Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam. Szukam laptopa - poniżej zamieszczam informacje z ankiety.
1] Laptop dla mnie. Student zaoczny, pracuje. Lat 21. Może być za gotówkę, a może być na raty - dla mnie to bez różnicy. Jeśli raty 0%, to przynajmniej historię w BIKu sobie zrobię 🙂
2] Laptop ma być z systemem, Windows 10.
3] Rozmiar matrycy 15,4"'15,6". Waga jest ważna, ale nie jest jakoś szczególnie istotna.
4] Laptop na pewno ma mieć dysk SSD i HDD, a to czy dołoży to sklep, czy kupię bo osobno nie robi mi różnicy. Jednak jeśli ma być dokupiony przeze mnie to proszę o propozycję jaki ten dysk miałby być. Pojemność SSD minimum 250gb, HDD najlepiej 1tb. Nie znam się na typach tych dysków, ma być szybki i długo podziałać 🙂 Dobrzy by było gdyby laptop miał nagrywarkę, jednak nie jest to bardzo istotne - w końcu można sobie kupić przenośną.
5 a] Co do kwoty to nie potrafię dokładnie określić. Około 4-5 tysięcy. Nie jest to kwota maksymalna, jeśli będzie coś ciekawego to mogę zwiększyć budżet. Interesuje mnie raczej sam laptop, ale jeśli zestaw będzie w podobnej kwocie to nie pogardzę np. podkładką chłodzącą, myszką czy jakąś torbą.
5 b] Chciałbym, aby laptop służył mi co najmniej 5 lat. Teraz posiadam laptopa Lenovo y580 z i5 i GTX660m na pokładzie. Ma 6 lat i już nie daje rady. Potrzebuje czegoś lepszego, a ten będzie robił za stacjonarke u rodziców 🙂
5 c] Zakupu chce dokonać jak najszybciej, ale jeśli za miesiąc  ma wyjść jakiś sprzęt, na który warto poczekać to przeżyje z moim starym laptopem do tego czasu.
6] I przy tym punkcie rodzi się problem. Jakość wykonania jest dla mnie bardzo ważna, bo z laptopem sporo czasu spędzam w łóżku, na uczelni, w podróży - on musi to wytrzymać. Bardzo ważna jest długość pracy na akumulatorze - nie chodzi o granie (bo to pod prądem), ale prace na uczelni przy małym obciążeniu. Rozważam też zakup dodatkowego akumulatora (te powiększone).  Ostatecznie wydajność też jest bardzo ważna - lubię sobie pograć.
7] Matryca o rozdzielczości Full HD lub wyższej (ale raczej nie potrzeba). Co do typu matrycy to zdam się na was. Ma służyć do wszystkiego - gier, filmów, surfowania po internecie, czasem będę z nim na dworze. Raczej nie będę podłączał innych monitorów.
8] W sumie na to pytanie odpowiedziałem wcześniej - laptop będzie używany głównie w domu w łóżku, rzadziej na biurku. Będę zabierał go na zjazdy na uczelnie oraz w weekendy i podczas urlopu ma wsi w domku i na dworze. Gwarancji międzynarodowej nie potrzebuje.
9] Odnośnie gier - na razie gram w stare tytuły, bo nowsze mi nie działają. Fajnie by było przywitać najnowsze tytuły - niekoniecznie wszystkie gry na ultra, ale w GTA V, Far Gry 5 i inne nowe tytuły chciałbym pograć.
10] Programy - żadne wyspecjalizowane. Pakiet Office, amatorska obróbka zdjęć i jakieś programy na uczelnie.
11] Na pewno chciałbym mieć port HDMI, konieczne jest wyjście na słuchawki/głośniki. Mam Lenovo z906 i chciałbym je podłączyć (mogę za pomocą 3 lub jednego przewodu). Gdyby laptop miał bluetooth też byłbym zadowolony. Przydałaby się również podświetlana klawiatura - zdarza się, że siedzę po ciemku z laptopem.
12] W sumie to nie jestem zniechęcony do żadnej marki. Kolor nie robi mi różnicy. Najważniejsza jest trwałość, wydajność i czas pracy na baterii. Jeśli te 3 warunki zostaną spełnione to może to być laptop różowy w kwiatuszki i biedronki 😛 Do tej pory miałem laptopa Lenovo y580 z i5(chyba 3210, 2 rdzenie) i GTX660m oraz Lenovo Yoga 2 na windowsie (niestety chyba płyta główna padła, bo się nie włącza).
13] Obecnie z linkami i propozycjami będzie problem, bo przepalił mi się kabel w zasilaczu do laptopa i korzystam z telefonu  Powiem tylko, że marzy mi się taki Gigabyte Aero 15x, ale jest trochę za drogi i niedostępny w Polsce.
Gigabyte Aero 15x
14] W sumie to chyba wszystkie informacje zamieściłem - wszystko wyjdzie w praniu. Jakis czas temu zamieszczałem już ankietę z prośbą o pomoc w wyborze laptopa, ale przyszły problemy zdrowotne i zeszło to na drugi plan. Teraz znowu mam czas i możliwość kupna, więc proszę o pomoc i poradę - dziękuję! 🙂

