Skocz do zawartości

Polecane posty

1) 25 lat, programista
2) Z Windowsem10
3) 15,6”, w domu będzie większość czasu podłączony monitor
4) HDD + SSD (najlepiej NVMe) / ewentualnie sam HDD i możliwość dokupienia SSD
5 a) Priorytet to możliwość zakupu na raty 0%, przedział cenowy to 4-5 tysięcy 

5 b) 4~ lata, obecnie używam laptopa z i7 4700MQ i AMD R7 m265
5 c) Na już 😉 chyba że w ciągu tygodnia-dwóch szykują się jakieś premiery na które warto poczekać
6) Wydajność to priorytet, nie znosze czekania i oczekuje ze komputer działa bez zarzutu, przyzwoita jakośc wykonania też jest istotna, bateria fajnie jakby wytrzymała te 4-5 godzin oglądania filmów czy programowania
7) Matryca matowa IPS, najlepiej Full HD albo lepiej, 
8} Dom, pociąg, autobus (podróże 3-4 razy w miesiącu)
9) Oczekuje że będę mógł odpalić bardziej wymagające tytuły triple-A, nie koniecznie na max detalach
10) InteliJ / Eclipse (spore komercyjne projekty, czasami po 2-3 otwarte IDE jednocześnie), poza tym Chrome (+ 10-20 otwartych kart) i kilka mniej wymagających aplikacji. 
11) Dobrej jakości ekran, klawiatura i touchpad. 
12) Brak uprzedzeń do konkretnych marek. Co do samego wyglądu - fajnie by nie był cały w oczojeb**ch czerwonych "gamingowych" akcentach, im bardziej stonowany wygląd tym lepiej.
13) Celuje w i7 7700HQ bądź i5 8300H, do tego chciałbym dołożyć GTX1050ti albo jeżeli znajdę w dobrej cenie to GTX 1060. Nie mam jednak póki co konkretnych typów

Cytat

spore komercyjne projekty, czasami po 2-3 otwarte IDE jednocześnie

Ja bym celował już w procesory i7-8750H.

Cytat

Oczekuje że będę mógł odpalić bardziej wymagające tytuły triple-A

https://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GTX-1060-Laptop.169573.0.html

https://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GTX-1060-Max-Q.272690.0.html

Uruchomić to każdy dasz radę.

Były w Komputroniku ostatnio raty 0% sprawdź czy jeszcze obowiązują.

DELL Inspiron 15 G5 5587-6769

DELL Inspiron 15 G5 5587-1172
DELL Inspiron 15 G5 5587-6790

DELL Vostro 7580 [N301VN7580EMEA01_1901]

Cytat

chyba że w ciągu tygodnia-dwóch szykują się jakieś premiery na które warto poczekać

Nie wiem kiedy HP pokaże swoje nowe Omeny na 2018 r. 

Co do 

Cytat

spore komercyjne projekty, czasami po 2-3 otwarte IDE jednocześnie

Może lekko się zagalopowałem, jest to skrajna sytuacja, o której jednak wolałem wspomnieć ze względu na to jak cenie sobie szybkość i niezawodność komputera. Obecnie jak wspomniałem pracuję na i7-4700MQ i nie ma tragedii, tak więc zastanawiam się czy jest sens pakować się w i7 8th gen? Jeżeli spojrzeć pod kątem odpalenia bardziej wymagających tytułów - lepiej sprawdzi się tutaj i7-8750H + GTX 1050ti czy i5-8300H/i7-770HQ + GTX 1060?

Ewentualnie, wersja "budżetowa" 

ASUS ROG Strix GL703GE i5-8300H/8GB/1TB GTX1050Ti

z i5-8300H i GTX1050ti i możliwością zamontowania dobrego SSD

Cytat

jeżeli spojrzeć pod kątem odpalenia bardziej wymagających tytułów - lepiej sprawdzi się tutaj i7-8750H + GTX 1050ti czy i5-8300H/i7-770HQ + GTX 1060?

W grach oczywiście pierwsze skrzypce gra grafika, więc do grania zawsze jak najlepsza grafika kosztem procesora. Do pracy zasadniczo odwrotnie.

