Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Ostatnio dzięki poradom tutaj na forum zakupiłem Dell Inspiron 7577 z dyskiem SSD 256gb. Dodatkowo dokupiłem również tu polecany dysk HDD do tego modelu laptopa (Hitachi TRAVELSTAR 7K1000 1TB)

Dysk zamontowałem wczoraj, jednak mam spore problemy w "zainstalowaniu" go. Po wpięciu do kieszonki dysk nie jest widoczny w biosie.

M.2. SATA - none

Primary Hard Drive - none

M.2 PCIe SSD-0 - 87....... wykrywa.

Zmieniłem również SATA Operation z RAID On na AHCI. Po ponownych uruchomieniu wywalało mi blue screen i problem z Biosem, jednak odpaliłem potem przy pomocy safe boota i udało się bez większych problemów zmienić na AHCI. W regedit zmieniłem rejestry 

\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\storahci\StartOverride Start na 0

\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\atapi Start na 0

Dysk nigdzie niewidoczny. W Zarządzanie Komputera -> Zarządzanie dyskami również widoczny tylko SSD.

Bios zaktualizowany do najnowszego. 

Czy mogę spróbować jeszcze jakiś kroków? Już więcej ciężko mi znaleźć coś na internecie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W biosie musi być widoczny, odłącz i podłącz ponownie. Ewentualnie wrzuć zdjęcia na Google Drive.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Popodłączałem kilka razy, podociskałem zaciski i w końcu załapało. Trochę mnie to niepokoi, że przyszłościowo mogą być problemy z awarią fizyczną z tymi gniazdami. Dziękuję :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Normalnie to nie ma żadnych problemów, chyba że krzywo jakoś wsadziłeś i wygoiłeś piny :wink:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobra już wiem w czym leży problem. Dysk który mi poleciłeś jest po prostu zły. Do tego laptopa nie może być 9,5mm tylko 7mm ponieważ przy 9,5 obudowa się nie domyka, jeżeli nie przykręcimy do kieszonki wtedy się zamyka ale co jakiś czas go rozłącza. Po pełnym przymocowaniu obudowa się nie domyka bo po prostu dysk wystaje.

Mój błąd ponieważ nie dowiedziałem się przed zakupem dysku jakiego rozmiaru powinien być do tego modelu laptopa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ma 7mm jednak mniejsze obroty

No niestety dysków 7200RPM praktycznie nie ma w sprzedaży.

HGST TravelStar Z5K1 1TB (1W10028) - tutaj jest taniej i dostępny.

Tak w ogóle to HGST to WD, ale już niedługo - news.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta