Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Savant    0

Stanalem przed kupnem nowego pc, jako że dostępne zestawy gotowe w tych cenach były dla mnie niezadowalające stwierdziłem że postaram się złożyć komputer sam. Jako że jestem nowicjuszem, mimo tego że poczytałem dużo poradników, przyglądałem się testom potrzebuje weryfikacji wszystkich części w zestawie. Oczywiście jeśli polecacie jakieś lepsze zamienniki proszę napiszcie jakie i dlaczego . Komputer ma być przeznaczony do gier i pracy na programach AutoCAD/Archicad . Postanowiłem nie kupować myszki i słuchawek ponieważje już posiadam.

https://www.morele.net/inventory/info/gohZb7/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Reklama widoczna jedynie dla gości - niewidoczna dla zalogowanych użytkowników forum

Tamagotchi    53
Savant    0

Budżet 11500

Chcę składać samodzielnie, lecz nigdy tego nie robiłem i nie wiem czy to dobry pomysł.

Zestaw ma zawierać również peryferia z wyjątkiem myszki i słuchawek.

Zastosowanie komputera to 50/50 gry typu League of Legends czy też Wiedźmin 3,Skyrim oraz do pracy na programach do projektowania typu Archicad/Autocad

Monitor można zobaczyć w koszyku

W najbliższym czasie nie mam zamiaru podkrecac, jednak zapewne po jakims czasie zestaw zwolni więc wtedy na pewno wykorzystam potencjał ryzena do oc.

Posiadam myszkę oraz słuchawki ze starego pc.

Komputer będzie rozbudowywany jednak w bardzo dalekiej przyszłości, kiedy już nie będzie spełniał wymagań nowych gier czy programów .

priorytet komputera - wydajność

Pendrive jest wrzucony do koszyka tylko dlatego że morele ma kod, przez który dostajesz dokładnie ten pendrive za 1zl i nie płacisz za dostawę. Działa to tylko z tym pendrivem a oszczędzam na dostawie :)

Czy przełączniki Brown nie są czasem lepsze pod moba typu LoL? 

Już zmieniam pastę. Zastanawiałem się nad nią ale wydawała mi się za droga, ale chyba jednak warto zainwestować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
FxJ    242

Czy przełączniki Brown nie są czasem lepsze pod moba typu LoL? 

Cherry MX RED jest bardziej do grania niż BROWN te są do pisania znacznie bardziej.

Zastanawiałem się nad nią ale wydawała mi się za droga, ale chyba jednak warto zainwestować.

Tak warto.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Savant    0
1 minutę temu, FxJ napisał:

Cherry MX RED jest bardziej do grania niż BROWN te są do pisania znacznie bardziej.

Świetnie, w takim razie klawiaturę postaram się zamówić z x-komu z promocji . Mam nadzieje ze promocja będzie trwała jeszcze parę dni, które potrzebuje żeby "dopieścić" zestaw.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Savant    0
4 godziny temu, FxJ napisał:

https://www.morele.net/obudowa-phanteks-enthoo-pro-m-tempered-glass-edition-ph-es515ptg-bk-1109615/ 

ta obudowa wychodzi znacznie lepiej w testach - https://www.bit-tech.net/reviews/tech/cases/phanteks-enthoo-pro-m-tempered-glass-review/3/

Testy IN-WIN sa slabe, ale dlatego ze ta obudowa nie ma fabrycznie ZADNYCH wentylatorow i testy sa prowadzone na nie owentylowanej budzie co jest zupelnie bez sensu wedlug mnie . 

Wydaje mi sie, ze jesli w tej obudowie zamontuje chlodzenie wodne na boku, i spod spodu beda wprowadzaly wentyle zimne poweitrze do gory wprost do chlodnicy to zadziala to calkiem sprawnie .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Macur    0

Domyślam się że studiujesz/skończyłeś architekturę ?
Jeśli tak, to pytanie czy, używasz albo zamierzasz używać też, 3dsMaxa/SketchUp, jakieś silniki renderujące ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Macur    0

To tak z doświadczenia 16GB ramu to mało, chyba że planujesz dokupić w niedługiej przyszłości. Teraz 32GB to minimum niestety.
Znów koszyk zniknął, ale miałeś z tego co pamietam ryzena 7 1700, ten z X nie jest dużo droższy, chyba 100zł, a zawsze da Ci większe możliwości.
Co do GPU jesteś przekonany, że taka mocna jest Ci potrzebna ? Na zwykłym 1080 też Ci wszystkie gry na ultra pójdą, a wąskim gardłem i tak może się okazać procesor, bo z tego co pamietam AMD ma wahania niezłe w grach.
Obudowa z przeszkleniem fajna sprawa, ale ja po czasie żałuje, bo ile i kto tak naprawdę będzie to oglądał ? No i czasami brakuje mi że nie jest dobrze wyciszona, pomimo tego że mam słuchawki. Przyjaciel zakupił niedawno be quiet! Silent Base 600 i jest szczerze, genialna.
A co do monitora, to jeśli potem chcesz robić bardziej w architekturze to polecam te pod grafików, a nie granie. Jest duża różnica podczas pracy, a podczas grania ja nie odczułem żadnej po przejściu z gamingowego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Savant    0

No juz koszykli usunmalem bo zamowilem zestaw. 

Pewnie za jakis czas beda upgrady wiec .. Narazie zobaczymy jak si ebedzie sprawowalo 16.

Miedzy 1700/1700x/1800x sa tak znikome roznice ze nawet 100 zl szkoda. Pozatym 1700 sie najlepiej kreci.

BQ to firma ktora mimo ze robi naprawde dobre czesci, to nie sa 0one adekwatne do ceny. Cos pokorou beatsow w sluchawkach :D 

Juz zamowilem wiec nie bede kombinowal, ale zloze, sprawdze i najjwyzej wymienie :)

Dzieki za pomoc wszystkim. Dam znac jak sie sprawuje jak juz sie z nim uporam .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta