Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

[3300 Laptop dla studentki]

1. Cze┼Ť─ç potrzebuj─Ö laptopa do 3300 z┼é, interesuje mnie nowy.

2. Ma być z zainstalowanym systemem operacyjnym (Windows 10).

3. Rozmiar matrycy ( 13,xÔÇŁ-14,x" )

-typ powłoki - lustrzana

- typ matrycy - Tutaj si─Ö nie znam

4. Maksymalna waga laptopa - 1,6 kg +/-┬á czas┬ápracy na baterii - 6 h (to b─Ödzie m├│j pierwszy laptop w ┼╝yciu i nie mam poj─Öcia ile s─ů w stanie wyci─ůgn─ů─ç laptopy bez ┼éadowania ale optymalnie ok 6h)

5. Zastosowanie laptopa: gry i multimedia, internet i praca biurowa,

6. Jak długo zamierzasz go używać - 5 lat

To b─Ödzie m├│j jedyny komputer.

Zale┼╝y mi na wy┼╝szej wydajno┼Ťci procesora i grafiki.

7. Istotne informacje które nie ujęła ankieta.

Mam 20 lat jestem dziewczyn─ů. Ucz─Ö si─Ö na kierunku medycznym i b─Öd─Ö korzysta─ç z r├│┼╝nych transmisji na ┼╝ywo, wyk┼éad├│w, interesuje mnie aby wszystko sprawnie dzia┼éa┼éo. B─Öd─Ö te┼╝ mie─ç du┼╝o plik├│w w pdf (typu jakie┼Ť ksi─ů┼╝ki wyk┼éady etc). Chcia┼éabym aby laptop by┼é ma┼éy zgrabny rozmiaru od 13-14,x max, ( powy┼╝ej 15 to ju┼╝ za du┼╝y )

Cytat

Rozmiar matrycy ( 13,xÔÇŁ-14,x"┬á)
Zastosowanie laptopa: gry i multimedia
Zale┼╝y mi na wy┼╝szej wydajno┼Ťci procesora i grafiki

Jakie gry? Ultrabook i granie, to zwykle si─Ö ca┼ékowicie wyklucza, grafika zintegrowana zwykle jest jedyn─ů. By pogra─ç w gry takie jak Wied┼║min 3 jednak minimum 15,6".┬áInaczej lepiej kupi─ç ultrabooka do internetu i PC/konsole do gier.

Oczywi┼Ťcie nie m├│wi─Ö o przegl─ůdarkowych grach tylko 3D np. The┬áSims 4 / Sims 5.

@FxJ zintegrowane w Ryzen'ach (R5 4500U, R7 4700U) s─ů bardzo dobre, da si─Ö w nich pogra─ç w wi─Ökszo┼Ť─ç gier na ca┼ékiem przyzwoitych klatkach w wymagaj─ůce tytu┼éy takie jak Wied┼║min 3, GTA5 i inne, a mniej wymagaj─ůce gry typu FIFA, The Sims, CS:GO mog─ů uzyska─ç nawet trzycyfrowy wynik klatek na sekund─Ö.

Oczywi┼Ťcie laptop poni┼╝ej 15 cali nie jest stworzony do tego, ale zastosowanie gry w obecnych czasach jest mo┼╝liwe nawet na tak ma┼éym sprz─Öcie, wiadomo nie jest to najlepsze urz─ůdzenie do tego i nie b─Ödzie to zamiennik Xbox'a, czy Playstation, ale jaki┼Ť gaming mo┼╝e by─ç mo┼╝liwy.

2 godziny temu, FxJ napisał:

Jakie gry? Ultrabook i granie, to zwykle si─Ö ca┼ékowicie wyklucza, grafika zintegrowana zwykle jest jedyn─ů. By pogra─ç w gry takie jak Wied┼║min 3 jednak minimum 15,6".┬áInaczej lepiej kupi─ç ultrabooka do internetu i PC/konsole do gier.

Oczywi┼Ťcie nie m├│wi─Ö o przegl─ůdarkowych grach tylko 3D np. The┬áSims 4 / Sims 5.

Hej wiesz co ja nie jestem wymagaj─ůca w zasadzie to ja w nic nie gram, my┼Ťla┼éam o jakich┼Ť grach na zabicie nudy albo odskocznie ale to raczej jakie┼Ť gry dost─Öpne na przegladarkach ­čśé nie b─Öd─Ö mie─ç czasu na jakie┼Ť powa┼╝nie gierki

@Kinga00 czy koniecznie potrzebujesz lustrzan─ů pow┼éok─Ö ekranu zamiast matowej? Taka jest moim zdaniem gorsza, bo matowa nie odbija ┼Ťwiat┼éa i wi─Öcej modeli z tego co wiem ma matow─ů.

Przed chwil─ů, robotox1 napisa┼é:

@Kinga00 czy koniecznie potrzebujesz lustrzan─ů pow┼éok─Ö ekranu zamiast matowej? Taka jest moim zdaniem gorsza, bo matowa nie odbija ┼Ťwiat┼éa i wi─Öcej modeli z tego co wiem ma matow─ů.

Przegl─ůdaj─ůc w sklepie laptopy matowe tragicznie si─Ö prezentowa┼éy nie wiem czy by┼é ustawiony jaki┼Ť tryb oszcz─Ödzania baterii czy co ale prawie nic nie by┼éo wida─ç na tych monitorach A pracownicy niezbyt ch─Ötnie chcieli ze mn─ů rozmawia─ç, b┼éyszcz─ůca matryca wygl─ůda┼éa na ┼╝ywo o wiele lepiej pi─Ökny by┼é ekran etc ale mo┼╝e faktycznie lepiej nie wybrzydzac i kupi─ç z matem.

Zastanawiałam się między modelami hp A Lenovo 

Nie jestem mo┼╝e specjalist─ů, ale te┼╝ niedawno poszukiwa┼éem podobnego laptopa i ja od siebie m├│g┼ébym wyszczeg├│lni─ç:

1. ASUS VivoBook 14 X412FL

https://www.x-kom.pl/p/586644-notebook-laptop-140-asus-vivobook-14-x412fl-i5-10210-8gb-512-w10-mx250.html

Waga 1.41kg, prezentuje si─Ö dobrze (ekran praktycznie bezramkowy), dobrze wykonany touchpad, je┼Ťli chodzi o podzespo┼éy to jest i5 nawet z dedykowan─ů kart─ů graficzn─ů MX250, kt├│ra pozwoli na granie w dosy─ç lepsze tytu┼éy i wystarczy do domowej pracy na wiele lat.

2. Huawei MateBook D 14 R5-3500

https://www.x-kom.pl/p/534488-notebook-laptop-140-huawei-matebook-d-14-r5-3500-8gb-512-win10-srebrny.html

Waga 1.38kg, z wygl─ůdu przyzwoity, procesor AMD z grafik─ů Vega 8 powinien spokojnie starczy─ç do wypisanych zastosowa┼ä. Jak wystarczy ci dysk 256GB to cena spada do 2699z┼é, przy zakupie na stronie huawei za 1z┼é daj─ů myszk─Ö i plecak. Z opinii wydaje si─Ö, ┼╝e jest to ca┼ékiem udany laptop, jednak chi┼äska firma Huawei niekt├│rych odstrasza. Natomiast jak masz telefon tej marki to mo┼╝e on fajnie wsp├│┼édzia┼éa─ç z tym laptopem.

3. Acer Swift 3 R5-4500U/8GB/512

Mocny ultrabook pod wzgl─Ödem parametr├│w - procesor Ryzen R5-4500U zapewnia bardzo du┼╝─ů moc zar├│wno pod wzgl─Ödem oblicze┼ä CPU, jak i graficznych do gier. Jak dop┼éacisz do 3599z┼é to masz a┼╝ 16GB RAMu, co jest jak na ultrabooka bardzo mocn─ů konfiguracj─ů. Z zewn─ůtrz wygl─ůda dobrze, jednak klawiatura niekoniecznie jest dopracowana, a najwi─Öksz─ů wad─ů jest bardzo tani ekran, w kt├│rym kolory s─ů s┼éabe, ┼╝e czasami ci─Ö┼╝ko odr├│┼╝ni─ç pomara┼äczowy od czerwonego. Sam osobi┼Ťcie by┼éem prawie zdecydowany na zakup tego laptopa, jednak ten minus z jako┼Ťci─ů ekranu mnie przekona┼é do rezygnacji z niego.

28 minut temu, Kinga00 napisał:

Zastanawiałam się między modelami hp A Lenovo 

Podaj dokładne modele nad którymi się zastanawiasz

14 minut temu, robotox1 napisał:

Podaj dokładne modele nad którymi się zastanawiasz

HP 14-dk0044nw 14" AMD Ryzen 7 3700U- 8GB RAM - 512GB Dysk - Win10

HP 14s-dq1009nw 14" Intel┬« CoreÔäó i5-1035G1 - 8GB RAM - 512GB Dysk - Win10

I teraz jeszcze my┼Ťl─Ö nad tym 1 kt├│ry wyslales┬áASUS VivoBook┬á14 X412FL