Jump to content
  • Sign Up
Snejki

[6000 zł] Laptop programowanie, multimedia

Recommended Posts

Witajcie.
Wcześniej już pisałem o pomocy w wyborze laptopa gamingowego. Po sprawdzeniu kilku modeli okazało się iż żaden z nich nie jest w stanie spełnić dwóch najważniejszych dla mnie rzeczy: jakoścu wykonania oraz przyzwoitej kultury pracy).
W związku z tym, chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze kolejnego laptopa:

Zastosowanie:
- programowanie( głównie .Net Framework, .Net Core w Visual Studio 2019),
- przeglądanie internetu (dużo zakładek)
- słuchanie muzyki
- oglądanie filmów, youtube itp.,
- okazjonalnie napisanie jakiegoś dokumentu w office, czy stworzenie prezentacji powerpoint,
- okazjonalnie proste gierki typu Super Meat Boy, czy jakiś Need For Speed.

Czego oczekuję od laptopa
- ekran matowy z w miarę dobrym odwzorowaniem kolorów o rozmiarze 14-15.6 cala (lepiej, gdyby miał 15.6 cali)
- dobra jakość wykonania (fajnie by było, gdyby był z aluminium),
- dobra kultura pracy tzn. żeby wentylatory nie gwizdały, nie wydawały jakichś dźwięków, których nie powinny wydawać i były ciche w idlu i przy mniej wymagających operacjach, a także w miarę ciche przy tych bardziej zasobożernych,
- RAM minimum 16gb,
- SSD M2 minimum 512 gb,
- fajnie by było gdyby nie był grzałką (jak np MSI PS63, który podobno przy bardziej wymagających operacjach dobija do prawie 100 stopni na CPU),
- przyzwoita bateria.

Budżet
fajnie by było gdybym zamknął się w 6000 złotych.

Co do baterii, to fajnie by było jakby wytrzymał z 3-4 godziny lekkiej pracy, ale nie jest to konieczność. Najważniejsza jest kultura pracy, jakość wykonania i wydajność(głównie CPU). Co do zephyrusa, to z tego co widziałem to jest strasznie głośny przy większym obciążeniu. A asus g531gu to troszkę jak z odpustu wyglada, ale bardziej przeszkadzają mi w nim zawiasy(sprawiają wrażenie jakby się zaraz miały urwac), a zależałoby mi aby łapek wytrzymał tak z 3/4 lata.

Mogę jeszcze wspomnieć iż wcześniej miałem Lenovo y50-70 i on spełniał wszystkie moje wymagania(po wymianie HDD na SSD ), a kosztował dużo mniej niz kwota, która mogę wydać. 

1 godzinę temu, Snejki napisał:

Co do baterii, to fajnie by było jakby wytrzymał z 3-4 godziny lekkiej pracy, ale nie jest to konieczność. Najważniejsza jest kultura pracy, jakość wykonania i wydajność(głównie CPU). Co do zephyrusa, to z tego co widziałem to jest strasznie głośny przy większym obciążeniu. A asus g531gu to troszkę jak z odpustu wyglada, ale bardziej przeszkadzają mi w nim zawiasy(sprawiają wrażenie jakby się zaraz miały urwac), a zależałoby mi aby łapek wytrzymał tak z 3/4 lata.

Mogę jeszcze wspomnieć iż wcześniej miałem Lenovo y50-70 i on spełniał wszystkie moje wymagania(po wymianie HDD na SSD ), a kosztował dużo mniej niz kwota, która mogę wydać. 

Więc może jakiś przykład jak ma wyglądać laptop? Skoro y50 spełniał wymagania to może też coś podobnego? 

Nie chcę się wstydzić, gdy pójdę z nim do klienta, więc wystarczyłoby aby nie wyglądał jak np. właśnie ten Asus. Jak dla mnie w porządku wygląda laptop pokroju Lenovo y540, Delle, Msi PS63, Msi G65 czy nawet ten Zephyrus.

Z chęcią wziąłbym, coś podobnego co moje stare Lenovo, jednak nie jestem w stanie znaleźć czegoś co ma wysokonapięciowe CPU i jest w miarę ciche.Jedyny laptop, który spełniał te wymogi, to Hp Pavillon Gaming, lecz niestety jego wykonanie pozostawiało wiele do życzenia.

Właśnie dlatego zastanawiam się nad całkowitym odpuszczeniem mocnego GPU i poszukaniu czegoś biznesowego z w miarę dobrym ekranem, a do grania dokupić konsolę, tylko nie wiem czy niskonapięciowy procesor pozwoli na komfortową pracę w Visual Studio, dockerem i przeglądarką jednocześnie.