Skocz do zawartości

FxJ

Asus GL552VW (15,6") seria G (ROG GL552 960M)

Polecane posty

Spokrewnione modele

Następca modelu: Asus ROG G551VW (link) - bardziej wyższy odpowiednik

Mniejszy model: - / większy model: ASUS GL752VW

Poprzedni model: ASUS G551JM / G551JW

Podobny model: Acer VN7-592G, Dell Inspiron 7559, Lenovo Y700-15

Informacje

Dostępne kolory: czarny z czarną plastikową klapą lub ciemną srebrną z aluminium (patrz poniżej)

Gwarancja: -

asus.com - informacja producenta

Testy i recenzje

laptopmedia.com (EN) GL552JX

laptopmedia.com (EN) GL552VW

laptopmedia.com (EN)

notebookcheck.pl

notebookcheck.net (EN)

ultrabookreview.com (EN) GL552VW

mobilnyswiat.com - kultura pracy

YouTube - Asus ROG GL552 - video review

YouTube - TechteamGB Asus GL552VW Gaming Laptop Review

YouTube - Best Budget Gaming Laptop of 2016 (6th Gen i7, 16gb ddr4 ram)

Instrukcje

◦ ...

Zalety i wady

Plusy

+ Nagrywarka DVD - kosztem dodatkowego wentylatora

+ Nie zabudowana łatwo odłaczalna bateria

+ Klapa serwisowa ale ograniczona jedynie do dysku SATA 2,5" oraz M.2 i kości RAM

+ Złącze USB 3.1 typu C

+ Złącze M.2 dla dysków SSD (w zależności od partii o różnym standardzie transferu)

Minusy

- Klapa z tworzywa ma mniejszą sztywność od tej wykonanej z aluminium

- Tylko jeden wentylator kosztem dołączonej nagrywarki

- Drenaż baterii pod pełnym obciążeniem

- Przycisk power zintegrowany z klawiaturą

Uwagi

◦ Po zakupie wgraj najnowszy bios i zaktualizuj sterowniki - ze strony producenta

◦ Występuje w dwóch wersjach z klapą ekranu z aluminium i z tworzywa oraz w wersji z 2GB i 4GB VRAM (grafika wlutowana)

◦ Występuje w wersjach z 2GB i 4GB (GDDR5) pamięci karty graficznej (VRAM)

◦ Tylko nowe partie tego modelu obsługują dyski M.2 w standardzie NVMe PCIe starsze tylko w SATA AHCI

Występuje z dwoma typami matryc IPS i TN/VA (np. Chi Mei CMN15C4) w wariancie FullHD

Podstawowe modele (objaśnienie)

Q1 2016

GL552VW-XO169D - 2GB GDDR5 ASUS GL552VW-XO169D i5-6300HQ/4GB/1TB/DVD GTX960 | 8GB | 16GB

GL552VW-XO169T - 2GB GDDR5 ASUS GL552VW-XO169T i5-6300HQ/4GB/1TB/DVD/Win10 GTX960 | 8GB | 16GB

GL552VW-DM350D - 4GB GDDR5 ASUS GL552VW-DM350D i5-6300HQ/4GB/1TB/DVD GTX960 | 8GB | 16GB

GL552VW-CN019T - 2GB GDDR5 ASUS GL552VW-CN019T i5-6300HQ/4GB/1TB/Win10X GTX960

GL552VW-DM350T - 4GB GDDR5 ASUS GL552VW-DM350T i5-6300HQ/4GB/1TB/Win10 GTX960 | 8GB | 16GB

GL552VW-DM351D - 4GB GDDR5 ASUS GL552VW-DM351D i7-6700HQ/8GB/1TB/DVD GTX960 (1x8GB) | 16GB | 32GB

GL552VW-DM351T - 4GB GDDR5 ASUS GL552VW-DM351T i7-6700HQ/8GB/1TB/Win10 GTX960 | 16GB | 32GB

Q3 2016

GL552VW-DM775 - 4GB GDDR5 ASUS GL552VW-DM775 i5-6300HQ/4GB/1TB/DVD GTX960 8GB 16GB

GL552VW-DM775 - 4GB GDDR5 ASUS GL552VW-DM775 i5-6300HQ/4GB/240SSD/DVD GTX960 | 8GB | 16GB

GL552VW-DM775 - 4GB GDDR5 ASUS GL552VW-DM775 i5-6300HQ/4GB/480SSD/DVD GTX960 | 8GB | 16GB

GL552VW-DM777 - 4GB GDDR5 ASUS GL552VW-DM777 i7-6700HQ/8GB/1TB/DVD GTX960 | 8GB

GL552VW-DM777 - 4GB GDDR5 ASUS GL552VW-DM777 i7-6700HQ/8GB/240SSD/DVD GTX960 | 16GB

GL552VW-DM775T - 4GB GDDR5 ASUS GL552VW-DM775T i5-6300HQ/4GB/1TB/DVD/Win10 GTX960 | 8GB | 16GB

GL552VW-DM775T - 4GB GDDR5 ASUS GL552VW-DM775T i5-6300HQ/4GB/240SSD/Win10 GTX960 | 8GB | 16GB

GL552VW-DM775T - 4GB GDDR5 ASUS GL552VW-DM775T i5-6300HQ/4GB/480SSD/Win10 GTX960 | 8GB | 16GB

GL552VW-DM777T - 4GB GDDR5 ASUS GL552VW-DM777T i7-6700HQ/8GB/1TB/Win10 GTX960 | 8GB

GL552VW-DM777T - 4GB GDDR5 ASUS GL552VW-DM777T i7-6700HQ/8GB/240SSD/Win10 GTX960 | 16GB

Typy pokrywy klapy laptopa - z tworzywa lub aluminiowe

GL552VW-DM351D - pokrywa czarna matowa, chropowata z tworzywa sztucznego

GL552VW-DM351T - pokrywa czarna matowa, chropowata z tworzywa sztucznego

GL552VW-XO169D - pokrywa czarna matowa, chropowata z tworzywa sztucznego

GL552VW-XO169T - pokrywa czarna matowa, chropowata z tworzywa sztucznego

GL552VW-CN019T - pokrywa czarna matowa, chropowata z tworzywa sztucznego, ale posiada elementy z alu szczotkowanego

GL552VW-DM350T - obudowa oraz pokrywa matrycy wykonana jest z tworzywa sztucznego

GL552VW-DM350D - obudowa oraz pokrywa matrycy wykonana jest z tworzywa sztucznego

Jeśli potrzebujesz pomocy z oznaczeniami lub wyborem wersji napisz pod spodem.

post-5-0-42811500-1466974642_thumb.jpgpost-5-0-65626900-1466974645_thumb.jpg

Źródło: uk.hardware.info zdjęcia od dołu (lewe) i od góry (prawe)

13.7.2017

Recenzja dotyczy laptopa ASUS GL552VW-DM351D którego posiadam od początku kwietnia 2016r.:

Dokładna konfiguracja mojego laptopa:
-Model: ASUS GL552VW-DM351D

-Mikroukład płyty głównej: Intel Skylyke-H IMC

-Karta Dźwiękowa: Intel Sunrise Point PCH - High Definition Audio Controller

-Dysk HDD: ST1000LM024 HN-M101MBB  (1 TB, 5400 RPM, SATA-II)

-Napęd dysków optycznych: HL-DT-ST DVDRAM GUE1N

-Karta sieciowa: Intel® Dual Band Wireless-AC 7265 + Bluetooth

-Pojemność akumulatora: 48240 mWh

-RAM: SK Hynix HMA41GS6AFR8N-TF (1x 8GB DDR4)

-Monitor: AU Optronics B156HTN03.8

-Wersja BIOSu: GL552VW.217

-Zasilacz: 19V 6.32A 120W

Obudowa i wykonanie

Moim zdaniem wykonanie jak i obudowa stoją na dość dobrym poziomie,nie mam porównania z innymi modelami w podobnej cenie ale w laptopie którym posiadam obudowa się nie ugina oraz nie trzeszczy(minimalnie słyszalne trzeszczenia to przy dłuższym użytkowaniu w okolicach górnej ramki wyświetlacza przy nacisku),ze spasowaniem nie ma problemy ponieważ nic nie odstaje i jest na właściwym miejscu. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić w obudowie to straszna łatwość zbierania odcisków palców przez co jest bardzo trudno ją utrzymać w czystości.

Klawiatura i touchpad

Klawiatura jak i touchpad są przyjemne w użytkowaniu, klawiatura ma 3-stopniową regulację podświetlenia oraz jest prawie bez wdzięczna przy pisaniu, touchpad natomiast jest duży i wygodny po zainstalowaniu odpowiednich sterowników nie trzeba naciskać lewego oraz prawego przycisku myszy ponieważ na lewy przyciska się jednym palcem a żeby uruchomić opcje prawego przycisku wystarczy kliknąć dwoma palcami naraz.

