Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam wszystkich :)
Poszukuję tego pierwszego już laptopa dłuższy czas, jestem co nieco na kierunkowany i jako człowiek niedoświadczony w laptopach potrzebuję porad.  
Najpierw Ankieta:
1) Mężczyzna 20 lat
2) Mam dostęp do DreamSparka, także jest opcja kupna bez systemu
3) 15,4"-15,6"
4) Chcę mieć dwa dyski HDD + SSD. Z tego co się orientuje najbardziej optymalne będzie kupienie laptopa z HDD i dołożenie samodzielnie SSD
5) Kwota oscylująca przy ~2600 zł, więcej pod ankietą 
5b) Zamierzam go używać do samego końca :) Mam w domu komputer stacjonarny już trochę starej daty z Q8200 i Radeon HD 6900, jednak często wyjeżdżam i przydałaby się mobilna jednostka.
5c) Do miesiąca myślę maksymalnie
6) Myślę, że wydajność nad jakością wykonania.
7) 1600, powłoka matowa, typ chyba IPS, ale z tego co wyczytałem, to w tej cenie są bo są :) 
8) W domu na biurku, uczelnia i na wyjazdach w Polsce.
9) Gry średnich wymagań, League of Legends, CS:GO, CoH, WoT
10) Programy Microsoft Office, programowanie w Visual Studio 

11) Z mojego prywatnego 'researchu' wyczytałem, że 8GB ramu to raczej minimum w dzisiejszych laptopach i jakoś zacząłem się tego trzymać. Oczywiście mogę nie mieć racji :)

Ostatnio najbardziej moją uwagę przykuł ten Acer Aspire 5 i3-7130U/8G/500/Win10 GT940MX FHD IPS, z racji że jest to chyba aktualnie najczęściej polecany laptop w tym przedziale, możliwość dołożenia dysku i dodatkowa gwarancja od Acera.

Dzisiaj jednak podczas przeglądania forum wpadł mi link do Acer Aspire 5 i5-8250U/4GB/1000/Win10 GT940MX FHD. Tutaj zaczynają się  moje pytania. Czy ta i5 jest dużo bardziej wydajniejsza od ww i3? Czy wykorzystałbym taki procesor przy moich wymaganiach? Cena to już 2800, a chciałbym dołożyć 4GB ramu i dysk SSD. Jaki jest koszt +/- jakiegoś dobrego ramu i dysku do takiego laptopa (i sam dysk do Acera wcześniej)? Gdzieś na forach wyczytałem też, że niektórzy polecali poczekać na procesory nowej generacji. Moja wiedza się na tym kończy :)

Jestem też otwarty na inne propozycje. Potrzebuję kogoś, żeby mnie przekonał i zdecydował, bo sam mogę jeszcze długo zwlekać :)

Dzięki z góry za pomoc i poświęcony czas włożony w przeczytanie tego posta ;) 

Pozdrawiam :)

typ chyba IPS, ale z tego co wyczytałem, to w tej cenie są bo są

Parametry szału nie robią ale i tak jest lepiej niż w TN-kach.

że 8GB ramu to raczej minimum w dzisiejszych laptopach

Standard ana dzisiejsze czasy.

Czy ta i5 jest dużo bardziej wydajniejsza od ww i3?

Tak to już układ z 4 rdzeniami, co prawda oba są U czyli mocno nastawione na wydłużenie czasu pracy niż na wydajność, lecz zawsze 4 rdzenie to 2x tyle co dwa.

Przykład 15W vs 45W
https://ark.intel.com/compare/97459,124967

Jaki jest koszt +/- jakiegoś dobrego ramu

Wystarczy dedykowany czyli o tych samych parametrach jakie są fabrycznie montowane tak by działały razem w Dual Channel. Jakieś 150zł za nowe - aktualnie RAM jest ostro drogi.

Gdzieś na forach wyczytałem też, że niektórzy polecali poczekać na procesory nowej generacji.

To są procesory U na rok 2018 - i3-8130U, i5-8250U i i7-8550U. Dopiero za jakiś czas wyjdą laptopy z Kaby Lake-G z AMD Vega i z Ryzen Mobile.

Dziękuję za odpowiedzi :) A co byś zrobił na moim miejscu ? Brać tego z i5 i dokładać RAM i dysk czy zostać przy i3 ?

Bierz nówkę z i5 i rozbuduj, w przyszłości i tak wszystkie laptopy będą mieć procesory 4 rdzeniowe więc warto minimalnie dołożyć.

Podbiję swój temat, bo mam nowe pytanko :) 
Przymierzałem się już do kupna tego laptopa Acer Aspire 5 i5-8250U/8GB/1000/Win10 GT940MX FHD, ale gdzieś podczas czytania recenzji i opinii o nim,

ktoś polecił jeszcze Lenovo Legion Y520-15 i5-7300HQ/8GB/1TB FHD RX560 + ten cały cashback 300 zł i wychodzi taka sama cena jak przy Aspire 5, czyli 2899 zł.
Pytanie czy jest sens brać pod uwagę tego Lenovo i bawić się w tą promocję? Czy sam laptop jest tego warty czy lepiej zostać przy Acerze ?

Acer ma inną promocje.

Te Legiony maja dość słabe matryce IPS, lepiej też dopłacić do GTX 1050 (też wydajniejsza w grach) będzie wtedy nawet trochę chłodniejszy.

Lenovo Legion Y520-15 i5-7300HQ/8GB/128+1000 FHD GTX1050 (dysk HDD na USB i do zamontowania dysku 2,5" trzeba dokupić ramkę montarzową)
MSI GV62 7RD i5-7300HQ/8GB/1TB GTX1050 - matryca TN ale lepsze pokrycie barw.

Jednak pozostanę raczej przy tym Acerze, dłuższa gwarancja się przyda, a już więcej nie chcę dopłacać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Giełda Komputerowa 🖥️🖱️ Kup Sprzedaj Kupie Sprzedam Oddam Zamienię
Grupa na Facebooku · 4174 członków
Dołącz do grupy

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.