Skocz do zawartości

Joanna Marta

[10k] Lekki, wydajny laptop do projektowania i grafiki

Polecane posty

Poszukuję laptopa do codziennej pracy nad projektami. Mój obecny ma mocną konfigurację ale strasznie się grzeje i hałasuje. Poszukuję czegoś lekkiego ale przy jak najmocniejszych parametrach. Szukam już z pół roku i nic.

1) kobieta 35+. Laptop na firmę do projektowania oraz grafiki (Corel, Photoshop, Sketchup + rendery).

2) System Windows 10 - ale może być dokupiony jako OEM.

3) Matryca 15"-17". Rozdzielczość QHD, najlepiej 4K. Najlepiej matowa. Istotna jest też jak najmniejsza waga więc gamingowe odpadają.

4) Dysk jak największy min. 1T. Dobrze gdyby miał możliwość domontowania dodatkowego dysku.

5 a) Kwota około 10 000 pln. Ale jeżeli coś będzie warte to mogę dopłacić. Laptop nowy na fakturę.

5 b) Do użytku na jakieś 4-5 lat. Jedyny komputer. Ze względu na bardzo mobilny charakter pracy nie mogę mieć stacjonarki ani dodatkowego monitora.

5 c) Zakup jak najszybciej bo aktualnie używany laptop doprowadza mnie do szału swoją głośnością i grzaniem się.

6) Aluminiowa obudowa, wytrzymała konstrukcja, serie biznesowe i jednocześnie najwyższa wydajność. Najbardziej istotny jest procesor, mocna grafika, możliwość dołożenia ramu i duży dysk oraz dobra matryca. Bateria nie jest już tak istotna.

7) Rozdzielczość QHD, najlepiej 4K. Najlepiej matowa.

8] Używany głównie biuro, dom biurko,na projektach u klienta.

9) Gry - nie gram.

10) Programy zawodowo: Adobe Ps/Ae/Lr, AutoCad (2D/3D), Corel, Sketchup + rendery.

11) Wymagania specjalne: dobre chłodzenie, ma być cichy i się nie grzać, obudowa aluminiowa, podświetlana klawiatura, fajnie jakby miał dobre głośniki.

12) Osobiste preferencje : kolor najlepiej jasny, nie lubię marki Acer.

13) Aktualnie rozpatrywane modele:
- HP Envy 17 - nie dostępny niestety w Polsce, ciężki.

- Hp ZBook Studio G5 2018

- HP ZBook Studio x360 G5

- Dell XPS 15 9575 - piszczące cewki i krzywa obudowa, no i jest ciemny.

- ASUS ZenBook Pro UX550VE - podobno hałasuje i strasznie się grzeje 😞

- Lenovo Legion ?

Wyglądem najbardziej pasuje mi Envy a parametrami Zbook studio.

Cytat

Mój obecny ma mocną konfigurację ale strasznie się grzeje i hałasuje.

Jaki to model laptopa? Jak często był przedmuchiwany kompresorem i jak często była zmieniana pasta termoprzewodząca i termopady?

Jakieś odniesienie też do porównania wydajności względem nowego np. podczas renderowania.

Cytat

Istotna jest też jak najmniejsza waga więc gamingowe odpadają.
Poszukuję laptopa do codziennej pracy nad projektami

do projektowania (+ rendery)

dobre chłodzenie, ma być cichy i się nie grzać

Żeby miał dobre chłodzenie musi mieć rozbudowany układ chłodzenia czyli nie może być cienki ani lekki. Jeśli ma być lekki to wentylatory muszą robić więcej RPM żeby odprowadzić taką samą ilość ciepła - czyli będą głośniejsze.

MSI GT63 i7-8750H/32GB/1TB+512PCIe/Win10 GTX1070 IPS

Delle z matrycami matowymi 4K dopiero trafią do sprzedaży za jakiś czas bo dopiero je zapowiedzieli

Dell XPS 15 9570 i7-8750H/16GB/512/10Pro GTX1050Ti UHD

Dell Precision 5520 i7-7820HQ/16GB/256/10Pro UHD (IGZO)

Dell Precision 7520 i7-7700HQ/16GB/256+1000/10Pro UHD

Dell Precision 7720 i7-7820HQ/16GB/256+1000/10Pro UHD (IGZO)

Są też z matrycami IGZO co nadal jest rzadkością.

Używany obecnie laptop to Sony Vaio

https://www.sony.pl/electronics/support/laptop-pc-vpc-series/vpcf23m1e/specifications

Obecny laptop miał wymieniany dysk na 1T i dokładany Ram do 16.  Był i jest regularnie serwisowany zarówno przeze mnie, czyli czyszczenie,  wymiana pasty i termopadów jak tylko zaczynał hałasować,  i dwa razy przez serwis. Niestety wymiana pasty już nic nie daje. Ma już ponad 5 lat i mimo w miarę mocnej konfiguracji chciałabym coś lżejszego (ten waży ponad 3 kg) i nowszego. Jest też dość mocno zniszczony wizualnie bo jeździ ze mną po budowach.

Jeżeli chodzi o rendery i programy graficzne to przyda się coś z mocniejszą kartą grafiki.

Cytat

Żeby miał dobre chłodzenie musi mieć rozbudowany układ chłodzenia czyli nie może być cienki ani lekki. Jeśli ma być lekki to wentylatory muszą robić więcej RPM żeby odprowadzić taką samą ilość ciepła - czyli będą głośniejsze.

MSI GT63 i7-8750H/32GB/1TB+512PCIe/Win10 GTX1070 IPS

Nie wiem czemu ale jakoś nie mogę przekonać się do MSI i do Acerów. Możliwe że niepotrzebnie.  Na mojej liscie jest też MSI GS65 i Razer Blade 15. Mało one kobiece jednak.

Cytat

Delle z matrycami matowymi 4K dopiero trafią do sprzedaży za jakiś czas bo dopiero je zapowiedzieli

Dell XPS 15 9570 i7-8750H/16GB/512/10Pro GTX1050Ti UHD

Dell Precision 5520 i7-7820HQ/16GB/256/10Pro UHD (IGZO)

Rozważałam Della XPS z 4K, tylko nieco ochłodziła mnie rozmowa ze znajomym który wymieniał z 5 razy Delle bo były albo krzywe okropnie albo piszczały im cewki. Nie wiem czy to się zmieniło od tamtej pory. Zresztą było też sporo informacji na ten temat w internecie.

Przeglądając od jakiegoś czasu oferty na polskim rynku odnoszę wrażenie że poznikało sporo fajnych modeli z matrycami 4K. Możliwe że to przez to że jednak praca na baterii nie była  zadowalająca. Albo po prostu nie było na nie u nas takiego zapotrzebowania.

Co do chłodzenia to właśnie wiem, że ciężko pogodzić cienką obudowę z wydajnym chłodzeniem. Z jednej strony marzy mi się laptop lekki, kobiecy jak Envy albo Spector, z drugiej potrzebuję jednak sensownych parametrów. I jak to pogodzić idąc na jak najmniejsze kompromisy ? 😞

Przejrzalam ofertę MSI i znalazlam  komputer idealny tylko czemu 14" :-( 

https://pl.msi.com/Laptop/PS42-8RX.html

Lekii, jasny, kobiecy, całkiem fajne parametry i dobre chłodzenie. Czy jest coś takiego ale z ekranem 15" ? 

Cytat

Używany obecnie laptop to Sony Vaio (VPCF23M1E)

Czyli model z początku 2012 r.

Cytat

Nie wiem czemu ale jakoś nie mogę przekonać się do MSI i do Acerów.

Serie GT mona śmiało polecić i każdemu graczowi i jako mobilną stacje roboczą do pracy.

Cytat

Przeglądając od jakiegoś czasu oferty na polskim rynku odnoszę wrażenie że poznikało sporo fajnych modeli z matrycami 4K. Możliwe że to przez to że jednak praca na baterii nie była zadowalająca. Albo po prostu nie było na nie u nas takiego zapotrzebowania.

Raczej przez cenę - przez wzrost cen kart graficznych (kopanie kryptowalut) i globalny problem z cenami kości RAM.

Cytat

Przejrzalam ofertę MSI i znalazlam  komputer idealny tylko czemu 14" 😞

https://www.msi.com/Laptop/PS42-8RX/Specification

Ale to jest ultrabook multimedialny.

Cytat

Razer Blade 15

Trzeba by poczekać aż trafią do nas te z 2018 r.

https://www.notebookcheck.net/HP-ZBook-Studio-G4-Xeon-Quadro-M1200-DreamColor-Workstation-Review.258940.0.html

https://www.notebookcheck.net/HP-ZBook-15-G4-Xeon-Quadro-M2200-Full-HD-Workstation-Review.256708.0.html

Lub pokroju tych ZBooków tylko z 2018.

Możliwe bo kupiłam go zaraz przed tym jak Sony wycofał się z produkcji komputerów.

Tak wiem, że ta 14 to sprzęt multimedialny, dlatego napisałam że prawie idealny.

W oko wpadły mi jeszcze takie maszyny:

- MSI GS65

- Asus UX580 - tylko nikt nie wie kiedy będzie u Nas dostępny.

- Lub coś z Della XPS 15 9570 tylko na matową matrycę pewnie każą sobie długo czekać.

- I wspomniany wcześniej HP Zbook Studio G5

Cytat

nikt nie wie kiedy będzie u Nas dostępny

Dopiero co pokazali je na targach, więc 1-2 miesiące minimum.

Po krótkiej przerwie na przewietrzenie umysłu powróciłam do tematu. Na ten moment coraz bardziej skłaniam się do wyboru pomiędzy Dellem Precisionem 5520 a HP Zbook Studio G5. 

Zaintrygował mnie ten z podanego przez Ciebie linku z matrycą IGZO.  Jakie wady ma ta matryca ? 

Zastanawia mnie również różnica pomiędzy serią 5520 a 5530. Czy 5530 to jest nowsza wersja ?

Właśnie zauważyłam że 5520 są z procesorami starszej generacji a 8 są dopiero w 5530. Zatem zostaje przy 5530. Pytanie czy lepiej UHD IGZO błyszczący czy 4K matowy. Na dotyku kompletnie mi nie zależy. Gdzie będzie lepsze odwzorowanie kolorów i ogólnie lepsza jakość obrazu ?

Tu jest w podobnej cenie co ten 5520 z x-kom ale już z prcesorem 8 generacji, też IGZO, tylko w jednym karta NVIDIA Quadro M1200M a w drugim nVidia Quadro P1000.

https://dellowo.pl/p/5605/Dell-Precision-5530.html

Cytat

Gdzie będzie lepsze odwzorowanie kolorów i ogólnie lepsza jakość obrazu ?

Trzeba by przejrzeć testy matryc, obstawiam IGZO.

Napisz im niech podadzą kod producenta bo nie ma na stronie u nich.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Giełda Komputerowa 🖥️🖱️ Kup Sprzedaj Kupie Sprzedam Oddam Zamienię
Grupa na Facebooku · 4174 członków
Dołącz do grupy

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.