Ekran

Ekran moim zdaniem jest ok, widać różnicę po przejściu ze zwykłego HD na FullHD ale jest bardzo szybko można się przyzwyczaić, kolory są bardzo wyraziste i nie mam wrażenia zbyt ciemnego lub zbyt jasnego obrazu, matowa matryca spełnia swoje zadanie bo siedząc nawet tyłem do okna przez które wpada światło nadal jest widoczne to co się robi na laptopie.

Głośniki
Moim zdaniem są rewelacyjne dźwięk jest czystszy niż telewizorze a głośność? Zadziwiła każdego któremu włączyłem głos na maksa ponieważ nikt nie mógł uwierzyć że laptop może grać tak głośno, spokojnie można oglądać filmy i seriale oraz grać bez konieczności podłączanie głośników zewnętrznych lub słuchawek.

Kultura pracy

Nigdy nie był na tyle głośny abym go słyszał (jedyne co usłyszałem podczas jego pracy to wczytywanie płyty z grą), temperatury nie wiem jakie są w stopniach natomiast przy graniu 1-2h na takich grach jak Mafia II: Special Extended Edition czy Call Of Duty Black Ops bez podstawki chłodzącej nigdy nie doszły do takich temperatur aby stały się uciążliwe(było wyczuwalne nagrzanie się w okolicach klawiszy AWSD ale nigdy nie przeszkadzało to w graniu) natomiast podczas serfowania po internecie żadnego nagrzania się laptopa nie odczułem.

Bateria

Wytrzymuje optymalny czas co prawda na grach nie liczyłbym na więcej niż 45-1,5h(zależy jak bardzo gra obciąża nasz sprzęt) to podczas zwykłego serfowania po internecie oraz oglądania filmów potrafi wytrzymać tak 4-5,5h(przynajmniej w moim przypadku).

Wi-Fi

Zasięg Wi-fi jaki do tej pory udało mi się na nim uzyskać to tak z 15-20m w domu przebijając przez 1-2 ściany(niestety nigdzie indziej nie miałem jak go sprawdzić).

Gry

Nie miałem okazji jeszcze go sprawdzić na jakiś mega wymagających grach ale na takich jak:Mafia II: Special Extended Edition,Call Of Duty Black Ops,Euro Truck Simulator oraz World of Tanks radził sobie świetnie przy ustawieniach grafiki na FullHD(nie było żadnych zacięć ani problemów).

Ogólna ocena 9/10 (ze względu zbyt palcującej się obudowy gdyby nie to byłoby 10/10).

Własne przemyślenia

Moim zdaniem ASUS mógł na rynek wprowadzić ten model tylko z aluminiową obudową bo dzięki plastikowi stracił On trochę na walorach, poza tym mógł użyć jeżeli już tak bardzo chciał mniej palcującego się plastiku bo ten w utrzymaniu go z dala od palcowania jest praktycznie niemożliwy.
Dokładna specyfikacja mojego modelu jest pod tym linkiem: link .

Pozdrawiam karol1095.

Witam, dzisiaj stałem się posiadaczem tego modelu. Mam pytanie odnośnie sterowników do biosu. Jak można je łatwo zaktualizować? Dziękuję za radę!

To nie jest sterownik to jest oprogramowanie układowe BIOS, ten program zrobi jego aktualizację. Potem należy wejść do biosu i ustawić sobie od nowa ustawienia.

Po pierwsze to instrukcja obsługi a po drugie minimum wiedzy, instrukcji krok po kroku nie ma.

Jako że to pierwszy post na tym forum chciałbym wszystkich serdecznie powitać !! :D

Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem Asusa ROG GL552VW, moja wersja jest wyposażona w pamięć SSD 256GB + 1T HDD.

Problem polega na tym że po instalacji windowsa 10 oraz sterowników zapewnionych na płycie od producenta nie widzi mi dysku 1T HDD.

Pojawia się tylko dysk SSD oraz napęd optyczny. 
Jakieś sugestie albo pomysły w czym może tkwić problem ??

Pozdrawiam

Wejdź w "zarządzanie komputerem - zarządzanie dyskami" i zobacz czy dysk został sformatowany jako NTFS?

@FxJ wybacz moją niekompetencję ale czy mógłbyś mi powiedzieć jak wejść w zarządzanie dyskami ? Poprzednio miałem win 7, od wczoraj mam win 10 i naprawdę słabo to jeszcze wszystko ogarniam.

okey dokopałem się. Jest jako FAT32

Hej, pamiętasz może ile (około) wynosił drenaż baterii? Czy on był tak duży jak w MSI (20% na 1h) czy może mniej zauważalny i znośny? Chcę kupić tego laptopa i nie mogę znaleźć dokładnych informacji na ten temat, z jednej strony to dobrze, bo chyba znaczy że drenaż nie jest tak dokuczliwy, ale jednak muszę mieć pewność.

