Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

Witam, mog臋 prosi膰 o pomoc w wyborze laptopa? Czas zmieni膰 mojego asusa r556l (i5-5200u, 920m, 8gb), kt贸rego r贸wnie偶 mi poleciliscie na tym forum, s艂u偶y bezawaryjnie 3 lata ?

[1] Nowy, 2600 maksymalnie, chyba, 偶e co艣 z HP to z racji vouchera mog臋 podci膮gn膮膰 pod 3000zl

[2] Oboj臋tne, bez systemu zazwyczaj maja lepsze parametry, system gdzie艣 mia艂em.聽

[3] 15 cali to minimum, jako艣膰 matrycy bez wi臋kszego znaczenia.聽

[4] Waga ma艂o wa偶na, baterie m贸g艂by mie膰 dobr膮.聽

[5] Internet, filmy, Word. Czasami gram w World of tanks.聽

[6] Laptop na kilka dobrych lat, wydajno艣膰 najwa偶niejsza.聽

[7] Gram rzadko w World of tanks, nie mam specjalnych wymaga艅, jak b臋dzie da艂o si臋 uruchomi膰 na niskich to b臋d臋 zadowolony. Obecnie mam 920m, wi臋c jestem do tego przyzwyczajony.聽

[8] Fajnie jakby mia艂 pod艣wietlan膮 klawiatur臋 i wzgl臋dn膮 jako艣膰 wykonania.

My艣la艂em nad:

1-聽HP Pavilion 15 i5-8265U/8GB/1TB/Win10 IPS

By艂 jeszcze z mx150 bez systemu w podobnej cenie u bra艂bym go bez zastanowienia, ale niestety go wycofali.聽

2-聽HP Pavilion Power i5-8300H/8GB/1TB GTX1050

3- Acer aspire 5, ale tam jest niestety i3, wi臋c to raczej ostatnia mo偶liwo艣膰.

Cytat

ale niestety go wycofali.

Wyprzedali

Cytat

chyba, 偶e co艣 z HP to z racji vouche锘縭a

Ale to ju偶 radzi艂bym dop艂aci膰 wtedy do najta艅szych Omena贸w 2017/2018.

Do 3000z艂 masz:

ASUS TUF Gaming FX505DY R5-3550H/8GB/256 (120Hz)聽za 2999z艂

Lenovo Y530 i5-8300H 15.6'' 8GB 1TB GTX1050 W10聽- 2949z艂 plus rejestracja w premium care.

Nie da rady niestety do艂o偶y膰, musz臋 rozliczy膰 stypendium, kt贸re jest na 2500zl i musz臋 mie膰 faktur臋 na to, wi臋c wszelkie allegro z aukcjami z laptopami z play itp odpadaj膮.

Jedynie HP mog臋 do 3000zl.

Niestety nie maj膮 w planach.聽

A co my艣lisz o integrze UHD 620? Wi臋c, 偶e demon to to nie jest, ale uci膮gnie World of tanks na niskich?聽

Widzia艂em tego paviliona 15 w sklepie i nie ukrywam, 偶e spodoba艂 mi si臋 i sam nie wiem czy ta integra b臋dzie a偶 takim problemem jak w nic innego nie gram.聽

Cytat

acer aspire 5

i5-8250u +聽 hd 620

2x 4 GB DDR4 ram

Je艣li chcesz gra膰 kup z dedykowan膮.

A jeszcze jedno pytanko- du偶a r贸偶nica jest mi臋dzy i5-8250, a i5-8265? Warto dop艂aci膰 troch臋 czy to praktycznie to samo?聽

i5-8250U (Kaby Lake R) vs i5-8265U (Whiskey Lake-U)
Nie ze wzgl臋du na taktowanie/wydajno艣膰 ale to jest nowszy ulepszony.

Nawet w takich laptopach warto robi膰 undervolting aby mie膰 jak najlepsza kultur臋 pracy. Mo偶na by wymieni膰 past臋 co da jeszcze wi臋cej ale to po zako艅czeniu gwarancji najlepiej zrobi膰.

Doszed艂em do wniosku, 偶e i tak teraz ma艂o gram, wi臋c obejdzie si臋 raczej bez karty graficznej. Trafi艂em na co艣 takiego, b臋dzie dobry?聽HP Pavilion 15 i5-8265U/8GB/240 IPS

Wiem, 偶e te dyski dok艂adne s膮 s艂abe i lepiej samemu to zrobi膰, ale w sumie cena dobra, z HDD tylko 100 taniej i zosta艂o par臋 sztuk, wi臋c oebwie zaraz si臋 rozejd膮.聽

Cytat

偶e i tak teraz ma艂o gram

Skoro przez najblizsze kilka lat nie b臋dzie ci si臋 nudzi膰 ?

Masz wszystkie do por贸wnania:

HP Pavilion 15 i5-8265U/8GB/1TB IPS聽+ do艂o偶y膰 dysk SSD M.2 (PCIe NVMe x2)

HP Pavilion 15 i5-8265U/8GB/240 IPS

HP Pavilion 15 i5-8265U/8GB/480 IPS

HP Pavilion 15 i5-8265U/8GB/1TB MX150 IPS聽+ do艂o偶y膰 dysk SSD M.2 (PCIe NVMe x2)

Kingston 240GB M.2 2280 A1000 PCIe - 199z艂

Rakso:聽

System - laptopy od 7 generacji producent贸w posiadaj膮 wsparcie wy艂膮cznie dla Windows 10 - posiadasz ten system? Ewentualnie jako student - dowiedz si臋, czy Twoja uczelnia bierze udzia艂 w programie Microsoft Imagine - to uprawnia Ciebie do bezp艂atnej licencji Windows 10 Education (licencja jest do偶ywotnia)聽

Parametry laptopa:聽

- 8 GB RAM聽

- dysk SSD 120 GB, najlepiej 240 GB聽

- procesor w tej cenie dostaniesz i5-8 generacji, kt贸ry posiada 4 rdzenie聽

- matowa matryca - fajnie je艣li IPS聽

- dedykowana grafika na poziomie MX150 je艣li grasz w gry, Intel UHD Graphics 620 pozwoli na zagranie w co艣, ale nie b臋dzie to powalaj膮ce聽

Moje propozycje

Z Windows (no niestety, nie ma ich bez)聽

Huawei MateBook D 14' Ryzen 5/8GB/256/Win10 FHD

Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/256/Win10

HP Pavilion 15 i5-8265U/8GB/1TB/Win10 IPS聽- ten model do niedzieli 21.04.2019 z kodem rabatowym: wielkanoc (do wpisania w koszyku) jest do kupienia za 2499 z艂, jedynie co wypada艂oby p贸藕niej dokupi膰 sobie dysk SSD聽

Bez systemu:聽

Wskazany ju偶聽HP Pavilion 15 i5-8265U/8GB/240 IPS聽

Mam jeszcze jego pytanie.

Te Paviliony maja USB-c, oznacza to, 偶e b臋d臋 m贸g艂 艂adowa膰 je poprzez to wej艣cie?

Mam powerbank xiaomi 20000 2c z QC 3.0 i zastanawia mnie czy mo偶na po prostu tak 艂adowa膰 przez kabel jak telefon, bo to by艂aby bardzo fajna opcja dla mnie.聽

https://www.notebookcheck.net/HP-Pavilion-15-Core-i5-8265U-GeForce-MX250-16-GB-RAM-Laptop-Review.418567.0.html

Cytat

b臋d臋 m贸g艂 艂adowa膰 je poprzez to wej艣cie?锘

Niestety nie.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_USB-C_Power_Delivery_chargable_laptops

Niewiele laptop贸w (czytaj ultrabook贸w) mo偶na 艂adowa膰 przez to z艂膮cze.

Przed chwil膮, W艂贸czykij napisa艂:

By艂 dost臋pny gdy zamawia艂e艣?

Tak, ostatnia sztuka ?

Patrzy艂em na niego w marcu i szybko si臋 sprzeda艂, teraz to samo, my艣l臋, 偶e w ci膮gu miesi膮ca znowu b臋dzie dost臋pny ?

"Szczeg贸艂owy opis (od notebookcheck)" - zr贸b wg. instrukcji zamiast wklepywa膰 na 艣lepo.

Jak by艣 m贸g艂 to wrzu膰 od siebie, za jaki艣 czas, bo obecnie nikt jeszcze si臋 nie "odwa偶y艂".

Nie chodzi o to w koncepcji forum bym ja wszystkim odpisywa艂 ?聽Ja je znam ale mo偶e kto艣 jeszcze by chcia艂 co艣 doda膰 od siebie.

https://www.notebookcheck.net/HP-Pavilion-15-Core-i5-8265U-GeForce-MX250-16-GB-RAM-Laptop-Review.418567.0.html

https://www.nieidealny.pl/forum/topic/4541-hp-pavilion-15-2018-15-cs1000-15t-cs100/

1 minut臋 temu, FxJ napisa艂:

Jak by艣 m贸g艂 to wrzu膰 od siebie, za jaki艣 czas, bo obecnie nikt jeszcze si臋 nie "odwa偶y艂".

Jasne, pouzywam troch臋 tak jak jest, p贸藕niej zrobi臋 undervolting i pouzywam i dopiero wtedy postaram si臋 napisa膰 co艣 o tym sprz臋cie ?