Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć,

jako, że posiadany HP Omen zaczyna mi się nudzić (i chętnie wymieniłbym na coś troszkę mocniejszego) prośba o poradę w sprawie wyboru sprzętu ?

1. Dla kogo – osoba dorosła (programista, gracz)
2. Laptop bez Windowsa (posiadam swoją legalną wersję)
3. Matryca 15,6’’, waga nie ma znaczenia.
4. Potrzebuję laptopa z dyskiem HDD ORAZ slotem na dysk SSD (posiadam Samsung 250GB M.2 SSD 850 EVO)
5. ~5500 z możliwością dorzucenia jeszcze kilkuset złotych gdyby trafiło się coś ciekawego. Zestawy – wszystkie akcesoria mam, więc podziękuję ?
o 5b. tak długo jak nie zauważę, że zaczynają się problemy z nowymi grami (bądź się nie zniszczy/zużyje) 
o 5c. W ciągu miesiąca.
6. Nie chciałbym dostać tandetnego plastiku, gdzie np. ugina się klawiatura w trakcie pisania. Zależy mi bardziej na wydajności niż energooszczędności.
7. Rozdzielczość FULL HD (chyba, że w tej cenie da się dostać już coś 4k?), matryca matowa - w omenie mam 120hz. Nie mam zamiaru pracować na zewnętrznym monitorze, ew podłączenie pod telewizor..
8. Głównie dom.
9. Gry - określ jakie według podanych wymagań (pomiń jeśli w nic nie grasz) - podaj inne tytuły przykładowe albo określ ich wymagania. Podaj detale na jakich chcesz grać
Jak najlepsze ?
10. Programy - można przypisać wagi procentowe poszczególnym zadaniom albo ułożyć je w kolejności malejącej
 VMWare (kilka witrualek), Visual Studio 2017 (.NET), Android Studio – profesjonalnie
PS CS6, Sony Vegas Studio - amatorsko
11. Wymagania specjalne – oddzielna klawiatura numeryczna, wygodna, nieuginająca się klawiatura z pełnym rozmiarem strzałek (i brakiem przycisku „FN” w miejscu „CTRL” :D)
12. Osobiste preferencje – 
* aktualnie posiadam HP OMEN i7-7700HQ/8GB/1TB/Win10 GTX1060 (15-ce011nw) - bardzo fajnie mi się z niego korzysta, wkurza mnie tylko to, że bardzo mocno się nagrzewa.

* może jakiś HP z voucherem?

Pozdrawiam

Kobi

Edytowane przez FxJ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Super, że posiadasz dysk + system. 

W kwocie do 5500 ciężko upolować coś wydajnego, abyś odczuł wyraźną poprawę. 

Jeśli możesz dorzucić kilka stówek, zastanowiłbym się nad wyborem laptopa z kartą RTX 2060 + procesor i7-8 generacji, 16 GB RAM:

MSI GL63 i7-8750H/16GB/1TB RTX2060 (GL63 8SE-401XPL)

Dream Machines RS2060 i7-8750H/16GB/480 RTX2060 144Hz (RS2060-16PL16)

Porównanie obu modeli: https://www.x-kom.pl/comparison/484529,489270 

Dream Machines jest w tym zestawieniu korzystniejszy ze względu na matrycę 144 Hz + podstawowy dysk SATA jest też na SSD. 

Jak powiesz o tym pomyśle? 

Edytowane przez FxJ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Producent wypuszcza go dyskiem SSD na SATA, swój montujesz - bo jest taka możliwość. Sam dysk nie jest, aż tak wiele wart. A chodzi o wydajność lapka, bo DM jest akurat dobry pod tym względem. ?

Edytowane przez FxJ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Cytat

posiadam Samsung 250GB M.2 SSD 850 EVO

Ale którego, są trzy o tej nazwie: SATA 2,5", M.2 i mSATA.

Adata_SATA_III_vs_M.2_NVMe.PNG

Przegląd dysków SSD ADATA 480 GB i 512 GB - SATA i M.2 PCI-E - link do testu.

W zasadzie powinieneś tego wystawić na OLX a do nowych już montować M.2 NVMe.

Cytat

chyba, że w tej cenie da się dostać już coś 4k?

Ale do grania i tak byś musiał ustawiać FullHD bo żadna grafika pojedynczą (robi się SLI z dwóch) nie daje rady z nowymi grami na Full w 4K.

