Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

1. Mężczyzna, 22 lata, studia + praca, płatne od razu (x-kom, komputronik, rtv euro agd, media markt, media expert)

2. Windows 10 + pakiet Office (jeśli będzie to super, jeśli nie to sobie poradzę)

3. 15,4" - 15,6" w ostateczności 17,3" , waga kształt dowolny.

4. SSD(512GB M.2 PCle) + HDD ( co najmniej 1TB).

5a. Kwota maxymalna 5600zł brutto, nowy, sam laptop.

5b. 3-4 lata.

5c. Chce kupić do końca października.

6. Raczej aluminiowy, wysoka jakość karty graficznej i procesora, będzie podpięty cały czas do ładowarki.

7. 1920x1080 FullHD lub wyższa. Matryca matowa, LED, IPS lub coś podobnego. Będę dokupował do niego monitor (HDMI) w późniejszym czasie i łączył sie z TV (50" 4k, łączenie po wifi i HDMI).

8. Używany będzie w Polsce, w 90% na biurku ale czasem na kolanach, na łóżku.

9. Największe wymagania:  Far Cry 5, Assassin’s Creed Origins, Wiedźmin 3: Dziki Gon, GTA V (ultra), Cyberpunk 2077, Borderlands 3, Dying Lights 2, PUBG, RED DEAD REDEMPTION 2.

10. - 

11. Bardzo dobre chłodzenie, ale i tak będzie stał na podstawce chłodzącej (GENESIS Oxid 250)

12. Miałem Asusa dobrze mi się na nim grało. Laptop może być tylko z firm: ASUS, ACER, MSI, inne nie wchodzą w grę. 🙂

13. Mam dwa laptopy na oku:

Acer Nitro 5 i7-9750H/16GB/512+2TB/Win10 GTX1660Ti IPS (NH.Q5BEP.044)

MSI GL73 i7-9750H/32GB/1TB+256/Win10X GTX1660Ti (GL73 9SD-406XPL)

ale raczej sie skłaniam ku ACER

14. Co najmniej 16GB RAM, Karta graficzna co najmniej GTX 1660 TI, najlepiej i7-9XXX.

Cześć! Przede wszystkim może zacznę od ekranu. Jeśli w przyszłości chcesz dokupić do niego monitor, to zrezygnowałbym z matrycy IPS na rzecz lepszych podzespołów.

Acer nitro, to bardzo dobry wybór: Acer Nitro 5 /15.6" IPS/i7-9750H/16GB/512/GTX 1660Ti/Win10

W okolicach 6000zł dostajesz porządnego laptopa z mocnym procesorem i7-9750H, 16GB RAM'u i kartą GTX 1660ti. Jedyny minus to brak twardziela, którego musiałbyś sobie sam dokupić.

Ja robię zawsze zakupy w komputroniku, także i do niego linkuję. Co nie zmienia faktu, że jest to dobry wybór :) Chyba, że jesteś skłonny dołożyć 1000/1500zł i szukać czegoś z RTX'em.

Ogólnie miałem kupować za 4500, ale stwierdziłem że dołożę to wystarczy "na dłużej" z nowszym grami, więc 5600 to już górna granica maksymalnej kwoty, którą mogę wydać. A mówię, napisze na forum może ktoś wie gdzie jeszcze można kupić takiego lub lepszego lapka w tej cenie. 

No minus że HDD ale jeszcze to Dell nie wiem dlaczego ale dla mnie ta marka jest mega słaba, pod względem lapków do gier. 

Cytat

ale raczej sie skłaniam ku ACER

Acer Helios 300 i7-9750H/8GB/512/Win10 GTX1660Ti 144Hz - do tego jak już powinieneś dołożyć, jeśli chodzi o modele z GTX 1660Ti i RTX 2060 od Acera.

MSI GL65 i7-9750H/8GB/256 GTX1660Ti 120Hz + dołożenie RAM i kolejnego dysku HDD lub SSD.

Cytat

Windows 10 + pakiet Office (jeśli będzie to super, jeśli nie to sobie poradzę)

Nie masz za darmo z uczelni? W razie czego możesz system załatwić samodzielnie (kupić sam klucz)?

Cytat

Assassin’s Creed Origin, Cyberpunk 2077, RED DEAD REDEMPTION 2.

W zasadzie sugerowałbym kadłubek Clevo i pastę Liquid Metal.

HYPERBOOK SL504 I7-9750H RTX2060 (Clevo PB51RD-G) częściowo aluminiowa obudowa
https://pclab.pl/art81453.html − test laptopa z wyświetlaczem AMOLED. Dodatkowo kolega z TechManiacHD własnie kończy materiał o nim 😉

Hyperbook jak kupować kadłubki (mini poradnik).

• Upvote 1

Fajny ten hyperbook w sumie można go samemu złożyć z tych części, z których chcesz tylko wyjdzie około 6000 a już 5600 u mnie to max, co do MSI też fajny ale mało Ramu chociaż zawsze można dokupić, kurde musze to na weekendzie przekminic, ale dzięki wielkie za pomoc wszystkim. 

Pamiętaj, ram zawsze dokupisz, jak nawet 2 miesiące na 8GB podziałasz to też nic się nie stanie.