Ten Dell wygląda ciekawie - nie powiem. Jedyne co to temperatura procesora pod obciążeniem dochodzi do 100° i trochę mnie to martwi... Zastanawiam się tak samo, czy jeśli laptop ma kartę zintegrowaną to czy nie lepiej byłoby mieć kartę graficzną zwykłą (nie Max-Q, nie umiem się wysłowić :P)? Na baterii laptop chodziłby tylko na uczelni - a wtedy korzystałbym jedynie z worda/przeglądarki, więc wystarczyłaby integra, a zwykła karta chyba jednak jest trochę wydajniejsze i przy grach byłaby lepsza - a wtedy wydajność akumulatora będzie niepotrzebna. Czy moje rozumowanie ma jakiś sens czy po prostu głupoty pisze? 🙂 Jeśli moje rozumowanie ma sens to czy byłyby jakieś inne - lepsze propozycje dotyczące wyboru laptopa? Czy miałbyś jakąś inną, trochę bardziej wydajną propozycję jeśli trochę zwiększyłbym budżet? Jednak chciałbym, aby laptop posłużył mi dosyć długo i abym za rok/dwa mógł jeszcze najnowsze tytuły uruchomić.

Lenovo Legion Y530 - zobacz go sobie, całkiem dobrze wygląda, dobre parametry. Legiony serio się sprawdzają

Z legionów z tego co widziałem to warto poczekać na 730, bo mają być niedługo? Też go sobie obejrzę.

Troszkę poczytałem, poszperałem - ale szczerze to nie stałem się od tego mądrzejszy... Chyba poczekam jeszcze aż na rynku pojawi się ten Legion Y730-15 i porównam go z tym inspironem. Na razie cały czas zastanawia mnie moje poprzednie pytanie: "Zastanawiam się tak samo, czy jeśli laptop ma kartę zintegrowaną to czy nie lepiej byłoby mieć kartę graficzną zwykłą (nie Max-Q, nie umiem się wysłowić :P)?". Bo skoro na baterii będę pracował tylko na uczelni, to czy nie lepszym rozwiązaniem byłaby zwykła GTX 1060, jeśli latop podczas pracy na akumulatorze będzie pracował na integrze?

Na razie poczytałem na temat tego Della Inspirona G5 i zastanawiam się, czy jeśli ta i5-8300H tak bardzo się grzeje, to czy jeśli dołożę do i7-8750H temperatury będą lepsze? W końcu procesor będzie pracował trochę lżej. I moje dodatkowe pytanie do G5 - czy była w nich dostępna zwykła GTX 1060? Tutaj na morele.net w specyfikacji jest właśnie GTX 1060 - czy to pomyłka? Ogólnie to laptop byłby ok, tylko te nieszczęsne temperatury no i jeszcze matryca niezbyt zachęca.

Znalazłem jeszcze takiego MSI GE63 raider lub MSI GP63 leopard jako jakąkolwiek alternatywę dla tego Della. Te MSI różnią się chyba tylko częstotliwością odświeżania matrycy. Co myślicie o tym laptopie? 

Te legiony wyglądają ciekawie. Zobaczymy ile przyjdzie poczekać na y730.

Cytat

Jedyne co to temperatura procesora pod obciążeniem dochodzi do 100° i trochę mnie to martwi...

Tylko pamiętaj że to obciążenie benchmarkami FurMark + Prime95 a takich nie uzyskasz nawet podczas renderowania filmu.

Dwa undervolting procesora to teraz podstawa przy tak wydajnych procesorach Coffee Lake-H.

Cytat

Zastanawiam się tak samo, czy jeśli laptop ma kartę zintegrowaną to czy nie lepiej byłoby mieć kartę graficzną zwykłą (nie Max-Q, nie umiem się wysłowić :P)?

MaxQ mają niższe taktowanie (TDP) ich wydajność jest mniejsza o raptem do 10% tylko. Za to jak chcesz pełną 1060 to musisz liczyć się z większą wagą lub jeszcze lepszym układem chłodzenia jak w MSI GP.

Cytat

Jeśli moje rozumowanie ma sens to czy byłyby jakieś inne - lepsze propozycje dotyczące wyboru laptopa?

Tak ale od razu laptopy będą droższe i często głośniejsze.

Cytat

to czy jeśli dołożę do i7-8750H temperatury będą lepsze?

Nawet troszkę większe ale minimalnie.

Cytat

I moje dodatkowe pytanie do G5 - czy była w nich dostępna zwykła GTX 1060? Tutaj na morele.net w specyfikacji jest właśnie GTX 1060 - czy to pomyłka?

Wszystkie mają tą samą, za to pomyłkę chyba mają w matrycy TN bo nie kojarze by miały TN-ki w jakiejś konfiguracji.

MSI GE63 i7-8750H/8GB/128+1TB/Win10 GTX1060 120Hz (GE63 8RE-401PL) - DDR4 2666MHz

MSI GE63 i7-8750H/8GB/1TB+128/Win10 GTX1060 120Hz (GE63 8RE-003PL) - DDR4 2400MHz + Gwarancja +1 rok

MSI GP63 i7-8750H/8GB/1TB/Win10 GTX1060 (GP63 8RE-203PL) - DDR4 2400MHz
MSI GP63 i7-8750H/8GB/1TB/Win10 GTX1060 (GP63 8RE-404PL) - DDR4 2666MHz

Są po dwie konfiguracje, GE ma lepsze matryce (pokrycie palety kolorów) i aluminiową obudowę.

P1010629_2.jpg

https://www.notebookcheck.net/MSI-GP63-Leopard-8RE-i7-8750H-GTX-1060-FHD-Xotic-PC-Edition-Laptop-Review.307690.0.html

Mają bardzo długie ciepłowody więc podkładka chłodząca się przydaje po to by obudowa się nie nagrzewała od nich.

Za to przypatrz się bo wywiew powietrza mają na tył i na lewą i prawą.

Cytat

Zobaczymy ile przyjdzie poczekać na y730.

Jak chcesz z 1060 z wysokim TDP to śmiało MSI GP i GE, ale będą trochę głośne pod maksymalnym obciążeniem i nawet warto redukować trochę taktowanie.

Tak wygląda hierarchia modelu u MSI.

Cytat

Tylko pamiętaj że to obciążenie benchmarkami FurMark + Prime95 a takich nie uzyskasz nawet podczas renderowania filmu.

Dwa undervolting procesora to teraz podstawa przy tak wydajnych procesorach Coffee Lake-H.

Rozumiem - to w razie czego dokonamy undervoltingu (trzeba będzie się dokształcić :P).

Cytat

MaxQ mają niższe taktowanie (TDP) ich wydajność jest mniejsza o raptem do 10% tylko. Za to jak chcesz pełną 1060 to musisz liczyć się z większą wagą lub jeszcze lepszym układem chłodzenia jak w MSI GP.

Z jednej strony 10% to mało, ale z drugiej za kilka lat nawet te 10% może dużo znaczyć. Większa waga nie będzie problemem, obecne lenovo y580 waży prawie 3kg i mi nie ciąży. 

