Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

[1] Wiek - m艂odzie偶owy 16-18 lat

[2] Bez sytemu

[3] 15.6

[4] Hdd - 1tb oraz ssd 256 gb starczy

[5a] Mi臋dzy 4500-5000 z艂, nie wi臋cej

[5b] To b臋dzie jedyny laptop, zamierzam go u偶ytkowa膰 a偶 do wyczerpania,聽 licz臋 na 3 lata minimum...聽

[5c] Zamierzam go kupi膰 pod koniec kwietnia okolice 25-30

[6] To ma by膰 gamingowy laptop wi臋c g艂贸wnie wydajno艣膰, 1060 gtx聽6gb i i7-8750h, bateria nie ma zbytnio znaczenia, wa偶ne jest ch艂odzenie, na pewno od razu b臋d臋 wymienia艂 past臋 na termal grizzly kryonaut (ow膮 mam w domu), im mniejsze temp tym lepiej

[7] IPS najlepiej

[8] Dom, 97% u偶ytku b臋dzie w艂a艣nie w domu

[9] Przegl膮darka - youtube, facebook, messenger i poczta

Gry: Priorytet i g艂贸wnie CS:GO - detale 艣rednie oraz teamspeak w tle

Inne gry g艂贸wnie ma艂o wymagaj膮ce

- Cs 1.6

- Unturned

- Risen 2

Bardziej wymagaj膮ce

- Dead Cells

- They are billions

ewentualnie聽na pubga bym si臋 skusi艂...

[10] -

[11] -

[12] Niech臋膰 do marki lenovo, 藕le s艂ysza艂em o tej marce od znajomych - problemy z bateri膮 itp.

Kolor聽najlepiej ciemny - czarny

P贸ki co聽聽pracowa艂em od 7 lat na notebooku 11 cali, 1.0 ghz procek i 256mb grafiki ACER, oraz laptopie DELL INSPIRON (dok艂adniej nazwy sobie nie przypomn臋) z i3 sza艂u nie by艂o cs go chodzi艂o na 60 fps

[13] Od paru ju偶 miesi臋cy szukam dla siebie laptopa i wyczekiwa艂em na r贸偶ne promocje ale c贸偶 planuje kupowa膰 ze sklepu "X-kom"聽 4k wp艂aci膰 oraz 1000 z艂 na raty chyba 偶e co艣 polecicie lepszego

Planowa艂em zakup tego聽MSI GV62 i7-8750H/16GB/240+1TB GTX1060 IPS

My艣le tak偶e nad wyborem czy lepiej kupowa膰 wersj臋 z 16 gb ramu, czy kupi膰 8 gb (2666mhz jest), a potem dokupi膰 na w艂asn膮 r臋k臋 kolejn膮 ko艣膰 1x8gb ale 3200mhz albo 3600mhz (czy nie kolidowa艂y by ze sob膮 te pami臋ci 2666 z 3600?)聽

Co艣 od siebie: Laptop b臋dzie u偶ytkowany praktycznie ka偶dego dnia g艂贸wnie granie w cs go po 1h-8h zale偶y od dnia, g艂贸wnie gram na kanapie - na kolanach trzymam laptopa (przez to 15.6 cali) ewentualnie mog臋 si臋 przenie艣膰 na biurko i kupi膰 podk艂adk臋 ch艂odz膮c膮 je艣li co艣 to da ale preferuje na kolanach (przyzwyczajenie i wygoda)

To tyle, na tego laptopa oszcz臋dza艂em 艂adnych par臋 lat i nie chc臋 偶eby to zosta艂o zmarnowane... ?

