Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

Czesc

Ostatnio rozgl膮dam si臋 za jakim艣 lepszym laptopem do codziennego u偶ytku i gier. G艂贸wnie chodzi mi o jak najlepsze podzespo艂y w tej cenie, kultura pracy nie musi by膰 艣wietna, ale skuteczna. Fajnie gdyby w tej cenie by艂a jeszcze podk艂adka ch艂odz膮ca.聽

Laptop bez systemu, my艣la艂em o tym aby nie mia艂 fabrycznie wstawionych dysk贸w m2 czy ssd a za oszcz臋dzone przez to pieni膮dze sam bym je kupi艂 firmowe, to chyba lepsze wyj艣cie od tego co 艂aduj膮 sami do 艣rodka. Przek膮tna ekranu mnie nie obchodzi, ledy, pod艣wietlenia itd te偶 nie, wa偶ne 偶eby parametry by艂y dobre oraz nie d艂awi艂 si臋 temperatur膮 przy starcie.聽

Z tego co widz臋 najwi臋kszy wyb贸r jest w gtx1060, ale to przestarza艂a jednostka, czasem w tej cenie pokazuj膮 si臋 laptopy z rtx2060, ale szczerze nie potrzebuje rozwi膮za艅聽ray tracing.聽

My艣licie, 偶e warto bra膰 jak膮艣 jednostk臋 z 2060 czy mo偶e poczeka膰 na modele 1660Ti jak b臋d膮 w laptopach?

Laptopa kompletnie bez dysku niemal na 100% nie znajdziesz. Mo偶na ewentualnie szuka膰 wersji z 1TB HDD, kt贸ry p贸藕niej wyl膮duje w kieszeni do backup贸w.

Technicznie rzecz bior膮c teraz wszystkie wydajne laptopy maj膮 problem z ch艂odzeniem. Objawia si臋 to zw艂aszcza wtedy, gdy r贸wnocze艣nie obci膮偶any jest CPU i karta graficzna. Te偶 jestem na etapie zmiany sprz臋tu (aczkolwiek pr贸buj臋 jeszcze szuka膰 kompromisowego rozwi膮zania 14") i niemal na pewno b臋d臋 czeka艂 na konfiguracje z nowymi uk艂adami z serii 2xxx - teoretycznie powinno by膰 ch艂odniej, wi臋c wi臋ksza szansa, 偶e ca艂o艣膰 b臋dzie trzyma艂a przyzwoite temperatury i nie sypa艂a ci膮gle throtlingiem.

1 godzin臋 temu, darks86 napisa艂:

Mo偶na ewentualnie szuka膰 wersji z 1TB HDD

Wiadomo, dysku hdd nie da si臋 usun膮膰 z oferty podczas kupna, ale my艣la艂em zaoszcz臋dzic te 400z艂 + za brak systemu i kupi膰 jakie艣 porz膮dne dyski, bo pow膮tpiewam w fabrycznie wstawione i ich jako艣膰.聽

1 godzin臋 temu, darks86 napisa艂:

niemal na pewno b臋d臋 czeka艂 na konfiguracje z nowymi uk艂adami z serii 2xxx

z serii 2000 mamy jedynie 60/70/80 + Ti, raczej nie pr臋dko us艂yszymy o innych wersjach, chyba nvidia tutaj stawia bardziej na wersje gtx1660 ti itp

Do 6300z艂 bez systemu i dysku HDD mo偶esz tylko w kad艂ubkach od Clevo sobie skonfigurowa膰.

Hyperbook SL504 i7-8750H RTX2060 (Clevo PB51ED-G)聽- cz臋艣ciowo aluminiowa

HYPERBOOK X15 z i5-8400 RTX2060 (Clevo P751TM1)聽- zerknij na X77

HYPERBOOK NH5 I7-9750H GTX 1660TI

HYPERBOOK NH7 I7-9750H GTX 1660TI

Dzi艣 by艂a premiera modeli z GTX 1650 i GTX 1660 Ti, wi臋c jeszcze nie wiem jakie to kad艂ubki ?

Na has艂o "Nieidealny" otrzymasz 4% rabatu.

21 godzin temu, FxJ napisa艂:

Dzi艣 by艂a premiera modeli z GTX 1650 i GTX 1660 Ti, wi臋c jeszcze nie wiem jakie to kad艂ubki

W艂a艣nie co my艣lisz na temat gtx 1660 Ti oraz RTX2060 w laptopach? Technologi ray tracing raczej nie potrzebuje.聽

A co do dysku, to HDD jeszcze mo偶e by膰, bardziej chcia艂em zaoszcz臋dzi膰 i nie dodawa膰 ssd czy m2 kt贸re dorzucaj膮 producenci i wtedy za te +/- 400z艂 zaoszcz臋dzone kupi膰 samemu model jakie艣 firmy, czy to nie ma sensu i bra膰 to co daj膮 w zestawie?聽

A linki niestety nie dzia艂aj膮 ?

W og贸le zaskoczy艂e艣 mnie tymi hyperbookami konfiguralnymi, czemu s膮 takie tanie, gdzie na stronach xkom nie mog臋 znale藕膰 nawet procesora w laptopie i7-9750h czy jakikolwiek inny tego typu + te ekrany 144hz, naprawd臋 jestem mile zaskoczony, tylko nie wiem czy op艂aca si臋 inwestowa膰 w ten lepszy system ch艂odzenia kt贸ry maj膮 w konfiguracji, kto艣 to testowa艂 lub widzia艂 jak to dzia艂a, czy lepsza zwyk艂a podstawka ch艂odz膮ca w tej cenie?

Cytat

Technologi ray tracing raczej nie potrzebuje.聽

Liczy si臋 wydajno艣膰 a to spory krok do przodu, wreszcie procesory 6 rdzeniowe maj膮 sens.

Cytat

czy to nie ma sensu i bra膰 to co daj膮 w zestawie?聽

Kupuj osobno - je艣li tylko masz tak膮 mo偶liwo艣膰, zawsze to powtarzam聽?

Cytat

A linki niestety nie dzia艂aj锘磕

We藕 w innej przegl膮darce opera/chrome/firefox ?

Cytat

czy锘柯爋p艂aca si臋 inwestowa膰 w ten lepszy system ch艂odzenia

Chyba 偶e wywalczysz jaki艣 dobry upust, ale sama pasta typu liquid metal wystarczy.

Cytat

czy lepsza zwyk艂a podstawka ch艂odz膮ca w tej cenie?锘匡豢

Zmiana pasty da wi臋cej ni偶 podk艂adka, ale zawsze dobrze unie艣膰 "ty艂" laptopa z ponad blatu o te 1-2 cm 偶eby wentylatory 艂atwiej mog艂y zaci膮ga膰 ch艂odne powietrze.

Dobrze wi臋c to chyba b臋d膮 moje ostatnie pytania.聽

Bardzo zaciekawi艂a mnie ta strona i ich hyperbooki, s膮 bardzo kusz膮ce cena/wydajno艣膰, dlatego chcia艂em zapyta膰 jak og贸lne opinie o ich produktach i czy jednak s膮 jakie艣 ale...

Wybra艂em聽HYPERBOOK NH7 I7-9750H RTX 2060 (NH70EDQ-17-7687) gdy偶 15cali 144hz by艂o dro偶sze chyba przez technologie gsync. W tym ekran ma przek膮tn膮 17cali, 144hz IPS LED. O ile samo 17' i 144hz wygl膮daj膮 fajnie w tej cenie to czy odwzorowanie kolor贸w czy samo ips led spe艂ni 艣rednie wymagania i prac臋 w 艣wietle dziennym?聽

Wybra艂em ko艣膰 1x16GB gdybym w przysz艂o艣ci chcia艂 do艂o偶y膰, usun膮艂em dyski, wybra艂em past臋 o kt贸rej m贸wi艂e艣 i czy teraz musz臋 jeszcze dokupowa膰 wymian臋 tej pasty za 150z艂?聽

聽Z wymian膮 wychodzi 6078 + kod rabatowy -4% to 5835z艂, czyli zaoszcz臋dzam jakie艣 230z艂 + powiedzmy 270-300z艂 kt贸re mam zostaje na zakup dysk贸w.聽

Jakie polecasz kupi膰? My艣la艂em nad jakim艣 dyskiem 240GB m2 i drugi hdd 1TB na dane, to ma sens? czy kupi膰 jeden dysk ssd/nvme 1TB bo z tego co widz臋 mieszcz膮 si臋 w okolicach 500z艂.聽

Mam jeszcze pytania jak z jako艣ci膮 wifi/bt jako艣ci膮 d藕wi臋ku oraz og贸lnym wykonaniem laptop贸w tej firmy.聽

Cytat

- chcia艂em zapyta膰 jak og贸lne opinie o ich produktach i czy jednak s膮 jakie艣 ale...
- jak z jako艣ci膮 wifi/bt jako艣ci膮 d藕wi臋ku oraz og贸lnym wykonaniem laptop贸w tej firmy.

A tak konkretnie to te laptopy bazuj膮 na kad艂ubkach Clevo, kad艂ubek NH70EDQ to NH7.

