Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry. Szukam lapka do 3000tys do domu do uzytku romowego. Czyli raczej multomedialnego. Mam upatrzone 2 modele

1. https://www.x-kom.pl/p.....inspiron-5767-i5-7200u-8gb-1000-r7-fhd.html

2. https://www.x-kom.pl/p.....ideapad-320-17-i5-8250u-8gb-1tb-mx150.html

W drugim martwi mnie jedynie rozdzielczosc (nie Full HD)

Co o tym sadzicie? Moze macie swoje propozycje? Jesli ta z checia wyslucham. Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Reklama widoczna jedynie dla gości - niewidoczna dla zalogowanych użytkowników forum

Szukam lapka do 3000tys

To 3 milionów złotych?

Zacznij od wypełnienia ankiety.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Odp:
1) Mężczyzna 41 lat do uzytku domowego
2) Bez systemu
3) 17"
4) HDD + nagrywarka
5) 3000PLN
5b) 5 lat
5c) W tym miesiacu
6) Bardzo wazna jast grafika i procesor
7) 1600 i w gore
8) DOM
9) średnie wymagania - Diablo 3
10) -   gry filmy internet nauka 
11) -
12) -
13)

14)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

3000PLN
5 lat

Bardzo wazna jast grafika i procesor

Nie no, jak na wymóg by posiadał 17,3" to masz definitywnie przeznaczony za mały budżet.

Jeśli chcesz wydajny procesor HQ cztero rdzeniowy i mocną grafikę to tylko 15,6" i budżet ok 3200-3500zł

Jak masz aktualnie kupować i koniecznie siedemnastkę to tylko ze slotem M.2 przeznaczonym na dysk SSD

ASUS X756UQ-T4240D i5-7200U/8GB/1TB GT940MX

Acer Aspire 5 i5-8250U/8GB/1000/Win10 MX150 FHD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poprawa

1) Mężczyzna 41 lat do uzytku domowego
2) Bez systemu
3) 17"
4) HDD + nagrywarka
5) 3000PLN
5b) 5 lat
5c) W tym miesiacu
6) Bardzo wazna jast grafika i procesor
7) 1600 i w gore
8) DOM
9) średnie wymagania - Diablo 3
10) -   gry filmy internet nauka 
11) -
12) -
13)

14)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
18 minut temu, Shift napisał:

Poprawa

A cokolwiek zmieniłeś bo nie dostrzegam.

W kwestii dysku SSD, zamierzasz zainwestować w niedalekiej przyszłości w ten dysk?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aż tak wysoki komfort pracy daje ten dysk? Dell jest proponowany na forum w rankingu a Lenovo polecali mi w X comie  dziś. Kurde ale mam zagwozdke.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aż tak wysoki komfort pracy daje ten dysk?

Zdecydowanie, zupełnie inna płynność pracy przy SSD ze względu na czas dostępu do danych, setki razy mniejszy niż przy głowicach w dyskach HDD.

W Dellu też możesz zamontować dysk SSD, ale musisz wtedy wyjąć dysk HDD lub nagrywarkę i zastosować HDD Caddy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A w Lenovo? Bo ponoć ma lepszy procesor i grafikę. Jedynie co mnie martwi w Lenovo to rozdzielczość.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok wydaje mi się że również można. Więc co tu kupić? Doradz coś Fx J bardzo Cię proszę. Może być na zwykłym dysku ewl dodam później SSD. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7 godzin temu, Shift napisał:

Znalazlem jeszcze tego Acera. Wykracza troche ponad moj budzet. Czy jest warty ? https://www.x-kom.pl/p.....aspire-5-i5-8250u-8gb-1000-win10-mx150-fhd.html

Jestem tutaj pierwszy raz jako twórca contentu, ale pozwolę sobie zabrać głos, gdyż sam się nad tym sprzętem zastanawiam. Kilka uwag i pytań z mojej strony dotyczących tego laptopa (zamiast nowego wątku):

1. Procesor zapewne będzie się lepiej zbierał do pracy od wersji i5-7200U, ale tylko w przypadku krótkotrwałego obciążenia - podejrzewam, że do gier się nie nada na skutek nadmiernego obciążenia termicznego rdzeni i zmniejszeniu częstotliwości zegarów. Oczekiwałbym braku przymulania przy codziennej pracy w Firefoxie na kilkunastu zakładkach - da radę na najbliższych kilka lat ?

