Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

1) ja, 21M, student
2) Linux + Win 10 (mam sw贸j, wi臋c bez)
3)15,4-15,6, niezbyt ci臋偶ki..聽聽ok. 3-4kg ?
4) Mo偶e by膰 dysk ssd ok. 240GB, HDD p贸藕niej kupi臋聽
5) MAX 5400, nowe, bez zestawu聽
5b) 5 lat ? Jak najd艂u偶ej w sumie. Jako g艂贸wny laptop dla mnie, filmy, gry, programowanie VS, troch臋 grafiki, du偶o mam zada艅 co wymagaj膮 du偶ej mocy obliczeniowej, poniewa偶 s膮 dosy膰 mocno rozbudowane i czasami m贸j 4720HQ mieli kilka godzin..聽
5c) 1-2msc聽
6) najwy偶sza wydajno艣膰 proc i graf, oraz dosy膰 solidne wykonanie.
7) FHD, mat聽
8) dom, szko艂a, sporadycznie 艂贸偶ko聽
9) duze/najwi臋ksze (rzadko)
10) G艂贸wnie VS (grafika, c#, java), bazy danych, CodeBlocks聽
11) mat
12) Niech臋膰 do Lenovo , mam obecnie Asusa ROG i jest mega spoko, podobaj膮 mi si臋 Dell, HP, reszt臋 bior臋 neutralnie聽
13) G艂贸wnie to patrzy艂em nad DELL G5 z i5 oraz 1060, i7 i 1050ti lub co艣 innego i7 gen 7 z 1060, ale pos艂ucham Waszych propozycji :)

Cytat

1-2msc聽

To jeszcze daj zna膰 wcze艣niej, pewnie b臋d膮 ju偶 Y730 i nowe Omeny.

Cytat

najwy偶sza wydajno艣膰 proc i graf

MSI GP63 i7-8750H/8GB/1TB GTX1060

https://www.komputronik.pl/product/504287/msi-gp63-leopard-8re-403xpl.html

+ undervolting, ale dopiero seria MSI GE jest z aluminium.

Dell Inspiron G5 i7-8750H/8G/128+1000/Win10 GTX1050Ti

Dell Vostro 7580 i7-8750H/8GB/128+1000/10Pro GTX1050Ti聽- biznesowy odpowiedni z Windowsem Pro i 3 letni膮 gwarancj膮

No chyba 偶e zrezygnujesz z 1060-tki

Ale 30-60 dni to kupa czasu wi臋c najlepiej podbij temat.

W艂a艣nie nie chcia艂bym rezygnowa膰 z 1060 ?

Chcia艂bym aby tej mocy starczy艂o na d艂u偶szy czas..聽

Wlasnie jak czyta艂em o y730, to nie mog臋 znale藕膰 info o tym, ze b臋d膮 mia艂y 1060 tylko 1050-tki..聽

Cytat

Wlas锘縩ie jak czyta艂em o y730锘, to nie mog臋 znale藕膰 info o tym锘, ze锘柯燽臋d膮 mia艂y聽锘1锘匡豢060锘

To nast臋pca Y720 oczywi艣cie 偶e b臋dzie mia艂 1060 a w przysz艂ym roku zapewne dostanie now膮 generacje grafik RTX 1160/2060.

Cytat

Chcia艂bym aby tej mocy starczy艂o na d艂u偶szy czas..聽

No to tylko GTX 1070 lub lepsze je艣li m贸wimy o 3-4 latach. Je艣li w grach b臋d膮 implementowa膰聽ray tracing.

Dnia 14.08.2018 o 10:02, FxJ napisa艂:

To nast臋pca Y720 oczywi艣cie 偶e b臋dzie mia艂 1060 a w przysz艂ym roku zapewne dostanie now膮 generacje grafik RTX 1160/2060.

No to tylko GTX 1070 lub lepsze je艣li m贸wimy o 3-4 latach. Je艣li w grach b臋d膮 implementowa膰聽ray tracing.

Nie gram co chwil臋 w najnowsze gry, ale jednak zostan臋 przy 1060... powinno mi wystarczy膰, bo zaraz z pu艂apu 5.4k zrobi si臋 8-10k..聽

Ciekawe czy Lenovo wyda laptopy na pocz膮tku miesi膮ca czy na ko艅cu, chocia偶 tyle ju偶 si臋 cz艂owiek nas艂ucha艂 o tym Lenovo, 偶e sam nie wiem czy to b臋dzie dobry wyb贸r...聽

@FxJ , a co my艣lisz o Asusach ? SCAR II, Strix SCAR? Z tego co widz臋 maj膮 dosy膰 spoko ceny jak za i7 8gen i 1060, a do tego wygl膮d mi si臋 podoba ?

Czytaj膮c o G5, doszed艂em do wniosku, 偶e troch臋 odrzucaj膮 mnie ich matryce..聽

Lenovo, kolega ma Y530 i Y520... sza艂u z ch艂odzeniem nie ma, a bez podk艂adki ch艂odz膮cej to ani rusz...聽

Cytat

a co my艣lisz o Asusach ? SCAR II锘, S锘縯rix SCAR锘?

ROG Strix SCAR Edition聽GL503VM

ROG Strix SCAR II GL504GM

Dok艂adnie m贸wimy o tych?

https://www.notebookcheck.net/Asus-ROG-Strix-GL504GM-Hero-II-i7-8750H-GTX-1060-FHD-Laptop-Review.326126.0.html

Za lekki jak dla mnie, gdyby by艂 ci臋偶szy m贸g艂by mie膰 lepsze ch艂odzenie, a tak jest troch臋 g艂o艣ny pod obci膮偶eniem

Szkoda te偶 偶e od spodu ma tam ma艂o otwor贸w wentylacyjnych (pod podk艂adk臋 ch艂odz膮c膮). Chyba nie mo偶na te偶 zmieni膰 by mia艂 jednolite pod艣wietlenie klawiatury tylko ca艂y czas t臋cza.

MSI GE63 8RE聽jeszcze jest ale tu ju偶 przesadzili z cen膮.

Ju偶 zapomnia艂em si臋, a gdy chcia艂em edytowa膰 i doda膰 link by艂o za p贸藕no ?

Dok艂adnie chodzi mi o tego Asusa:

ASUS ROG Strix SCAR GL703GM i7-8750H/8GB/1TB (GL703GM-EE101)

Niby podstawowa wersja itd., ale mi w sumie to nie przeszkadza... z czasem dokupi臋 SSD i wi臋cej RAM, ale na sam pocz膮tek chyba jest ok ?聽

Ogl膮da艂em jedn膮 prezentacj臋聽z Far Cry 5 i na High mia艂 Max 85掳 na CPU, GPU mia艂o sporo mniej.聽

Ju偶 do ROG jestem przyzwyczajony, nawet ten bardziej mi si臋 podoba ni偶 m贸j G551JM ?

Cytat

bardziej mi si臋 podoba ni偶 m贸j G55锘1JM

Szkoda 偶e w nich jeszcze montowali nagrywark臋 i w jego nast臋pcy z 960M

https://www.notebookcheck.net/Asus-ROG-Strix-GL703GM-Scar-Edition-8750H-GTX-1060-FHD-120-Hz-Laptop-Review.309052.0.html

Ale i tak warto undervolting zrobi膰 by jeszcze obni偶y膰 temp. procesora.

3 minuty temu, FxJ napisa艂:

Tak ale musisz kupi膰 dysk SSD M.2 (PCIe NVMe) jak najszybciej np.聽Kingston KC1000 240GB聽(MLC).

Chocia偶 teraz jeszcze zacz臋艂a mnie irytowa膰 kwestia matrycy... to w sumie na ni膮 patrzy si臋 ca艂y czas i TN chyba nie b臋dzie najlepszym wyborem podczas np. pisania kodu, przegl膮dania Internetu... tzn. chodzi mi o s艂aby kontrast.聽

I b膮d藕 tu cz艂owieku m膮dry i pog贸d藕 wszystko ze sob膮..聽

聽W艂a艣nie my艣la艂em o tym sposobie, ale dosy膰 cz臋sto podr贸偶uje mi臋dzy domem, a mieszkaniem i teraz pytanie by by艂o "Gdzie zostawi膰 monitor?" ?

Najwy偶ej poczekam na Y730 i zobacz臋 co z niego wyjdzie... tam jest wszystko czego chc臋, 聽mo偶e jedynie to ch艂odzenie mnie odpycha, bo jednak do tej pory chyba Lenovo nie radzi sobie z tym najlepiej ?

Ten o kt贸rego pytasz jest z matryc膮 IPS 60Hz, nie wiem tez jaki ma dysk SSD dok艂adany.

Acer Predator Helios 300聽(PH315-51) 2018
https://www.ultrabookreview.com/19445-acer-helios-300-coffee-lake-review/

perf-temps-gaming-farcry.jpg

Troszk臋 s艂abo sobie radzi z ch艂odzeniem procesora, bez odpalenia wentylator贸w na max.

Cytat

hour of operation - slight load

Measurements took place on warmer days, and yet the notebook was able to work quietly at low load (internet, documents). The fans can be turned off completely, rarely when, when a more complicated operation or calculation is needed. The metal body of the notebook is touchy feeling cool (room temperature), slightly lukewarm is above the keyboard at the bottom of the cooling exhale area.

