe kad艂ubki wi臋c najlepiej przetestowa膰 samodzielnie

https://www.ultrabookreview.com/24411-how-dell-can-get-the-xps-15-9580-back-on-track/

Nawet XPS-y Della nie s膮 idealne.

Cytat

Czyli dobre to ch艂odzenie nie?

艢rednie bym powiedzia艂, ale tutaj upatruj臋 si臋 winy nie specjalnej pasty, za s艂abo oddaje ciep艂o do radiatora.

Cytat

Wed艂ug filmik贸w por贸wnuj膮cych to ok 3 stopnie na korzy艣膰 Gtx 1660ti.

Ale powiniene艣 por贸wnywa膰 z GTX 1070.

Witam,

Czyli ostatecznie wygrywa ten z 1660ti, dobrze zrozumia艂em?

2 godziny temu, FxJ napisa艂:
Cytat

Wed艂ug filmik贸w por贸wnuj膮cych to ok 3 stopnie na korzy艣膰 Gtx 1660ti.

Ale powiniene艣 por贸wnywa膰 z GTX 1070.

Czemu jak 偶aden z w.w. laptop贸w nie mia艂 1070?

2 godziny temu, FxJ napisa艂:

Nawet XPS-y Della nie s膮 idealne.

Czy delle nie s膮 te偶 kad艂ubkiem robionym przez clevo?

Pozdrawiam.

Cytat

Czemu jak 偶aden z w.w. laptop贸w nie mia艂 1070?

Bo zwykle kosztuj膮 ok 7000z艂 dopiero wej艣cie nowych z GTX 1660 Ti spowodowa艂o spory spadek cen.

Cytat

Czy delle nie s膮 te偶 kad艂ubkiem robionym przez clevo?

Dell to DELL, oni robi膮 samodzielnie laptopy, te偶 pod mark膮 Alienware.

Jedynie MSI jeszcze produkuje dla innych kad艂ubki.

Witam,

Nie wiem czy kogo艣 to obchodzi, ale odpisali mi ludzie z Asusa i oba te laptopy maj膮 identyczn膮 matryc臋. To tak na marginesie dla potomnych czy co艣.

ASUS ROG Strix SCAR II i7-8750H/8GB/256PCIe+1TB (kod producenta: GL704GM-EV066) i Laptop Asus ROG Strix SCAR II (GL704GM-EV065)

Pozdrawiam.