Jump to content
  • Sign Up
justy

laptop programowanie/studia/lekkie gry - 3000

Recommended Posts

[1] kobieta, 19 lat, studentka

[2] z systemem czy bez, nieistotne, mam studencki windows

[3] 14-15 zale偶y mi 偶eby by艂 do艣膰 ma艂y, nie wi臋cej ni偶 360mm szeroko艣ci聽

[4] ssd 256gb conajmniej聽

[5] 3000zl, raczej cena ostateczna, w gre wchodz膮 raczej nowe lub ewentualnie u偶ywane ale z gwarancja, zakup w lutym, jedyna stacja robocza

[6] wykonanie do艣膰 istotne, bateria tak偶e聽

[7] full hd, matowa聽

[8] laptop na studia, du偶o w podr贸偶y a tak偶e do pracy w domu;聽

[9] czasem jakie艣 gry 艣rednio wymagaj膮ce, typu minecraft, fortnite, the sims 4, overwatch, byleby posz艂o nawet kosztem rozdzielczo艣ci聽

[10] AutoCad, VisualStudio, Intelij, programy biurowe, yt

Na oku mam nowa generacje MateBook贸w D14 albo D15 (nie wiem jak z wielko艣ci膮 15, czy nie za du偶a) w cenie 3000zl + s艂uchawki FreeBuds3 za friko

z g贸ry dzi臋ki za pomoc 馃槈

Te nowe Huawei s膮 spoko, tylko 偶e RAM jest wbudowany i nie rozbudujesz do 16 GB.

Tu masz na razie jedyn膮 recenzj臋 tego nowego Matebook D 14:

https://geex.x-kom.pl/recenzje/huawei-matebook-d-14-recenzja/

- wydajno艣ciowo jest ok, te gry co chcesz uci膮gnie, ale przy AutoCad albo VS bra艂bym co艣, gdzie b臋dziesz m贸g艂 mie膰 16 GB RAM.

Jak co艣 to bra艂bym ubieg艂oroczn膮 wersj臋:聽

https://www.x-kom.pl/p/532053-notebook-laptop-15-6-huawei-matebook-d-15-6-i5-8250-16gb-256-win10-mx150.html

Albo co艣 bez systemy skoro masz swojego, Huawei jak kojarz臋 tylko z Windows 10:聽

https://www.x-kom.pl/p/520662-notebook-laptop-15-6-hp-pavilion-15-i5-8265-16gb-256-mx250.html

Jak masz zamair robic w autocadzie, to nie pcha艂bm sie w 14cali. Zreszt膮 taki rozmiar w ogole nie nadaje sie do pracy.聽

Je艣li tylko lekkie gry, to teb b臋dzie dobry::聽Dell Inspiron 3593 i5-1035G1/8GB/256+1TB/Win10 MX230

Masz tu nowszy i lepszy procesor w porownaniu do tych wy偶ej wymienionych

Ewentualnie Jeszcze ten HP

Masz tutaj znacznie lepsz膮 karte graficzna, wi臋c pograsz tez i w nowsze, bardziej wymagaj膮ce tytu艂y, ale nieco s艂abszy procek (jednak roznica nie jest duza) no i bez systemu, w porownaniu do della, ale to chyba ci nie prrzeszkadza

Lepsz膮 opcja by艂by Dell ktorego ci podse艂a艂em(lepszy procek i wykonanie). Ale je艣li chcesz gra膰, to we藕 lepiej聽HP Pavilion Gaming i5-8300H/16GB/256 1050Ti聽Masz tutaj bardzo mocny procesor (mocniejszy niz聽 wyzej wymienione niskonapi臋ciowe i7) i mocn膮 karte graficzn膮 na ktorej spokojnie pograsz w nowe, wymagaj膮ce gry, nawet na wysokich ustawieniach