Skocz do zawartości
  • Zarejestruj się

Boonoboo

Lenovo Yoga 500-14ISK - wymiana matrycy

Polecane posty

Witam,

Mam następujacy problem. W moim laptopie yoga500 została uszkodzona matryca(w skutek uderzenia laptopa od tyłu matrycy, cała się w sumie rozlała 😛 ). Matryca wyprodukowana przez InnoLux o numerze  N140HCE-EAA Rev. C2. Przód ekranu wygląda w porządku jak i dotyk jest w pełni sprawny. Po rozebraniu ekranu i poszukiwaniu nowej matrycy napotkałem się na kilka problemów. 

1. Nie znalazłem całego przedniego panelu z matrycą o moim numerze seryjnym. Jedyne jakie znalazłem posiadają końcówkę Rev. C2/C3. Czym one się od siebie różnią? Czy mogę nabyć je jako zmiennik? 

2. Matryca jest dość solidnie przymocowana do przedniego panelu (zakładam że przyklejona). Nie znalazłem nigdzie żadnego tutorialu/manuala demontażu matrycy. Czy jest na to jakiś łatwiejszy sposób tak żeby niczego nie uszkodzić?

Dziękuję z góry za wszelką pomoc.

REKLAMA WIDOCZNA TYLKO DLA GOŚCI | ADS VISIBLE ONLY FOR GUESTS

Dziękuję za odpowiedź.

Cytat

1. Nie znalazłem całego przedniego panelu z matrycą o moim numerze seryjnym. Jedyne jakie znalazłem posiadają końcówkę Rev. C2/C3. Czym one się od siebie różnią? Czy mogę nabyć je jako zmiennik? 

2. Matryca jest dość solidnie przymocowana do przedniego panelu (zakładam że przyklejona). Nie znalazłem nigdzie żadnego tutorialu/manuala demontażu matrycy. Czy jest na to jakiś łatwiejszy sposób tak żeby niczego nie uszkodzić? 

1. Końcówka po modelu matrycy w zależnosći od producenta może nam mówić o tym że matryca została wcześniej/później wyprodukowana, może być po liftingu bądź mogły nastąpić jakieś zmiany elektroniki. W większości przypadków są one ze sobą kompatybilne. Przy zakpupie należy sprawdzić rozmiar, typ podświetlenia, rozdzielczość, rodzaj wejścia, położenie tego wejścia (tak aby taśmy wystarczyło) i jak wszystko się zgadza to możemy śmiało kupować.

2. W przypadku klejonej matrycy zaleca się wymianę całego panelu. Niektórzy ogrzewali łączenia by rozpuścić klej - nie wiem jednak jaki skutek może to mieć na dotyk.

Znalazłem wszystkie informację w związku z czym zamykam temat. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się