Jump to content
  • Sign Up

cross

Infrastruktura sieciowa do internetu 250Mb/s

Recommended Posts

Cześć 
Od dłuższego czasu mam internet doprowadzony światłowodem do domu. Prędkość 250Mb/s niestety operator daje tylko router o standardzie N i to o zgrozo 150Mb/s a nie 300Mb/s. Dobrze że ma wyjście 1Gb/s dlatego szukam 2x AP które obsłużą Wi-Fi z prędkością zbliżona do 250Mb/s. Jestem świadom ograniczeń czyli ścian itp ale teren na 5GHz jest u mnie czysty a AP chce powiesić na każdym piętrze osobno żeby wzmocnić sygnał i zwiększyć prędkości. 

Budżet ? No to fajnie by było jakby za 400zl jedną sztukę kupić. Jak da radę taniej to super. 

Oczywiście myślę tu o Wi-Fi AC. 

Jeszcze jedną rzeczą która chce wiedzieć to, to na co zwracać uwagę przy wyborze laptopa z myślą o właśnie szybkim Wi-Fi. Patrzę na te testy ( nie każdy je udostępnia) ale właśnie na ci patrzeć żeby nie kupić czegoś nie zdatnego do użytku. Póki co działam na kablu ale to tylko jak coś pobieram to idę i się podpinam a tak to nie mam zbytnio jak. Ja spoglądałem na Netgear R6400 bo chyba na Asusy dobre mnie nie stać.. Tylko nie wiem czy procesor w nim uciągnie takie łącze.. Dzięki za sugestie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cytuj

dlatego szukam 2x AP które obsłużą Wi-Fi z prędkością zbliżona do 250Mb/s

Chyba jeden router zamiast obecnego jako główny i AP-a na inne piętro + ten router od dostawcy też jako AP

 

Cytuj

na co zwracać uwagę przy wyborze laptopa z myślą o właśnie szybkim Wi-Fi

Kartę Wi-Fi.

 

https://www.tp-link.com/pl/products/details/cat-15_Archer-VR600.html

https://www.morele.net/router-tp-link-archer-vr600-886672/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdybym mógł ten router wyrzucić od dostawcy to bym tak zrobił ale niestety dostawca nie pozwala na coś takiego jak wymiana od nich sprzętu i nie udostępnia danych do zestawienia połączenia. Zresztę po drugie to światłowód więc kupno routera na światłowód pewnie trochę droższe niż na RJ45. 

 

Więc żeby nie zaburzać jakoś specjalnie tego co uwidział sobie dostawca to tego gaoke fg7002n który jest punktem do którego wchodzi światłowód zostawie w rogu domu a od niego mam wyprowadzone 2 kable do centralnych punktów domu w sensie na parter do holu i na 1 piętro do holu. I tutaj bym właśnie zastosował te nowe nabytki.

 

 

5 minut temu, FxJ napisał:
Cytuj

na co zwracać uwagę przy wyborze laptopa z myślą o właśnie szybkim Wi-Fi

Kartę Wi-Fi.

Tutaj wiem ale w większości to co udostępniają w opisie laptopa to Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac i tyle. Ale w jakim standardzie to już nikt nie wie a przynajmniej ja nie wiem. Bo to że Wi-Fi jest AC to fajnie ale może to być AC na 2 antenach na 3 antenach z różnymi prędkościami...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie jest to dokładnie ten, wygląda trochę inaczej ale model się zgadza, Tak jest modem jeszcze przed. Czyta sie tylko co mi po czytaniu jak dostęp do niego jest na tyle ograniczony że nie mogę nawet nazwy sieci zmienić a co dopiero zwiększyć pasmo na 40Mhz. Dlatego działa tylko w standardzie 150Mb/s i to jeszcze tylko na 2.4GHz. Z tego prędności wielkich nie ma i przez to internet się trochę marnuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multiplay. Internet na początku miałem 50 Mb/s przeszedłem na 250Mb/s a oni twierdzą że internet taki jest tyle że po kablu i oni routerów AC nie mają nawet w swojej ofercie (informacja sprzed 2 miesięcy) do tego nazwa sieci i hasło np jest nie do ruszenia muszą być standardowe co np męczy gdy mam jeszcze jeden router i chce zrobić roaming a sieć o nazwie Multiplay_0C5AE0 jest taka średnia a hasło w postacie MAC adresu napisanego od tyłu też jest śmieszne. Wolałbym przejąć kontrole. Wyłączyć radio w tym routerze i na kablach wypuścić internet do sprzętu już mojego który już skonfiguruję po mojemu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cytuj

a oni twierdzą że internet taki jest tyle że po kablu i oni routerów AC nie mają nawet w swojej ofercie 

A co ciebie to obchodzi, masz wyszczególnione w umowie że po kablu masz tyle a bezprzewodowo tyle? Nie mają, co za problem, niech sobie kupią.

 

https://www.uokik.gov.pl - poproś o poradę i wzór pisma jakie przesłać dostawcy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oo to może będziesz wiedział coś więcej niż inni. W umowie jest zapis że gwarantują do 250Mb/s internet ale nie na zapisane w jaki sposób. I teraz zawsze uzyskuje informacje wszędzie ze pomiary prędkości należy wykonywać na kablu bo po WiFi nigdy takich prędkości nie będzie. To racja ale trochę to przerost formy nad treścią udosyrpnic router który sieje tylko w N lite i dawać internet 250Mb/s. To wiadome że nie da rady tego przesłać nawet w  50%.  To co jak zapisu nie ma to mogę próbować o te wifi czy nie ma żadnych podstaw ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jakaś chora polityka firmy, modem powinien być ich a router powinieneś sobie zamontować jaki ci się podoba - sam tak własnie mam. Wrzuć jakieś zdjęcia tej instalacji.

 

Cytuj

czy nie ma żadnych podstaw ?

A tutaj zwróć się po pomoc do odpowiedniego organu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.×
×
  • Create New...