Skocz do zawartości

Polecane posty

1. Student

2. Mam Windowsa z uczeni.

3. 15.6"

4. HDD + SSD ( SDD mogę oddzielnie dokupić później)

5. 4400-4500  Tylko nowe.

5b. Myślę że tak 3-4 lata a może i więcej. Będzie to mój jedyny komputer na studiach.

5c. Myślę żeby w obecnym lub przyszłym tygodniu już go kupić chyba że będą niedługą jakieś premiery to mogę poczekać do końca lutego.

6. Najbardziej zależy mi na wydajności ale fajnie by było jakby fajnie wyglądał i jakby było możliwe chciałby by wytrzymał tak z 1.5-2 h  na baterii.

7. Matryca matowa, fhd. Raczej nie będę pracował na zewnętrznym monitorze.

8. Dom , uczelnia , czasami na łóżku.

9. Czasami chciałbym zagrać w nowsze gry jednak laptop będzie służył celom naukowy (tj. programowanie)

10. Głównie programy programistyczne typu  Visual Code, IntelliJ IDEA + inne programy wykorzystywane na studiach informatycznych.

11. Fajnie jakby laptop posiadał podświetlaną klawiaturę. Matowa matryca

12. Będzie to mój pierwszy laptop, więc nie mam jakiś specjalnych preferencji. Chciałbym po prostu dobry laptop, który nie będę musiał później co chwile oddawać na serwis.

Mam Windowsa z uczeni.

Sporo modeli jest dostępnych tylko z OS-em np. od Della i Acera większość.

chyba że będą niedługą jakieś premiery

Z gamingowych (z procesorami HQ) dopiero w kwietniu, teraz tylko ultrabooki.

by wytrzymał tak z 1.5-2 h  na baterii

3-4 godz to wszystkie wytrzymują

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i7-7700HQ/8GB/1TBPlextor PX-256M8PeGN 256GB (kości MLC) - najlżejszy (2kg) i najsłabsze chłodzenie, tu uwaga starsze warianty mają gorsze matryce.
Dell Inspiron 5577 i7-7700HQ/16G/128+1000/Win10 GTX1050 w razie potrzeby łatwo zmienić matrycę na IPS lum TN 120Hz, bardzo pojemna bateria.

Acer Aspire 7 i7-7700HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050Ti + SSD M.2 - trochę bardziej się opłaca bo w promocji aktualnie jest z 3 letnią gwarancją. Jedyny minus to bateria o małej pojemności.

A co sądzisz o hp , lenovo lub msi w porównaniu z tymi laptopami ?

Dodam ,że posiadam voucher od hp

hp , lenovo lub msi w porównaniu z tymi laptopami ?

To samo co z markami Opel, Fiord i Fiat, zależy o jakim modelu mu rozmawiamy.

Dodam ,że posiadam voucher od hp

HP OMEN i7-7700HQ/8GB/1TB GTX1050Ti (MID-2017)

Ale nie jest ani lekki ani kompaktowy, szkoda że klapa matrycy jest z plastiku i dopiero z GTX 1060 ma świetną matrycę IPS. Ale na plus złącze Display port i oddzielne złącza dla słuchawek i mikrofonu.

46 minut temu, FxJ napisał:

To samo co z markami Opel, Fiord i Fiat, zależy o jakim modelu mu rozmawiamy.

Chodzi mi o te modele do tej ceny co wyżej podałem. Z tego co patrzyłem to hp omen , lenovo legion i MSI GP62M.

A co do gabarytów to nie są one najistotniejsze. Najważniejsze żeby nic mi się nie zacinało anie nie wieszało.

Chodzi mi o te modele do tej ceny co wyżej podałem.

Przecież można i dwie serie niższe sprzedać w tej samej cenie, wystarczy że są z najmniejszym procesorem i dowalone 16/32 GB RAM + pojemny SSD. I tak własnie robią sprzedawcy by najwięcej zarobić a za 2 lata klient niech znów kupi jak go stać.

lenovo legion i MSI GP62M

Słabe matryce w gruncie rzeczy, GP62M często jest z 2GB GDDR5 pamięci grafiki a Legiony są też z Radeonami mimo tej samej nazwy, by się łatwo pomylić.

Najważniejsze żeby nic mi się nie zacinało anie nie wieszało.

Najlepiej 8GB RAM w jednej kości z wolnym drugim slotem tak by za pół roku dołożyć kolejną jak ceny cędą znów normalne (teraz są o 50% wyższe niż rok temu). Oraz szybki dysk SSD.

42 minuty temu, FxJ napisał:

Słabe matryce w gruncie rzeczy, GP62M często jest z 2GB GDDR5 pamięci grafiki a Legiony są też z Radeonami mimo tej samej nazwy, by się łatwo pomylić

Czyli z HP Omen , Legionu , MSI oraz Acer Aspire 7 jakiego najlepiej wsiąść ?

Chyba że poleci Pan coś innego co będzie równie dobre lub lepsze pod względem wydajności ,która jest dla mnie priorytetem.

I mam jeszcze jedną pytanie opłaca się czekać do końca lutego ? Czy nie ma to sensu i jednak lepiej kupić teraz ?

jakiego najlepiej wsiąść ?

To już kwestia indywidualnie priorytetów, zgodnie z tym co napisałeś to między N580VD, Inspiron 5577 i Aspire 7 bym wybierał.

opłaca się czekać do końca lutego ?

Być może się nic nie zmieni, bo producenci szykują się na kwiecień najbardziej z nowymi modelami pod procki HQ 8-gen. Miały być w grudniu już nowe Alienware tańsze ale mamy styczeń i nic, więc mogą przekładać celowo.

A mam jeszcze pytanie pomiędzy HP omen a legionem który lepiej wybrać ? Bo obie firmy z tego co widzę maja program zwrotu pieniędzy.

Sorry ze jeszcze raz odświeżam temat ,ale planuje już jutro zakupić jakiś laptop i żeby się upewnić mam pytanie. Z tych modeli który najlepiej wybrać  : HP OMEN i7-7700HQ/8GB/1TB GTX1050Ti (2CR01EA)

czy ten  MSI GP62M i7-7700HQ/8GB/1TB GTX1050Ti (GP62M 7REX-2032XPL Leopard Pro)

czy może któryś  z tych Lenovo ?

Lenovo Legion Y520-15IKBN (80WK01BUPB)

Lenovo Legion Y520-15IKB (80YY006EPB)

Doradźcie mi jak możecie która z tych opcji będzie najsensowniejszym wyborem ?

Zastanawiam się jeszcze trochę nad tym acerem ale ta mala bateria o której wspomniał FxJ trochę mnie zniechęca do tego modelu.

I mam jeszcze ostanie pytanie bo nie ma żadnych nowych wiadomości odnośnie nowych laptopów ? By warto było czekać tak do końca listopada/początku marca?

warto było czekać tak do końca listopada/początku marca?

Lutego? Nowe laptopy z procesorami Intela pojawią się w kwietniu dopiero.

Omen i MSI dość podobne pod względem chłodzenia i matrycy,  różnią się za to pojemnością baterii, lepszym dyskiem HDD czy nawet klawiaturą.

Dell Inspiron 7577 i7-7700/8G/128+1000/Win10 GTX1050Ti - ten Dell ma jedna z lepszych baterii w tym przedziale cenowym. Ma też matrycę IPS tak jak Aspire 7. Jest tańszy 5577 ale z matrycą TN (następca 7559), 7567 (poprzednik 7577) miał baterie większą o 25% jeszcze (ale nie miał IPS-a).

PS co do tego Legiona z i5 + 1060, skoro granie jest całkowicie drugorzędne to tylko i7 + 1050/1050Ti.

Omen i MSI dość podobne pod względem chłodzenia i matrycy,  różnią się za to pojemnością baterii, lepszym dyskiem HDD czy nawet klawiaturą.

na korzyść którego te różnice co wymieniłeś ?

Powiem ci ze ten dell nawet mi się podoba i widzę że na xkomie obniżka jest nawet. Posiada również dysk sdd zatem nie musiał bym go kupować.

A mam pytanie nie ma opcji dostania tego komputera bez systemu ? Ponieważ już posiadam system ze studiów

Na korzyść MSI akurat.

A mam pytanie nie ma opcji dostania tego komputera bez systemu ?

Niestety, tylko z OS-em je sprzedają tak jak Acer sprzedaje wszystkie.

A mam ostatnie pytanie bo akurat miałem zamawiać tego della ale zauważyłem że HP omen ma sporo przecenę HP OMEN i7-7700HQ/8GB/1TB/Win10x GTX1050Ti (2CR01EA)

Dostałem maila od xkomu ze przecena wynika z tego powodu że model nie jest już osiągalny w dystrybucji producenta.

I stąd moje pytanie czy opłaca się go za tyle kupić(dodam że jeszcze mam ten voucher) czy jednak dell będzie sporo lepszy ?

Kupiłem tego della z xkomu tylko mam teraz pytanie w programie dell support assist pisze mi ze mam gwarancje od 10.12.2017 a kurier przeciez dostarczył mi go dzisiaj. O co chodzi ? To znaczy ze ten laptop był wcześniej używany i pochodzi ze zwrotu a sprzedali mi go jako nowy ?

Leci od daty dostawy do sklepu jeśli nie zarejestrowałeś na stronie Della :wink:

• Like 1

Aha. Dzieki za wytłumaczenie :D Sorry ze pisze o takich głupich rzeczach ale to mój pierwszy lapek i troche nie ogarniam. A mam jeszcze jedna pytanie bo niby kupiłem go z windowsem ale nie dostałem żadnej płyty ani klucza. Tylko odrazu miałem zainstalowany. To standrad ze tak się teraz robi ? Bo myslalem ze jakis kod do windowsa dostane.

46 minut temu, FxJ napisał:

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10
System się pobiera ze strony Microsoftu do pliku ISO lub od razu na pendriva. Klucz systemu jest w "biosie" zapisany.

Dzięki za informacje :)

Godzinę temu, Tamagotchi napisał:

Leci od daty dostawy do sklepu jeśli nie zarejestrowałeś na stronie Della :wink:

Wiesz co zarejestrowałem teraz produkt na stronie della po kodzie serwisowym i nadal mam że gwarancja obowiązuje od 10 grudnia. Chyba nie da się z tym nic zrobić co ?

Napisz do supportu, za jakiś czas powinien ktoś zweryfikować i zatwierdzić zmiany u nich w systemie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Giełda Komputerowa 🖥️🖱️ Kup Sprzedaj Kupie Sprzedam Oddam Zamienię
Grupa na Facebooku · 4174 członków
Dołącz do grupy

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.