Czyta艂em troch臋 tutaj na forum dobr膮 godzin臋 par臋na艣cie temat贸w i doszed艂em do wniosku:

- nie warto kupowa膰 dysku ssd tylko dokupi膰 go r臋cznie p贸藕niej聽

- lepiej p贸j艣膰 w model聽MSI GP63 i7-8750H/8GB/1TB GTX1060聽ze wzgl臋du na temp i te wyloty z boku

5100 jeszcze bym przebola艂, fajnie jakby gdzie艣 by艂a promocja (na x-kom daj膮 bezsensowny pakiet fortnite warty 200z艂...) tylko tutaj musia艂bym do艂o偶y膰 ram 8gb + ssd (200 z艂 + 150 z艂)聽

Czekam na wszelkie rady ?

edit: nie ma tak偶e matrycy IPS, jak to si臋 przek艂ada? (matow膮 ma) Mocno to jest odczuwalne? Przewa偶nie grywam w ciemnych pomieszczeniach (zas艂aniam zawsze rolety czy co艣)

Cytat

Zamierzam go锘柯爇upi膰 pod kon锘縤ec kwietnia okolice 25-30锘

Napisz za 2 tygodnie, wtedy poszukam.

Cytat

g艂贸wnie gram na kanapie - na kolanach trzymam laptopa (przez to 15.6 cali)锘

We藕 zainwestuj w jak膮艣 podstawk膮 lub stolik.

Cytat

od razu b臋d臋 wymienia艂 past臋 na termal grizzly kryonaut (ow膮 mam w domu)

HYPERBOOK NH5 z i7-8750H + RTX2060聽(NH55EDQ-15-7687) bazuj膮cy na kad艂ubku聽Clevo NH55EDQ. Ewentualnie lepszy聽SL504 (o ile ceny troch臋 si臋 rusz膮).
Wczoraj jeszcze by艂y za聽5299z艂聽teraz za 5499z艂 ?聽ale to chyba chwilowe tylko "zawirowanie" ceno.聽Na has艂o "Nieidealny" otrzyma艂by艣 4% rabatu.

Cytat

na x-kom daj膮 bezsensowny pakiet fortnite warty 200z艂...

To聽Nvidia dale a nie oni.

Jest sens dop艂aca膰 do RTX'a? Wydajno艣膰 - wi臋ksza ilo艣膰 fps mi nie jest potrzebna

Chyba, 偶e r贸偶nica temperatur jest a偶 tak kolosalna...?

Musia艂bym dop艂aci膰 za dysk + 150/200 z艂 + ram jeszcze 8 gb + jakie艣 dodatkowe ch艂odzenie za 200 z艂 = 艂膮cznie 6k...

System jest niby darmowy (10) ale ja i tak mam zamiar u偶ywa膰 7 wi臋c xD聽

Co prawda przemawia do mnie to, 偶e monitor jest 144 hz - wow jak za tak膮 cen臋 + IPS

Mam dylemat aktualnie, w przeci膮gu miesi膮ca b臋dzie jaka艣 zmiana w cenach laptop贸w?

+ Jak Hyperbooki wypadaj膮 w testach? Materia艂/Temperatury? Sam aktualnie b臋d臋 sprawdza艂 na internecie ale zawsze pos艂ucham rady "speca" :P

Msi GP63 vs Hyperbook NH5, kt贸ry wypada lepiej pod wzgl臋dem temp?

Cytat

wi臋ksza ilo艣膰 fps mi nie jest potrzebna

A co powiesz po premierze聽Cyberpunk 2077? W ko艅cu kupujesz na kilka lat laptopa.

Cytat

+ jakie艣 dodatkowe ch艂odzenie za 200 z艂

Chodzi o to polerowanie radiatora? Dla mnie zb臋dny wydatek.

Cytat

Jak Hyperbooki wypadaj膮 w testach? Materia艂/Temperatury?

To kad艂ubki Clevo, tego jeszcze nie znalaz艂em test贸w ale powinny si臋 niebawem pojawi膰.

Co do ch艂odzenia to Clevo s艂ynie z dobrych radiator贸w, ale ju偶 maj膮 s艂absze o wiele oprogramowanie i wolno wydaj膮 sterowniki.

To najta艅szy kad艂ubek z RTX wi臋c ca艂a obudowa z tworzywa sztucznego, troch臋 jak Legion Y530.

Cytat

Msi GP63锘柯爒s Hyperbook NH5, kt贸ry wypada lepiej pod wzgl臋dem temp?

Obstawiam Hypoerbook/Clevo bo maj膮 zawsze bardzo dobre pasty na艂o偶one przez polskich dystrybutor贸w.

MSI GL63 8SE聽- s膮 te偶 z RTX 2060.

A jak to dzia艂a z t膮 "kalibracj膮 ekranu"? Co to daje? Potrzebne to?聽

Oraz jak to jest z t膮 dodatkow膮 kart膮 wifi -聽聽Killer Wireless-AC 1550 AC + Bluetooth Gaming M.2

Widzia艂em, 偶e to zb臋dny dodatek jaki艣 kit, pic fotomonta偶 tak samo jak ten lapping (dodatkowe ch艂odzenie-niby聽co艣 daje ale jednak tak nie doko艅ca xD)

Patrza艂em tak偶e ten w膮tek z oskar偶eniami na hyperbooka oraz to zdj臋cie z tymi czarnymi plamami "Komputer po 5 latach u偶ywania? Nie, wystarczy艂y 2 tygodnie aby zacz膮艂 tak wygl膮da膰..."

Co prawda ten w膮tek powsta艂 2 lata temu... wi臋c mog艂o si臋 sporo zmieni膰, a ty co o tym s膮dzisz? Jest tak samo?聽

P贸ki co jestem jak najbardziej za i w sumie zamiast kupowa膰 dysk 256 gb ssd + 1tb hdd to skusi艂bym si臋 na odrazu 512 gb ssd i starczy艂oby mi...聽聽

Kt贸ry by艂by najlepszy (bra艂bym po prostu od razu z tamtej strony)聽

Western Digital SSD 500GB Blue M.2 2280 (odczyt/zapis: 560/530MB/s) +300 z艂

Intel SSD 512GB 660p M.2 NVMe (odczyt/zapis: 1500/1000MB/s) +230 z艂聽

Samsung SSD 500GB 860 EVO M.2 2280 (odczyt/zapis: 550/520MB/s) +310z艂

+ B臋dzie jeszcze og贸lnie jaka艣 zni偶ka na tego laptopa? Kod rabatowy/Promocja

y0聽

Cytat

HYPERBOOK NH5 z i7-8750H + RTX2060聽(NH55EDQ-15-7687) bazuj膮cy na kad艂ubku聽Clevo NH55EDQ. Ewentualnie lepszy聽SL504 (o ile ceny troch臋 si臋 rusz膮).
Wczoraj jeszcze by艂y za聽5299z艂聽teraz za 5499z艂 ?聽ale to chyba chwilowe tylko "zawirowanie" ceno.聽Na has艂o "Nieidealny" otrzyma艂by艣 4% rabatu.

Nie otrzyma艂bym rabatu 4% na has艂o "Nieidealny" bo laptop jest ju偶 przeceniony i nie mo偶na wtedy u偶y膰 rabatu wi臋c XD

Zdecydowa艂em si臋 na Hyperbooka N85S - 4500 z艂 + we w艂asnym zakresie SSD + ram 16 gb聽

Jak jest z gwarancj膮? Ile mog臋 w nim "zrobi膰"?聽

Cytat

Co to daje? Potrzebne to?聽

Poprawia odwzorowanie kolor贸w matrycy - do dla grafik贸w gdzie nie mo偶e np. 偶贸艂ty lekko wpada膰 w zielony.

Cytat

Oraz jak to jest z t膮 dodatkow膮锘柯爇art膮 wifi -聽聽Killer Wireless-AC 1550 AC + Bluetooth Gaming M.2

Ona jest zamiennie zamiast tej ta艅szej, musia艂by艣 przeczyta膰 testy por贸wnawcze.

Cytat

skusi艂bym si臋 na odrazu 512 gb ssd i starczy艂oby mi...聽聽

Cytat

Nie otrzyma艂bym rabatu 4% na has艂o "Nieidealny" bo laptop jest ju偶 przeceniony i nie mo偶na wtedy u偶y膰 rabatu wi臋c XD

Da艂em ci link 偶e by艂y taniej ?

Cytat

Zdecydowa艂em si臋 na Hyperbooka N85S锘

Czyli kupi艂e艣 najni偶szy model - nie pochwalam !

Cytat

Jak jest z gwarancj膮? Ile mog臋 w nim "zrobi膰"?聽

To co i serwis, o ile nie uszkodzisz mechanicznie np. nie zarysujesz p艂yty g艂贸wnej to to samo co oni. Co do wymiany matrycy np. zapytaj ale mo偶na znale藕膰 instrukcje serwisowe.

1 godzin臋 temu, FxJ napisa艂:
Cytat

Zdecydowa艂em si臋 na Hyperbooka N85S锘

Czyli kupi艂e艣 najni偶szy model - nie pochwalam !

Czemu nie pochwalasz? PS. Nie kupi艂em jeszcze :P

Laptop jest przeceniony z 5k, na 4500 + dokupuje ram 16 za 500 z艂 + dysk nvme na m2 500 gb za 400 zl聽 - nie bior臋 ju偶 hdd i ssd sata wi臋c i tak wyjdzie 5400...

Stwierdzi艂em, 偶e 2060 rtx jest mi nie potrzebny i za du偶o musia艂bym dop艂aca膰 (niby niewiele ale jednak za du偶o) Bud偶et mia艂 by膰 do 5k, a i tak go przekraczam o 500 z艂聽

TO na pewno b臋dzie "lepsza opcja", ale nie wiem jaki to dok艂adnie kad艂ubek nawet.

Musz臋 zdecydowa膰 si臋 do ko艅ca kwietnia, p贸ki co cena jest w miar臋 okej (zapomnia艂em, 偶e w sumie kod 4% rabatu) wi臋c wychodzi 4600zl bez ramu i dysku聽

1660 Ti z tego co widzia艂em ma osi膮gi jak 1070 czyli pogrom

i7-9850h +20% podobno do poprzednika

Tylko czy ten procek nie b臋dzie jeszcze wi臋kszym piekarnikiem ni偶 jego poprzednik? Co prawda bior臋 opcj臋聽聽pasta termoprzewodz膮ca THERMAL GRIZZLY Conductonaut czyli liquid metal co powinno pom贸c :)

Dobra w sumie poczyta艂em, ze jest takie co艣 jak undervolting wi臋c zawsze sobie rad臋 dam z tymi temperaturami ?

Tak偶e ostatecznie bior臋聽HyperX Impact DDR4 SODIMM 8GB 2666MHz CL15 (HX426S15IB2/8)聽 2 ko艣膰 dokupi臋 potem

Dysk ssd nvme:聽Corsair 480GB M.2 NVMe PCIe x4 SSD Force Series MP510

Oraz laptopa Hyperbook NH5 z i7-9850h + Gtx 1660 Ti

Dzi臋kuje za pomoc w wyborze laptopa i og贸lnej pomocy!聽

Witam potrzebuje szybkiej odpowiedzi

czym r贸偶ni si臋聽

ASUS ROG Strix SCAR II GL504GM-ES363T

ASUS ROG SCAR II 聽GL504GM-ES364

(chodzi mi g艂贸wnie o kod producenta)聽

ES363T vs ES364? Jaka jest r贸偶nica (oba laptopy to te same tylko w jednym napisali STRIX nie wiem po co xd)

albo czym r贸偶ni si臋 ten聽https://www.komputronik.pl/product/602523/asus-rog-strix-scar-ii-gl504gm-es363.html

聽od聽https://www.x-kom.pl/p/474858-notebook-laptop-156-asus-rog-scar-ii-gl504gm-i7-8750h-8gb-512.html

opr贸cz dysku 256 a 512? Bo cena jest o wiele zr贸偶nicowana ?

Wygl膮da 偶e dyskiem SSD w艂a艣nie.