Skocz do zawartości

trime

SSD M.2 500/512 GB dla MSI GP63 8RE Leopard

Polecane posty

Witam

Chciałbym dokupić 2 dysk ssd do laptopa MSI Leopard GP63 8RE. Pojemność dysku jaka mnie interesuje to 500 lub 512 GB lub ewentualnie większy ale nie ma ciśnienia. Podstawowy dysk na systemy windows + linux oraz jakieś sterowniki to ADATA SX6000NP 256 GB. Z tego co widziałem to laptop posiada 2 złacza SSP M.2 NVMe PCIe Gen3, w tym jedno Combo. Teraz pytanie czy lepiej kupić lepszy dysk 500GB czy szukać czegoś  1TB? Dodatkowo w laptopie jest dysk HDD 1TB, wiec nie powinienem się martwić o miejsce, a tak jak pisałem dodatkowy 500GB powinno mi wystarczyć na programy i inne aplikacje jakie będę miał zainstalowane. Zastosowanie to programowanie, gry i inne jakieś podstawowe rzeczy, nie planuję montować filmów. Sądzę, ze mogę przeznaczyć 500-600 zł, co nie znaczy, że od razu mam wydawać całość, wolę kupić z głowa. Proszę o pomoc

REKLAMA WIDOCZNA TYLKO DLA GOŚCI | ADS VISIBLE ONLY FOR GUESTS

Wybacz, ze tak dopytam. Przy codziennym użytkowaniu jest różnica między:

-NVMe a SATA

-różnymi NVMe

Rozumiem, że coś widać w testach syntetycznych, ale ciekawi mnie jak to faktycznie wygląda.

Wspomniałeś o radiatorze, zmieści się u mnie?

Cytat

Poczytaj np. kopiowanie dużego pliku (obraz ISO 40 GB).

Cytat

ale ciekawi mnie jak to faktycznie wygląda

Są szybsze dodatkowo NVMe omija chipset i dane są bezpośrednio transferowane procesor-dysk więc czasy dostępu są jeszcze niższe.

Cytat

Wspomniałeś o radiatorze, zmieści się u mnie?

Są różnej grubości wystarczy poszukać, zresztą radiator można zawsze papierem ściernym potraktować.

Aktualna sytuacja jest taka, na ssd mam 2 partycje, dysk C i D. Na dysku D mam jakieś programy. 

Mam pomysł taki, by dołożyć nowy dysk, przenieść na niego całą zawartość D (by ponownie nie instalować), następnie stary D połączyć z C. Efekt tego był by taki, że miałbym 1 partycję z starego SSD i jedną z nowego. Doprowadzi do jakiś konfliktów taka zabawa czy lepiej postawić wszystko od podstaw tzn format i instalacja systemu?

Cytat

by ponownie nie instalować

Nie da rady, programy się instaluje a nie przenosi.

WD nie produkuje dysków SSD jeśli o to pytasz. To nie jest Samsung ani Micron (Crucial).

Te już są lepsze ale nie musisz dopłacać za wersje "pro", miały być w takiej samej cenie a nie są.

Zakupiłem Samsunga Evo 970. aktualnie miejsca na dyski u mnie wyglądają tak: https://iv.pl/images/07228689392416765998.jpg

Mogę tutaj zamontować radiator na tego evo? Na wysokość od płyty głównej do ciepłowodów \ mocowania na ram mam 8mm, dysk jest mocowany na 3 mm więc 5mm na radiator jest + to co ewentualnie jest jeszcze wolne.  Ma większe znaczenie, który z tych poleconych przez Ciebie zakupie?

Cytat

który z tych poleconych

To tylko lista poglądowa.

Jeśli widzisz potrzebę bo często kopiujesz duże paczki plików to czemu nie.

Kupuj jak najtańszy i rzecz jasna niski żeby się zmieścił na 100% bez potrzeby piłowania potem 😉

Problem jest, że nie każdy ma podane wymiary;) Raczej nie planuję kopiować dużych plików powiedział bym takie zwykłe używanie, czyli mam rozumieć, że raczej nie potrzebuję?

AIDA64 lub HWiNFO możesz użyć do sprawdzania temperatury, odpal w tle i po kilku godzinach zobacz max temperaturę.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się