Skocz do zawartości

Polecane posty

Cześć

Nadeszła w końcu taka chwila w moim życiu, która mówi "nie stary, to się już nie opłaca, zacznij myśleć rozumem a nie sercem" i dlatego ze względów na to, że w tygodniu jestem na uczelni a w weekendy w innym mieście niż studenckie postanowiłem zamienić PC na laptopa, który będzie w miarę mobilny i w miarę wydajny. 

[1] Student 24 lata 
[2] może być bez windowsa
[3] Raczej taki uniwersalny
[4] bez różnicy jaki dysk, żeby tylko miał możliwość wpięcia jakiegoś 1TB na sata oraz ssd na system i ważniejsze programy (nvme itp)
[5 a] Najlepiej jak najtaniej 2500-4000 :P

[5 b] Na pewno przez następne 2 lata

[5 c] Nie jest to jakieś mega pilne, chociaż rozmyślałem żeby kupić w przyszłym miesiącu
[6] Jakość wykonania jest ważna ale czasem można pójść na kompromis
[7] Rozdzielczość minimum full hd do pracy mobilnie, stacjonarnie potrzebuję 2 wyjść na monitory (2560x1080 oraz 1920x1080) (może być hdmi, mini display port ew. 2x hdmi)
[8] Różnie
[9] Gry - określ jakie według podanych wymagań (pomiń jeśli w nic nie grasz) - podaj inne tytuły przykładowe albo określ ich wymagania. Podaj detale na jakich chcesz grać

Najczęściej, CS GO, League of Legends ale czasami lubię sobie odpalić jakiegoś wiedźmina czy far cry'a (najlepiej na wysokich przy 2560x1080)

[10] Programy - można przypisać wagi procentowe poszczególnym zadaniom albo ułożyć je w kolejności malejącej

AutoCad, SketchUp, ArcGis, Qgis itp.

[11] Najlepiej żeby można zrobić stację dokującą z USB-C czy coś takiego żebym nie musiał ciągle przepinać wszystkich kabli
[12] Do tej pory MacBook Air + PC (i5 6600k, rx580 8gb 16gb ram)
[13] Aktualnie rozpatrywane modele (laptopy wybrane samemu - wrzucaj śmiało linki)
Wersja w najniższego budżetu:
https://www.olx.pl/oferta/hp-omen-15-i5-8300h-2-3ghz-8gb-1tb-gtx1050-CID99-IDyIvHN.html#1a742fd0c5

(Generalnie dużo myślałem nad tym i raczej wolałbym coś w stylu właśnie tego omena czy lenovo y530, żeby było takie mniejsze wymiarowo)

Generalnie szukam czegoś co by wytrzymało minimum 4h pracy w wordzie + internet np

Najlepiej by było coś w stylu i7 8750h + 1060 ale myślę, że coś na i5 8300h + 1050ti też da radę do moich zapotrzebowań. 

REKLAMA WIDOCZNA TYLKO DLA GOŚCI | ADS VISIBLE ONLY FOR GUESTS

y530 jest w dobrej cenie, ale z baterią cienko. Po zakupie możesz zarejestrować się w Lenovo Premium Care (5 dni na naprawę laptopa). Gdybyś brał wersje z 1050Ti/1050 dostaniesz też voucher -200pln. Jednak cenowo duże lepiej wychodzą wersje z 1060.

Omen ma dużo większą baterię, ale w wersji z gtx 1060 nie ma optimusa, także raczej patrzyłbym na wersje z 1050/1050ti. Zerknij też na voucher od HP (cashback -400/-650pln).

Dobrym wyborem nad którym sam się mocno zastanawiam jest Clevo N957TP6, ale będzie ciut ponad budżet i nie ma USB-C z mini-DP (też mi na tym zależało, ale odpuszczam ten warunek -> raptem oszczędzi Ci to podpięcie jednego kabla). Jest cięższy, ale masz desktopowego procka, dużo dłuższy czas pracy na baterii i wyższą kulturę pracy.

Natomiast jeżeli czekasz z zakupem, to w maju ma pojawić się y530 z RTX2060 w cenie ~4500, a niebawem wyjdą lapki z kartą pokroju 1660Ti/1660, więc ceny pójdą w dół.

Mi osobiście na obecną chwilę najbardziej podoba się MSI GF63 ze względu na wagę i cena też w sumie niezła ale chyba trzeba poczekać do maja to pewnie ceny reszty spadną 

Cytat

żeby można zrobić stację dokującą z USB-C

Ale zapomnij o ładowaniu przez USB-C, tylko tylko dla nielicznych ultrabooków.

HP OMEN 15 i5-8300H/8GB/1TB/Win10 GTX1050 Ti w vobis plus 400zł za vouchera (cashback).

MSI GF63 8RD tylko pamiętaj że one mają grafikę MaxQ o niższej wydajności.

GTX 1660 są specjalnie odwlekane by zmniejszyły się zapasy w magazynach! Ale mają być zdecydowanie tańsze tym razem bo sami producenci przyznają że już przesadzili z wyceną.

Cytat

GF63 8RD-095XPL

1050 ti (MaxQ) czyli mniej wydajny a licz że chłodzenie słabsze.

Cytat

Laptop zamiast PC

Więc czy warto, nie jeśli nie ma robić za bardziej 

Lenovo Legion Y530-15 i7-8750H/8GB/2TB GTX1060 jest teraz za 4199zł, jak byś zrobił undervolting i obniżył taktowanie procka i grafiki tak żeby poprawić temp. pracy pod obciążeniem to mógłby się sprawdzić.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się