Jump to content
  • Sign Up

carlla

[MAX 4000] Laptop do programowania, photoshopa, gier

Recommended Posts

Witam. Przyszedł czas na zmianę mojego obecnego wysłużonego laptopa. Zaczęłam od kilku dni przeglądać różne recenzje, opinie i testy w internecie, jednak będę wdzięczna za dodatkową pomoc i ewentualne wskazówki.

[1] Laptop dla studentki, 23 lata.
[2] Bez systemu Windows. 
[3] Matryca 15,6”, waga bez znaczenia
[4] SSD (~250GB) plus 1TB HDD. SSD mogę również sama osobno dołożyć.
[5a] Planuję zamknąć się w budżecie 4000zł (sam laptop lub laptop + dysk SSD). W grę wchodzi tylko nowy sprzęt. Żadnych innych dodatków raczej nie przewiduję.
[5b] To ma być główny laptop na powiedzmy kolejne ~4-5 lat. Posiadam drugiego, mniejszego laptopa mieszczącego się w torebce, który zgarniam ze sobą na uczelnię.
[5c] Na teraz.
[6] Oczekuję jak najwyższej wydajności procesora/grafiki w tym zakresie cenowym. Mile widziana aluminiowa obudowa, aczkolwiek nie jest to dla mnie priorytetem.
[7] 1920, w miarę możliwości IPS, lub coś zbliżonego jakościowo do IPS. Bez podpinania dodatkowego monitora.
[8] Dom - na biurku, na łóżku. Raczej nie będzie on ze mną podróżował. Posiadam już podkładkę chłodzącą.
[9] Moje ogrywane tytuły gier: League of Legends, Guild Wars 2, Warframe, Path of Exile.
[10] Z programów: programy z Adobe CC, różne IDE, możliwość kilku programów odpalonych jednocześnie naraz.
[11] Z tych ważniejszych to raczej matowa matryca oraz minimum NVIDIA GeForce GTX 1050Ti. Mile widziana również spora ilość portów. Co do RAM-u to celowałabym w 16GB (lub możliwość jego późniejszej rozbudowy). Nie wymagam podświetlanej klawiatury ani długiej pracy na baterii.
[12] Do tej pory pracowałam głównie z Dellem i Samsungiem.
[13] Aktualnie rozpatrywane modele:

ASUS TUF Gaming FX505GE i5-8300H/16GB/256+1TB

lub

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/16GB/1TB GTX1050Ti 144Hz

+

ADATA 256GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro

Chciałabym się dowiedzieć się czy wybrane przeze mnie modele są warte uwagi, czy raczej powinnam zainteresować się czymś innym. Chętnie poznam również jakieś Wasze propozycje, sugestie, czy po prostu porady, bo nie jestem mocno obeznana w tym temacie. Zapraszam do dyskusji. Pozdrawiam ?