Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

[1] Kobieta, 30 lat
[2] Win10
[3]聽15.6聽
[4]聽SSD (mo偶e by膰 +HDD). Bez nagrywarki
[5 a] ~2500z艂 (+-300). Sam laptop.聽聽Nowy (+pyt w pkt.13)

[5 b] jak najd艂u偶ej 馃檪 min 4 lata. B臋dzie to jedyny (100% sprawny) laptop w domu

[5 c] na ju偶
[6] Wydajno艣膰 jest kluczowa. Wytrzyma艂o艣膰 obudowy - mniej istotna (ale laptop b臋dzie przenoszony, u偶ywany聽w trybie "kanapowym").聽 Bateria - ma艂o istotna, jednak偶e oby by艂a wytrzyma艂a (gniazdo - mam z艂e do艣wiadczenia z bardzo starym HP)
[7] Nie mam szczeg贸lnych preferencji.聽Do聽tej pory szuka艂am g艂贸wnie Full HD.Pprosz臋 o rady w temacie, czy w przypadku braku grania w gry powinnam si臋 tym bardziej zainteresowa膰?
[8] G艂贸wnie dom (biurko/kanapa), sporadycznie w terenie
[9] 偶adne gry

[10] pakiet Office (g艂贸wnie EXCEL), SQL, 聽amatorska obr贸bka zdj臋膰 - darmowe programy typu Photoscape, PS (rzadko).

[11] pod艣wietlana klawiatura (nie jest to wym贸g konieczny ale przyda艂aby si臋)

[12] jestem zra偶ona Acerami聽

Obecnie mam 2 bardzo stare laptopy: ma艂y acer aspire one (bardzo szybko pad艂 dysk(naprawione)聽oraz zalewa matryc臋, u偶ywam tylko po pod艂膮czeniu do TV).聽Teraz u偶ywam ASUS K52jc, i5, 4RAM (rozwalona obudowa).

[13] Za namow膮, g艂贸wnie skupi艂am si臋 na 16 GB RAMie ) oraz i5-8250. Zastanawiam si臋, czy to nie b艂膮d w tym聽bud偶ecie?聽Nie znam si臋 na laptopach. Laptop b臋dzie g艂贸wnie u偶ywany do przegl膮dania internetu, troch臋 przy pracy biurowej (excel), a tak偶e聽troch臋 bawi臋 si臋 na bazach danych - czy zasadne jest skupiania si臋 na powy偶szym ? Oczekuje braku zamulenia.聽

Przyk艂adowe laptopy, kt贸re ogl膮da艂am:

* LAPTOP HP 250 G7 i5-8265U FHD 8GB 256SSD W10聽+ do艂o偶enie RAMu (ale nie ma pod艣wietlenia)

Jestem g艂贸wnie nastawiona na nowego laptopa, ale ten mi si臋 wydaje sensowny za te pieni膮dze. Co s膮dzicie o 聽HP Outlet Renew ?聽(wg info na aukcji: Produkt nieu偶ywany z anulowanych zam贸wie艅 i nadwy偶ek magazynowych. Urz膮dzenie nieeksploatowane, przed pierwszym uruchomieniem pozbawione wad technicznych). Gwarancja tylko na 1 rok.

* HP PAVILION 15 i5-8250 16GB SSD FHD TOUCH 10

inne pozosta艂e:

ASUS VIVOBOOK CORE i5 16GB SSD256 Full HD WIN10

DELL Inspiron 3583 i5-8265U 16G 512SSD FHD MAT W10

Bardzo prosz臋 o opini臋, propozycj臋 i pomoc wyborze 馃檪

Cytat

laptop b臋dzie przenoszony, u偶ywany聽w trybie "kanapowym"

Podstawka, podk艂adka pod laptopa do 艂贸偶ka - nie ch艂odz膮ca

Warto do 艂贸偶ka na koc itp. zaopatrzy膰 si臋 w tak膮 podk艂adk臋 sztywn膮, jaki艣 zeszyt A3 te偶 wystarczy na pocz膮tek.

Cytat

Do聽tej pory szuka艂am g艂贸wnie Full HD.Pprosz臋 o rady w temacie, czy w przypadku braku grania w gry powinnam si臋 tym bardziej zainteresowa膰?

FullHD (obowi膮zkowo w 2020 r.) z matryca IPS matow膮 jak najbardziej, cho膰by dla samych film贸w na YouTube albo Netflix.

Cytat

jestem zra偶ona Acerami

acer aspire one - to nie jest laptop, a jedynie najprostszy netbook dla cieci do nauki internetu. Albo dla os贸b z wolnym internetem kt贸re pobieraj膮 filmy w nocy.

Cytat

Wydajno艣膰 jest kluczowa.

Lista mobilnych procesor贸w Intel聽- w tym bud偶ecie nie za艂apiesz si臋 na procesory z oznaczeniem H montowanym w ci臋偶szych laptopach (powy偶ej 2kg).

Cytat

Przyk艂adowe laptopy, kt贸re ogl膮da艂am HP 250 G7

Jako艣ciowo nawet gorszy od tego Asusa - odradzam kategorycznie.

Cytat

Co s膮dzicie o聽聽HP Outlet Renew ?聽(wg info na aukcji: Produkt nieu偶ywany z anulowanych zam贸wie艅 i nadwy偶ek magazynowych. Urz膮dzenie nieeksploatowane, przed pierwszym uruchomieniem pozbawione wad technicznych).

Cytat

RODZAJ GWARANCJI: sprzedaj膮cego

OKRES GWARANCJI: 12 miesi臋cy

呕e to pierdolenie (w tym przypadku), nowe laptopy maj膮 2 letni膮 gwarancj臋 producenta, nawet po serwisowe / przepakowane w programie Renew. Gwarancje na 1 rok maj膮 naprawiane przez sprzedawc贸w.

Jest opcja za艂atwienia voucher na 400z艂 - i to naprawd臋 艂atwo.

HP Pavilion 15 Ryzen 5-3500/16GB/256/Win10 (15-cw1004nw)

HP Pavilion 15 i5-8265U/16GB/256/Win10 MX150 (15-cs1013nw)

Mo偶na dokupi膰 dodatkowy dysk聽SSD / HDD (SATA III 2,5").

Lenovo Legion Y530-15ICH 15,6"/I5/8GB/512GB/WIN10 (81FV0164PB)聽- przyk艂adowo dobry laptop z procesorem "H".