Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

Witam,

Przymierzam si臋 do kupna laptopa 15.6' w kwocie 3000-3300z艂. Zale偶y mi na mo偶liwie jak najlepszej wydajno艣ci. Zdaj臋 sobie spraw臋 tego, 偶e w tej kwocie znajd臋 laptopy z聽GTX聽1650 ale my艣l臋, 偶e do odpalenia Wie艣ka na wysokich w FHD wystarczy.聽

Poni偶ej ankieta:

[1]聽Osoba doros艂a - 28 lat.

[2] Najlepiej bez systemu - mam w艂asny klucz.
[3] Szukam laptopa z ekranem 15.6 cala do聽u偶ytku domowego (sporadyczne wypady na LAN Party). Waga bez laptopa bez znaczenia, nie jest to dla mnie g艂贸wne kryterium.
[4]聽SSD - 512 GB w zupe艂no艣ci mi wystarczy, nie nale偶臋 do os贸b chomikuj膮cych gry na dysku. Oczywi艣cie rozwa偶臋 ka偶d膮 propozycj臋 od forumowicz贸w (np mit SSD+HDD)
[5 a] Na zakup laptopa chcia艂em przeznaczy膰 oko艂o 3000-3300 z艂 i raczej jest to na ten moment maksymalna kwota. G艂贸wnie my艣l臋 o nowym laptopie.聽Nie mam do艣wiadczenia ze sprz臋tem z outletu/poleasingowym/ze zwrotu ale w przypadku sprawdzonego sprzedawcy lub dobrej okazji ch臋tnie rozwa偶臋 tak膮 opcje.

[5 b]聽Posiadam MacBooka Air 13' i po zakupie laptopa b臋dzie u偶ywany g艂贸wnie przez moj膮 drug膮 po艂贸wk臋 馃檪

[5 c]聽My艣la艂em o zakupie w styczniu natomiast nie jest to dla mnie najwa偶niejsze, spokojnie mog臋 poczeka膰 z zakupem.
[6]聽Czas pracy na baterii nie jest dla mnie najwa偶niejszy bo laptop i tak przez wi臋kszo艣膰 czasu b臋dzie podpi臋ty do zasilania. Co do jako艣ci wykonania to chcia艂bym co艣 solidnego ale nie kosztem gorszych podzespo艂贸w.
[7]聽Matryca Full HD聽
[8]聽Do u偶ytku g艂贸wnie w domu, sporadyczne wypady do znajomych.
[9] Wied藕min 3, Seria Total War (starsze i najnowsze tytu艂y), Overwatch.

[10] Brak wymaga艅

[11]聽Klawiatura pod艣wietlana (niekoniecznie RGB), ekran 120Hz lub lepszy.
[12]聽JEstem starym PC'towcem wi臋c ci臋偶ko mi wyrazi膰 opinie o laptopach i ich producentach dlatego zdaj臋 si臋 na Was.
[13]聽Laptop kt贸ry przyku艂 moj膮 uwag臋:聽HP Pavilion Gaming R5-3550h, 16GB, 512 SSD, GTX 1650聽- wydaje mi si臋 ciekaw膮 ofert膮 ale mo偶e w tej cenie polecicie co艣 lepszego? Mo偶e jaka艣 inna firma? Laptop jest w promocji ale nie wiem jak d艂ugo b臋dzie ona obowi膮zywa膰 (nie wiem czy powinienem si臋 艣pieszy膰 czy nie).
[14]聽Brak

Z g贸ry dzi臋kuj臋 za odpowiedzi i pomoc.

Kwestia marek laptop贸w to jest akurat cz臋sto kwestia opinii. Nie polecam zakupu poleasingowych lapk贸w z grafik膮 -- je艣li ju偶 s膮, to znaczy, 偶e grafika jest mooocno zu偶yta (bo zazwyczaj zwyk艂ym pracownikom biurowym nie daje si臋 lapk贸w z mocn膮 kart膮, wi臋c jak kto艣 ju偶 mia艂, to z uzasadnionych potrzeb膮 zu偶ycia powod贸w 馃檪). Dorzuc臋 do tego por贸wnania Lenovo. Ma ekran 144Hz, bia艂e pod艣wietlenie klawiatury (ma艂o gamingowe ;)) i jest z przyzwoitej firmy (przynajmniej w moim do艣wiadczeniu). Co prawda to 8 gb ramu i 256 dysku, ale na pocz膮tek spokojnie starczy, a opcje samodzielnej rozbudowy w miar臋 potrzeb s膮 do艣膰 spoko je艣li chodzi o ten model, natomiast opinie s膮 bardzo na plus jak poczytasz w necie (i tu na forum zreszt膮 te偶): https://www.x-kom.pl/p/505997-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y540-15-i5-9300h-8gb-256-gtx1650.html

Hej,

Dzi臋ki za odpowied藕. Legion pasuje mi pod wzgl臋dem designu, podobnie jak HP 馃檪

Dziwi mnie te偶 to, 偶e przy relatywnie niskiej r贸偶nicy w cenie HP ma 2x wi臋kszy dysk i 2x wi臋cej pami臋ci. Podejrzewam, 偶e chodzi tutaj o procesor. 馃檪聽Jest si臋 czego ba膰 w tych Ryzenach czy lepiej postawi膰 na sprawdzone rozwi膮zania od intela?

Znalaz艂em jeszcze taki laptop od Asusa:聽Asus TUF FX705DT聽konfiguracja podobna do HP

R贸偶nica w cenie wynika g艂贸wnie z ceny procesora, Intele o por贸wnywalnych osi膮gach s膮 zwykle o 20-50% dro偶sze od AMD. No a sklep chc膮c pokaza膰 alternatyw臋 w podobnej cenie musi wtedy posk膮pi膰 na pozosta艂ych elementach 馃檪 Ryzeny do艣膰 dobrze sobie radz膮, natomiast je艣li chodzi o konfiguracje HP + AMD Ryzen uwa偶a艂abym ze wzgl臋du na potwierdzone problemy z wydajno艣ci膮 procesor贸w AMD na maszynach HP, np. ten w膮tek na forum. Ten ASUS ma do艣膰 dobre opinie, jedyne zastrze偶enia jakie kojarz臋 to na temat g艂o艣nik贸w (ale to w laptopach nagminne, po to zreszt膮 mamy s艂uchawki) i nier贸wnego pod艣wietlenia klawiszy. Jak chcesz mie膰 od r臋ki wydajn膮 maszyn臋, to my艣l臋, 偶e ASUSa nie po偶a艂ujesz 馃檪