Cytat

Wszystkie mają tą samą, za to pomyłkę chyba mają w matrycy TN bo nie kojarze by miały TN-ki w jakiejś konfiguracji.

MSI GE63 i7-8750H/8GB/128+1TB/Win10 GTX1060 120Hz (GE63 8RE-401PL) - DDR4 2666MHz

MSI GE63 i7-8750H/8GB/1TB+128/Win10 GTX1060 120Hz (GE63 8RE-003PL) - DDR4 2400MHz + Gwarancja +1 rok

MSI GP63 i7-8750H/8GB/1TB/Win10 GTX1060 (GP63 8RE-203PL) - DDR4 2400MHz
MSI GP63 i7-8750H/8GB/1TB/Win10 GTX1060 (GP63 8RE-404PL) - DDR4 2666MHz

Są po dwie konfiguracje, GE ma lepsze matryce (pokrycie palety kolorów) i aluminiową obudowę.

https://www.notebookcheck.net/MSI-GP63-Leopard-8RE-i7-8750H-GTX-1060-FHD-Xotic-PC-Edition-Laptop-Review.307690.0.html

Mają bardzo długie ciepłowody więc podkładka chłodząca się przydaje po to by obudowa się nie nagrzewała od nich.

Za to przypatrz się bo wywiew powietrza mają na tył i na lewą i prawą.

Czyli po prostu mają błędny opis. GE tak jak piszesz ma lepsze matryce - do pokrycia palety kolorów można dopisać 120Hz odświeżania. Ale aluminiową obudowę ma chyba GP? Z tego co widzę w specyfikacji na x-komie. Właśnie z jednej strony lepszy byłby GE - mam na myśli matrycę, ale z drugiej strony GP jest tańszy i ma aluminiową obudowę, która dla mnie jest sporym plusem.

Co chcę - oto jest pytanie. Właśnie tutaj jest problem. Gdyby można kilka modeli połączyć w jeden. W Dellu bardzo średnio widzi mi się matryca. Skoro twierdzisz, że GTX1060 Max-Q tutaj niewiele słabsza od zwykłej GTX1060 to pewnie by wystarczyła. W serii GE jest fajna matryca, GTX1060 - ale z tego co udało mi się zrozumieć na notebookcheck to obudowa nie zachwyca - a to już praktycznie odpada, bo moje lenovo po 6 latach jest rozwalone na zawiasach - pomimo dość solidnej obudowy (w części aluminiowej). Gdyby była porządna obudowa to nawet bym nie zwracał uwagi na dość znacznie wyższą w stosunku do della cenę. Nie wiem jeszcze jak jest z gwarancją - ale z tego co słyszałem, to najlepiej jest z Dellem i Lenovo (serwis w kraju i ta gwarancja "domowa"). Gdyby się dało to połączyłbym obudowę i gwarancję della z matrycą i wnętrznościami msi 🤔 I szczerze to nie wiem co teraz zrobić - czy szukać jeszcze czegoś innego? Czy czekać na Lenovo Legiona Y730-15 i liczyć na cud, że będzie to złoty środek pomiędzy Dellem a MSI...

PS: Z tego co wyczytałem to Lenovo Legion Y730 ma mieć najmocniejszą kartę GTX 1050Ti - prawda to?

Cytat

to w razie czego dokonamy undervoltingu

Zdecydowanie wcześniej.

Cytat

Ale aluminiową obudowę ma chyba GP?

Nie.

Cytat

ale z tego co słyszałem, to najlepiej jest z Dellem i Lenovo

Dell (on site), potem Acer, a teraz i Lenovo uruchomiło tą promocję więc muszą się starać.

Cytat

Czy czekać na Lenovo Legiona Y730-15 i liczyć na cud

One będą z 1050Ti tylko, Legion Y7000 będzie miał 1060.

Raczej się szykują pokazać w styczniu-marcu nowe laptopy z RTX 20x0.

Czyli ten MSI GE ma aluminiową obudowę, tylko tam nie podali takiej informacji tak? A z gwarancją w laptopach MSI? Rozumiem, że gwarancji door to door nie mają? Jak z awaryjnością tych modeli?

