Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

samsung NP350V5C odmówił posłuszeństwa także proszę o pomoc przy wyborze nowego laptopa dla grafika :)

1. Kobieta, student 23l

2. Dołączony system będzie na plus, aczkolwiek nie jest wymagany

3. 15,4"- 15,6”

4. dysk koniecznie SSD, z tym że posiadam ze starego laptopa dobrego Plextor PX-256M7VC - także mogę sobie podmienić
(jeśli będzie bez SSD to konieczny łatwy dostęp)

5a. 3000 zł - 3500 zł - sam laptop, wyłącznie nowy (laptop ma długo posłużyć, więc jeśli warto jeszcze trochę dołożyć to również proszę o sugestię - aczkolwiek wolałbym się trzymać dolnej granicy)
5b. Chcę kupić laptop na "lata" i będzie on jedynym dla jednej osoby
5c. Chcę kupić jak najszybciej(max do 2 tygodni)
6. Jakość wykonania jest ważna, aczkolwiek nie kosztem parametrów, procesor/grafika > bateria

7. Rozdzielczość FullHD, preferowana matowa matryca. Do laptopa czasami będzie podpinany zewnętrzny monitor po HDMI

8. Głównie dom biuro/lóżko

9. ---

10. Wszelkie programy do obróbki grafiki/zdjęć z RAW w dużej rozdzielczości - Photoshop, Illustator, Corel, oraz typowo domowe zastosowanie, tj. pakiet office, internet, filmy, słuchanie muzyki

11. Matowa matryca, HDMI, oraz plusami będą: podświetlana klawiatura, dobre głośniki, USB-C

12. Laptop ma być dobry, także moje preferencje są nie ważne ;)

13. ---

14. ---

Będę ogromnie wdzięczy za pomoc przy wyborze nowego laptopa dla żony :)

Pozdrawiam,
Kamil

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Reklama widoczna jedynie dla gości - niewidoczna dla zalogowanych użytkowników forum

Laptop dla grafika

Jaki ma monitor? matryca w laptopie jest istotna? Jeśli tak to od razu mówię że dobre zaczynają się od > 4000 zł

Chcę kupić jak najszybciej(max do 2 tygodni)

Teraz targi CES 2018 będą 7-10 stycznia.

posiadam ze starego laptopa dobrego Plextor PX-256M7VC - także mogę sobie podmienić

Aktualnie w laptopach jest slot M.2 na dyski SSD, oraz stosuje się już dyski typu PCIe NVMe. Więc możesz pomyśleć o sprzedaży tego dysku na OLX i dopłacie do modelu z NVMe.

Acer Aspire 7 i5-7300HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050 ale niestety opinie was promocja

Acer Aspire 7 i5-7300HQ/8GB/256/Win10 GTX1050 - SSD zamiast HDD

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD - nowa partia ze zmienionymi matrycami

MSI GV62 i5-7300HQ/8GB/1TB GTX1050 - ma DispleyPort i HDMI

MSI PL62 i7-7700HQ/8GB/1TB MX150 - ma DispleyPort i HDMI - lepszy procesor, słabsza grafika i chłodzenie (jeden wentylator zamiast dwóch).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Serdecznie dziękuję za odpowiedź :)

Matryca nie może być gorsza niż w poprzedniku samsungu NP350V5C, ale myślę że w tym przedziale cenowym to nie wyczyn ;)

Po targach bardziej należy się spodziewać nowych modeli w tej cenie(mniej więcej kiedy można się ich spodziewać na rynku), czy obniżkę aktualnych cen?

Na chwilę obecną najbardziej zainteresował mnie MSI GV62 i5-7300HQ/8GB/1TB GTX1050 - jak tu wygląda wymiana dysku na M.2? Jest przewidziana klapka, czy trzeba rozkręcać całą obudowę?

Jak wspomniałem laptop ma być na lata, a niestety nie mogę się doszukać informacji odnośnie baterii, jak i też nigdzie nie jest dostępna do kupienia. Czy jest ona na sztywno wlutowana pod obudową? Baterie średnio wytrzymują 2 lata i nie chciałbym mieć z tym problemu po takim czasie ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

mniej więcej kiedy można się ich spodziewać na rynku

To trzeba czytać informacje producentów

jak tu wygląda wymiana dysku na M.2? Jest przewidziana klapka, czy trzeba rozkręcać całą obudowę?

Baterie teraz są zabudowane więc musisz odkręcić więcej śrubek, musisz oczywiście przed wsunieceim dysku M.2 odpiąć baterie od płyty głównej!

Czy jest ona na sztywno wlutowana pod obudową?

Nie ma fizycznie takiej możliwości, jedynie układy scalone (BGA) są wlutowywane. Dokupienie nie jest problemem wystarczy poszukać w dobrych sklepach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta