Jump to content
  • Sign Up

Recommended Posts

aktualnie używam G402 ale jako że jest ona przewodowa to z laptopem średnio idzie w parze więc dla własnej wygody rozglądam się za czymś bezprzewodowym, nie mam określonego terminu zakupu - po prostu chce wiedzieć za czym mam się rozglądać :wink2:. Mój chwyt to praktycznie palm grip ( leciutko zachodzący na fingertip ), dłoń mam dużą dlatego też szukam dużej myszki, "gamingowa" czy nie to nie ma dla mnie szczególnego znaczenia ale zdarza mi się do czasu do czasu zagrać w jakieś fps-y, aktualne dpi to 1520, z dodatkowych przycisków to "do przodu" i "wstecz" są dla mnie obowiązkowe bo używam ich codziennie innych jak np zmiana dpi już rzadziej, nie chciałbym też ładować myszki codziennie - powiedzmy że maksymalnie raz na tydzień.

Miałem w rękach MX Master przez pół dnia bo poszła do zwrotu - ogólne wrażenia były ok ale np przyciski "do przodu" i "wstecz" były gorzej umiejscowione i miały gorszy feeling niż g402, nie miałem możliwości odpalenia żadnej gry ale na Bluetooth przy szybszych ruchach nie dało się odczuć żadnych opóźnień. Kształt miała ok chociaż wolałbym gdyby miała "więcej mięsa z tyłu" jak Performance MX.

Performance MX ma kolega i jeśli rozchodzi się o dopasowanie do dłoni to naprawdę wydaje się wręcz idealna ( chociaż nie miałem okazji używać jej przez dłuższy okres czasu ), jedyne o co bym się w tej myszce obawiał to to, jak sprawdzi się pooling rate jeżeli już odpale sobie jakieś czołgi czy cs-a. Lecz to wszystko znika przy największej wadzie tej myszki - praktycznie nie idzie jej dostać, tak, wiem że na allegro jest tego pełno ale  to są albo jakieś wymacanie używki z których farba już dawno zeszła albo "open boxy" do których nie mam zaufania. W ostateczności mógłbym kupić zestaw z klawiaturą ( mx800 ) i odsprzedać klawiaturą ale nie jestem pewien czy to będzie miało sens :/

I przechodzimy aktualnego faworyta czyli G602 ( głównie z braku alternatyw ). Miałem go przez chwile w ręce w lokalnym Euro i wydawał być się ok, myszka gamingowa więc o ten aspekt się nie martwię, ma tryb "eko" więc bateria z tego co czytałem trzyma w miarę dobrze. Ostatnie sztuki walają się po sklepach więc mógłbym polować na jakąś przeceną - np na black friday.

 

czy konkurencja ma jakieś alternatywy ? ( bo nic ciekawego nie udało mi się znaleźć )

coś pominąłem / o czymś nie pomyślałem ?

macie jakieś doświadczenie z ww. myszkami ? co o nich sądzicie ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hmm, będę miał oko na g603 dzięki za propozycję :D

a poza logitechem konkurencja nie ma nic ciekawego ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak dla potomnych dodam że dzisiaj w x-komie na "gorącym" strzale był g603 z rabatem -100zł czyli za 250zł, patrząc niecałe 2h po rozpoczęciu oferty było już "po ptokach" ale pisząc do sklepu na maila z pytaniem czy jeszcze będzie powiedzieli że nie dorzucają ale zaproponowali 50zł rabatu ( czyli za 300zł ) - mam 1 dzień na skorzystanie z niego

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...