Cytat

ktoś się może podzielić opinią na jego temat? Jakieś wyraźne wady?

Jeszcze daje radę ale pod względem chłodzenia to ilość ciepłowodów jest o połowę mniejsza prawie niż w laptopach z serii GP / GE - bardziej budżetowe.

Cytat

Bo pod względem cena/podzespoły chyba lepiej nie idzie trafić

Były jakiś czas temu jeszcze Y720 z i7 ale chyba już tylko z i5 zostały.

Zakupiłem wspomnianego MSI, pograłem kilka godzin w GTA, Wiedźmina, kilka innych tytułów, wszystko fajnie, ale po paru godzinach gry ogarnąłem się że już to tyle frajdy nie sprawia co kiedyś gdy miało się sporo więcej wolnego czasu. Godzinka w CSa, a tak to laptop leży na łóżku i leci jakiś film, czy sobie programuje. Zdałem sobie sprawę ze GTX1060 to znaczna przesada, nie wykorzystam go, do tego laptop trzyma na baterii strasznie krótko, a odpalenie głupiego CSa nie mówiąc o wiedźminie powodowało że musiałem założyć słuchawki by zagłuszyć wentylatory. Podzwoniłem więc, nie ma problemu by sprzęt mimo iż kupiony na raty, wymienić na inny model przed upływem 14 dni. Tak więc chciałbym spróbować tak też zrobić.

Jak wyglądają nowe wymagania? może w skrócie, wiele w sumie się nie zmieniło 

-tylko x-kom z wiadomych przyczyn, zakup max do wtorku 

-4500zł górna granica

-mile widziany SSD m2 NVMe bądź możliwość montażu

-i5 8300H bądź i7 7-8th gen

-dobry matowy wyswietlacz

-solidna jakość wykonania - sprzęt mimo wszystko nigdy nie leży w jednym miejscu, do tego sporo podróżuje 

-przyzwoity czas pracy na baterii (mowa o filmie / programowaniu )

-główne zadania - praca z 2-3 IDE, w tle kilka mniejszych aplikacji jak klient SSH, jakiś zdalny pulpit przez VPN, oczywiście chrome i wiele otwartych kart

-poboczne zadania - CS:GO, League of Legends, od biedy może bym zagrał w Fife

-kultura pracy również mile widziana, nie chodzi mi o to żeby podzespoły się gotowały po meczu CSa z braku chłodzenia, ale co odwalał ten MSI to ciężko było zagłuszyć słuchawkami 

co mi wpadło w oczy - ASUS VivoBook S15 S510UN i7-8550U/16GB/480+1TB/Win10

o ile się jednak orientuje, brak możliwości dysku NVMe? No i czym się różni wersja Pro od S? Z tego co widzę, do pro pakują lepsze karty ale gorsze procesory, czyżby Pro to bardziej "multimedialna" seria? 

https://www.notebookcheck.net/A-comparison-of-MSI-laptop-motherboards.317284.0.html

Mogłeś zrobić undervolting + do grania najlepiej dodatkowo stosować podkładkę chłodzącą.

Cytat

Z tego co widzę, do pro pakują lepsze karty ale gorsze procesory, czyżby Pro to bardziej "multimedialna" seria? 

Nie było jeszcze premiery modeli serii VivoBook Pro na 2018 r.

Cytat

przyzwoity czas pracy na baterii (mowa o filmie / programowaniu)

Indywidualnie ustawiony plan zasilania (ograniczenie max taktowania procesora) i wyłączenie podświetlenia klawiatury by wydłużyły czas pracy na baterii.

Ale jeśli chcesz ultrabook z długim czasem pracy ba baterii to tylko procesory z końcówką U.

Cytat

obawiam się jednak trochę kompletnego braku dedykowanej graficznej

To sprzęt do pracy - seria biznesowa, więc jak chcesz w coś poza LOL-em i podobnymi grać kup z dedykowaną.

Dell Inspiron G5 i5-8300H/8GB/128+1000/Win10 GTX1050Ti - jakieś 600min w teście przeglądarkowym (przeglądanie).

Chyba że do grania złożysz sobie małą jednostkę w obudowie Mini-ITX np. IN WIN 301.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się