Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

[1] mężczyzna 28lat, zakup w najtańszym sklepie chyba x-com z gwarancją podstawową
[2] chciałbym od razu z Windowsem, ale jeżeli uda się osiągnąć lepsze wyniki to może być bez
[3] 15,4"- 15,6” 
[4] chyba SSD do szybszego uruchamiania i działania, nie chcę nic sam dokładać i przerabiać, BEZ napędu DVD bo w starym laptopie nigdy go nie użyłem
[5 a] 2500-2800 zł max ale jak będzie jakaś super okazja to mogę dołożyć te 200 zł

[5 b] standardowe użytkowanie, aktualnie spalił mi się Asus R556L zakupiony 3 lata temu, dałem za niego 2300zł i chcę by nowy laptop był dużo lepszy, w końcu postęp techniki ?

[5 c] jak najszybciej, ale mogę chwilę poczekać jeżeli są jakieś nadchodzące promocje
[6] bateria nie ma znaczenia, musi być wydajny i w miarę zgrabny
[7] 1920, matowa, nie rozważam pracy na zewnętrznym monitorze ale HDMI musi mieć w razie czego
[8] dom, biurko, łóżko
[9] średnie wymagania, gram bardzo rzadko, ale jak najdzie mnie ochota to chcę by laptop sobie poradził

[10] brak szczególnych wymagań

[11] brak szczególnych wymagań
[12] Lenovo y550 -zalany, później Asus r556l - spalił się. Chyba chciałbym ominąć Asusa, zawiódł mnie, bez powodu z dnia na dzień się spaliła płyta główna
[13] Lenovo Ideapad 330-15 i3-8130U/8GB/240 MX150
[14] brak

[15]

Cytat

[13] Lenovo Ideapad 330-15

Totalne badziewie za które szkoda dać złamanego centa.

Cytat

chcę by nowy laptop był dużo lepszy, w końcu postęp techniki

Tak ale cały czas w tej samej półce cenowej masz takiej samej jakości laptopy w całości z plastiku, tyle że wydajniejsze relatywnie podzespoły.

HP Pavilion 15 i5-8265U/8GB/1TB MX150 IPS (15-cs1006nw) + dołożenie dysku SSD za 200-30zł (po zwrocie na konto)

HP Pavilion 15 i5-8265U/8GB/256/Win10 MX150 IPS (15-cs1001nw)

Te są bardzo fajne i mają dobre chłodzenie, matryca IPS i fabryczny dysk SSD M.2 PCIe i drugi na dodatkowy dysk (2,5" SATA). Zadzwoń i załatw sobie voucher rabatowy.

dziękuję za propozycje. Bardzo fajny ten drugi model ale za drogi, a nie znam nikogo z laptopem HP by załatwić sobie numer seryjny i voucher.

Te dyski Dysk HDD SATA są dużo gorsze od SSD? Może jeszcze masz jakieś propozycje z innych stron? Czy x com najlepiej?

https://www.olx.pl/oferta/obudowa-dolna-hp-pavilion-dv6-dv6-1000-dv6-2000-CID99-IDdNdVD.html

https://www.olx.pl/oferta/laptop-hp-pavilion-uszkodzony-CID99-IDxpckw.html

https://www.olx.pl/oferta/laptop-17-hp-pavilion-dv-9000-czesci-CID99-IDvXZyn.html

Wystarczy zapytać ? Daj znać w poniedziałek czuy udało ci się załatwić.

Cytat

Te dyski Dysk HDD SATA są dużo gorsze od SSD?

Nieporównywalnie nawet, HDD to w tej chwili się już prawie nie montuje w nowych komputerach tylko za 299zł kupuje 500GB na system np. Crucial MX500 500GB (SATA 2.5").

Dysk HDD z zainstalowanym systemem to koszmar.

Cytat

Może jeszcze masz jakieś propozycje z innych stron? Czy x com najlepiej?

Lepszej ci nie znajdę, nawet ma najnowsze procesory intela i5-8250U vs i5-8265U (Whiskey Lake-U).

Cytat

A ten nie jest dużo lepszy od tego co mi wysłałeś w podobnej ceni ?

Dużo lepszy - wszystko jest względne, lepszy procesor i grafika ale gorsza matryca (TN), słabszy dysk SSD (SATA 2,5" a M.2 wolne), jakość ogólnie niższa i cały z tworzywa sztucznego.

Dołącze się do zapytania potrzebuje pilnie odpowiedzi odnośnie laptopa HP Pavilion 15 i5-8265U/8GB/256/Win10 MX150 IPS (15-cs1001nw)

Dzisiaj jest bez VAT i chciałbym go zakupić orientuje się ktoś czy na pewno można do niego wsadzić dodatkowy dysk na SATA ??? Bardzo bym prosił o szybką odpowiedz będę bardzo wdzięczny bo na stronie producenta też nic nie ma o możliwości dołożenia dysku 

Jest HDD 2,5" oraz nad nim dysk SSD M.2 (15-cs0003tx).

no widziałem tylko że w opisie co wysłałeś jest 15-cs1000 a w media jest cs1001nw to jest to samo ?????

tylko pewnie będzie trzeba dokupić sanki i kabel bo w zestawie pewnie nie będzie. Do tego acera chyba tez mozna dołożyć dysk ?? bo też nigdzie  o tym nie piszą a byłem dzisiaj z xcom go odebrać to gość mowi że się nie da a kiedyś mieli ten sam model z dyskiem 1 TB SATA wiec zgłupiałem totalnie i znalazłem tego HP ale ten sam problem czy można dołożyc czy nie bo nikt o tym nie pisze tylko trzeba poł internetu przekopać żeby się coś dowiedzieć i to też nie do końca wiadomo 

Cytat

Do tego acera chyba tez mozna dołożyć dysk ??

Tak, zobacz że inne Aspire 5 są z HDD i SSD dostępne.

Cytat

byłem dzisiaj z xcom go odebrać to gość mowi że się nie da

Może pomylił się z innym modelem 14,x"? W instrukcji serwisowej i na filmie - jest.

No to jak do jednego i drugiego można dołożyć dysk  to teraz pytanie który będzie lepszy co byś doradził który brać ??

HP Pavilion 15 i5-8265U/16GB/256/Win10 MX150 IPS (15-cs1001nw) cena 2763 zł z dyskiem NVMe

Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/256SSD/Win10 FHD IPS cena 2600 zł po promocji xcom na acery 

Najgorsze że obie promocję tylko do dzisiaj i trzeba podjąć dziś decyzję.

Więc sprawa wygląda tak można do obu dołożyć normalny dysk 2.5" na SATA tylko trzeba sobie dokupić we własnym zakresie dodatkowe części czyli ramkę montażową do dysku i taśmę niby prosta sprawa ale nie taka łatwa do zdobycia. Do obydwu laptopów dostałem numery brakujących części które należy sobie zakupić i kontakt do partnera danej firmy która się zajmuje sprzedażą bądź sprowadzaniem części do danego laptopa. Do HP nie dostanie w całej europie tych dodatkowych części a do Acera dostanie ale okres oczekiwania około 2 tygodni.

Cena do Acera taśma 40 zł ramka montażowa 124 zł więc nie tanio do HP nie wiem bo części nie dostępne do kupienia.Więc padło na to że lepiej już kupić z dwoma dyskami i mamy wszystko w komplecie jedyne wyjście jak chcemy modyfikować coś w laptopach. Jak ktoś by chciał numery części czy namiary na sklep to mogę wstawić może ktoś kupi i będzie z tym walczył. Wszystkie informację uzyskałem od autoryzowanych serwisów danych marek, nie sklepowych bo Ci to mogą cebule na bazarze sprzedawać taką mają wiedzę.

Mowa o tych dwóch laptopach:

• HP Pavilion 15 i5-8265U/16GB/256/Win10 MX150 IPS (15-cs1001nw) 
  • Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/256SSD/Win10 FHD IPS (A515-52G)

Cytat

ale nie taka łatwa do zdobycia

https://pl.aliexpress.com - znajdziesz na 100% tylko poczekasz ok 10-14 dni.

Cytat

Jak ktoś by chciał numery części czy namiary na sklep to mogę wstawić

Od razu mogłeś wrzucić, zawsze ktoś z google trafiłby na ten wpis jak byś dobrze opisał.

Najlepsze jest to że w Poniedziałek zamówiłem w Morele tego HP HP Pavilon 15-cs1001nw (5MM68EA) 8 GB RAM/ 256 GB M.2 PCIe/ 1TB HDD/ Windows 10 Home PL i dzisiaj dostałem telefon ze jednak nie mają jak wsadzić tego dysku 1 TB do środka ? no i chyba zostanie odebrać tego Acera Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/256SSD/Win10 FHD IPS z Xkom i dokupić brakujące części i wsadzić samemu dysk dodatkowy bo nic ciekawego nie ma w okolicach 3 tysięcy żeby był IPS i możliwość wsadzenia dodatkowego dysku 2.5" i nie był za gruby.

A to potrzebne części jakby ktoś chciał rozbudować Acera Aspire 5 A515-52G || NX.H3EEP.045

https://north.pl/karta/33h14n2002-pokrywa-,713-KZ-1852.htmli

https://north.pl/karta/50h14n2003-tasma-ffc-do-laptopa,713-GC-1852.html

Cytat

nie mają jak wsadzić tego dysku 1 TB do środka

Powiedzieli dlaczego, nie mają mocowania dla dysku?

Powiedzieli że się nie da, ja wiem że się da, bo rozmawiałem z serwisem HP ale są potrzebne te 2 elementy montażowe L19469-001 HDD BRACKET oraz L23889-001 Hp Hard Drive Cable

podali mi namiary na partnerów HP dzwoniłem do nich podałem numery tych części ale dostałem informację że części niedostępne w całej Europie. Znalazłem je na ebay ale drogo w ogóle się nie opłaca taka modyfikacja. W tych acerach też nie ma w zestawie tych części ale są bez problemu do dostania. Zamówiłem tego srebrnego Acera z nowym MX250 co pisałeś że się pojawiły Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/512/Win10 MX250 (A515-52G)

Jak będziesz już miał, wrzuć na forum informacje o matrycy i zamontowanym dysku SSD.

Możesz też dodać pełną nazwę modelu (np. Aspire 5 A515-51G-83PW) ponieważ brak ich nawet na stronie acera

https://www.notebookcheck.net/Sneaky-Nvidia-the-slower-GeForce-MX250-Max-Q-1D52-exists-and-they-aren-t-telling-you.415769.0.html

Grafikę warto też sprawdzić.

W tygodniu powinienem już go mieć bo X-kom jeszcze go nie ma na stanie czekają na niego. Na stronie Acera też nie ma jeszcze informacji bo też jeszcze go nie dostali ponoć x-kom będzie miał wcześniej od samego Acera oficjalnego, tak twierdził Pan z serwisu jak dzwoniłem do niego, żeby się upewnić czy ten model też można rozbudować o dodatkowy dysk to się zdziwił bo nie mógł odnaleźć tego modelu ? 

Wiem bo są nówki i niewiele o nich wiadomo jeśli chodzi o szczegóły.