Jump to content
  • Sign Up
Shadythebest

[4000-5500z艂] Laptop biurowy + edycja grafiki [PS CS6]

Recommended Posts

Cze艣膰, przejrza艂em wiele temat贸w na tym forum, ale nie znalaz艂em konkretnych odpowiedzi na to czego szukam, dlatego licz臋 na Wasz膮 pomoc.聽

Szukam laptopa koniecznie z matryc膮 matow膮 (fajnie jakby by艂 antyreflex, ale nie musi) o przek膮tnej 17.3'. Sprz臋t g艂贸wnie do pracy biurowej (spora liczba otwartych okien w przegl膮darce), bardzo du偶a ilo艣膰 poczty (posiadam sklep internetowy i aktualnie thunderbird mega obci膮偶a mi komputer). Dodatkowo korzystam z programu Photoshop CS6 wi臋c zale偶y mi na dobrej matrycy oraz wydajno艣ci procesora. Komputer ma w艂膮cza膰 si臋 b艂yskawicznie a nie tak jak do tej pory 5 minut 馃槷聽a jak przyjd膮 aktualizacje to mam z g艂owy 1-2h... Od czasu do czasu lubi臋 pogra膰 w jak膮艣 gierk臋, np FIFA 19.

Do tej pory szuka艂em wed艂ug nast臋puj膮cych parametr贸w:

- Przek膮tna ekranu: 17,3

- Procesor:聽Intel Core i7

- Pami臋膰: minimum 16GB

- Dysk: SSD (tylko b臋d臋 potrzebowa艂 wiele miejsca wi臋c jak b臋dzie dodatkowy HDD to wp艂ynie to jako艣 na wydajno艣膰?)

- Podstawa to numeryczna i pod艣wietlana klawiatura (praca g艂贸wnie w nocy)

To co uda艂o mi si臋 znale藕膰:

Dell Inspiron G3 i7-8750H/16GB/240+1000/Win10 GTX1050Ti

Acer Aspire 7 i7-8750H/16GB/256+2TB/Win10 FHD IPS

Dla grafika chwal膮 ten model, ale wygl膮da na to 偶e zosta艂 wycofany z produkcji. Macie mo偶e jakie艣 info w tym temacie?

ASUS VivoBook Pro 17 N705UD i7-8550U/16GB/512SSD/Win10

Z g贸ry bardzo dzi臋kuje za pomoc. Nie jestem specjalist膮 w tym temacie dlatego prosz臋 o pomoc w艂a艣nie tutaj 馃檪

Cytat

Sprz臋t g艂贸wnie do pracy biurowej (spora liczba otwartych okien w przegl膮darce)

posiadam sklep internetowy

AOC Q2790PQU

Lenovo ThinkVision P27h-10

HP Z27n G2 (1JS10A4#ABB)

I tu pytanie, dlaczego nie kupisz monitora z wi臋ksz膮 rozdzielczo艣ci膮 (plus wysi臋gnik) + laptop 15,6" ? Taki monitor WQHD to niemal 2x taka przestrze艅 robocza jak przy FullHD.

Lenovo Legion Y530-15 i7-8750H/16GB/1TB/Win10X GTX1050聽+聽ADATA XPG SX8200 Pro 512GB聽-聽4478z艂

Plus rejestracja w programie聽Premium Care.

Cytat

Dla grafika chwal膮 ten model

Gdzie? Kto? To chyba jaka艣 pomy艂ka? Nie wspominaj膮c ju偶 o procesorze niskonapi臋ciowym. Tak lekko o co najmniej 800z艂 mia艂 przesadzon膮 cen臋.

Cytat

I tu pytanie, dlaczego nie kupisz monitora z wi臋ksz膮 rozdzielczo艣ci膮 (plus wysi臋gnik) + laptop 15,6" ? Taki monitor WQHD to niemal聽2x taka przestrze艅 robocza聽jak przy FullHD.

G艂贸wnym powodem jest brak miejsca i mo偶liwo艣ci aby ustawi膰 sobie dodatkowy monitor. Dlatego laptop 17,3'聽

Cytat

Gdzie? Kto? To chyba jaka艣 pomy艂ka? Nie wspominaj膮c ju偶 o procesorze niskonapi臋ciowym. Tak lekko o co najmniej 800z艂 mia艂 przesadzon膮 cen臋.

ASUSa chwal膮 za dobr膮 matryc臋.聽

To jak, m贸g艂by艣 mi co艣 sensownego zaproponowa膰 pod moje wymagania? Widz臋, 偶e znasz si臋 na rzeczy wi臋c b臋d臋 wdzi臋czny za pomoc.聽

Cytat

ASUSa chwal膮 za dobr膮 matryc臋.聽

Cytat

Powa偶nie pytam kto i gdzie go chwali? Mo偶e jak膮艣 inn膮 konfiguracje z matryc膮 4K?

Cytat

G艂贸wnym powodem jest brak miejsca i mo偶liwo艣ci aby ustawi膰 sobie dodatkowy monitor.

Patrzy艂e艣 na ten filmik?

Cytat

To jak, m贸g艂by艣 mi co艣 sensownego zaproponowa膰 pod moje wymagania?

Lenovo Y730-15 i7 16GB 256SSD GTX1050TI W10聽-聽5799z艂

Bardziej bym sugerowa艂 zewn臋trzny monitor bo i tak mocno przebije ka偶d膮 matryc臋 w laptopie.

Cytat

tylko b臋d臋 potrzebowa艂 wiele miejsca wi臋c jak b臋dzie dodatkowy HDD to wp艂ynie to jako艣 na wydajno艣膰?

Na HDD powinno si臋 trzyma膰 tylko filmy, zdj臋cia, muzyk臋 i backupy.

Cytat

Podstawa to numeryczna i pod艣wietlana klawiatura (praca g艂贸wnie w nocy)

Dobra lampka nocna LED-owa to podstawa do pracy w nocy.

Cytat

Patrzy艂e艣 na聽ten filmik?锘匡豢锘匡豢

Opcja bardzo ciekawa, ale tak jak ju偶 pisa艂em, u mnie to nie ma szansy bytu poniewa偶 nie mam nawet gdzie tego zamontowa膰. Poza tym pracuje w r贸偶nych miejscach. gdybym mia艂 biurko i sta艂e miejsce do pracy to bym zainwestowa艂 w komputer stacjonarny do PS 馃槈

Czym si臋 wyr贸偶nia ten LENOVO od tych co ja napisa艂em w pierwszym po艣cie, opr贸cz mega gamingowego wygl膮du, kt贸ry mnie odstrasza? :d聽

https://www.notebookcheck.net/Lenovo-Legion-Y730-15ICH-i5-8300H-GTX-1050-Ti-Laptop-Review.388266.0.html

https://www.notebookcheck.net/Lenovo-Legion-Y730-17ICH-i7-8750H-GTX-1050-Ti-Laptop-Review.337190.0.html

Cz臋艣ciowo aluminiowy, ch艂odzenie lepiej si臋 sprawuje po mimo tego 偶e wygl膮da praktycznie identycznie, pojemniejsza bateria, USB-C z聽Thunderbolt 3.

Cytat

opr贸cz mega gamingowego wygl膮du

On wygl膮da wr臋cz jak biznes贸wka po wy艂膮czeniu opcji pod艣wietlenia lub ustawieniu jednolitego.