Jump to content
  • Sign Up

Poolpit

Problem z uruchomieniem laptopa, system staje na CLASSPNP.SYS (STOP 0x000000ED)

Recommended Posts

Cześć,

Mam problem z uruchomieniem laptopa - Lenovo Y550P, Windows 7.

Dziś rano przy próbie odpalenia systemu uruchamianie stanęło w połowie i widoczny był tylko czarny ekran.

Próbowałem trybu awaryjnego, debugowania, ostatniej działającej konfiguracji, naprawy podczas uruchamiania, nic nie pomogło, za każdym razem stopuje w tym samym miejscu, pojawia sie na ulamek sekundy bluescreen i komputer się restartuje.

Przy uruchamianiu trybu awaryjnego zauważyłem, że Windows zatrzymuje sie przy ładowaniu pliku CLASSPNP.SYS.

Niestety póki co nie mam płytki z Windowsem, żeby zrobić naprawę z CD.

Nie robiłem ostatnio żadnych zmian konfiguracyjnych (chyba, ze przy ostatnim wyłączaniu laptopa zrobił się jakiś update, czego nie zauważyłem)

Czy ktoś miał coś podobnego i udało mu się z tego wyjsc bez większego szwanku?

Zalaczam screen bledu, udalo mi sie nagrac telefonem w slo mo i zrobic zrzut ekranu.

Z góry dzięki ;)

blue screen error.jpg

Niestety, przy próbie pobrania systemu wyskakuje mi komunikat 

Klucz produktu dotyczy prawdopodobnie oprogramowania preinstalowanego przez producenta urządzenia

Dzwoniłem na infolinie Lenovo, ale nie sa w stanie pomoc, bo laptop jest za stary (2012) i nie maja nawet juz obrazu systemu.

Jakieś inne propozycje?

Dzięki z góry.

Zrobilem bootowalnego pendriva, uruchomiłem z nim laptopa i doszedłem do momentu gdzie mozna wybrac jezyk instalacji, dalej kliknalem Napraw komputer i pozniej nic, pojawil sie niebieski ekran windowsa z kursorem (dzialajacym) i tkwi w tym miejscu od jakichs 12h, jest jakas szansa, ze to ruszy? 

Udalo mi sie uruchomić laptopa ! 

Myslalem, ze to wina pliku CLASSPNP.SYS, tak jak bylo na bluescreenie. Okazało się, że dalej w kolejsce jest plik CDROM.SYS, który kaszanił sprawę. Wyciągnąłem kieszen z napędem, uruchomiłem laptopa i uruchomił się normlanie, poki co wszystko działa jak wczesniej 🙂

Dzięki wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

Temat do zamknięcia.

Weryfikowanie ukończone w 100%. Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows nie znalazła naruszeń integralności.

Wcześniej jeszcze, zanim wyjąłem kieszeń, udalo mi się uruchomić tryb awaryjny z bootowalnego pendriva i zrobić chkdsk /f /r /x, który coś tam naprawił, z tym, że miałem komunikat "Nie można przenieść zarejestrowanych komunikatów do dziennika zdarzeń. Kod błędu: 50."