• touchpad: 30 掳 C
  • left side below the keyboard: 31 掳 C
  • right side below the keyboard: 30 掳 C
  • keyboard left: 32 掳 C
  • keyboard right: 32 掳 C
  • lower bottom: 33 掳 C (bottom center)
  • cooling exhalation: 33 掳 C
  • power adapter: 30 掳 C

hour of operation - high load

After longer CPU usage and graphics, the notebook is noticeably warm (automatic fan speed control, quieter operation), especially in the keyboard area to the left and above it. Most keys are warm on the touch, the "K" key and others around it are already at the tolerance limit, the data below corresponds primarily to the space between the keys, which is already annoyingly hot. The fans run at about 4600 to 4900 rpm, their sound at an acceptable level and longer.

• touchpad: 30 掳 C
  • left side below the keyboard: 32 掳 C
  • right side below the keyboard: 31 掳 C
  • keyboard left: 46 掳 C
  • keyboard right: 44 掳 C
  • lower bottom: 41 掳 C (at the back in the middle)
  • cooling exhaled: 60 掳 C
  • power adapter: 46 掳 C

Turning the fan to maximum (6122 RPM) can lower the temperature between the keys to 41 掳 C. Component temperatures will also be greatly reduced. Cooling will also help keep the rear corners of the notebook or cooling pad, both passive and passive, if it improves air access from the bottom. Acer as one of the few makes it possible for gamers to turn the fans on to the maximum, manually and at any time, as desired by the user. Other fixed cooling values can also be set manually, up to approx. 2500 RPM they operate very quietly, with noticeable audible up to about 3000 RPM. The automation has two modes, the base operates more quietly, and each fan rotates as quickly as possible, after CollBosst activation, fan speed is more synchronized and the system tries to keep both CPU and GPU temperatures at lower speeds at higher engine speeds.

chlazeni-max-podlozky.png

殴r贸d艂o:聽https://notebook.cz/clanky/recenze-notebook/2018/acer-predator-helios-300-ph315-51-notebook-i7-8750h-gtx-1060

32 minuty temu, FxJ napisa艂:

Ten o kt贸rego pytasz jest z matryc膮 IPS 60Hz, nie wiem tez jaki ma dysk SSD dok艂adany.

Acer Predator Helios 300聽(PH315-51) 2018
https://www.ultrabookreview.com/19445-acer-helios-300-coffee-lake-review/

perf-temps-gaming-farcry.jpg

Troszk臋 s艂abo sobie radzi z ch艂odzeniem procesora, bez odpalenia wentylator贸w na max.

W艂a艣nie czyta艂em przed chwil膮 i na obudowie potrafi osi膮gn膮膰 59掳... Jeszcze oprogramowanie obni偶a taktowanie tak jak chyba w Y520.聽

Chyba jednak wr贸c臋 do tego Asusa wy偶ej... jako艣 prze偶yje z tym TN, chyba a偶 tak 藕le by膰 nie mo偶e.. 聽

56 minut temu, FxJ napisa艂:

https://www.morele.net/pamiec-do-laptopa-hyperx-impact-ddr4-sodimm-2x8gb-2666mhz-cl15-hx426s15ib2k2-16-1115186/

ASUS ROG SCAR II GL504GM i7-8750/8GB/256PCIe+1TB

Kup tylko z 8GB RAM a jak ceny spadn膮 zamie艅 na ko艣ci z niskim CL15/CL14, bo fabrycznie to 艂aduj膮 CL19.

Jeszcze jest聽Dream Machines G1060-15 i7-8750H/8GB/500SSD GTX1060

Dla studenta 500z艂 w jedn膮 czy w drug膮 to jednak ciut jest ;/聽

To s膮 najta艅sze kad艂ubki Clevo, u DM lepsze maj膮 oznaczenia od GS lub X. Z czego G w edycji 17,3" s膮 w og贸le liche.

To w sumie chyba ju偶 zrezygnuj臋 z 1060... mimo wszystko jako艣 ju偶 to przebolej臋, bardziej b臋d臋 liczy膰 na wydajno艣膰 procesora + pami臋膰 + ekran + ch艂odzenie... i zostan臋 przy 1050Ti, ciut mniejsze da si臋 ustawienia to cz艂owiek od tego nie umrze ?

@FxJ聽oraz @W艂贸czykij, uda艂o si臋 troch臋 wyskroba膰... w艂a艣nie pisz臋 z SCAR'a II, kupi艂em z 8GB RAM. P贸藕niej si臋 do艂o偶y.聽

Powiem Wam, 偶e ekran miodzio, g艂o艣niki... czuj臋 si臋 jak w kinie, nie spodziewa艂em si臋 czego艣 takiego po g艂o艣nikach w laptopie.聽

Na ocen臋 reszty przyjdzie czas, ale narazie nie mog臋 narzeka膰 po zainstalowaniu wszystkich sterownik贸w :)聽

Dzi臋kuj臋 za pomoc! :)聽