Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

[1] Dorosły 30+ Na raty.
[2] Posiadam własny Windows 10 Pro OEM 
[3] Rozmiar matrycy, który mnie interesuje t15,6” / 17,3”. Aktualnie posiadam 17,3" i jestem do niego przyzwyczajony
[4] Chciałbym aby był dysk SSD jak i HDD, ze względu na ilość prywatnych danych do przechowywania.
[5 a] Laptop może być bez zestawu lub w zestawie do kwoty 5500 zł. 

[5 b] Laptopa planuje używać maks 6 lat, o ile coś się zmieni, planuję zakup konsoli do gier w przyszłości. 

[5 c] Zamierzam kupić w ciągu 1-2 miesięcy
[6] Jakość wykonania nie musi być w wysokiej klasie, ważna jest wydajność.
[7] Za kwotę jaką mam przeznaczyć proszę o polecenie matrycy jak najbardziej sensownej co do ceny.
[8] Będzie używany dom-biurko - łóżko
[9] Gry - największe wymagania:  Far Cry 5, Assassin’s Creed Origins, Wiedźmin 3: Dziki Gon, GTA V (średni), Cyberpunk 2077

[10] Zabawa i ewntualnie podstawowe programy do sprawnego działania. 

[11] Nie mam specjalnych wymagań chodzi mi o sprawne i wielofunkcyjne użytkowanie
[12] Osobiste preferencje - obiawiam się Acera, HP,  DM i podchodze ostrożnie do lenovo, 
[13] Aktualnie rozpatrywane modele  - Asus Tuf Gaming fx705, fx505, MSI GV73
[14] Więcej informacji na temat usługi wymiany pasty termoizolacyjnej na liquid metal.

Cytat

Więcej informacji na temat usługi wymiany pasty termoizolacyjnej na liquid metal.

To możesz wykonać na gwarancji w zasadzie tylko w kadłubkach Clevo, ale nie jest ot wyjątek i niekiedy producent na to pozwala.

To zamiana zwykłej pasty na pastę będącą "ciekłym metalem" i dającą możliwie najlepszą przewodność cieplną.

Cytat

Będzie używany dom-biurko - łóżko

A będzie podłączany do monitora?

Cytat

Zamierzam kupić w ciągu 1-2 miesięcy

Hyperbook NH5 i7-9750H RTX 2060

Hyperbook SL504 i7-9750H RTX2060 - częściowo aluminiowy (nie wiem czy trochę możesz naciągnąć?)

HyperX Impact DDR4 SODIMM 8GB 2666MHz CL15 (HX426S15IB2/8)

ADATA XPG SX8200 PRO 512GB PCIe x4 NVMe (ASX8200PNP-512GT-C)

Tutaj wrzuciłem liste kodów rabatowych jakie mają.

Nie, nie będzie podłączany do monitora, prędzej do telewizora jako dodatek, aby oglądać filmy. Można nagiąć, nie musi być z tytanu. A ten hyperbook, przy wysokim obciążeniu nie odleci mi ;)? Może bezpieczny będzie ten TUF :)

Rozuniem, w opcjach konfiguracji laptopa jak o dodatkowy zwiekszony system chlodzenia.Jak i nalozenie specjalnej pasty. Co za tym stoi, czy jest sens sie w to bawic podczas kupowania? Nie lepsza bedzie pasta. 

Myślę że podjalem decyzje o NH7 z kartą 1660ti  z liquid metal i dodatkowym zaawansowanym chłodzeniem.  Proszę o opinie czy warto to inwestować, czy jeszcze można coś doradzić. Wiem że to ma myć 17,3 . Proszę o odpowiedź. Dysk mam kupiony jeden na system ssd 250 gb i drugi 1 tb na inne rzeczy. 

Cytat

w opcjach konfiguracji laptopa jak o dodatkowy zwiekszony system chlodzenia

Chodzi o spolerowane head sinka.

Cytat

czy jest sens sie w to bawic podczas kupowania?

Polwerowanie + pasta typu liquid metal to najlepsza opcja jeśli chodzi i niską temperature układu.

Cytat

Dysk mam kupiony jeden na system ssd 250 gb i drugi 1 tb na inne rzeczy. 

Jaki dysk SSD?

Cytat

o NH7 z kartą 1660ti

HYPERBOOK SL704 I7-9750H RTX2060 - seria SLxxx jest sporo lepsza i częściowo aluminiowa. NHx są podobne do wielu innych "tańszych" gamingowych pod względem jakości obudowy.