21 godzin temu, FxJ napisał:

Raczej się szykują pokazać w styczniu-marcu nowe laptopy z RTX 20x0.

Trochę kiepsko tak czekać jeszcze pół roku... I przypuszczam, że to nie ten pułap cenowy 😛 Te RTXy to aż taki duży skok będzie??

Jeszcze jeden pomysł mi się przewinął przez głowę, ale chyba brakłoby środków... Na chwilę przez myśl przeszło mi, czy nie kupić jakiegoś ultrabooka z kartą typu MX150 i mieć go tylko na wyjazdy i uczelnie (tutaj z baterią raczej by problemów nie było). Ważne by było aby na wyjazdach uciągnął mi WoTa czy dotę, ale to raczej nie byłby problem? A do domu kupić komputer, na którym mógłbym grać w najnowsze tytuły. Z tym, że do komputera mam tylko głośniki, więc oprócz jednostki centralnej musiałbym kupić dużo gratów (od monitora, przez klawiaturę czy myszkę, a na przedłużaczu kończąc). Wydaje mi się, że tutaj z moimi funduszami będzie ciężko?

Cytat

Czyli ten MSI GE ma aluminiową obudowę, tylko tam nie podali takiej informacji tak?

To jest właśnie wyróżnik serii GE o GP

https://youtu.be/XhEOpqwZeNQ?t=61

Cytat

Rozumiem, że gwarancji door to door nie mają?

Co to jest gwarancja "door to door" wpierw się dowiedz, dzwonisz do serwisu oni zamawiają kuriera który odbiera laptopa i później go do ciebie przywozi.

Cytat

Na chwilę przez myśl przeszło mi, czy nie kupić jakiegoś ultrabooka z kartą typu MX150 

Chcesz ultrabooka kup Zenbooka bez dedykowanej. Chcesz też grać to lepiej kup zwykłego 15,6" np. z Vega 10 lub MX150 lub mocniejszą.

Cytat

Wydaje mi się, że tutaj z moimi funduszami będzie ciężko?

Na na oba to ciężko.

Z tą gwarancją to napisałem nie to co miałem na myśli... Chciałem zapytać czy mają tylko gwarancję typu door to door? I jak jest z awaryjnością tych modeli? Wiele złego naczytałem się o serwisie MSI.

Przeszła mi przez myśl opcja kupienia ultrabooka w miarę wydajnego i komputera - ale to nie ten budżet.

Ja identyczne modele rozważam😀

1) Dell G5  i5  GTX1060 i osobno dokupić SSD I RAM (niestety matryca słaba) ale serwis najlepszy ewentualnie poczekam na Della G7

2) MSI GE73 17" również mam zaszczerzenia do serwisu z tego co się naczytałem.

Natomiast poważnie zastanawiam się nad  HP OMEN 17", świetna matryca 120Hz oraz ciekawy design który mi się podoba.

Nowy model:

https://cenowarka.pl/hp-omen-15-dc0001ng-4by56ea-abd-a1852006.html

Ale o serwisie HP nie mam zdania.

1. Co do tego Della G7 to zobaczę jak wrócę do domu. A kiedy on ma być w sprzedaży? Mam nadzieję, że matryca będzie lepsza 🙂

2. Właśnie gdzie nie czytam o MSI to wszędzie ludzie mają okropne zdanie o serwisie. Z tego powodu chyba sobie odpuszczę, bo jak się coś zepsuje to nie mam zamiaru walczyć z nim.

3. Tego omena też zobaczę, o HP to w ogóle nic nie wiem. 

HP Omena oglądałem w Saturnie i Media Markt ( tam sprawdź) obecny model ale nowy model ma identyczną obudowę. Zarówno 15" i 17"  prezentują się rewelacyjne w tych obudowach i wyglądają na mniejsze.

Tak jakoś mi się przypomniało MSI serwis jakąś plamkę tłustą zobaczył na klawiaturze i odmówił naprawy później jakaś wymiana wiadomości i ostatecznie chyba w drodze wyjątku naprawili.  O znalazłem:) https://forum-pl.msi.com/index.php?topic=12216.0 Ostatecznie dałem sobie spokój z MSI. W MSI też są naklejone plomby gwarancyjne ale z informacji  od MSI usłyszałem, że mogę je zerwać w celu dołożenia dysku czy ramu. 

Dell G7 to w przyszłym roku podobno ma być dopiero dostępny u nas ale wątpię aby matryca była lepsza. Natomiast design ma lepszy w porównaniu do G5.

HP najbardziej mi odpowiada jedynie opinii o serwisie niewiele jest.

Cytat

Wiele złego naczytałem się o serwisie MSI.

Taki jak u Asusa, HP i u Lenovo (nie mówiąc o tym co się działo przed przeniesieniem serwisu do Polski).

Cytat

A kiedy on ma być w sprzedaży?

Przyszły rok dopiero a różnic zadnych poza wizualnymi.

Cytat

Tego omena też zobaczę

Dopiero trafią do sprzedaży w Polsce te nowe, jeszcze brak.

https://mediamarkt.pl/search?query[menu_item]=25869&query[querystring]=omen - to nie są te nowe.

FxJ czyli mówisz, aby nie sugerować się złymi opiniami o serwisie MSI?

Znalazłem jeszcze jednego laptopa, który bardzo mi się spodobał (chyba pod każdym możliwym względem) tyle, że przekracza mój budżet dosyć znacznie... Sam nie wiem czy nie zdecyduję się na niego... Mianowicie ten MSI GS65 8RE - zaczynając od dużej baterii, poprzez małą wagę, praktycznie całkowicie aluminiową obudowę, nienajgorszą wydajność i dobrą matrycę. Ma ktoś jakieś opinie na jego temat? Najchętniej to od razu wziąłbym tego: i jeszcze jest w promocji GS65 8RF-003PL!  Ale to już prawie bardzo dużo ponad mój budżet 😄 I cały czas nie wiem co myśleć o serwisie MSI...

Jak grać to tylko na podstawce, będzie też głośny pod obciążeniem - patrz test.

Dzięki. Obejrzę ten test na spokojnie po pracy. Na razie czytałem polskie (tylko o wersji 8RF znalazłem), gdyż z angielskiego nie jestem na jakimś ogromnym poziomie i części tekstu po prostu nie rozumiem. Na dobrą sprawę z wad chyba tylko to, że się grzeje trzeba wziąć pod uwagę. Undervolting chyba trochę pomoże? Podstawkę oczywiście bym kupował, bo jednak taki wydajny (chyba można go tak określić?) ultrabook ma trochę niewystarczające chłodzenie. Co do głośności pod obciążeniem - powiem szczerze, że mi to nie przeszkadza. Jeśli gram w gry ze znajomymi to zawsze w słuchawkach, jeśli zaś samemu to mam głośniki. Raczej nie będzie to problemem - ważne jedynie, aby przy oglądaniu filmu nie był jakoś tragicznie głośny, ale o to chyba się nie musze martwić?

Jeśli temperatury i kultura pracy (a właściwie jej brak) pod obciążeniem to jedyne wady (no może jeszcze cena i ciężki dostęp do bebechów) to chyba znalazłem to czego oczekiwałem. Chyba, że jest jeszcze coś, co może skreślić tego laptopa? Lub byłyby jakieś ciekawsze alternatywy dla niego?

I jeszcze w sumie jeden mały problem. Ze względu na ciężki dostęp, od razu musiałbym kupić z dyskiem 500gb, bo nie oszukujmy się - 250gb to jest za mało. Dla mnie zostanie 160-180gb? Samemu jak się dokłada to z tego co czytałem w tym przypadku utrata gwarancji, a zresztą sam bym się bał go tak rozbierać. Poważnie jest aż taka duża różnica w cenie tego dysku? 1000zł to nie są małe pieniądze 

Cytat

aby przy oglądaniu filmu nie był jakoś tragicznie głośny, ale o to chyba się nie musze martwić?

Do filmów 4K to wystarcza integra więc dedykowana nawet się nie załączy.

Da się to zrobić ale jest to dosyć utrudnione przez rozmiar.

ADATA XPG SX8200 480GB (PCIe NVMe) 500zł a lepsze są jeszcze droższe.

