Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam

Po przesiadce na Windows 10 64x zauważyłem jedną dosyć irytującą sprawę. Otóż na win 7 gry z zapotrzebowaniem 4GB RAMu włączały się normalnie, na w10 już tak nie jest. 

Na liczbach widać ze coś się nie zgadza, mam powiedzmy w uzyciu 2GB, ale wolnej pamięci nie mam 2GB tylko 1GB. Przy włączaniu komputera bez programów uzycie RAM to około 28%. Powiedzmy przy włączeniu gry sprawdzałem jej aktualne zapotrzebowanie na RAM, wynosiło 2GB, system + jakieś dodatki pewnie zajęły z już tak maksymalnie1,1GB, lecz dostępna pozostała pamięć to 200MB, o co tu chodzi? Na windowsie 7 nie było tego problemu. Wstawiam screen z menadżera zadań. 

Tak wiem, powiecie że 4GB RAMu to mało, wiem i dokupię RAM, ale chce zrozumieć o co chodzi w tej sytuacji, dlaczego na systemie w7 tego nie było, a tutaj już tak?

1.jpg

2.jpg

http://www.userbenchmark.com - podaj link ze skanu, zobaczmy jakie masz podzespoły.

W zasadzie to 4GB RAM to mało, dobre to było dla Windows XP ale nie dla nowszych systemów.

1 godzinę temu, FxJ napisał:

http://www.userbenchmark.com - podaj link ze skanu, zobaczmy jakie masz podzespoły.

W zasadzie to 4GB RAM to mało, dobre to było dla Windows XP ale nie dla nowszych systemów.

http://www.userbenchmark.com/UserRun/9002326

Tak wiem, że to mało, wkrótce dokupie jeszcze kilka kości, ale jestem ciekawy czemu to jest spowodowane. Na zdjeciach powyżej widać, że Zadeklarowane jest jakby 3.2GB z 3.9GB i wtedy ta cała pamięć się zgadza jeśli chodzi o uzytą i wolną, ale dlaczego tak, gdzie jest te 700MB

Cytat

ale dlaczego tak, gdzie jest te 700MB

Sprzętowo zarezerwowana po prostu, otwórz "monitor zasobów" a sam się przekonasz.

Cytat

GoodRam IRIDIUM 4GB DDR4 2400 CL15 Czarna IR2400d464L15S/4G

Masz RAM 2400MHz do i5-6400 więc działają na 2133Mhz

IR-2400D464L15S/4G - najlepiej dokup identyczną, tak by razem działały w Dual Channel i miały najlepszą wydajność.

No i nie ociągaj się tylko kup dysk SSD z kościami MLC na system.

Crucial BX300 120GB (OEM)

GOODRAM MLC IRDM PRO "GEN2" 240GB

Cytat

Display1280 x 1024 - 32 Bit kolorów

Monitor też starej daty jeszcze bez FlickerFree zapewne 😉 ?

1 minutę temu, FxJ napisał:

Masz RAM 2400MHz do i5-6400 więc działają na 2133Mhz

Tak wiem, wiem, może jak będzie tania okazje wezmę coś z kaby lake 

2 minuty temu, FxJ napisał:

No i nie ociągaj się tylko kup dysk SSD z kościami MLC na system.

Crucial BX300 120GB (OEM)

GOODRAM MLC IRDM PRO "GEN2" 240GB

dzieki za podesłanie dysków, nie wiedziałem że są już w takiej cenie, myślałem że dalej +200zł za w miarę jakość

3 minuty temu, FxJ napisał:

onitor też starej daty jeszcze bez FlickerFree zapewne

niestety tak, monitor zmienie po dołożeniu RAMu i zmianie grafiki na 1050Ti, ale aktualne ceny robią swoje, a używek się trochę boję, już miałem zabawę przez policję, bo gość sprzedał kartę spaloną. 

Cytat

Tak wiem, wiem, może jak będzie tania okazje wezmę coś z kaby lake 

https://pl.msi.com/Motherboard/support/B150M-MORTAR#support-cpu

Chyba nie jest to komputer do grania więc nie ma potrzeby, kup SSD a będziesz miał banana na twarzy.

Cytat

myślałem że dalej +200zł za w miarę jakość

Te są ewenementem bo sprzedawane jako OEM, trochę lepsze nadal 175-220zł. A najszybsze PCIe NVMe (M.2) nawet i 280-330zł za 120GB.

Cytat

a używek się trochę boję

Na dobry nowy to musisz te 550-600zł liczyć, sam mam U2515H ~ 1300zł.

• Upvote 1

Wgraj najnowszy bios to po pierwsze.

Chcesz wsadzić 16GB RAM? Czyli 4x4GB? Może się dostosują no niestety kupiłeś wpierw 2400 a nie 2133MHz.

Zobacz te co kupiłeś teraz działają na 2133MHz CL14?

1 godzinę temu, FxJ napisał:

Wgraj najnowszy bios to po pierwsze.

Chcesz wsadzić 16GB RAM? Czyli 4x4GB? Może się dostosują no niestety kupiłeś wpierw 2400 a nie 2133MHz.

Zobacz te co kupiłeś teraz działają na 2133MHz CL14?

Pamięci są na cl 15, w bios pokazuje normalnie 2133MHz, po aktualizacji. Wysyłam jeszcze zdjęcie z cpu z OHtIO1R.jpg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się