Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam, 
Posiadam laptopa Lenovo Ideapad Y700-17
I5-6300HQ

GTX 960M 4gb
8GB Ram

I nachodzi mnie pytanie czy możliwe jest podkręcenie tego procesora? :) A jeśli tak to w jaki sposób aby nie kupować nowego laptopa.
Z góry dziękuję =)

A masz już dysk SSD zamontowany? Czemu chcesz podkręcać - w grach za mała wydajność?

Ostatnio w innym dziale pisałem o zbyt małych fps w grze dishonored 2. I z programu afterburner wynikalo ze to procek daje d... :)

Co było obciążone w 100% grafika czy procesor? Bo optymalnie powinna być grafika w 100% a procesor w 70-85%.

Tutaj mam "Chyba" problem z kartą graficzną, i z procesorem bo w niektórych momentach "screeny" widzę 100% CPU. 
A np, w grze Rainbow Six Siege, pokazuję mi zużycie karty graficznej na ustawieniach wysokich około 3gb na 4gb dostępne, ale za to procesor pada z tego wynika tak?

Jesteś w stanie powiedzieć mi czy dam radę wycisnąć w dishonored2 na 1980x1080 ew na jakiejś niższej 16:9, stałe 60 fps?.  Bo ogółem z ustawieniami nawet wysokimi potrafię łapać w niektórych miejscach 70/80 klatek.
(Ustawienia mam najniższe + 1980x1080)
Tylko nie wiem czy synchronizacje pionową itd ustawiać, z tego co mi wiadomo to dla wydajności lepiej wyłączyć. 

Sorry za tą dużą czcionkę, i niektóre zdjęcia poobcinane są, tak wiem.

w niektórych momentach "screeny" widzę 100% CPU.

To normalne miejsce bardziej procesorowe

pokazuję mi zużycie karty graficznej na ustawieniach wysokich około 3gb na 4gb dostępne

Przy rozdzielczości FullHD więcej jej nie potrzebne.

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Wgraj sobie na czysto system bez dodatków od Lenovo, pobierz ze strony supportu najnowsze sterowniki i ustaw wszędzie na wysoką wydajność w systemie.

Oczywiście podczas grania wyłącz wszelki programy w tel (przeglądarka itp).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się