Jump to content
  • Sign Up

MrTime

Antena do wzmocnienia sygnału LTE.

Recommended Posts

Posiadam router Huawei B529 który otrzymałem przy zakupie internetu t-mobile LTE domowego bez limitu ( i lejków) do 60mb.  Router został wysłany do osoby która mieszka na wsi i ma dość słaby sygnał, tak myślę. Pierwszego dnia download wynosił około 3mb a upload ~4mb. W ustawieniach zmieniłem tej osobie na pasmo 5Ghz, niby zmienione ale po odświeżeniu "pasmo robocze" zmienia się z powrotem na 2,4ghz, mimo to internet działa dużo lepiej i aktualny wynik o każdej porze dnia wynosi od 12mb do 15mb download oraz od 2 do 7 mb upload.  Screen z ustawień http://scr.hu/21sx/dyk1u   Chciałbym tej osobie dokupić jeszcze antenę która wzmocni sygnał i będą lepsze wyniki download/upload oraz w opóźnieniach (ping).  Z tego co czytałem na temat tego router'a można własnie wzbogacić go o antenkę, jednak nie chcę kupować czegoś w ciemno i byle co. Do 100zł znajdę odpowiednią antenę? 

Dodam jeszcze że aktualnie ping wynosi na polskim serwerze od 25 do 50, a na zagranicznym od 60 do 70. 

A to nie widziałem. Gdzieś przeczytałem że ten router obsługuje sieć 5ghz która jest mniej obciążona to ją znalazłem tam i włączyłem, ale mimo to internet zaczął lepiej chodzić po tym. W ustawieniach sieci mogę wybrać preferowany tryb, 2g, 3g oraz lte. Jak ustawie LTE a zasięg będzie w danym momencie słabszy to nie przerwie internetu? Osoba która aktualnie ma ten router mieszka na wsi. 

Antenę kupie w przyszłym miesiącu, dzięki. 

Gdzieś przeczytałem że ten router obsługuje sieć 5ghz która jest mniej obciążona

Dokładnie tak ale chodzi o laptopy z takimi kartami w blokach, do grania, stremowania filmów 4K na telewizor.

• Like 1

Odświeżam bo pytanie dotyczy tego samego tematu. Tak długo zbierałem się do kupna owej antenki i oferta jest już nie aktualna. Sprawdziłem na innej stronie ale wejścia na zdjęciu trochę się różnią i nie jestem pewny czy będzie pasować. Dokładny model to B529S-23a. 

Link do aukcji którą znalazłem ale nie jestem pewny czy antenka jest odpowiednia:

http://grupagsm.pl/anteny-do-modemow/2959-podwojna-antena-diablo-10dbi-do-modemow-i-routerow-lte-wysylka-lub-odbior-krakow-debica.html

Cytat

z końcówkami TS9 i CRC9 TS5

Chyba ma TS9 z tego co widzę.

Cytat

nie jestem pewny czy antenka jest odpowiednia

Wygląda na tanią chińszczyznę która może niewiele dać.

ANTENA DUAL 4G LTE 30dBi e3372 B525s B529G B315

ANTENA DUAL 4G LTE 48dBi CRC9 TS9 SMA HUAWEI ZTE

ANTENA SIGNAFLEX DUAL 4G LTE DIAMENT 2x22dbi 2x5m

Poszukaj innych jeszcze + końcówki/konektory odpowiednie.

A co sądzisz o https://allegro.pl/oferta/power-mocna-antena-dual-3g-4g-lte-50dbi-huawe-zte-6778901761?item=6778901761

Według ich strony powinno wszystko pasować. Myślałem nad tym też https://allegro.pl/oferta/antena-dual-tajfun-3g-4g-lte-40dbi-zte-huawei-6147289891?item=6147289891 ale tutaj zaś trzeba wiercić a będzie montowała to kobieta dosyć daleko ode mnie. 

„Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego” tylko zachwalanie bez żadnych konkretów ?

Cytat

ale tutaj zaś trzeba wiercić

Ta jest kierunkowa i trzeba ją ustawić w kierunku nadajnika, ale na 100%  będzie lepsza.

Sprawdziłem i jeden nadajnik znajduję się 8km a drugi około 13km. Polecisz coś konkretnego do 200zł? 

Jak nie ma specjalnego wyboru tylko musi być kierunkowa dla zauważalnej różnicy to trudno, poradzimy sobie. ? 

Nic w zasadzie od siebie nie mogę polecić bo nie korzystam, potrzebny jest wysoki maszt jeszcze ?

• Like 1