Skocz do zawartości

caamel

LENOVO Miix 300-10 IBY - BIOS nie odczytuje bootowalnego pendrive

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

10 na tym sprzęcie jest lekką pomyłką, więc chcę zainstalować XP lub nawet Lubuntu https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablet...80nr005epb . Przygotowałem obraz płyty (mam oryginalnego XP) w Daemon Tools. Potem zrobiłem bootowalnego pena (4GB) zgodnie z poradnikami na YT (Rufus, Universall USB Installer i jeszcze program, którego nazwy dokładnie nie pamiętam Win to USB coś tam). Robiłem trzy razy, bo za każdym razem jest ten sam problem - BIOS w ogóle nie widzi pena, nie ma w ogóle na liście do wyboru USB. Z ciekawości sprawdziłem czy odczytuje pena, który zawiera obraz recovery zrobiony z poziomu Win10 - odczytuje bez problemu i uruchamia instalator, ale tylko ten obraz, innego za cholery nie chce widzieć. Próbowałem już FAT32, NTFS, USB 2.0 3.0/3.1, MBR. Secure Boot wyłączony.

Co może być tego powodem? Co źle robię?
Może to wina płyty głównej i UEFI? Nie widzi pena, który zawiera tak stary system jak XP? Nie wierzę, że ten UEFI jest aż tak ubogi i głupie, żeby nie można było zainstalować tego co się chce z pena.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Reklama widoczna jedynie dla gości - niewidoczna dla zalogowanych użytkowników forum

Nie jest, próbowałem 2, 3 i 3.1 na kilku penach. To jest powszechny problem, który dotyczy ubogiego BIOSA UEFI w Lenovo, ale rozwiązania nie znalazłem w sieci. Chore trochę, że nie widzi pena, tylko trzeba kombinować.

Przecież napisałem, że próbowałem Rufusa i to w kilku wariantach. Próbowałem XP, 10 i Lubuntu. Zawsze nie widzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta