Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

1) ja, 21M, student
2) Linux + Win 10 (mam swój, więc bez)
3)15,4-15,6, niezbyt ciężki..  ok. 3-4kg ?
4) Może być dysk ssd ok. 240GB, HDD później kupię 
5) MAX 5400, nowe, bez zestawu 
5b) 5 lat ? Jak najdłużej w sumie. Jako główny laptop dla mnie, filmy, gry, programowanie VS, trochę grafiki, dużo mam zadań co wymagają dużej mocy obliczeniowej, ponieważ są dosyć mocno rozbudowane i czasami mój 4720HQ mieli kilka godzin.. 
5c) 1-2msc 
6) najwyższa wydajność proc i graf, oraz dosyć solidne wykonanie.
7) FHD, mat 
8) dom, szkoła, sporadycznie łóżko 
9) duze/największe (rzadko)
10) Głównie VS (grafika, c#, java), bazy danych, CodeBlocks 
11) mat
12) Niechęć do Lenovo , mam obecnie Asusa ROG i jest mega spoko, podobają mi się Dell, HP, resztę biorę neutralnie 
13) Głównie to patrzyłem nad DELL G5 z i5 oraz 1060, i7 i 1050ti lub coś innego i7 gen 7 z 1060, ale posłucham Waszych propozycji :)

Cytat

1-2msc 

To jeszcze daj znać wcześniej, pewnie będą już Y730 i nowe Omeny.

Cytat

najwyższa wydajność proc i graf

MSI GP63 i7-8750H/8GB/1TB GTX1060

https://www.komputronik.pl/product/504287/msi-gp63-leopard-8re-403xpl.html

+ undervolting, ale dopiero seria MSI GE jest z aluminium.

Dell Inspiron G5 i7-8750H/8G/128+1000/Win10 GTX1050Ti

Dell Vostro 7580 i7-8750H/8GB/128+1000/10Pro GTX1050Ti - biznesowy odpowiedni z Windowsem Pro i 3 letnią gwarancją

No chyba że zrezygnujesz z 1060-tki

Ale 30-60 dni to kupa czasu więc najlepiej podbij temat.

Właśnie nie chciałbym rezygnować z 1060 ?

Chciałbym aby tej mocy starczyło na dłuższy czas.. 

Wlasnie jak czytałem o y730, to nie mogę znaleźć info o tym, ze będą miały 1060 tylko 1050-tki.. 

Cytat

Wlasnie jak czytałem o y730, to nie mogę znaleźć info o tym, ze będą miały 1060

To następca Y720 oczywiście że będzie miał 1060 a w przyszłym roku zapewne dostanie nową generacje grafik RTX 1160/2060.

Cytat

Chciałbym aby tej mocy starczyło na dłuższy czas.. 

No to tylko GTX 1070 lub lepsze jeśli mówimy o 3-4 latach. Jeśli w grach będą implementować ray tracing.

Dnia 14.08.2018 o 10:02, FxJ napisał:

To następca Y720 oczywiście że będzie miał 1060 a w przyszłym roku zapewne dostanie nową generacje grafik RTX 1160/2060.

No to tylko GTX 1070 lub lepsze jeśli mówimy o 3-4 latach. Jeśli w grach będą implementować ray tracing.

Nie gram co chwilę w najnowsze gry, ale jednak zostanę przy 1060... powinno mi wystarczyć, bo zaraz z pułapu 5.4k zrobi się 8-10k.. 

Ciekawe czy Lenovo wyda laptopy na początku miesiąca czy na końcu, chociaż tyle już się człowiek nasłuchał o tym Lenovo, że sam nie wiem czy to będzie dobry wybór... 

@FxJ , a co myślisz o Asusach ? SCAR II, Strix SCAR? Z tego co widzę mają dosyć spoko ceny jak za i7 8gen i 1060, a do tego wygląd mi się podoba ?

Czytając o G5, doszedłem do wniosku, że trochę odrzucają mnie ich matryce.. 

Lenovo, kolega ma Y530 i Y520... szału z chłodzeniem nie ma, a bez podkładki chłodzącej to ani rusz... 

Cytat

a co myślisz o Asusach ? SCAR II, Strix SCAR?

ROG Strix SCAR Edition GL503VM

ROG Strix SCAR II GL504GM

Dokładnie mówimy o tych?

https://www.notebookcheck.net/Asus-ROG-Strix-GL504GM-Hero-II-i7-8750H-GTX-1060-FHD-Laptop-Review.326126.0.html

Za lekki jak dla mnie, gdyby był cięższy mógłby mieć lepsze chłodzenie, a tak jest trochę głośny pod obciążeniem

Szkoda też że od spodu ma tam mało otworów wentylacyjnych (pod podkładkę chłodzącą). Chyba nie można też zmienić by miał jednolite podświetlenie klawiatury tylko cały czas tęcza.

MSI GE63 8RE jeszcze jest ale tu już przesadzili z ceną.

Już zapomniałem się, a gdy chciałem edytować i dodać link było za późno ?

Dokładnie chodzi mi o tego Asusa:

ASUS ROG Strix SCAR GL703GM i7-8750H/8GB/1TB (GL703GM-EE101)

Niby podstawowa wersja itd., ale mi w sumie to nie przeszkadza... z czasem dokupię SSD i więcej RAM, ale na sam początek chyba jest ok ? 

Oglądałem jedną prezentację z Far Cry 5 i na High miał Max 85° na CPU, GPU miało sporo mniej. 

Już do ROG jestem przyzwyczajony, nawet ten bardziej mi się podoba niż mój G551JM ?

3 minuty temu, FxJ napisał:

Tak ale musisz kupić dysk SSD M.2 (PCIe NVMe) jak najszybciej np. Kingston KC1000 240GB (MLC).

Chociaż teraz jeszcze zaczęła mnie irytować kwestia matrycy... to w sumie na nią patrzy się cały czas i TN chyba nie będzie najlepszym wyborem podczas np. pisania kodu, przeglądania Internetu... tzn. chodzi mi o słaby kontrast. 

I bądź tu człowieku mądry i pogódź wszystko ze sobą.. 

Właśnie myślałem o tym sposobie, ale dosyć często podróżuje między domem, a mieszkaniem i teraz pytanie by było "Gdzie zostawić monitor?" ?

Najwyżej poczekam na Y730 i zobaczę co z niego wyjdzie... tam jest wszystko czego chcę,  może jedynie to chłodzenie mnie odpycha, bo jednak do tej pory chyba Lenovo nie radzi sobie z tym najlepiej ? 

Ten o którego pytasz jest z matrycą IPS 60Hz, nie wiem tez jaki ma dysk SSD dokładany.

Acer Predator Helios 300 (PH315-51) 2018
https://www.ultrabookreview.com/19445-acer-helios-300-coffee-lake-review/

perf-temps-gaming-farcry.jpg

Troszkę słabo sobie radzi z chłodzeniem procesora, bez odpalenia wentylatorów na max.

Cytat

hour of operation - slight load

Measurements took place on warmer days, and yet the notebook was able to work quietly at low load (internet, documents). The fans can be turned off completely, rarely when, when a more complicated operation or calculation is needed. The metal body of the notebook is touchy feeling cool (room temperature), slightly lukewarm is above the keyboard at the bottom of the cooling exhale area.

• touchpad: 30 ° C
  • left side below the keyboard: 31 ° C
  • right side below the keyboard: 30 ° C
  • keyboard left: 32 ° C
  • keyboard right: 32 ° C
  • lower bottom: 33 ° C (bottom center)
  • cooling exhalation: 33 ° C
  • power adapter: 30 ° C

hour of operation - high load

After longer CPU usage and graphics, the notebook is noticeably warm (automatic fan speed control, quieter operation), especially in the keyboard area to the left and above it. Most keys are warm on the touch, the "K" key and others around it are already at the tolerance limit, the data below corresponds primarily to the space between the keys, which is already annoyingly hot. The fans run at about 4600 to 4900 rpm, their sound at an acceptable level and longer.

• touchpad: 30 ° C
  • left side below the keyboard: 32 ° C
  • right side below the keyboard: 31 ° C
  • keyboard left: 46 ° C
  • keyboard right: 44 ° C
  • lower bottom: 41 ° C (at the back in the middle)
  • cooling exhaled: 60 ° C
  • power adapter: 46 ° C

Turning the fan to maximum (6122 RPM) can lower the temperature between the keys to 41 ° C. Component temperatures will also be greatly reduced. Cooling will also help keep the rear corners of the notebook or cooling pad, both passive and passive, if it improves air access from the bottom. Acer as one of the few makes it possible for gamers to turn the fans on to the maximum, manually and at any time, as desired by the user. Other fixed cooling values can also be set manually, up to approx. 2500 RPM they operate very quietly, with noticeable audible up to about 3000 RPM. The automation has two modes, the base operates more quietly, and each fan rotates as quickly as possible, after CollBosst activation, fan speed is more synchronized and the system tries to keep both CPU and GPU temperatures at lower speeds at higher engine speeds.

chlazeni-max-podlozky.png

Źródło: https://notebook.cz/clanky/recenze-notebook/2018/acer-predator-helios-300-ph315-51-notebook-i7-8750h-gtx-1060

32 minuty temu, FxJ napisał:

Ten o którego pytasz jest z matrycą IPS 60Hz, nie wiem tez jaki ma dysk SSD dokładany.

Acer Predator Helios 300 (PH315-51) 2018
https://www.ultrabookreview.com/19445-acer-helios-300-coffee-lake-review/

perf-temps-gaming-farcry.jpg

Troszkę słabo sobie radzi z chłodzeniem procesora, bez odpalenia wentylatorów na max.

Właśnie czytałem przed chwilą i na obudowie potrafi osiągnąć 59°... Jeszcze oprogramowanie obniża taktowanie tak jak chyba w Y520. 

Chyba jednak wrócę do tego Asusa wyżej... jakoś przeżyje z tym TN, chyba aż tak źle być nie może..  

56 minut temu, FxJ napisał:

https://www.morele.net/pamiec-do-laptopa-hyperx-impact-ddr4-sodimm-2x8gb-2666mhz-cl15-hx426s15ib2k2-16-1115186/

ASUS ROG SCAR II GL504GM i7-8750/8GB/256PCIe+1TB

Kup tylko z 8GB RAM a jak ceny spadną zamień na kości z niskim CL15/CL14, bo fabrycznie to ładują CL19.

Jeszcze jest Dream Machines G1060-15 i7-8750H/8GB/500SSD GTX1060

Dla studenta 500zł w jedną czy w drugą to jednak ciut jest ;/ 

To są najtańsze kadłubki Clevo, u DM lepsze mają oznaczenia od GS lub X. Z czego G w edycji 17,3" są w ogóle liche.

To w sumie chyba już zrezygnuję z 1060... mimo wszystko jakoś już to przeboleję, bardziej będę liczyć na wydajność procesora + pamięć + ekran + chłodzenie... i zostanę przy 1050Ti, ciut mniejsze da się ustawienia to człowiek od tego nie umrze ?

@FxJ oraz @Włóczykij, udało się trochę wyskrobać... właśnie piszę z SCAR'a II, kupiłem z 8GB RAM. Później się dołoży. 

Powiem Wam, że ekran miodzio, głośniki... czuję się jak w kinie, nie spodziewałem się czegoś takiego po głośnikach w laptopie. 

Na ocenę reszty przyjdzie czas, ale narazie nie mogę narzekać po zainstalowaniu wszystkich sterowników :) 

Dziękuję za pomoc! :)