Witam. Niedawno zakupiłem Asus GL552VW-XO640T i5-6300HQ 4 GB RAM dysk 128 gb ssd , 1 TB oraz nVidia GeForce GTX 960M kupiłem tego laptopa ponieważ pan z media expert bardzo mi go polecał... wydałem za niego 4000 zł + dodatkowa gwarancja , jestem ciekaw waszej opinii czy te wydane pieniądze są wart tego laptopa? czy jednak mogłem kupić jakiś podobny za te pieniądze.. planuje kupić teraz RAM 16  gb (2x8) i w ciąż chodzi mi po głowie ten procesor że jednak mogłem wziąć jakiś inny laptop a mieć i7-6700 HQ. Byłem nastawiony na kupno lenovo lecz pan tak jak już wspomniałem polecał tego oto asusa z matrycą matową i napędem DVD co o tym sądzicie>?

Przez tą zbędną nagrywarkę ma słabsze od innych chłodzenie - tylko jeden wentylator.

Teraz to już za późno, trzeba było pisać przed zakupem a nie po ;)

Witam ponownie. Po ostatniej aktualizacji Windowsa 10 mam dosyć nietypowy problem z myszką, mianowicie nie widzi jej gdy laptop jest podłączony do zasilania. Jak leci na baterii i podłącze ponownie myszkę to widzi ją bez problemu. Wyskakuje komunikat "nie rozpoznano urządzenia usb", który po chwili znika i znowu się pojawia, jakby ktoś bez przerwy podłączał i odłączał myszkę. Próbowałem już wszystkich metod wyczytanych z internetu z aktualizacją sterowników, reinstalacją itp. Nie mam bladego pojęcia co jest nie tak. Może Wy będziecie mieli jakiś pomysł co z tym fantem zrobić ??

Nie wiem czy ma to znaczenie ale myszka to Trust GXT 25.

@FxJ dzięki za odpowiedź. Nie wiem niestety jak się ta ostatnia aktualizacja nazywała ale pobrałem program z Twojego linku i wydaje się że problem zniknął. Dziękuję za pomoc ! 

Ogólnie to te asusy trzymają cenę jak lenovo y700 lecz są trochę droższe, ale znowu tańsze niż dell inspiration. 

Ja mam Asusa już od dwóch miesięcy. Ogólnie byłem pewny jego zakupu, jedyne co nie dawało mi spokoju to opinie o bardzo lichej klapie monitora. Pojechałem do sklepu i przekonałem się że nie jest to domena Asusa, bądź tego modelu, lecz po prostu teraz laptopy w większości tak mają. Zapewne producenci chcą obniżyć wagę sprzętu. Po dwóch miesiącach użytkowania mogę polecić Asusa. Naprawdę ładnie się prezentuje, klawiatura stylowo podświetlona a co ważniejsze jest naprawdę wygodna (aż chce się coś mądrego w wordzie napisać). System bardzo szybko reaguje na polecenia a gry lecą bez zacięcia. A lichość klapki nie jest uciążliwa, pamiętać jedynie należy aby otwierać laptopa trzymając za środek klapy.   

Posiadam ten laptop od wczoraj wieczora i dopiero się z nim obywam.

Pierwsze wrażenia są pozytywne.

Może komuś się to przyda :) Kupiłem w końcu laptopa **ASUS ROG GL552FV**. i5, 8 GB RAM, GTX 960, system Windows 10. Używam go od kilku tygodni i jestem z zakupu bardzo zadowolony. Natywna rozdzielczość Full HD robi swoje. W grach laptop sprawuje się bardzo dobrze. Zdecydowana większość nowszych tytułów, takich jak na przykład Dying Light, czy Wiedźmin III: Dziki Gon chodzą płynnie na maksymalnych ustawieniach. Z minusów warto wspomnieć o przycisku włączania wkomponowanym w klawiaturę - da się do tego przyzwyczaić, ale warto mieć to na uwadze. Poszczególne stopnie podświetlenia klawiatury też wydają się od siebie za mało różnić. Ale godząc się na te aspekty otrzymamy bardzo fajny sprzęt z, co dla mnie ważne, matową obudową (zdecydowanie ma to znaczenie dla dbania o czystość sprzętu) i bardzo dobrą kulturą działania.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Giełda Komputerowa 🖥️🖱️ Kup Sprzedaj Kupie Sprzedam Oddam Zamienię
Grupa na Facebooku · 4174 członków
Dołącz do grupy

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.