Wsparcie pod wzgl臋dem sterownik贸w troch臋 kuleje w por贸wnaniu do takich firm jak Asus czy MSI kt贸re o wiele lepiej o to dbaj膮.

Cytat

Intel庐 Wireless-AC 9260 802.11 ac/a/b/g/n 2x2 NGFF w/ Bluetooth 5.0

Intel庐 Wireless-AC 9560 802.11 ac/a/b/g/n 2x2 NGFF w/ Bluetooth 5.0

Killer鈩 Wireless-AC N1550 802.11 ac/a/g/n 2x2 NGFF w/ Bluetooth 5.0

Karty Wi-Fi s膮 wymienne.

Cytat

czy odwzorowanie kolor贸w czy samo ips led spe艂ni 艣rednie wymagania i prac臋 w 艣wietle dziennym?聽

Zapytaj o producenta-model matrycy, to si臋 wszystko sprawdzi jasno艣膰, kontrast, pokrycie itp.

Cytat

Wybra艂em ko艣膰 1x16GB gdybym w przysz艂o艣ci chcia艂 do艂o偶y膰

We藕 2x8GB chyba 偶e na 100% jeste艣 w stanie wykorzysta膰 32GB (profesjonalne oprogramowanie)?

Cytat

wy锘縝ra艂em past臋 o kt贸rej m贸wi艂e艣 i czy teraz musz臋 jeszcze dokupowa膰 wymian臋 tej pasty za锘150z艂?聽锘匡豢锘匡豢锘匡豢锘匡豢锘

Kupi艂e艣 w jakim艣 sklepie? Warto zabezpieczy膰 woko艂o procesor i grafik臋, np.聽past膮 silikonow膮 wysokotemperaturow膮 albo ta艣m膮 kaptonow膮聽(do PCB).

22 godziny temu, FxJ napisa艂:

A tak konkretnie to te laptopy bazuj膮 na kad艂ubkach Clevo, kad艂ubek NH70EDQ to NH7.

Co to oznacza? Tania plastikowa obudowa kt贸ra 艂atwo si臋 niszczy czy mimo wszystko co艣 wytrzymalszego?聽

Wsparcie pod wzgl臋dem sterownik贸w troch臋 kuleje w por贸wnaniu do takich firm jak Asus czy MSI kt贸re o wiele lepiej o to dbaj膮.

sterowniki da si臋 prze偶y膰, jedynie chyba bios b臋dzie w ich gestii.聽

Karty Wi-Fi s膮 wymienne.

Intel Dual Band Wireless-AC 9560 (802.11 a/c) M.2 WLAN + BT zostawi艂em t膮 standardow膮, chyba nie b臋dzie najgorzej?聽

Kupi艂e艣 w jakim艣 sklepie? Warto zabezpieczy膰 woko艂o procesor i grafik臋, np.聽past膮 silikonow膮 wysokotemperaturow膮 albo ta艣m膮 kaptonow膮聽(do PCB).

znaczy wybra艂em na ich stronie w konfiguracji past臋聽THERMAL GRIZZLY Conductonaut bo z tego co widz臋 jest to liquid metal i nie wiem czy musz臋 do tego dokupowa膰 ten pakiet serwisowy w kt贸ry wchodzi wymiana pasty, czy za pierwszym razem robi膮 to od r臋ki.聽

Wiesz co艣 mo偶e na temat baterii i odtwarzanym d藕wi臋ku bo "Technologia High Definition Audio | Wbudowany mikrofon | Wbudowane dwa g艂o艣niki | Sound Blaster鈩 Cinema 5" du偶o mi niestety nie m贸wi i w sumie je艣li polecasz to czy mo偶e s艂ysza艂e艣 o jaki艣 wadach produktu poza sterownikami?聽

Cytat

Co to oznacza?

To 偶e wiesz na jakiej p艂ycie g艂贸wnej, z jakim ch艂odzeniem oraz jak膮 obudow膮 - reszta jak matryca, RAM, dyski, karta WiFi jest wymienna, w DTR-ach te偶 karty graficzne i czasem procesory s膮 wymienne.

https://www.obsidian-pc.com/2019/01/16/nh55edq-nh70edq/

Te s膮 najprostsze, dopiero dro偶sze maj膮 obudow臋 cz臋艣ciowo/ca艂膮 z aluminium - zale偶y jak u ka偶dego innego producenta od modelu.

Cytat

chyba nie b臋dzie najgorzej?聽锘

https://www.notebookcheck.net/Asus-ZenBook-Pro-15-UX580GE-i9-8950HK-GTX-1050-Ti-4K-UHD-Laptop-Review.310036.0.html

Mia艂 np. j膮 zamontowan膮, przejd藕 do "Networking".

Cytat

czy musz臋 do tego dokupowa膰 ten pakiet serwisowy

Nie bez polerowania te偶 da rad臋.

Cytat

Wiesz co艣 mo偶e na temat baterii i odtwarzanym d藕wi臋ku bo

Nie mam tych informacji jeszcze, zapytaj o model i pojemno艣膰 w Wh, chipset p艂yty g艂贸wnej i uk艂ad audio.

Cytat

s艂ysza艂e艣 o jaki艣 wadach produktu poza sterownikami?

To nowe kad艂ubki wi臋c dopiero gdy kto艣 co艣 napisze.

@FxJ

Wypyta艂em ich o par臋 rzeczy tutaj mam odpowiedzi, co s膮dzisz?

Po zastanowieniu wypyta艂em o model SL704 zamiast NH7 gdy偶 SL jest cz臋艣ciowo aluminiowy (pokrywa pulpitu i wierz gdzie znajduj臋 si臋 klawiatura)聽

Dowiedzia艂em si臋 偶e RAM jest losowy od CL17 do CL19, ale s膮dz臋 偶e jednak najcz臋艣ciej trafia si臋 ten CL19.聽

Matryca w SL704 to聽LG LP173WFG-SPB1 kt贸rej jako艣 nie mog艂em znale藕膰 na internecie ale mo偶e co艣 o niej wiesz

P艂yty g艂贸wne w laptopach nie posiadaj膮 swojej sygnatury modelu, wi臋c przyjmuje si臋 part number laptopa, w kt贸rym s膮 zamontowane. Dla SL704 b臋dzie to PB71eg-G lub PB71EF-G(w zale偶no艣ci od karty graficznej)

Chipset to聽HM370

Bateria polimerowa 55WH

Co s膮dzisz o tym wszystkim? Zacz膮艂em my艣le膰 o SL704 bo jest szansa 偶e b臋dzie troch臋 wytrzymalszy a jednak chcia艂bym 偶eby to by艂 sprz臋t na lata je艣li wydaj臋 na niego 6000z艂, a niestety modele z troch臋 przewy偶szaj膮 bud偶et ?

Cytat

Dowiedzia艂em si臋 偶e RAM jest losowy od CL17 do CL19, ale s膮dz臋 偶e jednak najcz臋艣ciej trafia si臋 ten CL19.聽

Nie musisz kupi膰 z RAM-em ten mo偶esz dokupi膰 w ka偶dym sklepie.

HyperX Impact 16GB HX426S15IB2K2/16 [2x8GB 2666MHz DDR4 CL15 SODIMM] - 389z艂

Cytat

LG LP173WFG-SPB1

Niestety, ale matryce LG zawsze by艂y lepsze od tych od AOC czy Samsunga, a te maja te偶 G-sync.

Cytat

P艂yty g艂贸wne w laptopach nie posiadaj膮 swojej sygnatury modelu

Oznaczenie kad艂ubka.

Cytat

Bateria polimerowa 55WH

Ujdzie czyli jak w Dell XPS 56Wh (powi臋kszona bez 2,5" dysku 97-Wh).

Cytat

chcia艂bym 偶eby to by艂 sprz臋t na lata

GTX_1060_vs_RTX_2060_PC.jpg

Wydajno艣ciowo jak najbardziej da rad臋, jedynie w nich "oprogramowanie" zawsze jest troch臋 do ty艂u. To nowe kad艂ubki trzeba sprawdzi膰 samodzielnie jak to aktualnie wygl膮da pod tym wzgl臋dem ale maj膮c na wadz臋 偶e wydadz膮 te偶 nowsze biosy聽itp.

https://www.ultrabookreview.com/24411-how-dell-can-get-the-xps-15-9580-back-on-track/

Ale nawet kupuj膮c XPS-a niewystrzeganie si臋 pewnych problem贸w, wszystkie s膮 w jaki艣 spos贸b "nie idealne".

13 minut temu, FxJ napisa艂:

Niestety, ale matryce LG zawsze by艂y lepsze od tych od AOC czy Samsunga, a te maja te偶 G-sync.

Dlaczego niestety?聽Bo nie zrozumia艂em.聽Nie mog臋 znale藕膰 tej matrycy po numerze, wiem tylko ze ma ten G-sync oraz zapewnia艂 偶e jest 90%pokrycia czy co艣 takiego

http://www.panelook.com/LP173WFG-SPD2_LG Display_17.3_LCM_overview_38933.html

To jest ta matryca kt贸r膮 ja poda艂em? Pytam bo聽LP173WFG-SPB1 nie mog臋 nigdzie znale藕膰. Je艣li tak to mo偶e napisz臋 do LG czy co艣 o dok艂adne statystyki?聽

Bo ju偶 troch臋 nie wiem co robi膰, podzespo艂y, porty, wygl膮d tego hyperbooka jest bardzo w porz膮dku, jedyne chyba co zosta艂o do dopi臋cia to ekran, gdzie chodzi mi o k膮ty widzenia 偶eby nie by艂y 30-60 stopniowy oraz da艂o si臋 go jakkolwiek u偶ywa膰 w dzie艅 czy wieczorem (przy ciemnych scenach 偶eby nie by艂o ogromnego rozprysku 艣wiat艂a),聽

zwyk艂y przeci臋tniak ale czasami trudno i o to ?

Bo z tego co si臋 dowiedzia艂em raczej nie mam lepszego wyboru ni偶 hyperbook

Cytat

To jest ta matryca kt贸r膮 ja poda艂em?

Nie.

Cytat

chodzi mi o k膮ty widzenia 偶eby nie by艂y 30-60 stopniowy oraz da艂o si臋 go jakkolwiek u偶y wa膰 w dzie艅 czy wieczorem

Przecie偶 to jest IPS a te maj膮 szerokie k膮ty.

Cytat

Bo z tego co si臋 dowiedzia艂em raczej nie mam lepszego wyboru ni偶 hyperbook

Jak we藕miesz z past膮 "Liquid Meta" to b臋dzie mia艂 najlepsze ch艂odzenie.

2 minuty temu, FxJ napisa艂:

Przecie偶 to jest IPS a te maj膮 szerokie k膮ty.

oh, gdzie艣 tam na materiale jakim艣 widzia艂em 偶e go艣膰 troch臋 odjecha艂 kamer膮 na bok i ju偶 kontrast si臋 zmieni艂, ale mo偶e to by艂 TN ?

To je艣li tak m贸wisz to jest jeszcze co艣 wartego 偶eby zwr贸ci膰 uwag臋 w matrycy? lub jeszcze tak og贸艂em w samym laptopie na co nie zwr贸ci艂em uwagi

3 minuty temu, FxJ napisa艂:

Jak we藕miesz z past膮 "Liquid Meta" to b臋dzie mia艂 najlepsze ch艂odzenie.

tak, zamierzam wzi膮膰 laptop z us艂ug膮 na艂o偶enia聽THERMAL GRIZZLY Conductonaut ?

Tak czy si臋 nie pojawi艂 bad pixel.

Albo czy nie ma jakich艣 mocno widocznych ulot贸w 艣wiat艂a.

ok, laptopa zam贸wi臋 w przysz艂ym tygodniu po wyp艂acie, dom贸wi臋 r贸wnie偶 RAM kt贸ry mi poleci艂e艣.聽

Mam jeszcze pytanie odno艣nie dysk贸w.Kupuj臋 je r贸wnie偶 oddzielnie i mam bud偶et do 500z艂, co polecasz zrobi膰 tym przypadku, kupi膰 jaki艣 jeden du偶y dysk ssd/m2(nvme) czy jako艣 to podzieli膰 z dyskiem HDD i systemowymi? Z tego co si臋 dowiadywa艂em p艂yty g艂owne posiadaj膮 technologi臋 intel optine wi臋c mo偶na w razie czego podratowa膰 dysk twardy.聽

Ilo艣膰 danych kt贸r膮 zajm臋 to pewnie co艣 oko艂o 1TB, ale to mo偶e ulec zmianie, wiadomo jak to aktualnie jest przy wadze gier komputerowych czy nawet niekt贸rych oprogramowa艅聽

ewentualnie czy my艣lisz 偶e co艣 si臋 zmieni w tej cenie w najblizszym czasie (do wakacji)

Cytat

Z tego co si臋 dowiadywa艂em p艂yty g艂owne posiadaj膮 technologi臋 intel optine wi臋c mo偶na w razie czego podratowa膰 dysk twardy.聽锘

https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_intel_optane_memory_32_gb_modul_ktory_przyspieszy_dysk_twardy-2781.html

Lepiej kupi膰 porz膮dny dysk SSD a HDD sobie odpu艣ci膰 ca艂kowicie.

Ceny SSD ca艂y czas spadaj膮 wi臋c w ci膮gu roku pewnie kupisz jaki艣 dobry za 1TB SSD ju偶 do 300-350z艂.