Jump to content
  • Sign Up

bietala

[3000] Laptop na studia i nie tylko (Inventor Professional 2018)

Recommended Posts

1. Kobieta, 22 lata

2. z Windows 10

3. rozmiar matrycy jest mi obojętny, ważne żeby laptop był w miarę możliwości lekki

4.

5 a) sam laptop, nowy, cena do 3000 zł  (jak będzie trochę droższy ale  lepszy to  też będzie ok )

5 b) tak długo jak się da (poprzedni użytkowałam 7 lat, ale zaczyna odmawiać posłuszeństwa oraz nie mogę zainstalować na nim programu na którym mi zależy), docelowo ma to być mój jedyny sprzęt

5 c) chcę kupić nowy laptop jak najszybciej

6. dobrze by było jeśli bateria wytrzyma 4 godziny pracy, ale nie jest to aż tak bardzo ważne dla mnie

7. najlepiej matowa, bez monitora zewnętrznego

8. dom, uczelnia: biurko, łóżko (częściej łóżko), czasami też w pociągu

9.

10. programy office,  najbardziej zależy mi aby po  zainstalowaniu programu  Inventor Professional 2018, laptop się nie zacinał tylko płynnie działał, możliwe że w przyszłości będę musiała zainstalować inne programy, a nie chciałabym z tego powodu szukać nowego sprzętu

11. wejście na kabel sieciowy (nie jest to konieczność, ale mógłby być)

12. nie mam wybranej marki, ale pracowałam głównie na Asusach; kolor jest mi obojętny

13.

14. dużo czasu spędzam przeglądając różne strony internetowe i słuchając, przeważnie mam otwartych kilka lub kilkanaście okienek,  multum zapisanych zakładek, często mam na raz otwartych kilka programów i nie chce by się zawieszał z tych powodów,  

chciałabym aby nie nagrzewał się mocno

mam nadzieje, że jakiś sprzęt spełni moje wymagania

Cytat

Inventor Professional 2018
płynnie działał
docelowo ma to być mój jedyny sprzęt

Trochę mało jak na laptop do pracy z programami CAD, co w Inventorze dokładnie robisz?

Cytat

ważne żeby laptop był w miarę możliwości lekki

2,3kg czy mniej?

Cytat

z Windows 10

A darmowy z uczelni?

ASUS VivoBook Pro 15 N580GD i5-8300/16GB/256 (2kg) 

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/1TB GTX1050 + ADATA XPG SX8200 Pro 250GB (2,3kg)

Szczerze to radziłbym "mniej więcej" w taką specyfikacje celować, najlepiej nawet z 2x8GB RAM lub przynajmniej 1x8GB (żeby można było dołożyć kolejną kość 8GB w ciągu kilku miesięcy).

Takie laptop jak tutaj będą sporo mniej wydajne do "pracy z 3D".

Z Inventora korzystam tylko w celach uczelnianych :) więc nie projektuje jakichś zaawansowanych elementów, ale głównie są to jakieś  wałki,  obecnie mam do narysowania reduktor walcowy jednostopniowy i trójnik hydrauliczny ? 

2,3 kg może być

jest możliwość uzyskania darmowego systemu

bardzo dziękuję za odpowiedz i propozycje ? 

Cytat

jest możliwość uzyskania darmowego systemu

Tak też myślałem, po to ta ankieta, bo jednak jeśli chcesz postawić na wydajność to śmiało załatw system z programu Microsoft Imagine Premium.