Cytat

i brakiem przycisku „FN” w miejscu „CTRL”

Zwykle jest opcja w biosie zamiany.

Cytat

wkurza mnie tylko to, że bardzo mocno się nagrzewa

Lenovo Legion Y530 - zmiana pasty termoprzewodzącej ciekły metal + undervolting - przeczytaj dodatkowo.

Hyperbook SL504 z i7-8750H + RTX 2060 (Clevo PB51ED-G) częściowo aluminiowa obudowa i konfigurujesz wg. uznania, RAM i SSD możesz kupić gdzie indziej (można zamówić samą bazę). Plus + rabat 4% z hasła promocyjnego.

Lenovo Legion Y730-15 i7-8750H/8GB/256 GTX1050Ti 144Hz - jakoś niebawem Y740-15 powinny się zacząć pojawiać bo są już 17,3" Y740-17. Na razie niestety będą tylko z RTX 2060 ale później może jeszcze zaczną ja wypuszczać z GTX 1660 Ti.

Edytowane przez FxJ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

obraz.png.4c2d91988f2de8dfafc96cb72c91a068.png

Co do temperatur, grzeje mi się strasznie CPU.

Co do Ctrl/FN, wiem, ze jest opcja zmiany w biosie, ale będzie to nieestetyczne ?

Co myślicie o tym HyperBooku -

HYPERBOOK PULSAR Z15S I7-9750H RTX2060

+ kod na to lepsze chlodzenie

czy jest sens doplacac do:

Killer Wireless-AC 1550 AC + Bluetooth Gaming M.2?

Kurcze, w sumie za 100zł więcej moge mieć DreamMachines RT2060-15PL17: z 16 gb ramu, i 480 gb ssd

Cytat

Monitor:

15.6” Matte, WVA 144 Hz

GPU:

NVIDIA GeForce RTX2060 6GB

Procesor:

Intel Core i7-8750H

Pamięć RAM:

Kingston HyperX Impact DDR4, 16GB, 2666MHz, CL15 Brak

SATA:

480 GB SSD

M.2:

Brak

System operacyjny:

Brak

WLAN:

INTEL WLAN + BT

Modem:

Brak

Pasta termoprzewodząca:

STANDARDOWA

Cena:

6279 PLN

Edytowane przez FxJ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Cytat

DreamMachines RT2060-15PL17

To właśnie Clevo PB51ED-G czyli ten co wyżej.

Cytat

SATA:

480 GB SSD

To nie są dyski NVMe !

Dyski SSD M.2 Adata XPS SX8200 Pro (informacje) - patrz na wykres.

Crucial BX500 480GB - takie dyski kosztują 239zł a dobre MX500 500GB kosztują 299zł

Cytat

Co myślicie o tym

https://linustechtips.com/main/topic/1047386-review-illegear-onyx-laptop-i7-8750h-rtx-2060/

Weź z lepszym chłodzeniem, zamiast celować w ultra cienkie.

Edytowane przez FxJ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, FxJ napisał:

To nie są dyski NVMe !

Owszem, ale w HyperBooku, to też nie jest NVMe, za najtańszy z MVNE (

Samsung SSD 250GB 970 EVO Plus NVMe M.2 2280 (odczyt/zapis; 3500/2300MB/s))

muszę dopłacić 290zł. Jeżeli jeszcze wybiorę do tego 16GB ramu (zamiast 8GB)  robi się już kwota 6500zł...

Cytat

Crucial BX500 480GB - takie dyski kosztują 239zł a dobre MX500 500GB kosztują 299zł 

Tyle,  że w Hyperbooku nie ma nawet takiego, w standardzie jest WD GREEN 120gb.. a za 500 chcą dodatkowe 180zl.

W sumie na ten moment bardziej mi zależy na zwiększonym RAMie (aktualnie mam 8gb w HP i jest to za mało) niż na szybszym SSD, bo nie zauważyłem, żeby mój SSD sprawiał problemy.

X-kom ma tego DM za 6199:

https://www.x-kom.pl/p/489270-notebook-laptop-156-dream-machines-rs2060-i7-8750h-16gb-480-rtx2060-144hz.html

Cytat

Weź z lepszym chłodzeniem, zamiast celować w ultra cienkie.

Rozumiem, że tutaj ten z lepszym chłodzeniem to HyperBook?

Czy jest to aż taka różnica?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi