Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jutro będę wkładał nowy dysk do mojego komputera i czeka mnie instalacja systemu na nowo, więc mam pytanie dotyczące klucza systemu.

Jakiś rok temu kupiłem klucz na allegro(chyba OEM to się nazywa do jednej aktywacji) do Windows 7 professional, zainstalowałem go i dokonałem aktualizacji do Windows 10.

Czy teraz kiedy będę stawiał system na nowo, na nowym dysku to ten klucz, co mi się wyświetla we właściwościach komputera będzie działał?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Reklama widoczna jedynie dla gości - niewidoczna dla zalogowanych użytkowników forum

Jakiś rok temu kupiłem klucz na allegro

http://www.instalki.pl/aktualnosci/internet/25303-rekordowa-kara-piractwo-w-polsce.html

Zakładam że i tak nie jest legalny jeśli kosztował mniej niż 400zł

Jeśli klucz został zapisany w BIOS-ie to powinien zadziałać.

Jak odczytć klucz windows zapisany w BIOS-ue laptopa?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Klucz pobrałem z systemu za pomocą narzędzia ProduKey z systemu zainstalowanego na dysku . Oczywiście w przypadku legalnego systemu. Nie zachęcam do piracenia. Musiałem tak zrobić, ponieważ system miałem tak jak Ty,  jeszcze z update od 8 czy nawet 7  i zmieniałem dysk na większy. Instalacja poszła bez problemu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Klucz zadziała dla systemu Windows 7 , a jak chcesz instalować 10 to po prostu pomiń opcję wpisywania klucza . Po bezpłatnej aktualizacjo do Windows 10 klucze są zapisywane na serwerach Microsoftu i wystarczy że się po zakończeniu instalacji połączysz z siecią , wtedy automatycznie się aktywuje . Nie pomijam że zapłaciłeś oszustom za sam klucz który nie świadczy o legalności systemu a służy tylko do jego aktywacji . Dodam że wersja OEM jest przypisana do płyty głównej a nie do dysku itp. podzespołów 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta