Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

[1] Mężczyzna 20lat.
[2] Może być bez windowsa.
[3] 15,4"- 15,6” / 17,3(preferowana). Waga nie istotna.
[4] Chciałbym żeby laptop miał ssd do systemu i jakiś hdd ew ssd na gry i pliki.
[5 a] Kwota do wydania to gdzieś oscylując 4500zł Max5000. I tak prawdopodobnie będę brał na raty ale zależy mi na tym żeby nie płacić kroci bo to i tak przekracza moj budżet.

[5 b] 4 lata wzwyż 

[5 c] Mogę kupić w każdej chwili, mogę poczekać tez trochę bo zależy mi na przemyślanej transakcji 
[6] Oczywiście ze zależy mi na tym aby procesor i karta działały najlepiej (w tej cenie to chyba tylko gtx 1060, a co do procesora myślałem nad oszczędzaniem i kupieniem i5, nie wiem czy jest takie połączenie) wytrzymałość bateri nie istotna bo będzie cały czas podłączony do ładowarki 
[7] Najlepiej matowa
[8] Na biurku, czasami będę brał na obozy sportowe ?
[9] 

■ duże wymagania: Crysis 3, GTA IV (średnie), Battlefield 4

■ największe wymagania:  Far Cry 5, Assassin’s Creed Origins, Wiedźmin 3: Dziki Gon, GTA V (ultra), Cyberpunk 2077

[11] Wymagania specjalne Nie mam
[12] Od kilku lat mam starego lenovo b5400
[13] Z laptopów które napotkałem na mojej drodze to:

a tutaj coś z 15,6cala

czekam na jakieś dobre propozycje bo wydaje mi się ze te opcje co ja wysłałem nie są najlepsze, myślałem jeszcze nad innymi typu acer nitro, hyperbook, laptopa dream machines

Edited by FxJ

Cytat

Chciałbym żeby laptop miał ssd

Który dysk SSD M.2 (PCIe NVMe x4) chcesz zamontować lepiej powiedz ?  Patrz link wyżej.

ASUS TUF Gaming FX705DU R7-3750H/8GB/512

ASUS TUF Gaming FX705DU R7-3750H/16GB/512

Dziś się pojawiły (miały premierę) z GTX 1660 Ti

Cytat

myślałem jeszcze nad innymi typu acer nitro, hyperbook, laptopa dream machines

Hyperbook NH5 i7-8750H RTX2060 (Clevo NH55EDQ)

Hyperbook SL504 i7-8750H RTX2060 (Clevo PB51ED-G) częściowo aluminiowa

W hyperbook-u masz raty 0% jeszcze do 5 maja. Na hasło "Nieidealny" otrzymasz 4% rabatu.
Przejrzyj ostatnie wpisy wspominałem ze przed świętami podskoczyły o 200zł na NH5, ale powinna w miarę szybko wrócić do normy (tak liczę). 

Mnie właśnie Bardzo zaciekawiły te laptopy z gtx1660 Ti. Ale boje się opini ze laptopy z takimi procesorami to są piekarniki. Według mnie maja za to duży plus- 17cali i karta graficzna która powinna być lepsza od gtx1060, myśle ze jak ktoś kto się zna poleci mi te asusy to zdecyduje się na kupno jednego z tych modeli 

Edited by FxJ

Asus wali słabe strasznie pasty, wymiana by zbiła znacznie temperaturę + undervolting i ograniczenie Turbo Boost.

Cytat

myśle ze jak ktoś kto się zna poleci mi te asusy to zdecyduje się na kupno

TUF-y to nie jest jakaś super seria, zresztą to dopiero pierwsze które się pojawiły, na razie zero testów. Jak by były dostępne MSI GE/GE to można by śmiało brać.

Pojawiły się też Hyperbooki:

HYPERBOOK NH5 I7-9750H GTX 1660TI - 4899zł

Ten hyperbook to przekracza budżet bo musiałbym dobrać windowsa, ssd większy i jakiś hdd 

Czyli twierdzić ze jak wyjdą laptopy msi ge z karta gtx1660ti i i7 to brać śmiało?

Edited by FxJ

Cytat

musiałbym dobrać windowsa, ssd większy i jakiś hdd 

Nie musisz wszystkiego na raz + licz z rabatem 4%.

Cytat

brać śmiało?

Warto poczekać na testy przynajmniej.

Dobra zdecydowałem się na laptopa o kwocie Max 5500. Na Allegro znalazłem laptopa z gtx1060 i7-8750h jest to msi gv72 z 17 cali i 16gb ram(ssd 240 hdd 1tb). Opłacać się brać jeżeli nie stawiam na mobilność i laptopa będę brał tylko czasami gdzies

Edited by FxJ

Cytat

msi gv72

GV72 8RE

MSI GV72 8RE GTX1060 i7-8750H 16GB 240SSD+HDD - ? Bo tutaj widzę jede z najtańszych "WD Green".

Zawsze możesz podłączyć monitor 24" 75Hz IPS lub większy, ma displayport.

Zawsze też wygodniej do łóżka zabrać 15,6" niż 17,3" i potem odstawić na stolik nocny.

Ale weź zmień ten dysk SSD, to to szkoda kasy na te dokładane.

Zdecydowanie "nie idealny" ? Zawsze można by liczyć na trochę więcej w tej kwocie, choćby lepszych matryc.

Ale pozbędziesz się najsłabszego elementu niewielkim nakładem finansowym.

ADATA 256GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro - 239zł a ten dokładany "model x SATA III" ok 150zł.

Edited by FxJ