2. Pamięć wg informacji na stronie tylko maksymalnie do 12GB - zastanawiam się, czy to wystarczy w perspektywie kilku lat. Aktualnie dla Windowsa 10 w moim PC jest zajęte na co dzień ok. 3.3GB z 3.9GB - prawie całość. Czy 12 GB wystarczy na kolejne lata - być może.... Zakładam, że nie będziemy na tym ostro grać i programować - do użytku domowo - biurowego. Ja do pracy zdalnej i tak łączę się ze skrzynką stojącą w biurze.

3. Pamięć 2133GHz - czy jest jakaś wyraźna różnica w wydajności odnośnie wersji 2400GHz ? Zakładam, że płyta więcej nie obsługuje. A może po prostu X-kom dołożył taki moduł ?

4. 4GB pamięci wlutowane w płytę - nie za fajnie, bo nie mamy dual channel, ale czy dla zastosowań biurowo-domowych ma to znaczenie ?

5. Jak wskazują dodane obrazki wentylator jest umieszczony z tyłu laptopa na środku - plus jest taki, że nie będzie parzyło w ręce ani w kolana. Minus pewnie taki, że jest jeden wentylator dla karty graficznej i procesora - ale czy będzie miało to znaczenie przy użytku domowym - MX150 nie będzie używany. Przy używaniu do gier zapewne będzie miał więcej pracy i zrobi się szumnie.

6. Jeśli klapa jest taka jak w zwykłym modelu Aspire 5 - aluminiowa z rowkami, to tylko na plus - nie zauważyłem, aby się palcowała po obmacaniu w sklepie.

7. Czy ten sprzęt naprawdę ma nagrywarkę DVD jak piszą na stronie sklepu ? Tylko dlatego biorę go pod uwagę - skoro muszę zrezygnować z podświetlanej klawiatury.

Czy ktokolwiek ma jakiekolwiek informacje, jak się sprawuje, jakie właściwości ? To jest taka nowość, że normalnie nikt chyba tego jeszcze nie kupił. Z jednej strony mógłbym zakupić, sprawdzić i oddać, ale nie chciałbym tego robić.. nie za bardzo to fajne jest.

Nawet na stronie Acera nie ma informacji konkretnie o takim modelu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jasny gwint to juz mam metlik w glowie :help_smilie:To to ja mam w koncu kupic? Pomoze ktos wybrac? Musze dzis podjac decyzje. :help_smilie:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Znalazlem jeszcze tego Acera.

Rzeczywiście znalazłeś w linku @Tamagotchi-ego - odkrywcze.

podejrzewam, że do gier się nie nada na skutek nadmiernego obciążenia termicznego rdzeni i zmniejszeniu częstotliwości zegarów

Zdecydowanie maja zbyt wysoki TurboBost i trzeba by ręcznie ustawić w programach jak Intel Extreme Tuning Utilityitp.

Pamięć wg informacji na stronie tylko maksymalnie do 12GB - zastanawiam się, czy to wystarczy w perspektywie kilku lat.

4GB wlutowane + jeden slot, powinien obsłużyć nie tylko 12GB (4+8) ale i 20GB (4+16).

Aspire A517-51G - to ten najprawdopodobniej 

https://www.notebookcheck.net/Acer-Aspire-5-A517-51G-i7-8550U-MX-150-Full-HD-Laptop-Review.261428.0.html

Lenovo Y520-15 i5-7300HQ/8GB/256 FHD RX560

Acer Aspire 7 i5-7300HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050

Ja bym ci radził kupić jednego z tych 15,6" - w tym przedziale cenowym.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To już lepiej bierz Acera przynajmniej nowszy procesor (większa ilość rdzeni i wątków) i wydajniejsza grafika (wydziela niewiele ciepła).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No i kupilem Acera ale mam z nim problem i nie wiem co robic :/ Na czarnym tle przy lewej krawedzi widac biale przebarwienia, jakby matryca byla nie doklejona bo jak dociskam z tylu to jest poprawa. W zalaczniku zrobilem zdjecia tego. Pomozcie co z tym robic i jak to nazwac przy ewl. reklamacji.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/NiCDRxsUh0HW5c05Yd2GaBNYrUZmHr

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widziałem to zdjęcie minutę po tym, jak dodałeś tego posta - przy czym nie byłem pewien, czy chodziło o uloty światła, czy też o wielki, biały pogrubiony wykrzyknik (oglądałem na telefonie i tak to mi wyglądało). Przy czym nie wiem, dlaczego dodałeś linka z operacją "usuń" w url - może Ci wy wywaliłem to zdjęcie nieświadomie. Teraz już nie ma nic pod tym adresem.

