Jump to content
  • Sign Up

Shadythebest

[4000-5500zł] Laptop biurowy + edycja grafiki [PS CS6]

Recommended Posts

Cześć, przejrzałem wiele tematów na tym forum, ale nie znalazłem konkretnych odpowiedzi na to czego szukam, dlatego liczę na Waszą pomoc. 

Szukam laptopa koniecznie z matrycą matową (fajnie jakby był antyreflex, ale nie musi) o przekątnej 17.3'. Sprzęt głównie do pracy biurowej (spora liczba otwartych okien w przeglądarce), bardzo duża ilość poczty (posiadam sklep internetowy i aktualnie thunderbird mega obciąża mi komputer). Dodatkowo korzystam z programu Photoshop CS6 więc zależy mi na dobrej matrycy oraz wydajności procesora. Komputer ma włączać się błyskawicznie a nie tak jak do tej pory 5 minut 😮 a jak przyjdą aktualizacje to mam z głowy 1-2h... Od czasu do czasu lubię pograć w jakąś gierkę, np FIFA 19.

Do tej pory szukałem według następujących parametrów:

- Przekątna ekranu: 17,3

- Procesor: Intel Core i7

- Pamięć: minimum 16GB

- Dysk: SSD (tylko będę potrzebował wiele miejsca więc jak będzie dodatkowy HDD to wpłynie to jakoś na wydajność?)

- Podstawa to numeryczna i podświetlana klawiatura (praca głównie w nocy)

To co udało mi się znaleźć:

Dell Inspiron G3 i7-8750H/16GB/240+1000/Win10 GTX1050Ti

Acer Aspire 7 i7-8750H/16GB/256+2TB/Win10 FHD IPS

Dla grafika chwalą ten model, ale wygląda na to że został wycofany z produkcji. Macie może jakieś info w tym temacie?

ASUS VivoBook Pro 17 N705UD i7-8550U/16GB/512SSD/Win10

Z góry bardzo dziękuje za pomoc. Nie jestem specjalistą w tym temacie dlatego proszę o pomoc właśnie tutaj 🙂

Cytat

Sprzęt głównie do pracy biurowej (spora liczba otwartych okien w przeglądarce)

posiadam sklep internetowy

AOC Q2790PQU

Lenovo ThinkVision P27h-10

HP Z27n G2 (1JS10A4#ABB)

I tu pytanie, dlaczego nie kupisz monitora z większą rozdzielczością (plus wysięgnik) + laptop 15,6" ? Taki monitor WQHD to niemal 2x taka przestrzeń robocza jak przy FullHD.

Lenovo Legion Y530-15 i7-8750H/16GB/1TB/Win10X GTX1050 + ADATA XPG SX8200 Pro 512GB - 4478zł

Plus rejestracja w programie Premium Care.

Cytat

Dla grafika chwalą ten model

Gdzie? Kto? To chyba jakaś pomyłka? Nie wspominając już o procesorze niskonapięciowym. Tak lekko o co najmniej 800zł miał przesadzoną cenę.

Cytat

I tu pytanie, dlaczego nie kupisz monitora z większą rozdzielczością (plus wysięgnik) + laptop 15,6" ? Taki monitor WQHD to niemal 2x taka przestrzeń robocza jak przy FullHD.

Głównym powodem jest brak miejsca i możliwości aby ustawić sobie dodatkowy monitor. Dlatego laptop 17,3' 

Cytat

Gdzie? Kto? To chyba jakaś pomyłka? Nie wspominając już o procesorze niskonapięciowym. Tak lekko o co najmniej 800zł miał przesadzoną cenę.

ASUSa chwalą za dobrą matrycę. 

To jak, mógłbyś mi coś sensownego zaproponować pod moje wymagania? Widzę, że znasz się na rzeczy więc będę wdzięczny za pomoc. 

Cytat

ASUSa chwalą za dobrą matrycę. 

Cytat

Poważnie pytam kto i gdzie go chwali? Może jakąś inną konfiguracje z matrycą 4K?

Cytat

Głównym powodem jest brak miejsca i możliwości aby ustawić sobie dodatkowy monitor.

Patrzyłeś na ten filmik?

Cytat

To jak, mógłbyś mi coś sensownego zaproponować pod moje wymagania?

Lenovo Y730-15 i7 16GB 256SSD GTX1050TI W10 - 5799zł

Bardziej bym sugerował zewnętrzny monitor bo i tak mocno przebije każdą matrycę w laptopie.

Cytat

tylko będę potrzebował wiele miejsca więc jak będzie dodatkowy HDD to wpłynie to jakoś na wydajność?

Na HDD powinno się trzymać tylko filmy, zdjęcia, muzykę i backupy.

Cytat

Podstawa to numeryczna i podświetlana klawiatura (praca głównie w nocy)

Dobra lampka nocna LED-owa to podstawa do pracy w nocy.

Cytat

Patrzyłeś na ten filmik?

Opcja bardzo ciekawa, ale tak jak już pisałem, u mnie to nie ma szansy bytu ponieważ nie mam nawet gdzie tego zamontować. Poza tym pracuje w różnych miejscach. gdybym miał biurko i stałe miejsce do pracy to bym zainwestował w komputer stacjonarny do PS 😉

Czym się wyróżnia ten LENOVO od tych co ja napisałem w pierwszym poście, oprócz mega gamingowego wyglądu, który mnie odstrasza? :d 

https://www.notebookcheck.net/Lenovo-Legion-Y730-15ICH-i5-8300H-GTX-1050-Ti-Laptop-Review.388266.0.html

https://www.notebookcheck.net/Lenovo-Legion-Y730-17ICH-i7-8750H-GTX-1050-Ti-Laptop-Review.337190.0.html

Częściowo aluminiowy, chłodzenie lepiej się sprawuje po mimo tego że wygląda praktycznie identycznie, pojemniejsza bateria, USB-C z Thunderbolt 3.

Cytat

oprócz mega gamingowego wyglądu

On wygląda wręcz jak biznesówka po wyłączeniu opcji podświetlenia lub ustawieniu jednolitego.