Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

[1] Doros艂y m臋偶czyzna, zakup prywatny, interesuje mnie laptop NOWY, kt贸ry b臋dzie s艂u偶y艂 do pracy na projektach Data Science
[2] Najlepiej bez systemu (pracuj臋 na Linuxie), ale je艣li ca艂a konfiguracja b臋dzie tego warta to dop艂at臋 do Windowsa te偶 przebolej臋 (Linuxa i tak b臋d臋 instalowa艂)
[3] Maksymalnie do 15,6 cala, dobrze by艂oby gdyby nie by艂 ci臋偶ki, ale to sprawa drugorz臋dna
[4] SSD
[5] Oko艂o 6000, je艣li b臋dzie warto jestem w stanie kilka st贸wek do艂o偶y膰, ale 7 000 to jest m贸j maks. Pewnie b臋d臋 chcia艂 dokupi膰 podk艂adk臋 ch艂odz膮c膮, ale jej do ceny nie wliczam (cho膰 propozycje ch臋tnie przyjm臋).
[5聽b] Co najmniej 3 lata, b臋dzie to m贸j jedyny komputer i b臋d臋 jedynym u偶ytkownikiem
[5聽c] Chcia艂bym w艂a艣ciwie kupi膰 jak najszybciej, ale je艣li b臋dzie warto to jestem w stanie poczeka膰 1 lub 2 miesi膮ce.
[6] Jako艣 jest wa偶na, ale jednak wydajno艣膰 wa偶niejsza
[7] Tu niestety nie orientuje si臋, ale wydaje mi si臋 偶e nie jestem wybredny
[8] G艂ownie w domu na biurku, okazjonalnie b臋dzie zabierany na wyjazdy (raczej w Polsce)
[9] - (Nie gram w gry)
[10] Programowanie w Pythonie, R + biblioteki do Deep Learningu
[11] -
[12] -
[13] Na ten moment rozwa偶am聽 Dream Machines RS2060, ale obawiam si臋 troch臋 o ch艂odzenie - nie znalaz艂em 偶adnych recenzji itd. a jest bardzo cienki co wydaje mi si臋 mo偶e utrudnia膰 sch艂adzanie karty
[14] Last but not least - laptop s艂u偶y膰 b臋dzie do szeroko poj臋tego Data Science - g艂贸wnie trenowania modeli machine learningowych i pracy z do艣膰 du偶ymi zbiorami danych. Mam 艣wiadomo艣膰, 偶e do zada艅 nieco bardziej skomplikowanych obliczeniowo i tak sko艅czy si臋 na chmurze, ale jednak chcia艂bym, 偶eby laptop wystarczy艂 mi do wi臋kszo艣ci projekt贸w robionych "na boku". Mam zamiar tak偶e zaj膮膰 si臋 Deep Learningiem, a wi臋c chcia艂bym wykorzysta膰 laptopa do nauki na niebanalnych zbiorach danych, a w d艂u偶szej perspektywie do trenowania lub chocia偶 prototypingu. Je艣li chodzi o hardware to jestem laikiem, wi臋c przyjm臋 ka偶d膮 porad臋 odno艣nie tego, w co warto doinwestowa膰 lub co mo偶na potraktowa膰 drugorz臋dnie. My艣l臋 jednak, 偶e minimalna konfiguracja, a zarazem najbardziej istotne dla mnie rzeczy to:

- karta graficzna - min. NVIDIA GeForce 1060, sk艂aniam si臋 ku RTX 2060

- 32GB RAM

- Dysk SSD min. 256GB

- Procesor i7

- Matryca maksymalnie 15,6

- WYDAJNE CH艁ODZENIE

- dobrze by艂oby, gdyby nie by艂 zbyt ci臋偶ki

Generalnie zale偶y mi na uk艂adzie, w kt贸rym wszystkie cz臋艣ci b臋d膮 ze sob膮 gra膰 i nie b臋d膮 si臋 nawzajem "blokowa膰". St膮d te偶 zale偶y mi na wydajnym ch艂odzeniu, bo na nic mi np. 艣wietna karta graficzna czy CPU, gdy podczas trenowania modelu laptop b臋dzie si臋 przegrzewa膰 i efektywno艣膰 spada膰.

Cytat

-聽WYDAJNE CH艁ODZENIE

Wymiana pasty w laptopie na liquid metal (Thermal Grizzly Conductonaut)

Najlepiej takie kad艂ubki clevo przesmarowa膰 od razu past膮 typu Liquid Metal to da nawet do 20 stopni ni偶sz膮 temp. pod obci膮偶eniem (patrz podlinkowane tematy).

Cytat

Na ten moment rozwa偶am聽聽Dream Machines RS2060

Ma zwyk艂y dysk SATA III,聽nie jest to NVMe i RAM CL19 jak znam 偶ycie.

Hyperbook NH5 i7-9750H RTX 2060聽- to w zasadzie to samo tylko nowszy

Hyperbook SL504 i7-9750H RTX2060聽- lepszy model cz臋艣ciowo aluminiowy, do tego warto by艂o by do艂o偶y膰

HyperX Impact DDR4 SODIMM 16GB 2666MHz CL15 - 358,20z艂 x 2 =聽716,40z艂

ADATA XPG SX8200 PRO 512GB PCIe x4 NVMe - 377,80z艂

Te z procesorami 9-gen b臋d膮 pewnie mia艂y inne oznaczenia kad艂ubk贸w, np. zmienion膮 jedn膮 liter臋 ale jeszcze ich dok艂adnie nie znam.