Skocz do zawartości

aeroxx9

[2500-3000zł] Laptop do pracy biurowej i użytku prywatnego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Poszukuje laptopa do pracy biurowej i użytku prywatnego (np. filmy). W żadne gry nie gram. 
Laptop będzie głównie służył do pracy biurowej: internet, poczta, przerabianie cenników w excellu, fajnie żeby był już pakiet office, ale najwyżej mogę dokupić. 
Laptop musi mieć zainstalowany system. Zastanawiam się nad Windows 10. Zawsze miałem 7. Ale chyba sobie z 10tką powinienem poradzić?

Nie chcę jakiegoś skomplikowanego systemu, bo nie jestem za kumaty w świecie komputerów.

Chciałbym żeby laptop miał wielkość 15,6 (mniej więcej). 

Co do reszty podzespołów to się po prostu nie znam i nie wiem co więcej mogę napisać.

Ważna jest dla mnie pojemność dysku, szybkość, długi okres działania baterii. 

Czy są laptopy z zainstalowanym pakietem office? I ewentualnie jaki pakiet office wybrać żeby nie był za skomplikowany i wszystko otwierał bez problemu?

Często dostaje różne cenniki od kilkunastu firm zapisane np w excelu lub w wordzie bądź pdfie i na starym laptopie mam problem z otworzeniem tych plików bądź cenniki są porozciągane i strasznie mnie to irytuje. Dodatkowo stary laptop ma 7 lat (Asus) i ma 50gb miejsca na dysku C.

Fajnie by było żeby wyglądał nowocześnie, był smukły, wytrzymały, aluminiowy, matryca raczej matowa gdyż na błyszczącej chyba słabo widać. 

Pozdrawiam ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

nie wiem co więcej mogę napisać

Po to jest ta ankieta.

Cytat

Ale chyba sobie z 10tką powinienem poradzić?

To tylko niewielka ewolucja systemu, żadna rewolucja tutaj nie miała miejsca.

Cytat

Czy są laptopy z zainstalowanym pakietem office?

Tylko z wersją demonstracyjną.

Cytat

jaki pakiet office wybrać

Możesz zainstalować ten który aktualnie używasz.

Cytat

2500-3000zł

ASUS VivoBook 15 R504ZA Ryzen 5/12GB/256SSD+1TB/Win10

HP Pavilion 15 i5-8265U/8GB/240+1TB/Win10 IPS - jak byś załatwił sobie voucher rabatowy

Cytat

cenniki są porozciągane i strasznie mnie to irytuje

Możesz do pracy kupić monitor z rozdzielczością wyższą niż FullHD np. prawie 2x większą przestrzeń roboczą ma już WQHD.

Edytowane przez FxJ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi