Jump to content
  • Sign Up

Falcone

Adapter NVMe (x4) do H81-Gamer ASUS

Recommended Posts

Witam,

Wcześniej radziłem się w sprawie zakupu laptopa. Ostatecznie zakupiłem OMEN'a 15, z którego piszę. Miałem dać recenzję i moje odczucia, ale nie miałem czasu. Jednak jeśli miałbym powiedzieć w skrócie: Laptop wygląda bardzo dobrze. Klawiatura wymaga przyzwyczajenia, ale jest niezła. Ekran mógłby być trochę jaśniejszy (zbyt ciemno, nawet z gamma na full w grach takich jak np. RE2 Remake). Głośniki są jakby z tyłu i przy oglądaniu filmu trzeba dawać na fulla głośniki, ale za to jakby kinowy efekt. W grach całkiem niezły, choć mogłoby być lepiej: W RE2 Remake na wysokich spokojnie uzyskałem 60 z chwilowymi spadkami do 45 FPS. Tak czy siak wrócę do tematu.

Wraz z laptopem zakupiłem dyski ssd jeden XPG Pcle Gen 3x4 i drugi (był na promocji) od Kingostona. Jeden poszedł do laptopa, drugi miał być u ojca, ale okazało się, że go nie obsługuje. Więc pomyślałem, żeby go dać do swojego głównego kompa. Jednak moja płyta H81 - Gamer ASUS też tego nie obsługuje (była kupiona w 2015 r). Więc mam pytanie czy dałoby się kupić adapter, który nie zaniżyłby wydajności NVMe, czy muszę kupić w miarę nową płytę główną?

Dobrze. I po zakupie jak to się montuje? Wybiera się odpowiednie złącze PCLe? Z tego co pamiętam jedno (i jedyne) złącze na płycie głównej, czyli 1 x PCI-Express x16 jest zajęte przez Geforce GTX 970.

Potrzebujesz x4 jeśli takowego nie masz możesz już wystawić dysk SSD już na olx.

Kupowanie najtańszych płyt głównych nie popłaca.

Na szczęście na procesorze i grafice nie oszczędzałem... płyta pamiętam była ze średniej półki w 2014-2015 r i na tym chipsecie nic lepszego się nie dało dostać za rozsądne pieniądze. No nic to zainstaluje dysk SSD od GoodRama (może się znowu nie padnie po pół roku). A tamten dysk zostawię do upgrade'u albo dam komuś w prezencie. 

Lepiej szybko sprzedaj jak najszybciej, do końca roku mogę stracić 50% wartości.