Jump to content
  • Sign Up
zatara64

TCL U50S7906 - telewizor łączy się z WiFi, ale nie ma internetu

Recommended Posts

Cześć, 

to pytanie zamieściłem też na forum elektroda.pl, ale nie ma żadnego odzewu. Może na młodym i prężnym forum będzie inaczej :). 

od kilku lat użytkuję telewizor TCL U50S7906, od samego początku korzystam ze smart TV łącząc się z internetem przez WiFi. Kilka dni temu nagle telewizor stracił dostęp do internetu. Korzystam z routera FRITZ!Box 7560. 

Nie pomogło przywrócenie ustawień fabrycznych telewizora ani restart routera. 
Nie przywracałem ustawień fabrycznych routera, ale też nigdy w nim nic nie zmieniałem. 

Telewizor łączy się z internetem kiedy udostępniam internet za pomocą telefonu komórkowego. 
Sprawdziłem, że telewizor ma aktualny software. 

Może ktoś miał podobny problem z innym telewizorem i coś podpowie?

Pozdrawiam, 
zatara

Musiałbym mieć dostęp do routera i sprawdzić czy jest TV widoczny, zmienić sposób kodowania hasła WiFi np.

DLNA wyłącz, wyłączłeś inne ustawienia? Nie miałeś wcześniej ustawionego kodowania hasła na WPA (zamiast WPA2)?

Ustaw inne hasło WiFi dla 2,4GHz i 5GHz.

Witam wszystkich. 

Wczoraj wróciłem z wakacji i zastałem taki sam problem. Telewizor na gwarancji, więc dzisiaj miałem udać się do sklepu. Włączyłem rano tv i zauważyłem, że data z godziną są nieprawidłowe. Ustawiłem je, zapomniałem sieć i podłączyłem na nowo. Wszystko działa poprawnie.

Bardzo proste rozwiązanie, którym postanowiłem się podzielić, ponieważ wczoraj tu trafiłem z tym problemem.

Pozdrawiam wszystkich. 

Czesc

U mnie ten sam problem. jest WIFI, nie widzi internetu. Aplikacje internetowe nie działają,

Co gorsza działał tylko Netflix pomimo iż wg. ustawień telewizor nie miał dostępu do internetu...

Natomiast Rafał tak jak u Ciebie pojawiła się błędna godzina - zmieniłem w ustawieniach z automatycznej na ręczną  i wszystko działa.

Dzięki za pomoc

29 minut temu, Aurantis napisał:

Czesc

U mnie ten sam problem. jest WIFI, nie widzi internetu. Aplikacje internetowe nie działają,

Co gorsza działał tylko Netflix pomimo iż wg. ustawień telewizor nie miał dostępu do internetu...

Natomiast Rafał tak jak u Ciebie pojawiła się błędna godzina - zmieniłem w ustawieniach z automatycznej na ręczną  i wszystko działa.

Dzięki za pomoc

Aurantis,

mam ten sam problem. Działa tylko Netflix a aplikacje komunikują, że nie ma Internetu, pomimo że na wszystkich urządzeniach Internet jest. Jak udało się Ci naprawić ten problem?

Dzięki, że dzielicie się wiedzą. U mnie było tak samo i chyba nigdy bym nie wpadła na to, żeby zmienić datę. :)