52 minuty temu, FxJ napisał:

ADATA XPG SX8200 480GB (PCIe NVMe) 500zł a lepsze są jeszcze droższe.

Tutaj podałeś dysk 500gb za 500zł, niestety na x-komie nie ma tego laptopa z kartą 1060 i z większym dyskiem więc pokażę na przykładzie 1070Max-Q:

MSI GS65 z 256GB SSD - 8999zł, a bez promocji 9599zł

MSI GS65 z 512GB SSD - 10299zł brak różnic z tym poniżej, nie wiem o co chodzi

MSI GS65 z 512GB SSD - 10499zł

Więc różnica pomiędzy dyskiem 256GB, a dyskiem 512GB to (bez promocji) 700zł, lub 900zł w drugim przypadku. Czy ten dysk jest na prawdę aż tak drogi? W tej cenie kupiłbym praktycznie dwa dyski pokazane przez Ciebie.

52 minuty temu, FxJ napisał:

Do filmów 4K to wystarcza integra więc dedykowana nawet się nie załączy.

Da się to zrobić ale jest to dosyć utrudnione przez rozmiar.

Da się to zrobić, ale powiem szczerze - wolałbym tego nie robić. Z tego co czytałem w tej serii ze względu na skomplikowany proces operacji dołożenie samemu dysku, ramu wiąże się z utratą gwarancji. Czy byłaby jakaś inna opcja zrobienia tego niż kupić już laptop z większym dyskiem, aby zchować gwarancję i nie robić tego samemu?

PS: Biorę się teraz za oglądanie poprzedniego filmiku z recenzji.

Cytat

brak różnic z tym poniżej, nie wiem o co chodzi

Patrz na taktowanie pamięci RAM.

Cytat

Z tego co czytałem w tej serii ze względu na skomplikowany proces operacji dołożenie samemu dysku, ramu wiąże się z utratą gwarancji.

Może to zrobić autoryzowany sklep, x-kom pewnie też ale za jakąś dopłatą.

Przed chwilą, FxJ napisał:

Patrz na taktowanie pamięci RAM.

O widzisz, ja to przeoczyłem.

Przed chwilą, FxJ napisał:

Czyli mówisz, że w razie czego lepiej będzie się dowiedzieć i poprosić o wstawienie innego dysku niż o zakup tego z 512GB SSD?

Tak mozesz się zorientować po prostu ile by cię to kosztowało.

Ok, a powiedz mi jeszcze - gdzie polecasz kupić sprzęt? W x-komie, morele, komputronik? A może coś innego?

Zasadniczo to nie ma różnicy, ale jak chodzi o laptopa to x-kom jak już mam polecić, ma chyba najlepsze opinie aktualnie.

Ok, najwyżej popytam i zobaczymy czego się dowiem. Powiem szczerze, że opinie już tak różne słyszałem, że nie wiem w co wierzyć 😛

1 godzinę temu, Surchon napisał:
1 godzinę temu, FxJ napisał:

Czyli mówisz, że w razie czego lepiej będzie się dowiedzieć i poprosić o wstawienie innego dysku niż o zakup tego z 512GB SSD?

Dzwoniłem w podobnej sprawie do x-koma w zeszłą sobotę, tylko chodziło o ASUSa ROG STRIX, gdzie wymiana dysku SSD to odkręcenie jednej śrubki- powiedzieli mi, że założą mi dowolny dysk M.2 za dopłatą ~100zł 🙂 Zadzwoń, dowiedz się, na pewno to ogarną 🙂

Przed chwilą, Majher13 napisał:

Dzwoniłem w podobnej sprawie do x-koma w zeszłą sobotę, tylko chodziło o ASUSa ROG STRIX, gdzie wymiana dysku SSD to odkręcenie jednej śrubki- powiedzieli mi, że założą mi dowolny dysk M.2 za dopłatą ~100zł 🙂 Zadzwoń, dowiedz się, na pewno to ogarną 🙂

Wymiana 100zł przy odkręceniu jednej śrubki - to tu pewnie ze 300 hehe. Ok dzięki, popytam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się