250Gb mam Crucial Mx500 a drugi Samsung 860 Evo. Co do hyperbooka mam watpliwosci chodzi o testy wydajnosci. Nawet jestem gotow aby ten laptop byl juz 15,6 i firmy, ktora ma problemy z serwisem jak i obsluga klienta sic! Rozumiem ze hyperbook proponuje ciekawe rzeczy, ale ja juz nie wiem czy mam ochote miec z nimi problemy. Sam nie jestem specjalista od napraw. Myslalem tez o GL73. Czy jeszcze miesiac poczekac? Mam duzy gslimatias w glowie. 

Nie moge edytowac postu, chcialem zwrocic uwage, ze sporo osob w opiniach ma problem z serwisem hyperbooka. Po wydaniu majatku na dyski moj budzet to 5000 zł z lekka gorka. Mysle o Dream Mashine

Cytat

mam watpliwosci chodzi o testy wydajnosci

A konkretnie? Wiesz że można wgrywać biosy modyfikowane tzw. Prema BIOS

Przykładowe filmiki:

Cytat

sporo osob w opiniach ma problem z serwisem hyperbooka

Tak jak u każdego, są wpisy na każdego producenta włącznie z Dellem.

Główny serwis Clevo jest w Niemczech.

Cytat

Mysle o Dream Mashine

To to samo, jedynie inny znaczek na obudowie tylko u nich nie możesz kupić samego gołego kadłubka (bez RAM, SSD/HDD).

Jeżeli dobrze rozumiem, o co z tym gołym kadłubkiem w DM, można kupić bez ram, ssd, hdd. Oczywiście jeżeli chodzi o konfigurator tak jak jest w przypadku hyperbooka. Moja wypowiedź sistosuje się do recenzji na PurePc do modelu NH5. Niestety moje wydatki nie pozwalają mi na aluminiową obudowę, tylko plastik. A za te pieniądze powinno być coś mocniejszego. Doceniam firmę że można sobie konfigurować sprzęt. Jednak strach ma wielkie oczy ale w tym przypadku strach ma do dyspozycji pieniądze. Za DM przemawia program do kontrolowania wiatraków, i ogólny panel do komputera. Dlatego to jest na plus dla DM.

Cytat

Za DM przemawia program do kontrolowania wiatraków

To jest to samo oprogramowanie od producenta kadłubków (Clevo).

Kingstony 8GB teraz są tanio bo za 150zł.

Bez SSD i RAM:

Dreammachines G1660Ti-15PL25 - 4599 zł

HYPERBOOK NH5 I7-9750H GTX 1660TI - 4391 zł

Na wstępie dziękuje w odpowiadaniu na moje posty.  To zamiast w 17,3 cale opłaca się wziąć 15,6 jak widzę. Mój budżet jest skrojony pod średni laptop, a wystarczy dołożyć 500 zł i mam wysokiej klasy. 😉  W ofercie pojawiły się właśnie takie laptopy jak HYPERBOOK PULSAR Z15S I7-9750H GTX 1660TI, może w to celować 😉

Cytat

HYPERBOOK PULSAR Z15S I7-9750H GTX 1660TI, może w to celować

Chłodzenie jednak słabsze jeśli ktoś kupuje do grania, do pracy bez jakiegoś renderowania dłuższego to tak.

Nadal się rozglądam, obserwuje fan pejdż.

Interesuje się paroma laptopami. Lenovo Legion y540 i7 - 17 , Asus Rog G 15, z rodziny hyperbook NH7, coś z rodziny MSI, lub modele DM, chociaż wiadomo że są jak Hyperbook, bardziej chodzi o lepszy kadłubek  

Co do hyperbooka mam pytania, czy warto inwestować w Killer Wireless-AC AX1650 , czy zostać przy podstawowym module wifi i zwiększyć sobie np. RAM. Proszę o podpowiedzi Czy nadal czekać do końca Sierpnia( szczerze wolałbym już coś kupić)

Pisałem na szybko, w razie czego trochę składniej. Interesuje mnie kilka laptopów. HP Omen, Lenovo Legion y540, Asus Rog G 1660ti i5. i z rodziny clevo, hyperbook. Czy nadal warto iść w stronę Hyperbook.  Tutaj mowię o modelu NH7. Moje pytanie jak jak wyzej dot. modułu wifi.

http://forum.notebookreview.com/threads/killer-ax1650-info-and-review.828621/

Jeśli masz dobry router i wysoką przepustowość internetu (światłowód) - wtedy tak.

Cytat

Czy nadal warto iść w stronę Hyperbook.

A czemu by nie, zresztą zamawiając przez internet masz 14 dni na sprawdzenie. Oczywiście wszystkie sterowniki pobierasz jak najnowsze.

Hyperbook jak kupować kadłubki - założyłem taki zbiorczy temat.