Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

Czesc stoję przed wyborem laptopa, do max 3000zł. Mam 19 lat potrzebuje go do internetu filmów i czasem gier takich jak fortnite, leauge of legends, cs go, GTA V. Chciałbym żeby laptop miał dysk ssd 250gb/500gb w zestawie z Windows 10. Rozmiar matrycy 14-15.6 cała nie większy nie mniejszy, zamierzam używać takowego 2 lata zależy ile sprzęt pozwoli, a zakup chciałbym dokonać za około miesiąc. Chciałbym żeby na tym laptopie dało sie pograć w tytuły powyżej i jednocześnie żeby był smukły i elegancki, a nie klocki jak predatory 😅

wybralem 3 modele Linki poniżej, oprócz pytania który z nich najlepszy dla mnie i moich wymagań prosze jeszvze o podeslanie innych.

1. Huawei MateBook D 14' Ryzen 5/8GB/480/Win10 FHD (53010ECR )

2. Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/480/Win10 MX150

3. Lenovo IdeaPad 530S-14ARR 14" AMD Ryzen 7 2700U/8GB/56GB/Win10

Cytat

[3] ... Czy waga jest istotna np. mniej niż 2kg dla ultrabooków?
[5 b] ... Jeśli masz inne komputery napisz (np. drugi laptop - żebyśmy wiedzieli czy to np. będzie jedyny komputer w domu, komputer stacjonarny np. z i3/i5/i7 dobrą grafiką - gdybyśmy mieli jakieś sugestie np rozbudowa PC i tańszy laptop itp.). [ważny]
[6] Czy jakość wykonania jest dla ciebie ważna (aluminiowa obudowa, wytrzymała konstrukcja, serie biznesowe) czy oczekujesz najwyższej wydajności procesor/grafika w tej cenie czy może ważniejsza jest długość pracy na akumulatorze (baterii)

A cos więcej? Będziesz miał jaki PC lub konsole do grania? System dostaniesz z uczelni?

Cytat

Chciałbym żeby na tym laptopie dało sie pograć w tytuły powyżej i jednocześnie żeby był smukły i elegancki

ASUS VivoBook Pro 15 N580GD i5-8300/8GB/256

MSI GF63 i5-8300H/8GB/1TB/Win10X GTX1050

Powinieneś dać radę znaleźć jakiegoś outeleta w za ok 3000zł na allegro.

OUTLET MSI GF63 i5-8300H 8GB 240+1TB GTX1050 Win10 - 3149,00 zł

@FxJ Przepraszam, waga nie istotna chodzi mi tylko żeby był poręczny i smukły. Poprostu żeby nie wyglądał jak klocek z predatorów.

Będzie to jedyny komputer w mieszkaniu, tuteż zależy mi na tym aby większość rzeczy dało sie na nim zrobić. Tak jak napisałem powyżej zależy mi na graniu w tytuły wyżej wymienione wiec myśle ze cos z i5 i mx150? Powinno wystarczyć, ale to juz zostawiam wam ponieważ jestem lekko zielony. Jakos wykonania nie gra roli, większość i tak jest plastikowych w tej cenie wiec nie stanowi to problemu dla mnie. Fajnie by było gdyby system miał wbudowany windows7/10. Bardziej zależy mi na wydajności niż baterii.

Za wymienione wyżej przykłady dziekuje Ci bardzo 🙂

Jeśli chodzi o wydajność i wygląd ci nie przeszkadza to  w Plusie biorą OMEN'a by HP - 15-dc0005nw i można dostać nowego na olx (większość ma plomby) w okolicy 3k.

i5-8300h

GTX1050ti

SSD 256gb/1TB HDD

8gb ram

windows 10

Matryca IPS

2 godziny temu, Kaliber napisał:

Jeśli chodzi o wydajność i wygląd ci nie przeszkadza to  w Plusie biorą OMEN'a by HP - 15-dc0005nw i można dostać nowego na olx (większość ma plomby) w okolicy 3k.

Dzieki za odpowiedz, parametry bomba, ale chodzi mi ten o design a ten wydaje mi sie zbyt „potezny”

No to zdecydowanie omijaj niskonapięciowe procesory i karty graficzne pokroju MX150. Jako minimum przyjmij i5-8300H lub Ryzena 5 3500H, zaś grafika GTX 1050 / RX 560. Różnica wydajności będzie znaczna, a dodatkowo odpada problem z wlutowaną pamięcią RAM.

20 minut temu, darks86 napisał:

No to zdecydowanie omijaj niskonapięciowe procesory i karty graficzne pokroju MX150. Jako minimum przyjmij i5-8300H lub Ryzena 5 3500H, zaś grafika GTX 1050 / RX 560. Różnica wydajności będzie znaczna, a dodatkowo odpada problem z wlutowaną pamięcią RAM.

A Laptopy które podałem powyżej? Nie ukrywam ze estetycznie podobają mi sie najbardziej no i cena sie zgadza, co z nimi poradzą sobie w gry które podałem czy raczej spadek fps/ klatkowanie?

Cytat

A Laptopy które podałem powyżej?

W starsze tytuły bez wychodzenia ponad 2GB VRAM grafiki da się pograć ale będzie throttling i zbijanie zegarów.