Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam!

Szukam komputera do grania, w przedziale cenowym do 5000 zł (najlepiej x-kom). Komp będzie kupowany w tym tyg. Chciałbym by w tym zestawie znalazł się: Windows 10, napęd CD (wbudowany w obudowę, kwestia własna) i trochę lepsze chłodzenie ze względu na miejsce w jakim komputer będzie się znajdował. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

REKLAMA WIDOCZNA TYLKO DLA GOŚCI | ADS VISIBLE ONLY FOR GUESTS

Cytat

trochę lepsze chłodzenie ze względu na miejsce w jakim komputer będzie się znajdował

To mi nic nie mówi, jak lepsze? Gdzie będzie stać? Góra obudowy będzie jakoś mocno zakryta?

Tak na prawdę to jest to doświadczenie z moim starym komputerem który stał w tym miejscu i dość mocno się grzał. Był mocno ograniczony z góry i nie miał jakoś dużo miejsca z tylu, ale doszedłem do wniosku że pozbędę się półki nad nim i zastawki za nim i w sumie tamten komp był dość wiekowy, więc teraz ogarnąłem że chyba lepszym pomysłem będzie zrobienie wszystkiego normalnie i ogarnięcie czy nowy komp będzie się grzał w tamtym miejscu i dopiero jak coś to zamontowanie lepszego chłodzenia.

Jakieś zdjęcie, wymiary tej wnęki?

Cytat

Potrzebujesz pozwolenia

Chcesz z tego skorzystać? Poproś o dostęp lub przełącz się na konto z odpowiednimi uprawnieniami.

Nie udostępniłeś.

Wymiary tej wnęki to:

Długość 55 cm

Wysokość 65 cm (usunąłem tą półkę na stałe, więc w tej kwestii jest lepiej)

Szerokość 31 cm

I dość ważne jest to że komp kończy się razem z biurkiem i zaraz, 16 cm przed nim jest kolejna komoda (kwestia braku miejsca w pokoju). Zestaw wydaje się super, dziękuję, ale warto zaznaczyć takie rzeczy.

Nadal nie mam dostępu do zdjęcia (nie udostępniłeś).

https://drive.google.com/file/d/0B6pcCFAGHHOtV3RQR2pOeFhsaEk/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B6pcCFAGHHOtWDR0OHNBMEQ4akU/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B6pcCFAGHHOtRkhvS2Y3c2daQ28/view?usp=sharing

Listwę zasilającą radzę zamocować do biurka, najlepiej od góry.

Cytat

I po prostu mam pytanie czy ten poradzi sobie w takim miejscu

Tak, chociaż będziesz musiał co jakiś czas kompresorem przedmuchać z zassanego kurzu.

Cytat

Długość 55 cm

Bez problemu większość się zmieści

Ogólnie to przepraszam bo trochę mi zeszło z zakupem i też zmieniło się kilka rzeczy. Czy mógłbym poprosić o ponowną sugestię komputera do 5 tyś tak jak wcześniej ale bez windowsa i z pamięcią 1 tb ? Jeszcze dla pewności dodam że nie zamierzam podkręcać. To juz ostateczna wersja, dosłownie jutro zamawiam. Byłbym bardzo wdzięczny, pozdrawiam.

Zestaw super, dzięki wielkie. A co do biurka to właśnie nie planuje zmieniać, bo jest idealnie wymierzone w mój nie wymiarowy pokój xD No i też nie da rady go dać na górę. Czy móglbys polecić kilka obudów które będą pasować to tych podzespołów i wymagań (pod biurkiem) ? Tak do 350 zł.

Hah uwielbiam to forum 😄 Nie dość że porady odnośnie komputera to jeszcze organizacja wnętrza xD Jednak chyba wolałbym nie przeprowadzać aż tak radykalnych zmian. Mam jeszcze pytanie, bo obecnie ta karta jest chyba niedostępna od ręki (jest napisane że zapytaj kiedy będzie dostępna). Lepiej zamówić i poczekać czy wybrać coś co jest dostępne w magazynie? 

I czy lepiej jest iść w ssd 1 tb czy ssd 250 gb+ hdd 1tb ? Różnica w cenie jest dość spora i zastanawiam się jak duża jest różnica w praktyce. Z góry przepraszam, jestem w tym zielony.

Cytat

Jednak chyba wolałbym nie przeprowadzać aż tak radykalnych zmian

Jedynie mówię że możesz, ale nie musisz, tak tylko zaznaczam że te wnęki to niewypał.

FC2YF47I63F27FA.LARGE.jpg

Źródło: link

Cytat

Z góry przepraszam, jestem w tym zielony.

Ja bym został pry samym SSD, HDD odchodzą powoli do lamusa, za rok dokupisz 1TB za 300zł pewnie.

ASUS GeForce RTX 2060 DUAL OC 6GB GDDR6 - możesz dać zamiast.

Jeszcze mam jedno pytanie. Bo jako że budżet mam do tych 5k i ktoś polecił mi żebym włożył lepszy procesor i płytę główną. Czy ma to sens? Czy może lepiej zainwestować w coś innego np grafikę ? Nie zamierzam kupować monitora 1440p ale w niedalekiej przyszłości planuje kupić 144hz. I jeszcze jedno, warto włożyć w to pamięć M2? Co o tym sądzisz? 

https://www.x-kom.pl/lista/gaooexj8g

(Lista z tym lepszym procesorem i płytą)

Wcześniej wspominałem że będę kupował jednak bez systemu, jestem studentem i mam uczelnianego. Możliwe że napisałem to zbyt chaotycznie i stąd to nieporozumienie. 

Czepiłbym się jeszcze chłodzenia jak chcesz kręcić, bo K do 144Hz się przyda żeby jak najwięcej FPS wyciągnąć.

Co do dysku NVMe nie na tą chwilę, możesz śmiało poczekać i w grudniu kupić jak będą o 40% tańsze.

Na obudowie możesz oszczędzić bo grafika jest krótka płyta tez tylko ATX nie żadna powiększona.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się