Nie wiem, gdzie sprzęt kupowałeś, ale chyba nie powinni CI robić problemów przy ewidentnie widoczniej wadzie. Nie wypowiem się teraz jak to nazwać, gdyż nie jestem pewien, co widziałem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie kumam tak dobrze po ang ale zrozumialem ze koles daje papier. Ale gdzie? Miedzy ramke?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Przeciez to sie w glowie nie miesci. Wymienilem juz 2 Acery, dzis przyszly 3 nastepne i w kazdym z nich jest uszkodzona matryca!! W 5 laptopach !!! To jest jakies nieporozumienie!!!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

i w kazdym z nich jest uszkodzona matryca!! 

Sądzisz że Backlight Bleeding (IPS Glow) to uszkodzenie matrycy? To wada ogólna technologii matryc IPS. Żeby podświetlenie było idealna diody muszą być idealnie ustawione a to przy laptopie jest nie łatwe, samo przykręcenie matrycy do obudowy już może delikatnie odkształcić ramkę matrycy. Wystarczyło delikatnie wyprzeć kartką papieru by dioda podświetlająca podświetlała pod minimalnie innym kątem.

Inspiron 5770 - ma IPS, ale nie wiem jaką nie widziałem testu ale to niski półap cenowy więc średnią w najlepszym razie. Acer F5-771G ma TN-kę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pozwolę sobie dodać kilka uwag na temat sprzętu po odebraniu tego laptopa. Konkretnie jest to model A517-51G-57A0

1. Uloty światła są, natomiast nie przeszkadza mi to specjalnie, gdyż widzę to tylko 2 sekundy przy włączaniu sprzętu. Czarnego pulpitu na razie nie stosuję, a w normalym działaniu nie jest to widoczne. Zauważyłem też, że to zależy od tego, jak się to wieko z ekranem podnosi, czasami są mniejsze, czasami większe.

2. Ekran jest bardzo fajny, nie wiem, czy to dobry IPS, czy taki sobie, natomiast jak się do tej pory używało wszędzie i zawsze TN to widać ogromną różnicę w jakości.

3. Ekran jest bardzo jasny, praktycznie póki co zawsze mam podświetlenie na minimum.

4. Odnośnie testów w benchmarkach i 3D Markach - procesor rozgrzewa się do 90 stopni.. Obudowa pod klawiaturą robi się nawet lekko ciepła, a przy radiatorze nawet bardzo. No cóż, szkoda by mi było regularnie grać i go katować.. Ale oficjalnie nie do gier go kupiłem.

5. Coil whine JEST, ale aby pierwszy raz go usłyszeć musiałem odpalić Cinebench R15 na baterii i przy teście OpenGL. Przy zasilaniu sieciowym jest wyraźnie lepiej - trzeba przyłożyć ucho do klawiatury. Może jak nie będę kiedyś mieszkał przy trasie, to zwrócę na to większą uwagę. Generalnie póki co nie przeszkadza mi to.

6. Laptop przy pisaniu tego posta jest praktycznie bezgłośny. Jak się rozgrzewa, to szum nie jest zbyt dokuczliwy.

7. Największą wadą póki co wydaje mi się póki co klawiatura. Wygląda jakoś odpustowo, ugina się w kilku miejscach pod naciskiem, a każdy klawisz wydaje inny odgłos. Nie wiem natomiast, czy to jest konkretna wada mojego egzemplarza, czy też Ten Typ Tak Ma. Czy ktos używa i może się na ten temat wypowiedzieć ? Zastanawiam się, czy nie zwrócić laptopa z tego powodu, natomiast nie wiem, czy nie dostanę w zamian czegoś z innymi usterkami.

• Upvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta