Skocz do zawartości

xvert

1440p 144hz 1500zl gry i filmy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów

Po weekendzie chciałbym kupić monitor do gier i filmów

Celuję w 1440p i 144hz, najchętniej VA w budżecie do 1500zł, freesync też mile widziany

Znalazłem ostatnio Samsunga C27jg50 w promocji za ~1250zl w mediamarkt, niestety mało jest testów w internecie, znalazłem tylko jeden na rosyjskiej stronie, może ktoś posiada? 

Może macie inne modele do polecenia?

Na codzień w pracy korzystam z 22' FHD delli i jakichś va benq ale też z Samsunga c27hg70 i z niego mi się najfajniej korzysta ale jest za drogi dla mnie. 

Mój komputer:

Rtx 2060 mocne OC

Ryzen 5 2600 stock

16gb ramu

Gram w sporo fpsów (Cs, bf-y itp) ale też w spokojniejsze gry typu wiedźmin, dlatego wydaje mi się że w fpsach rozsądnie będzie zejść do 1080p żeby mieć więcej fpsów a w singlowych korzystać z 1440p dla widoczków.

Edytowane przez FxJ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

monitor do gier i filmów

Rtx 2060 mocne OC

Co wolisz?
- FullHD (1080p) 120-165Hz TN/VA
- WQHD (1440p) 60-70Hz IPS

Acer Predator XB241YUbmiprz - bym ci bardziej sugerował do grania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Matryca TN przekreśla dla mnie tego Acera bo często oglądam filmy i na takiej matrycy jest to męczarnia.

W grach multi będę zmniejszał i tak rozdzielczość do 1080p albo detale na low żeby mieć jak najwięcej fpsów albo lepszą widoczność w takim pubg.

Chciałbym też rozmiar 27' lub więcej bo lepiej się ogląda filmy a w takim rozmiarze fhd nie ma sensu, dlatego celuje w 1440p.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie możesz kupić TV oddzielnie i powiesić na ścianie a do grania 24" 144Hz?

MSI Optix MPG27CQ dopiero się wyróżnia z monitorów z matrycami VA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi