Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w tytule występuje u mnie power limit throttling, nie widać żadnych spadków fpsów, spadków taktować czy throttlingu całego układu, wszystko chodzi płynnie i bez problemu tylko te wskaźniki skaczą w górę i w dół... Pytanie czy po repastingu problem zniknie czy muszę coś kombinować z wgrywaniem nowego biosa, zmianą taktowań etc ? W załączniku przesyłam zrzut z afterburnera. 

Testowałem na GTA V, Wiedzminie 3, cs-go, PUBG i h1z1, jedynie w cs go i to nawet na najwyższych ustawieniach problem nie występował, w pozostałych grach nawet na niskich Power i no load limit skakały 0/1.

power limit.gif

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Reklama widoczna jedynie dla gości - niewidoczna dla zalogowanych użytkowników forum

Dopisałbyś, który to laptop i z jakim procesorem i grafiką.

No baa, zabawa z taktowaniem (maksymalnym) i undervoltingiem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 minuty temu, Tamagotchi napisał:

Dopisałbyś, który to laptop i z jakim procesorem i grafiką.

No baa, zabawa z taktowaniem (maksymalnym) i undervoltingiem.

GT72VR 7RD-426XPL i7 7700HQ + gtx 1060.

Naprawdę będę musiał podkręcać procesor ? To trochę dziwnę , że kupujesz laptopa za 7k i musisz jeszcze coś w nim grzebać żeby normalnie działało... W każdym laptopie w tej półce cenowej tak jest czy po prostu trafiłem na felerny model ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
57 minut temu, FxJ napisał:

http://forum.notebookreview.com/threads/7700hq-power-limit-throttling.805765/

Przejrzyj tn temat i zajrzyj do biosu. Plan zasilania oczywiscie ustawiony na wysoką wydajność?

Ok, dzięki. Na co zwrócić uwagę w biosie ? Tak, plan na wysoką wydajność w dragoncenter shift na trubo i automatyczne wiatraki. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie pamiętam jestem wzrokowcem więc muszę widzieć :splash: Ewentualnie instrukcja MSI w PDF.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
26 minut temu, FxJ napisał:

Nie pamiętam jestem wzrokowcem więc muszę widzieć :splash: Ewentualnie instrukcja MSI w PDF.

Rozumiem ;) 

Pytanie:
Czy jak będę używał laptopa bez zmiany czegokolwiek poza pastą to może się coś przegrzać, spalić, zużyć etc. ? Przecież gdybym nie zaczął go dokładnie sprawdzać to nie miałbym zielonego pojęcia,że coś jest nie tak, fpsy są w miarę normalne (gta 5 od około 120 do około 80 na bardzo wysokich) ogólne temperatury trochę wysokie (ale planuję wymienić pastę). Także pewnie pełno ludzi użytkuje takie laptopy z tym samym problemem nawet o tym nie wiedząc i coś może się stać po jakiś czasie użytkowania ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie ma prawa się nic stać, temperatura musiała by być >90-95 stopni bardzo długo by układ się zużywał w większym stopniu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7 godzin temu, FxJ napisał:

Nie ma prawa się nic stać, temperatura musiała by być >90-95 stopni bardzo długo by układ się zużywał w większym stopniu.

Rozumiem. Jeżeli doszłoby do większych temperatur lub spadków wydajności to wysyłam laptopa do producenta i gwarancja obejmuje coś takiego? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sądzę że nie znaleźli by podstaw do reklamacji, albo napisali że wgrali nowy bios czy zmienili pastę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
42 minuty temu, FxJ napisał:

Sądzę że nie znaleźli by podstaw do reklamacji, albo napisali że wgrali nowy bios czy zmienili pastę.

Rozumiem, czyli jak coś to zostaje mi liczyć na siebie. Myślę, że to ogarnę, poza tym z laptopem nic się nie dzieje więc zostaje u mnie :) dzięki za odpowiedzi. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta