Skocz do zawartości

Alex5720

Lenovo G50-30 uszkodzona matryca

Polecane posty

Witam.

Mam problem z matrycą w laptopie Lenovo g50-30. Na matrycy pojawił się czarny pasek widoczny na zdjęciu. Początkowo pojawił się mały pasek 1 cm, który z każdym włączeniem laptopa wydłużał, aż w końcu pozostał na takim poziomie.

Czy w tym przypadku matryca jest do wymiany?

Pozdrawiam.

opc.jpg

REKLAMA WIDOCZNA TYLKO DLA GOŚCI | ADS VISIBLE ONLY FOR GUESTS

A jak podłączysz monitor to też są te pasy? Trzeba by sprawdzić też taśmę samą podpinając jakiś inny.

Laptopa będę miał do dyspozycji dopiero w weekend więc to sprawdzę. 

Mogła się poluzować taśma i taki pasek jest?

Najpierw był mały pasek 1 cm podejrzewałem martwe piksele. Z włączenia na włączenie był coraz większy, aż w końcu taki się zrobił. Więc już nie wiem co się stać mogło. 

A jeśli podepnę pod monitor i nie będzie paska to może być matryca do wymiany jeśli okaże się, że taśma jest dobrze wpięta? 

Cytat

Więc już nie wiem co się stać mogło.

Jak zawsze coś uległo awarii.

Trzeba sprawdzić ale to prawdopodobnie matryca.

Jednak matryca do wymiany. Po podłączeniu do TV wszystko ok nie ma paska. Pasek jest również widoczny na matrycy, gdy laptop jest wyłączony. 

Mam jeszcze pytanko czy ten model matrycy będzie dobry do mojego Lenovo G50-30?

https://matryce.eu/pl/p/Matryca-15%2C6-Lenovo-G50-30-G50-45-G50-70-G50-80-FV/3253

Ewentualnie czy mogę wymienić matrycę na matową bo widzę, że z tego modelu są jeszcze matowe? 

https://matryce.eu/pl/p/Matryca-15%2C6-Lenovo-G50-30-G50-45-G50-70-G50-80-FV/3253

Ogólnie matryce są dostępne matowe i błyszczące do mojego modelu. 

A czy po wymianie obecnej matrycy na tą nie będzie problemów z jej wykrywalnością przez sterowniki?

Żadnego, jeśli jest ta sama taśma dla HD i FHD (powinna być to nie 4K).

Rozdzielczość nie ma znaczenia to jak byś podłączał do komputera monitora, wszystko zawsze działa.

Dziękuję za pomoc. 

W takim razie pozostaje mi zamówić matrycę i wymienić.

Jeszcze zapytam dla pewności czy te matryce do których dałem link:

6 godzin temu, Alex5720 napisał:

będą również pasować? 

Chcę się upewnić bo decyzja o zakupie będzie również zależała od innej osoby.

Powinny ale najlepiej kupić FullHD chociaż to ten model Lenovo jest ostro budżetowy i osobiście nikomu bym z tej serii żadnego nie polecił.

Dziękuję za pomoc.

Laptop służy już ponad 3,5 roku do podstawowych zastosowań (Intenet, yt, zdjęcia) i jego właściciel jest bardzo zadowolony. Niestety większa ilość gotówki nie wchodziła w chwili zakupu w grę. Gdyby nie ta matryca to działał by dalej bezproblemowo. No cóż mam nadzieję, że po wymianie nie będzie żadnych problemów. Swoją drogą taka ciekawostka o tym laptopie która mnie zdziwiła, że laptop nie posiada wiatraka chłodzącego. Jest tam wsadzona zaślepka. Sam radiator tylko chłodzi procesor. 

Zdziwiłem się bardzo, ale te modele z tej serii tak mają. 

Tak z ciekawości jeszcze zapytam chcąc kupić nowego laptopa do podstawowych zastosowań żadne gry nie wchodzą w gę to 2000 zł trzeba dać? Oczywiście z ssd bo dzisiaj to już standard się zaczyna robić. Sam mam w moim Asusie i sprawuje się bardzo dobrze. Komfort pracy nie do porównania. 

System 10 również widzę, że znajduje się na pokładzie w przedziale 2000. Chodź trafiają się i bez ale jest ich bardzo mało. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się