Jump to content
  • Sign Up
xStck

[max 6200zł] Produkcja muzyki, gierki, studia w ogólnym tego słowa znaczeniu

Recommended Posts

[1] max 6200zł, nowy

[2] Obojętne

[3] 15,x”, matowa, IPS

[4] max 3kg, bateria powinna trzymać jak najdłużej (ciężko mi określić w liczbach)

[5] Produkcja muzyki, gierki, studia w ogólnym tego słowa znaczeniu (nie zdecydowałem się jeszcze na kierunek, więc zależy mi, by pociągnął typowe programy których używa się na studiach)

[6] Chciałbym go poużywać kilka lat. To będzie mój jedyny komputer. Fajnie by było gdyby był jednocześnie wydajny, wytrzymały i mobilny  (ze względu na studia)

[7] Co do gier, to nie mam na oku konkretnych tytułów ale zależy mi, żeby bez problemu radził sobie z najnowszymi produkcjami na wysokich ustawieniach detali. 

[8] Wytrzymały, wydajny, mobilny, podświetlana klawiatura, ThunderBolt 3 (nieobowiązkowo ale byłoby milusio gdyby coś się z tym portem znalazło), D-SUB (VGA) (nieobowiązkowo), min 16gb ramu

[9] Mam na oku ten zestaw (tak wiem, z kodem COOLDOWN dostaję zaawansowany układ chłodzenia za friko)

HYPERBOOK NH5 I7-9750H RTX 2060

Zapomniałem dopisać. Zależy mi żeby kupić 16gb w jednej kości aby móc w przyszłości rozbudować do 32gb.

Jaki dysk polecasz? Jestem tak zielony w tym temacie jak to jabłko na moim avatarze

A polecasz jeszcze jakiś dysk hdd? Te 512Gb to troszkę dla mnie za mało. Wolałbym konfigurację typu 256Gb sdd na system+1Tb hdd. Chyba że jesteś w stanie podesłać ssd 1Tb na którym będę mógł zainstalować windowsa a resztę miejsca wykorzystać według własnego uznania. 

Kurczę, jak teraz to składam to zestaw zaproponowany przez Ciebie troszkę przekracza mój budżet (o około 400zł). Może jakaś inna alternatywa na tego sl504?

A nie masz w starym laptopie dysku HDD?

Nie mam laptopa. To będzie mój pierwszy na własność. Nawet jak składam teraz z ssd 256gb+hdd 1T to cena wychodzi około 6500-6600zł co też średnio mi pasuje ;/

W dniu 31.05.2019 o 17:52, xStck napisał:

Nawet jak składam teraz z ssd 256gb+hdd 1T

Zobacz po ile chodzą dyski 1TB na OLX lub allegro, za grosze (20-30zł), większość chce się ich pozbyć z laptopa całkowicie.

8 godzin temu, FxJ napisał:

Zobacz po ile chodzą dyski 1TB na OLX lub allegro, za grosze (20-30zł), większość chce się ich pozbyć z laptopa całkowicie.

Nie chcę kupować używanych części+bawić się w zamawianie ich od ludzi z olx i kilku sklepów jednocześnie. Naprawdę nie ma zamiennika na tego sl504 do 6200zł z domawianiem części od JEDNEGO sklepu?

Ja ci jedynie podpowiadam jak zaoszczędzić. No i możesz być pewien ze dyski HDD w laptopach to najczęściej padający podzespół.